Manewry Nizinne BANER 1.7

 

 

Manewry nizinne to forma nocnej zabawy z elementami biegu na orientację. Dla przyszłych kursantów pełnią one rolę testu kwalifikacyjnego, lecz zapraszamy także osoby nieplanujące wzięcia udziału w kursie: członków i sympatyków klubu oraz osoby niezwiązane w żaden sposób z klubem, które chciałyby spędzić weekend na bieganiu po lesie :)

Będzie to okazja do przeżycia niezapomnianej przygody, nawiązania ciekawych znajomości, a także "przepustka do lepszego świata", czyli do uczestnictwa w Kursie Przewodników Górskich SKG.

 

Manewry Nizinne organizowane są w dwa weekendy:

I TERMIN 21-22 października 2017

II TERMIN 28-29 października 2017

 

CHARAKTER IMPREZY

Zabawa odbywa się nocą, trwa 12 godzin i ma charakter marszu na orientację, gdzie na podstawie wyznaczonych na mapie miejsc należy zaliczyć 10 punktów. Podchodząc do manewrów nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w podobnych imprezach, zapewniamy pełne przeszkolenie z mapą i kompasem.

GDZIE?

Z Warszawy wyjeżdżamy w sobotę około południa do wsi Dalekie (koło Wyszkowa, w Puszczy Białej). Tam, dla wszystkich uczestników, organizujemy teoretyczne i praktyczne szkolenie z orientacji w terenie. Po wspólnym ognisku (już po zmroku), dobrani w 2-3 osobowe zespoły, rozpoczniecie 12 godzinną wędrówkę.

JAK DOJECHAĆ?

Pociągiem z Warszawy Wileńskiej do Dalekiego (z przesiadką w Tłuszczu). Prosimy każdego z uczestników o zakup biletu indywidualnie dla siebie. Będziemy organizować wspólny dojazd KM, o godzinie wyjazdu poinformujemy zainteresowanych.

KOSZT

Koszt udziału w Manewrach to 25 zł wpisowego (cena obejmuje koszty organizacyjne - materiały, mapy, instrukcje oraz prowiant na drogę i kolację ogniskową) plus ok. 20 zł na pokrycie kosztów dojazdu pociągiem do wsi Dalekie i powrotu do Warszawy.

CO ZABRAĆ

Bezwględnie i stanowczo prosimy wszystkich uczestników Manewrów o zabranie:

- kompasu (!!!),

- latarki (najlepiej czołówki) oraz zapasu baterii na całą noc (!!!),

- zegarka (najlepiej naręcznego, a nie w telefonie),

- wygodnych butów - będziecie maszerować 12 godzin (nie muszą być to buty górskie, ale weźcie pod uwagę możliwe błoto, nierówności terenowe itp.),

- długopisu (a najlepiej również ołówka),

- wygodnej odzieży chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem (w końcu to jesienna noc),

- dodatkowego prowiantu - my gwarantujemy minimum, więc dobrze zabrać ze sobą kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb) oraz termos (nie zapomnijcie o płynach, bo macie do przejścia wiele kilomerów).

Więcej informacji na temat manewrów nizinnych udzielają organizatorzy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy także na spotkania organizacyjne Kursu Przewodników Górskich 3 i 10 październikana których będzie możliwość zapisania się na wybrany termin.

Jeśli nie możesz przyjść na spotkanie informacyjne, możesz zapisać się przez FORMULARZ

 

Ostateczny termin zgłoszeń do udziału w manewrach to:

  • 18 października - dla I terminu,
  • 25 października - dla II terminu.

Biorąc udział w imprezie zgadzasz się z regulaminem MANEWRÓW NIZINNYCH

ZAPRASZAMY!!!

Zdjęcie IMG_1469 IMG_1505

IMG_1444 IMG_1449