Moja przygoda z górami rozpoczęła się na dobre na studiach, jednak w pamięci mam historię z wczesnego dzieciństwa kiedy starsi bracia trzymając za ręce moje bezwładne ciało wciągnęli je na górę Ślężę (718 m n.p.m). Wygląda na to, że mi się spodobało, bo kiedy na Karnawałówce w 2012 roku ówczesny prezes klubu, w trakcie tańca, rzucił mną parę razy o ścianę, wiedziałam już, że SKG to mój klimat. Wrażenie, było tak duże, że pojechałam na Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej, a w październiku zaczęłam XXXII Kurs Przewodnicki, który płynnie przeszedł w XXXIII, XXXIV, XXXV i XXXVI... Sympatia do chłopców, którzy potrafią "przeszurać" pozostała, czego dowodem jest mój udział w podtrzymywaniu tradycji SKG jako Studenckiego Klubu Matrymonialnego.

W górach lubię stan bezmyślności osiągany w kolejnej godzinie tępego marszu, wyłączanie czołówek o wschodzie słońca, przestrzeń, uczucie wolności, a przede wszystkim prostotę relacji, które tworzą się podczas wyjazdów.

CzarneckaM

Schodziłam Pogórza, Beskidy, Tatry. Byłam w Małej i Wielkiej Fatrze, Górach Rodniańskich, Bukowinie Rumuńskiej, Ala Archa National Park i innych górach w Kirgistanie, Alpach Walijskich, na Mont Blancu (drogą papieską), na Elbrusie i Kazbeku, a także El Plomo w Chille i na Aconcagule od strony argentyńskiej. Zdobyłam kilka pięćsetników, sześćsetników i jeden siedemsetnik na Spitsbergenie oraz liczne islandzkie pagórki i góry (w tym przeszłam Góry Tęczowe). Okrążyłam ze wszystkich stron szczyt Damavand w Iranie ucząc się na nowo szacunku do gór i pokory. Z ostatnich osiągnięć mogę wymienić Główny Szlak Świętokrzyski Winter Expedition :) oraz Główny Szlak Beskidzki na diamentową odznakę PTTK ;) Później Kilimandżaro, drobne wspinaczki tatrzańskie i alpejskie, raczej jako forma umęczenia psychiki niż wyczynu. Ładnie jest na GR 221 na Mallorce, której fragment przeszliśmy.

W klubie działam w Sekcji Wiecznego Kursanta i Kursantki. Lubię podróżować autostopem.

Służbowo zajmuję się animacją kultury i badaniami jakościowymi, a od niedawna mam aspiracje na social media ninja @NomadExplorers