Lista przewodników Studenckiego Klubu Górskiego

 

1976 r.
Tadeusz Aniśko
Andrzej Ochremiak
Piotr Zaremba

 

1977 r.
Joanna Kamińska (Traczyk)

 

1978 r.
Dariusz Szymczuk

 

1979 r.
Bogdan Bereza-Jarociński
Julita Bereza-Marczuk
Eliza Gadoś

 

1980 r.
Anna Gębicz-Łącka
Kazimierz Nalepa

 

1981 r.
Piotr Maciejko
Wiesław Ogłoblin
Ewa Włodarczyk

 

KURS I lato 1982 r.
Grzegorz Barczyk
Rafał Kontowski
Dorota Ławecka
Marek Męczarski
Agata Obrocka (Barczyk-Obrocka)
Lech Sałkiewicz
Elżbieta Szufa
Anna Zakrzewska
Piotr Zakrzewski

 

KURS II lato 1983 r.
Mariusz Krawiec
Krzysztof Lipiński
Adam Małota
Zbigniew Niewiarowski
Ireneusz Robak
Agnieszka Suwalska (Suwalska-Zakrzewska)
Marcin Wąsowski

 

KURS III lato 1984 r.
Tomasz Kudlicki
Magda Kulińska
Ewa Michalak
Dariusz Niezgoda
Joanna Staniszkis (Czapska-Staniszkis)
Jerzy Sternicki
Teresa Szymczyk
Zbigniew Weiss

 

KURS IV lato 1985 r.
Mariusz Borzęcki
Piotr Czapski
Maciej Miks
Łukasz Sędrowicz
Marek Wiśniewski
Andrzej Zawadzki

 

KURS V lato 1986 r.
Barbara Balińska
Paweł Dewiszek
Juliusz Gawłas
Paweł Staniszewski

 

KURS VI lato 1987 r.
Robert Bodner
Danuta Derczyńska
Włodzimierz Humnicki
Witold Kowalski
Agnieszka Respondek

 

KURS VII lato 1988 r.
Agata Kacprzak (Wartanowicz)
Małgorzata Miklewska (Niezgoda)

 

KURS VIII lato 1989 r.
Krzysztof Barański
Katarzyna Błaziak-Gos
Śladowska Iwona (Dewiszek)
Tomasz Domeradzki
Artur Grzenda
Roman Karpiuk (śp)
Krzysztof Kołodziej
Sławomir Michalski
Paweł Misiurewicz
Robert Nikałajew
Dorota Pindelska (Pindelska -Geers)
Radosław Sikora

 

KURS IX lato 1990 r.
Krzysztof Błażejowski
Monika Kacprzak
Małgorzata Kamińska
Rafał Kapuściński
Wojciech Pierga
Krzysztof Skrocki
Jarek Szostakowski
Robert Tyszewicz
Marzena Wielgosz
Monika Zaremba-Szmidt

 

+ letnie w zimie 1991 r.
Paweł Karpiński
Marzanna Kraszewska
Robert Lech
Marlena Leszczyńska (Biardzka)
Maciej Nałęcz
Wojciech Szypuła
Leszek Robak
Paweł Wszoła
Anna Zaremba (Kowalska)

 

KURS X lato 1991 r.
Adam Bielewicz
Joanna Kunachowicz
Adam Kurowski
Mariusz Leszczyński
Robert Leszczyński
Jarosław Miętus
Urszula Postrzygacz
Robert Szczygielski
Ewa Walacik

 

KURS XI lato 1992 r.
Stanisław Białynicki-Birula
Andrzej Gałązka
Rafał Kasztelanic
Paweł Krzyszkowski
Tomasz Płóciennik
Dorota Rudawa (Rudawa-Lech)

 

KURS XII lato 1993 r.
Marcin Gałązka

 

KURS XIII lato 1994 r.
Ryszard Buczyński
Agnieszka Otwinowska (Otwinowska-Kasztelanic)

 

KURS XIV lato 1995 r.
Wiktor Gregorowicz
Katarzyna Konik (Jarosz)
Andrzej Mazurkiewicz
Adam Niewęgłowski
Beata Piątek

 

KURS XV lato 1996 r.
Patryk Białokozowicz
Artur Drzewakowski
Tomasz Gałązka
Ewa Jurkowlaniec
Andrzej Kornel
Robert Sambierski
Marcin Zarzycki

 

KURS XVI lato 1997 r.
Robert Ciszek
Marcin Szymczak
Agnieszka Żelechowska

 

KURS XVII lato 1998 r.
Mikołaj Dakowski
Krzysztof Micek
Filip Ossowiecki
Michał Swół

 

KURS XVIII lato 1999 r.
Krzysztof Chełmiński
Marta Cobel-Tokarska

 

KURS XIX lato 2000 r.
Cezary Bugajczyk
Damian Dziok
Paweł Górecki
Wiesław Kaczmarczyk
Michał Kalisz
Paweł Kucharski
Ireneusz Luty
Maria Roman
Radosław Skowroński
Tomasz Tretter

 

KURS XX lato 2001 r.
Piotr Bogucki
Marcin Granica
Arkadiusz Kszczot
Adam Szymański
Paweł Witkowski
Jacek Zawistowski

 

KURS XXII lato 2003 r.

Szymon Bijak
Marek Ceroń
Mieszko Janiszek
Katarzyna Słomska
Piotr Przybysz
Przemysław Witrowy

 

KURS XXIII lato 2004 r.
Jakub Czajkowski
Ewa Janczarek
Damian Wójtowicz

 

KURS XXIV lato 2005 r.
Mariusz Drwal
Tomasz Nakielski

 

KURS XXV lato 2006 r.

Paweł Marciniak
Karolina Witrowa (Nowicka)
Tomasz Weksej
Julia Wójtowicz (Duraj)
Jędrzej Ochremiak
Joanna Ochremiak (Zakrzewska)

 

KURS XXVII lato 2008 r.

Małgorzata Szczepanek
Agata Mętlak

 

KURS XXVIII lato 2009 r.
Michał Strzelczyk
Mihály Békey

 

KURS XXIX lato 2010 r.
Maciej Weksej
Karol Bijoś

 

KURS XXX lato 2011 r.
Grażyna Chlebicka
Tomasz Wolszczak
Krzysiek Matysiak

 

KURS XXXI lato 2012 r.
Marcin Bruzda
Michał Pluta
Gosia Staroń
Maja Stelmach
Jędrek Witkowski

 

KURS XXXII lato 2013 r.
Adam Cieślik
Maciek Hammer (dawniej Szuba)
Maciek Warchałowski

 

KURS XXXIII lato 2014 r.
Marek Paleski
Michał Wangrat
Aleksandra Kołodziejczyk

 

KURS XXXIV lato 2015 r. 

Magdalena Wierzbicka
Paulina Kocot
Grzegorz Bokota
Ewelina Różańska

 

KURS XXXVI lato 2017 r. 

Mirosław Sidorowicz
Anna Warchałowska (dawniej Zielińska)
Błażej Osiński

 

KURS XXXVII lato 2018 r. 

Joanna Gecow (dawniej Walewska)
Marcin Gecow

Zachęcamy wszystkich chętnych do zaangażowania w działalność Studenckiego Klubu Górskiego.

Jedynym wymaganiem jest chęć działania - wystarczy odezwać się na adres zarzad(at)skg.uw.edu.pl. W miarę możliwości z przyjemnością pomożemy w realizacji ciekawych pomysłów.

Poniżej znajduje się lista działań do których poszukujemy zainteresowanych. Nawet osoby dysponujące paroma godzinami w miesiącu mogą zadeklarować chęć pomocy w wybranym temacie.

 

Rajdy

Poszukiwani przewodnicy, osoby, które podjęłyby się koordynacji całości, oraz poszczególnych zadań.

  • Rajd w feriie zimowe UW
  • Rajd Wielkanocny
  • Rajd Gorce-Pieniny
  • Rajdy w wakacje letnie
  • Rajd Zerówkowy we wrześniu
  • Rajd Jesienny
  • Rajd Mikołajkowy
  • Koncert W górach jest wszystko co kocham - grudzień
 

Wydarzenia

  • organizacja wieczorów z filmami górskimi
  • wystawa pamiątek i fotografii z historii Klubu
  • wystawa fotograficzna o wyprawach SKG
  • opiekun czwartkowej ścianki wspinaczkowej
  • opiekun wtorkowej piłki i frisbee

 

Public relations

  • współpraca z patronami medialnymi
  • opiekun gabloty na kampusie centralnym UW
  • założenie i opieka konta Google+
  • założenie i opieka kanału youtube
  • aktualizacja treści na stronie SKG
  • przygotowywanie filmików promujących SKG
  • składanie filmików promujących SKG
  • zniżki: załatwianie nowych + weryfikacja obecnych
  • bieżąca współpraca z partnerami
  • pozyskiwanie sponsorów, patnerów i dofinansowań

 

Biblioteka

  • pomoc w ewidencjonowaniu książek
  • katalogowanie nowych pozycji
  • pozyskiwanie nowych egzemplarzy
  • wypożyczanie i odbieranie książek

 

Artykuły, relacje

 

Strona internetowa

  • obsługa strony internetowej
  • umieszczanie i edycja nowych artykułów

 

Pozostałe

  • pomoc w prowadzeniu księgowości
  • tworzenie banerów, grafik itp.
  • stworzenie ewidencji majątku, w tym bazy sprzętowej
  • opieka nad bazą sprzętową
  • regularne odbieranie korespondencji z kancelarii UW
  • zaniesienie raz na jakiś czas pisma na UW, do urzędu itp.

 

Dziękujemy

Bardzo prosimy wszystkich Klubowiczów o opłacenie składek. Niezbędne dane znajdują się poniżej.

Za każdy rok kalendarzowy:
studenci - 10 zł
niestudenci - 20 zł

Nowi członkowie dodatkowo jednorazową składkę członkowską: 5 zł

Nr konta: 38 2130 0004 2001 0609 0799 0002
tytuł: Imię Nazwisko - składka członkowska
Studencki Klub Górski 
ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-927 Warszawa

 

Składki członkowskie są praktycznie jedynym źródłem przychodów klubu i muszą pokryć koszty całorocznej działalności. Bardzo prosimy o regularne ich opłacanie, najlepiej na początku roku.

Przypominamy, że liczy się ciągłość i nie można mieć przerw w opłatach. Np. jeśli ostatnią zapłaconą składkę mamy za 2011 r. to nie możemy zapłacić za 2013 r. bez uregulowania należności za 2012 r. Wszelkie wpłaty w pierwszej kolejności zostaną przekazane na pokrycie zaległości.

Dołączenie do Studenckiego Klubu Górskiego jest proste i może również być całkiem przyjemne. Nie musisz być przewodnikiem, nie musisz mieć za sobą tysięcy GOT-ów w górach. Chcielibyśmy tylko Cię lepiej poznać, zanim do nas dołączysz. Dlatego jedynym warunkiem wstąpienia do klubu jest pojechanie z nami na 3 wyjazdy, które w sumie obejmują minimum 10 dni górskich, w tym jednym liczącym cztery dni górskie lub więcej. Dwa pozostałe mogą być krótsze (na przykład weekendowe). Później trzeba złożyć podanie podpisane przez dwóch członków SKG (nie musi być do bólu formalne - mieliśmy już podania na biletach tramwajowych ze Lwowa, liściu czosnku niedźwiedziego, albo na pierniczku świątecznym napisane lukrem). Wtedy pozostaje tylko oczekiwać na to, aż zarząd na jednym ze spotkań zatwierdzi kandydaturę.

O wszystkich naszych wyjazdach informujemy mailowo osoby zapisane na infolistę. Najczęściej do klubu trafiają ludzie, którzy uczestniczą lub uczestniczyli w kursie przewodników górskich organizowanym co roku przez SKG. Nie jest to oczywiście wymagane, ale szczerze zachęcamy do uczestnictwa, które dla wielu okazało się wielką przygodą.

Żeby dowiedzieć się, co dokładnie robimy najlepiej poczytaj o naszej działalności, przejrzyj relacje z wypraw, lub dowiedz się więcej o naszym kursie. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie wahaj się napisać na adres zarzad(at)skg.uw.edu.pl.

Poczet Prezesów i Członków Zarządu

Studenckiego Klubu Górskiego

Poniżej spis osób, które stały u sterów SKG podczas całej jego działalności. Nie jest kompletna, starym członkom będziemy wdzięczni za pomoc w uzupełnieniu :).

Data walnego

Walne nr.

kadencja

Prezes

Zarząd

11.1976

0

0

Piotr Zaremba

I nieoficjalny Zarząd: Andrzej Ochremiak, Jacek Salak, Ewa Złotowska

21.12.1976

1

 

Piotr Zaremba

Andrzej Ochremiak, Anna Puchała, Jacek Salak, Ola Sura, Magda Wilczyńska, Ewa Złotowska

07.12.1977

2

 

Piotr Zaremba

 

13.12.1978

3

1

Joanna Kamińska (ob. Traczyk)

Darek Szymczuk, Wiesław Tomaszewski, Dorota Walasek (Żelazko)

12.1979

4

2

Grzegorz Wiszniewski

 

10.12.1980

5

3

Darek Szymczuk

Anna Bernadziuk, Eliza Gadoś, Marek Męczarski, Wiesław Ogłoblin (Wąż), Ewa Włodarczyk

24.03.1982

6

4

Wiesław Ogłobin (Wąż)

Bogdan Bereza-Jarociński (BBJ), Tadeusz Malinowski, Marek Męczarski, Krysia Sznajder,

8.12.1982

7

5

Wiesław Ogłobin (Wąż)

Grzegorz Barczyk, Marek Męczarski, Agata Obrocka, Krysia Sznajder

7.12.1983

8

6

Lech Sałkiewicz

Jacek Budejko, Krzysztof Lipiński, Adam Małota, Irmina Waszkiewicz

12.12.1984

9

7

Rafał Kontowski

Jacek Budejko, Jacek Duszczyk, Dariusz Niezgoda (Helmuth), Joanna Staniszkis

27.11.1985

10

8

Dariusz Niezgoda (Helmuth)

Piotr Czapski, Tomasz Kudlicki, Maciej Miks, Dariusz Niezgoda (Helmuth), Paweł Staniszewski

10.12.1986

11

9

Dariusz Niezgoda (Helmuth)

Do poprzedniego Zarządu dokooptowano Wiesława Ogłoblina (Węża) i Pawła Dewiszka (Plastiego)

09.12.1987

12

10

Dariusz Niezgoda (Helmuth)

Grzegorz Barczyk, Witold Kowalski (Butold), Wiesław Ogłoblin (Wąż), Agnieszka Respondek, Jerzy Sternicki, Irmina Waszkiewicz (kadencja dwuletnia)

 

13

11

 

 

 

14

12

 

 

 

15

13

 

 

 

16

14

 

 

06.12.1992

17

15

Robert Szczygielski (Szaman)

Staszek Białynicki-Birula, Zbigniew Ciastek, Dorota Pindelska, Dorota Rudawa (Rudawka), Piotr Zaremba

13.10.1993

18

16

Paweł Dewiszek (Plasti)

Staszek Białynicki-Birula, Agnieszka Cal, Marcin Gałązka, Tomasz Hubski, Monika Kacprzak, Andrzej Karpiuk, Katarzyna Tomczak (Smok, ob. Głowińska), Piotr Zaremba

07.12.1994

19

17

Paweł Dewiszek (Plasti)

Staszek Białynicki-Birula, Katarzyna Cal, Monika Kacprzak, Artur Kalinowski, Maciej Kucharski (Kabelek), Agnieszka Otwinowska (ob. Kasztelanic), Katarzyna Tomczak (Smok, ob. Głowińska)

12.1995

20

18

Katarzyna Tomczak (Smok, ob. Głowińska)

Staszek Białynicki-Birula, Katarzyna Cal, Artur Kalinowski, Rafał Kapuściński (Fazi), Maciej Kucharski (Kabelek), Adam Niewęgłowski, Agnieszka Otwinowska, Beata Piątek, Aneta Świkszcz

11.12.1996

21

19

Staszek Białynicki-Birula

Zbigniew Ciastek, Robert Lech (Misiek), Ewa Jurkowlaniec, Rafał Kapuściński (Fazi), Beata Piątek, Wojciech Szypuła, Marcin Zarzycki (Zyga)

10.12.1997

22

20

Wojtek Szypuła

Staszek Białynicki-Birula, Marcin Gałązka, Ewa Jurkowlaniec, Andrzej Mazurkiewicz, Marcin Zarzycki (Zyga)

08.12.1998

23

21

Marcin Zarzycki (Zyga)

Monika Natkowska (ob. Taras), Magda Puzio (ob. Ciszek), Rafał Sarna, Michał Swół, Wojtek Szypuła, Joanna S., Marek W.

07.12.1999

24

22

Marcin Zarzycki (Zyga)

Anna Nowakowska, Magda Puzio (ob. Ciszek), Rafał Sarna, Michał Swół, Marcin Szymczak, Joanna S., Marek W.

13.12.2000

25

23

Marcin Zarzycki (Zyga)

Marta Cobel-Tokarska, Paweł Kucharski, Anna Nowakowska (ob. Smolińska), Gosia Preuss, Magda Puzio (ob. Ciszek), Michał Swół, Marcin Szymczak, Joanna S.

12.12.2001

26

24

Marcin Zarzycki (Zyga)

Marta Cobel-Tokarska, Paweł Kucharski, Anna Nowakowska (ob. Smolińska), Gosia Preuss, Jakub Stefański, Agnieszka Świątkiewicz (ob. Stefańska), Jacek Zawistowski

12.12.2002

28

26

Marcin Zarzycki (Zyga)

Paweł Górecki (Książe), Anna M. Krajewska, Monika Szpigielska, Bogusia Szymanowicz (ob. Drwal), Marcin Szymczak

10.12.2003

29

27

Paweł Kucharski

Marek Ceroń, Marcin Szymczak, Weronika Witczak, Marcin Zarzycki (Zyga), Michał Zieliński

08.12.2004

30

28

Paweł Kucharski

Marek Ceroń, Michał Dubrawski, Agata Lutow, Marcin Szymczak, Marcin Zarzycki (Zyga)

14.12.2005

31

29

Michał Dubrawski

Gosia Hoch, Paweł Winiszewski, Kinga Worotyńska, Marcin Zarzycki (Zyga)

13.12.2006

32

30

Paweł Marciniak

Mariusz Drwal, Maciej Egermeier, Karolina Nowicka (Karusia, ob. Witrowa), Michał Strzelczyk (Strzelec)

12.12.2007

33

31

Paweł Marciniak

Maciej Egermeier, Karolina Nowicka (Karusia, ob. Witrowa), Michał Strzelczyk (Strzelec), Tomek Weksej (Wex)

10.12.2008

34

32

Tomasz Weksej (Wex)

Paweł Marciniak, Karolina Nowicka (ob. Witrowa), Jędrek Ochremiak, Piotr Wójcik

09.12.2009 35 33 Tomasz Weksej (Wex) Paweł Marciniak, Jędrzej Ochremiak, Agata Turlej, Adam Cieślik (Yeti), Maja Bednarz (ob. Sawicka)
08.12.2010 36 34 Barbara Skompska (Druhna)

Michał Pluta, Wojciech Zając, Łukasz Sarnacki (Sarniak), Katarzyna Lipińska

14.12.2011 37 35 Michał Pluta Krzysztof Matysiak, Michał Sosnowski (Sosna), Wojciech Zając, Katarzyna Brama
12.12.2012 38 36 Michał Pluta Krzysztof Matysiak, Michał Sosnowski (Sosna), Katarzyna Brama, Zosia Szymańska
11.12.2013 39 37 Grażyna Chlebicka Olga Nowaczyńska, Ewelina Różańska, Gosia Staroń, Maja Stelmach, Jędrek Witkowski
10.12.2014 40 38 Paulina Kocot Ewelina Różańska, Magda Wierzbicka (Maluch), Paweł Nowakowski, Michał Wangrat
22.04.2015 41 39 Paulina Kocot Ewelina Różańska, Magda Wierzbicka (Maluch), Paweł Nowakowski, Michał Wangrat
16.03.2016 42 40 Paulina Kocot

Ewelina Różańska, Magda Wierzbicka (Maluch), Aleksandra Kołodziejczyk, Marta Sikora, Paweł Nowakowski

29.03.2017 43 41 Magdalena Czarnecka

Szymon Bachnij, Paulina Bartosińska, Mateusz Ignaczewski, Paulina Kocot, Aleksandra Kołodziejczyk, Michał Wangrat, Tomasz Wolszczak

21.03.2018 44 42 Paulina Bartosińska

Szymon Bachnij, Paulina Kocot, Aleksandra Kołodziejczyk, Paulina Ploch, Ewelina Różańska, Tomasz Wolszczak

20.03.2019 45 43 Paulina Bartosińska

Paulina Kocot, Patryk Kula, Marcin Gecow, Grzegorz Bokota, Mateusz Ignaczewski, Ewelina Różańska