Słuchajcie ! Szukamy zimy ! Mimo, że na to nie liczymy ;) chcemy zrobić fajny spacer z ogniskiem w Kampinosie ! Więc nie pozostaje nic innego tylko spakować prowiant, ciepłe rzeczy, herbatkę i pojawić się na miejscu zbiórki :)

Trasa w wersji na start ma około 16.5 km. Startujemy w Truskawiu, a kończymy na Polanie Turystyczej Opaleń. Widać ją tutaj:
TRASA

Miejsce i godzina zbiórki: przystanek Metro Młociny 01 - stamtąd mamy autobus 708 o godzinie 11.59.

Termin: najbliższa niedziela, 14 stycznia.

mapa KampinoSKI spacer do ZIMY

 

Jedzenie: każdy bierze dla siebie prowiant, słodycze, rzeczy na ognisko, herbatki, trunki, możemy się tym dzielić :) jeśli ktoś ma ochotę może przygotować stadne ciastka etc. Będzie keczup, musztardę i chleb, żeby każdy dla siebie nie musiał brać :)

PAMIETAJCIE - o czołówkach!

Przewidziana drobna zrzutka za udostępnienie polany i drewno

 

Pytania ? Wątpliwości ?
Piszcie, zadzwońcie do Agaty lub Gosi:)

Zapraszamy! Zapraszajcie znajomych i idziemy razem na spacer !

Ps. Jeśli zdarzą się cuda i spadnie śnieg zamiast spaceru robimy biegówki i ognisko :D szczegóły podamy przy zmianie pogody ;)

14. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Kino Wisła

8-10.XII.2017

Zbliża się kolejna edycja Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich - okazja do obejrzenia wielu wspaniałych filmów i wysłuchania interesujących prelekcji. Będziecie mieli też okazję zobaczyć na żywo wiele osobistości świata gór, kupić ich książki i zdobyć autografy!

plakat czternastego Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich

Program tegorocznego przeglądu znajdziecie pod tym linkiem: http://www.wpfg.pl/


Na przeglądzie spotkacie też nas (a jakże!). Studencki Klub Górski od wielu lat wspomaga organizację tej imprezy, a jednym z naszych stałych zadań jest prowadzenie stoiska z książkami.

ekipa SKG na trzynastym Warszawskim Przeglądzie Filmów Górskich

Ekipa SKG wraz z Alexem Txikonem i Muhammadem Alim na trzynastym Warszawskim Przeglądzie Filmów Górskich

ZAPRASZAMY!

Ekhem... W tajemnicy zdradzimy Wam też, że nasi wolontariusze oglądają pokazy za darmo (oczywiście pomiędzy swoimi dyżurami) :P
Jeśli chciałbyś nas wesprzeć w tej zacnej incjatywie skontaktuj się jak najszybciej z naszą Sekcją Wysokogórską.
Nasz e-mail: sekcja(at)skg.uw.edu.pl

 Jajeczko UNIWERALNY

 

Zapraszamy bardzo serdecznie na Jajeczkowe spotkanie plenerowe nad Wisłą połączone z ogniskiem J

 

Także i w tym roku planujemy urządzić Jajeczko SKG w plenerze. Zapraszamy na nie zarówno Klubowiczów i Kursantów, jak i Sympatyków SKG oraz tych, którzy chcieliby nas poznać i rozpocząć swoją przygodę z SKG!

Przynieście wszystko, co chcielibyście upiec na ognisku oraz czym będziecie nawilżać gardła. Zachęcamy też do podzielenia się własnymi wypiekami i innymi wyrobami kulinarnymi. Organizatorzy zapewniają „plastikową zastawę ogniskową”, keczupy, musztardy, chleb i gar herbaty.

Oczywiście nie zabraknie konkursów z motywem jajecznym w roli głównej J

Przynieście także instrumenty muzyczne i śpiewniki - co by to było za ognisko bez śpiewanek!

Nie zapomnijcie o czołówkach, kubkach, ciepłych ciuchach i karimatach do klapnięcia.

Jak dobrze wiemy, sucha roślinność prawego brzegu Wisły została dość mocno przetrzebiona, dlatego wielka prośba do Was o przyniesienie ze sobą jakiegoś drewna do ogniska. Patyki się nie liczą! 

Konkrety:

Spotykamy się we wtorek 22 marca o godz. 17.30 na prawym brzegu Wisły na południe od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego w miejscu z najładniejszym widokiem na lewobrzeżną Warszawę. Zbieramy drewno, rozpalamy ognisko i wspólnie świętujemy!

UWAGA!

Na wypadek pogody zniechęcającej do spotkań plenerowych, Jajeczko celebrować będziemy w klimatycznej klubokawiarni Mucha nie siada przy ul. Ząbkowskiej 38. Tam spotykamy się o godz. 18:00.

Do zobaczenia! :)

Zarząd SKG

Drodzy Klubowicze i Sympatycy SKG

Z ogromną radością zapraszamy Was do wspólnego świętowania wejścia w nowy 2016 rok wraz ze Studenckim Klubem Górskim! W tym roku Sylwestra spędzimy w Karpaczu, w sąsiedztwie majestatycznie pięknych Karkonoszy :)

 

6172136

 

Miejsce 

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny Irena » położony jest w zacisznym miejscu, oddalonym o 1,3 km od miejskiego zgiełku, tuż przy wejściu zielonego szlaku w Karkonoski Park Narodowy. Do swojej dyspozycji mamy cały budynek wyposażony w świetlicę, jadalnię i kuchnię turystyczną. Śpimy na łóżkach ubranych w pościel.

 

Fotka 3015330a - O.W.K. IRENA - Karpacz -

 

Cena (bez posiłków)

250 zł zawiera 5 noclegów w terminie 28 grudnia - 2 stycznia, ubezpieczenie i składkę na imprezę sylwestrową: przekąski, posiłki ciepłe i zimne, napoje bezalkoholowe, symboliczną lampkę szampana.

Taka sama cena obowiązuje każdego, niezależnie od ilości noclegów (można przyjechać na krótszy czas).

 

Sylwestrowe oczekiwanie...

Jak co roku sylwestrowe dni będą obfitować w moc atrakcji - według własnych preferencji można za dnia pójść w góry, na narty, biegówki, do kina czy na basen, zrobić wycieczkę krajoznawczą lub robić to na co ma się po prostu ochotę :D A po pełnym dniu wrażeń można udać się do góralskiej knajpy w centrum miasta. Nie obejdzie się też bez śpiewanek przy dźwiękach gitary, grach planszowych i nieodzownych zabaw na śniegu, które będziemy organizować w ośrodku każdrgo wieczóru ;)

Zwieńczeniem tych błogich dni będzie impreza sylwestrowa i powitanie Nowego Roku na jednej z pobliskich górek, by ze szczytu podziwiać piękno żarzącego się od fajerwerków nieba i rozświetlonego Karpacza, popijając zimnego szampana i snując plany na 2016 rok!

Czy w takim miejscu i z takimi ludźmi marzenia mogą się nie spełnić? Taki Sylwester tylko z SKG! Czekamy na Ciebie - zgłoś się już dziś, bo ilość miejsc jest ograniczona.

 

 DSC2591-2

 

Sylwester tematyczny

Sylwestrowa zabawa to impreza przebierana, w tym roku tematem przewodnim jest:

"Liczyrzepa, Karkonosz, Rzepiór... czyli różne oblicza Ducha Gór".

Mamy nadzieję, że wasza pomysłowość zaskoczy nie tylko nas, ale i samego prawdziwego Liczyrzepę Karkonoszy :) Dla 3. najbardziej ciekawych pomysłów na wyobrażenie Ducha Gór gwarantujemy nagrody. (Przebranie się nie jest obowiązkowe).

 

DSC 0357

 

Zapisy

Odbywają się tylko przez formularz ». Po jego wypełnieniu dostaniecie wszystkie szczegóły wraz z danymi do przelewu. 

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 120 zł.

 

Kontakt

W razie pytań: sylwester(at)skg.uw.edu.pl

 

ZAPRASZAMY

 

Zdjęcia: Grzesiek Bokota, Michał Pluta, Ewelina Różańska.

SKG, jako organizacja non-profit, nie zarabia na organizowanych wyjazdach, a nasi przewodnicy są wolontariuszami.

Kontakt: Paweł Górecki, gorecki(at)mimuw.edu.pl

 

Miejsce

Beskid Sądecki, planowana trasa: Polany (cerkiew) - Hłocza 774 m - Żdżar 741 m - Kamianna - Stermina 692 m - Ubocz 820 m - Dział 842 m - Jaworynki (Sołtysi) 756 m - Ostry Wierch 874 m - Przysłop 944 m - Runek 1080 m - Lembarczek 917 m - Łaziska 941 m - Parchowatka 1004 m - Kiczora 806 m - Drapa 717 m - Piwniczna Zdrój

 

Zadania

Osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania proszone są o umieszczenie swoich propozycji w dokumencie googlowym » , tak żeby były ogólnie dostępne. Dokument będzie nam służył jako scentralizowane miejsce informacji o wyjeździe.

Prosimy żeby do soboty 28.11. znalazły się w nim propozycje: transportu, ofert ubezpieczenia, jadłospisu, listy sprzętu wspólnego, tak, aby w niedzielę rano można było je przejrzeć i skomentować. Termin na pozostałe zadania to poniedziałek 30.11.

Śmiało konsultujcie Wasze przygotowania z innymi kursantami i klubowiczami - korzystajcie z ich doświadczenia. W przypadku ew. rezygnacji z wyjazdu musicie doprowadzić Wasze zadania do końca.

 • Anna Z: Transport (dojazd) - dojazd z Warszawy do Polan (powiat nowosądecki), znalezienie połączeń, zbiórka pieniędzy i wykup biletów. Zalecany wyjazd z Warszawy w piątek ok. 19-20, dotarcie na miejsce optymalnie w sobotę ok. 2:00 rano. Dojazd w sobotę np. o 10:00 nie jest wskazany - tracimy wtedy zbyt dużo czasu.

 • Ania K: Transport (powrót) - powrót z okolic Piwnicznej-Zdrój, znalezienie połączeń, zbiórka pieniędzy i wykup biletów. Zdobycie kilku kontaktów do lokalnych busiarzy do ew. wykorzystania.

 • Marta R: Ubezpieczenie - zebranie ofert, zebranie danych uczestników - na przykład przez formularz ».

 • Michał: Jadłospis - kanapki tylko na pierwszy posiłek po transporcie, pozostałe posiłki na ciepło. Nie bierzemy ciężkich i łatwo psujących się produktów.

 • Paulina P: Sprzęt wspólny - skoordynowanie, by pojechała z nami odpowiednia ilość namiotów, garów, siekier itp.

 • Jakub D: Apteczki - skoordynowanie, by z nami pojechały, a także sprawdzenie czy nie trzeba ich uzupełnić. Dodatkowo zebranie niezbędnych telefonów ratunkowych i adresów: do GOPR oraz okolicznych szpitali.

 • Paulina S: Ekwipunek indywidualny - stworzenie listy ekwipunku osobistego. Monitorowanie pogody, w tym warunków śniegowych i udostępnienie informacji uczestnikom. Lista sprzętu powinna uwzględniać warunki.

 • Joanna Bereda: Relacja - napisanie relacji z wyjazdu.

 

Gawęda przewodnicka

Celem jest przygotowanie ciekawej wypowiedzi na temat odwiedzanych terenów, którą moglibyście opowiedzieć Waszej grupie. Wymóg jest jeden - ma ona zainteresować uczestników, powinna być więc krótka (do 10 minut), wygłoszona płynnie i bez korzystania z ściąg. Osadźcie ją w realiach - znajdźcie gdzie ślady Waszego tematu są widoczne dzisiaj, a odnosząc się do nazw geograficznych umiecie wskazać je w terenie/na mapie. Postarajcie się zaprezentować gawędę w miejscu powiązanym z jej tematyką.

Tematy do opowiadania (pogrubione obowiązkowe):

 • WSZYSCY:  Panorama Tatr z głównego grzbietu B. Sądeckiego

 • Bartosz: Panorama w kierunku południowym z głównego grzbietu B. Sądeckiego

 • Mateusz: Cerkiew w Polanach + sprawdzenie możliwości wejścia

 • Jakub D: Cerkwie w Łosiach i Roztoce Wielkiej + sprawdzenie możliwości wejścia

 • Paulina P: Piwniczna Zdrój

 • Jakub P: Państwo Muszyńskie

 • Damian: Starostwo Spiskie

 • Ania K: Nikifor

 • Adam: Uzdrowiska

 • Paulina S: Zagospodarowanie turystyczne

 • Marta S: Łemkowszczyzna

 • Asia Bronka: Problematyka wyznaniowa Łemkowszczyzny

 • Marta R: Wołosi

 • Michał: Nazewnictwo i pochodzenie nazw

 • Anna Z: Przyroda

 • Joanna Bereda: Panorama w kierunku południowym z głównego grzbietu B. Sądeckiego, Rezerwaty Przyrody i Parki

 • Zofia: Poprad + szlaki handlowe

 • Aleksandra: Budowa geologiczna

 • Daniel: Starostwo Spiskie

 

Wiedza topograficzna

Musicie umieć wskazać na mapie i graniówce »  (będzie elementem zejściówki):

 • granice Beskidu Sądeckiego, jednostki sąsiadujące, najważniejsze szczyty, przełęcze, rzeki i miejscowości.

 

Zejściówka

Krótki sprawdzian po wyjeździe. Trzeba uzyskać minimum 60% pkt. Zakres:

 • po jednym pytaniu z tematów teoretycznych - gawęd

 • sposoby wzywania pomocy

 • znajomość przebytej trasy

 • zaznaczenie istotnych informacji na graniówce »

 • topografia Beskidu Sądeckiego

 

Dodatkowe informacje

Ogólne:

 • warunkiem wyjazdu jest dopełnienie wszelkich formalności z Kierownictwem Kursu do środy 2 grudnia br.

 • wszystkie wydatki pokrywane z kasy kursowej muszą być zaakceptowane przez Kierownictwo Kursu i potwierdzone fakturą - dane »

 • wyjazd jest bezalkoholowy

 

Literatura podstawowa:

Dodatkowo:

Topografia:

Do poczytania w wolnej chwili:

Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkania informacyjne, które odbędą się 3 i 10 października 2017 r. (wtorek) o godz. 18:00 na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, ul. Banacha 2 w sali 5070.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o Studenckim Klubie Górskim i podejmowanych przez jego członków i sympatyków licznych inicjatywach jak rajdy w góry, wycieczki rowerowe, imprezy tematyczne, slajdowiska górskie i podróżnicze, baza namiotowa "Madejowe Łoże" na Orawie, Sekcja wysokogórska, Biuletyn SKG, nie wahaj się - przyjdź na spotkanie informacyjne!

Jeśli jesteś zainteresowany ruszającym w październiku Kurs Przewodników Górskim, marzy Ci się czerwony polar, przewodnicka blacha i organizowanie wyjazdów dla innych, nie wahaj się - przyjdź na spotkanie informacyjne!

Jeśli chcesz poznać ludzi z pasją, radosnych i aktywnych towarzyszy górskich wędrówek, podróży małych i dużych oraz przeżyć przygodę życia i doświadczyć prawdziwych przyjaźni, nie wahaj się - przyjdź na spotkanie informacyjne! Niech dodatkową zachętę stanowi nieoficjalna nazwa klubu - Studencki Klub Matrymonialny ;)

To bardzo telegraficzny skrót tego, kim jesteśmy, dlatego by poznać nas lepiej, przyjdź na spotkanie informacyjne! Zrzeszamy osoby w każdym wieku i ze wszystkich uczelni. Zachęcamy szczególnie pierwszoroczniaków, żeby już od początku nowego etapu w życiu robili to, co lubią i z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

UWAGA!!!

Osoby zainteresowane Kursem Przewodnickim, zachęcamy do zapoznania się z informacją o Manewrach Nizinnych.

Przeżyj przygodę życia

 

 

  Szczęśliwa drużyna na Przejściu Letnim 2015 w Rumunii (fot. E. Różańska)