manewry nizinne

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć Kurs Przewodników Górskich w SKG, klubowiczów, sympatyków i osoby niezwiązane jeszcze z Klubem na Manewry Nizinne.

Nasze Manewry to nocna impreza z elementami biegu na orientację. Celem zespołów jest odnalezienie punktów z mapy w terenie w odpowiednim czasie - limit jest tak ustawiony, aby każdy zawodnik w tempie spacerowo-marszowym i bez większego błądzenia dotarł na metę. Jeśli wybieracie się na nasz kurs przewodników albo chcecie po prostu spędzić weekend na bieganiu lub chodzeniu po lesie - zapraszamy! Impreza jest dobrą okazją do przeżycia niezapomnianej przygody, nawiązania nowych znajomości i "przepustką" do uczestnictwa w Kursie Przewodników Górskich SKG.

Zgłoś się przez formularz

Zapraszamy na spotkania organizacyjne Kursu Przewodników Górskich 11 i 18 października 2023, na których będzie możliwość zapisania się na wybrany termin.

Terminy Manewrów w 2023 roku:

• I termin - 21-22.10 (zgłoszenia do 16.10)
  • II termin - 28-29.10 (zgłoszenia do 23.10)

Charakter imprezy

Zabawa odbywa się nocą z soboty na niedzielę, trwa 12 godzin i ma charakter marszu na orientację, gdzie na podstawie wyznaczonych na mapie miejsc należy zaliczyć 10 punktów. Podchodząc do Manewrów nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w podobnych imprezach, zapewniamy pełne przeszkolenie z obsługi mapy i kompasu.

W programie manewrów:

• szkolenie teoretyczne z podstaw orientacji w terenie (mapa i jej elementy, posługiwanie się kompasem itp.),
  • szkolenie praktyczne z orientacji w terenie,
  • ognisko z kiełbaskami,
  • przejście nocne w zespołach 2-3 osobowych,
  • śniadanie

Gdzie? Jak tam dojechać?

Z Warszawy wyjeżdżamy w sobotę rano do wsi Dalekie (koło Wyszkowa, w Puszczy Białej). Tam, dla wszystkich uczestników, organizujemy teoretyczne i praktyczne szkolenie z orientacji w terenie. Po wspólnym ognisku (już po zmroku), dobrani w dwuosobowe zespoły, rozpoczniecie 12 godzinną wędrówkę.

Dojechać można pociągiem z Warszawy Wileńskiej do Dalekiego (z przesiadką w Tłuszczu). Prosimy każdego z uczestników o zakup biletu indywidualnie dla siebie. Będziemy organizować wspólny dojazd KM, o godzinie wyjazdu poinformujemy zainteresowanych.

Koszt

Koszt udziału w Manewrach to 50 zł wpisowego (cena obejmuje koszty organizacyjne - materiały, mapy, instrukcje, drobny prowiant na drogę i kolację ogniskową). Będzie też potrzebne około 25 zł na dojazd pociągiem do wsi Dalekie i powrót do Warszawy.

Wpisowe nie pokrywa wykupienia ubezpieczenia. Polecamy, aby każdy uczestnik był ubezpieczony we własnym zakresie.

Co ze sobą zabrać?

Bezwględnie i stanowczo prosimy wszystkich uczestników Manewrów o zabranie:

• kompasu,
  • latarki (najlepiej czołówki) oraz zapasu baterii na całą noc,
  • zegarka (najlepiej naręcznego, a nie w telefonie),
  • odblasku (!) - czy to na odzieży, czy na plecaku - musicie być widoczni
  • wygodnych butów - będziecie maszerować 12 godzin (nie muszą być to buty górskie, ale weźcie pod uwagę możliwe błoto, nierówności terenowe itp.),
  • długopisu (a najlepiej również ołówka),
  • wygodnej odzieży chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem (w końcu to jesienna noc),
  • dodatkowego prowiantu - my gwarantujemy minimum, więc dobrze zabrać ze sobą kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb) oraz termos (nie zapomnijcie o płynach, bo macie do przejścia wiele kilomerów).

Zapisy i pytania

Jeśli masz więcej pytań dotyczących Manewrów Nizinnych, napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoś się przez formularz

Biorąc udział w imprezie zgadzasz się z regulaminem Manewrów Nizinnych.