Manewry Nizinne BANER 1.7

Manewry Nizinne to forma nocnej zabawy z elementami biegu na orientację. Dla przyszłych kursantów pełnią one rolę testu kwalifikacyjnego, lecz zapraszamy także osoby nie planujące wzięcia udziału w kursie: osoby niezwiązane w żaden sposób z klubem, które chciałyby spędzić weekend na bieganiu lub chodzeniu po lesie oraz członków i sympatyków klubu, aby ponownie spędzić czas podczas Manewrów :)

Impreza jest dobrą okazją do przeżycia niezapomnianej przygody, nawiązania ciekawych znajomości, a także "przepustką do lepszego świata", czyli do uczestnictwa w Kursie Przewodników Górskich SKG.

Manewry Nizinne organizowane są w dwa weekendy:

I TERMIN 19-20 października 2019

II TERMIN 26-27 października 2019

CHARAKTER IMPREZY

Zabawa odbywa się nocą, trwa 12 godzin i ma charakter marszu na orientację, gdzie na podstawie wyznaczonych na mapie miejsc należy zaliczyć 10 punktów. Podchodząc do Manewrów nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w podobnych imprezach, zapewniamy pełne przeszkolenie z mapą i kompasem.

GDZIE?

Z Warszawy wyjeżdżamy w sobotę około południa do wsi Dalekie (koło Wyszkowa, w Puszczy Białej). Tam, dla wszystkich uczestników, organizujemy teoretyczne i praktyczne szkolenie z orientacji w terenie. Po wspólnym ognisku (już po zmroku), dobrani w 2-3 osobowe zespoły, rozpoczniecie 12 godzinną wędrówkę.

JAK DOJECHAĆ?

Pociągiem z Warszawy Wileńskiej do Dalekiego (z przesiadką w Tłuszczu). Prosimy każdego z uczestników o zakup biletu indywidualnie dla siebie. Będziemy organizować wspólny dojazd KM, o godzinie wyjazdu poinformujemy zainteresowanych.

KOSZT

Koszt udziału w Manewrach to 30 zł wpisowego (cena obejmuje koszty organizacyjne - materiały, mapy, instrukcje oraz prowiant na drogę i kolację ogniskową) plus ok. 20 zł na pokrycie kosztów dojazdu pociągiem do wsi Dalekie i powrotu do Warszawy.

Wpisowe nie pokrywa wykupienia ubezpieczenia. Polecamy, aby każdy uczestnik był ubezpieczony we własnym zakresie.

CO ZABRAĆ

Bezwględnie i stanowczo prosimy wszystkich uczestników Manewrów o zabranie:

- kompasu (!!!),

- latarki (najlepiej czołówki) oraz zapasu baterii na całą noc (!!!),

- zegarka (najlepiej naręcznego, a nie w telefonie),

- wygodnych butów - będziecie maszerować 12 godzin (nie muszą być to buty górskie, ale weźcie pod uwagę możliwe błoto, nierówności terenowe itp.),

- długopisu (a najlepiej również ołówka),

- wygodnej odzieży chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem (w końcu to jesienna noc),

- dodatkowego prowiantu - my gwarantujemy minimum, więc dobrze zabrać ze sobą kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb) oraz termos (nie zapomnijcie o płynach, bo macie do przejścia wiele kilomerów).

ZAPISY I PYTANIA

Więcej informacji na temat Manewrów nizinnych udzielają organizatorzy:

michal.wyroba(at)skg.uw.edu.pl    tel. 512 794 746

lub zarzad(at)skg.uw.edu.pl

Zapisz się już dziś przez FORMULARZ

Zapraszamy także na spotkania organizacyjne Kursu Przewodników Górskich 9 i 16 października, na których będzie możliwość zapisania się na wybrany termin.

Ostateczny termin zgłoszeń do udziału w Manewrach to:

• 16 października - dla I terminu,
  • 23 października - dla II terminu.

Biorąc udział w imprezie zgadzasz się z regulaminem MANEWRÓW NIZINNYCH

ZAPRASZAMY!!!