2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Żulik
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-27, 09:50

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Żulik »

Dzięki Piotrek za zarezerwowanie biletów! Dobra robota. Jaka została nam przydzielona zniżka?
Cena 200 PLN za bus do Nowego Łupkowa OK (wspominałeś że będziemy mieli duże plecaki?) - możesz rezerwować.


Rezerwuję więc busa. Wspomniałem, że będziemy mieli plecaki.
Wysokość zniżki określona jest w regulaminie przejazdów grupowych PKP. Cytuję fragment:
"Przy przejazdach grup w dniach :
1)od poniedziałku do czwartku i w sobotę stosuje się upust 20% od ceny bazowej;
2) w piątek i w niedzielę stosuje się upust 15% od ceny bazowej, zgodnie z Cennikiem usług"

Normalny bilet na trasie Warszawa - Zagórz na ten moment kosztuje 62 zł (20% zniżki za wczesny zakup), czyli bilet w jedną stronę kosztuje ok. 50 zł. Tak wnoszę z lektury regulaminów. Nie otrzymałem żadnej informacji od PKP na temat wysokości cen biletów czy upustu. Może będą tańsze?

* Piotr: sprawdź czy możemy wykupić bilety grupowe tylko na podróż tam.

Możemy, dzięki mojej pomyłce - zarezerwowałem osobno bilety w obie strony.
Właściwie nie widzę alternatywy do pociągu, który wybrałem. Ewentualnie jeżeli przed 16:00 w niedzielę byśmy dotarli do Zagórza to o 16:09 jest Neobus do Warszawy.
martynapl
Posty: 10
Rejestracja: 2016-10-27, 20:36

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: martynapl »

Dokładnie tak jak wyżej napisał Żulik, moim zdaniem jedyną sensowną alternatywą do pociągu powrotnego jest Neobus, który wyrusza z Zagórza o 16.09 (jest w Warszawie 23.20, koszt 66.50 zł) - wysłałam zapytanie czy mają miejsca dla grupy 16 osobowej, jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi.

Inne opcje z przesiadką w Rzeszowie:
Przewoźnik:
Arriva: Ustrzyki Dolne 16.15 - Rzeszów 19.22
PKP: Zagórz 16.05 - Rzeszów (19.20)
Polski bus: Rzeszów 23.30 - Warszawa 4.45 (25zł)
Neobus: Rzeszów: 22.30 - Warszawa 3.40 (29 zł)

Bezpośredni (Neobus) - tak jak wyżej wspomniałam:
Zagórz 16.09 - Warszawa Zach. 23.20 (66,50zł)

I ostatnia opcja:
PKP: Zagórz 20.00 - Warszawa Centralna 7.20

Moim zdaniem jeśli w Neobusie będzie odpowiednia ilość miejsc możemy nim wracać. Wtedy do busa do Zagórza będziemy musieli wsiąść około godziny 14.00-14.30 w niedziele (Rajskie-Zagórz 40 km). Co sądzicie o tym pomyśle? Inną sensowną opcją jest pociąg o 20.00.
Tina
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-29, 19:44

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Tina »

Drodzy,

W poniższym linku znajdziecie jadłospis na nasz Bieszczadzki wyjazd.
Lista jest dość szczegółowa dlategoteż poniżej umieściłam skrótową informacje co bedzie treścią głównych posiłków:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... b6b7#gid=0

Dzień 1
ŚNIADANIE: kaszka z orzechami nerkowca
OBIAD: Kasza jaglana z tuńczykiem i oliwkami
KOLACJA: Kociołek z cieciorką

Dzień 2
ŚNIADANIE: Owsianka z bakaliami i kakao
OBIAD: Kasza gryczana z fasolą i serkiem topionym\
KOLACJA: Kasza jaglana z kabanosami i masłem orzechowym

Dzień 3
ŚNIADANIE: Kanapki z humusem lub masłem orzechowym +papryka lub ogórek

Przegryzki znajdziecie w załączniku.

Dawajcie znać w razie pytań. Jesli macie alergie na któreś ze składników dajcie nam również znać.

pozdrawiamy serdeczenie, Justyna i Dorota
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Marcin »

martynapl pisze:Dokładnie tak jak wyżej napisał Żulik, moim zdaniem jedyną sensowną alternatywą do pociągu powrotnego jest Neobus, który wyrusza z Zagórza o 16.09 (jest w Warszawie 23.20, koszt 66.50 zł) - wysłałam zapytanie czy mają miejsca dla grupy 16 osobowej, jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi.

Z moich doświadczeń z Neobusem wynika, że czasem, jeśli nie ma już miejsc w rozkładowym autobusie, podstawiają dodatkowy pojazd. Ale to wymagałoby potwierdzenia i upewnienia się, ile osób ostatecznie ma jechać (niektórzy rezygnują z wyjazdu w ostatniej chwili...).
Żulik
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-27, 09:50

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Żulik »

martynapl pisze:
Moim zdaniem jeśli w Neobusie będzie odpowiednia ilość miejsc możemy nim wracać. Wtedy do busa do Zagórza będziemy musieli wsiąść około godziny 14.00-14.30 w niedziele (Rajskie-Zagórz 40 km). Co sądzicie o tym pomyśle? Inną sensowną opcją jest pociąg o 20.00.
Na spotkaniu informacyjnym było mówione, że zazwyczaj z kursówek wraca się w poniedziałek nad ranem, więc się na to nastawiłem. Ja sądzę, że powinniśmy jechać nocnym pociągiem, a tylko jeżeli ktoś bardzo chce być w Warszawie wcześniej to najwyżej na własną rękę dotrze wcześniej do Sanoka i pojedzie autobusem. Także dlatego, że jechanie Neobusem przez 7 godzin jest bardzo niewygodne.
martynapl
Posty: 10
Rejestracja: 2016-10-27, 20:36

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: martynapl »

Żulik pisze:
Na spotkaniu informacyjnym było mówione, że zazwyczaj z kursówek wraca się w poniedziałek nad ranem, więc się na to nastawiłem. Ja sądzę, że powinniśmy jechać nocnym pociągiem, a tylko jeżeli ktoś bardzo chce być w Warszawie wcześniej to najwyżej na własną rękę dotrze wcześniej do Sanoka i pojedzie autobusem. Także dlatego, że jechanie Neobusem przez 7 godzin jest bardzo niewygodne.
Zgadzam się w 100%, ale kilka osób wcześniej wspomniało, że powrót o 7 rano do Warszawy, nie jest dla nich do końca idealny ze względu na pracę (było wspomniane, że lepiej nie rozdzielać grupy). Owszem, najczęściej powroty są pewnie rano, ale chyba nie jest to narzucone z góry, wybór kiedy wrócimy należy do nas :)

Mamy dwie opcje, Neobus o 16.09 lub pociąg o 20.00.
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Dolores »

Jesli chodzi o powrot zdecydowanie jestem za pociagiem o 20. 00. Z mojego punktu widzenia powrot w niedziele 16.09 oznacza ze w zasadzie zostaje nam pol niedzieli na gory. Pytanie ilu osobom nie pasuje powrot rano. W sumie mozna by do listy dodac kolumne kto jest za powrotem wieczorem w niedziele.
martynapl
Posty: 10
Rejestracja: 2016-10-27, 20:36

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: martynapl »

Zgadzam się z Dorotą i również skłaniałabym się do powrotu pociągiem o 20.00.

Wcześniej 2 osoby wspominały, że nie jest to dla nich dobrym wyjściem - czy jest ostateczna decyzja? I co uważa reszta osób?
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Cześć!

Transport z powrotem

Wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy - nie zostały podjęte żadne decyzje o zmianie planu, poprosiłem tylko osoby za to odpowiedzialne o sprawdzenie jakie jeszcze mamy możliwości - to normalna procedura przygotowywania wyjazdu.
Owszem, najczęściej powroty są pewnie rano, ale chyba nie jest to narzucone z góry, wybór kiedy wrócimy należy do nas :)
O nie - to tak nie działa :). Decyzja należy do nas (instruktorów) - ze swojej strony możemy Wam obiecać, że będzie taka, by zmaksymalizować wartość edukacyjną kursówki.

Martyna - dzięki za sprawdzenie opcji dojazdu z Zagórza / Ustrzyk Dolnych. Czekamy jeszcze na dokładniejsze info od Ciebie jak tam dotrzeć z rejonów o których pisałem na początku - czy kursuje tam transport publiczny (sprawdź proszę dla obu opcji powrotu)? Jeśli nie, to ile kosztuje bus?

Dzięki za propozycje jadłospisu - skomentuję je w ciągu dzisiejszego wieczora. Czekamy jeszcze na ubezpieczenie i listę sprzętu indywidualnego - przypominam, że umawialiśmy się na termin do wczoraj.

Pozdrowienia,
Tomek
batarejko
Posty: 34
Rejestracja: 2010-01-05, 19:20

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: batarejko »

Tina pisze:Drodzy,

W poniższym linku znajdziecie jadłospis na nasz Bieszczadzki wyjazd.
Lista jest dość szczegółowa dlategoteż poniżej umieściłam skrótową informacje co bedzie treścią głównych posiłków:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... b6b7#gid=0

Dzień 1
ŚNIADANIE: kaszka z orzechami nerkowca
OBIAD: Kasza jaglana z tuńczykiem i oliwkami
KOLACJA: Kociołek z cieciorką

Dzień 2
ŚNIADANIE: Owsianka z bakaliami i kakao
OBIAD: Kasza gryczana z fasolą i serkiem topionym\
KOLACJA: Kasza jaglana z kabanosami i masłem orzechowym

Dzień 3
ŚNIADANIE: Kanapki z humusem lub masłem orzechowym +papryka lub ogórek

Przegryzki znajdziecie w załączniku.

Dawajcie znać w razie pytań. Jesli macie alergie na któreś ze składników dajcie nam również znać.

pozdrawiamy serdeczenie, Justyna i Dorota

Warto rozważyć czy posiłki nie wzbogacić o treści tzw.mięsne tzn. np kiełbasa do obiadów i na śniadania. Będziemy potrzebowali dużo energii.

Chleb to niezbyt dobry pomysł na śniadanie trzeciego dznia. Po noszeniu kilku dni w plecaku zrobi się z niego breja (może kaszka, może owsianka z bakaliami itp).
Maciek
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Wolu »

Juli pisze:Zajmuje się ubezpieczeniem, bardzo proszę o wpisanie wieku w poniższym dokumencie.

Czy Przewodnicy również chcą być ubezpieczeni? :)
wex pisze:Ja już jestem ubezpieczony, więc zrzekam się grupowego. Tomek, Maciek - czy chcecie, by Was ubezpieczyć
Dzięki za zapytanie. Ja również zrzekam się ubezpieczenia grupowego.

Tomek W.
Karolina

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Karolina »

Czesc!


Wiem ,ze późno pisze ale czy znalazłoby się miejsce dla jeszcze jednej osoby ? Niestety nie mogłam być na spotkaniu ,a z wielka checia wzielabym udział w tej kursowce:)
batarejko
Posty: 34
Rejestracja: 2010-01-05, 19:20

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: batarejko »

wex pisze:Ja już jestem ubezpieczony, więc zrzekam się grupowego. Tomek, Maciek - czy chcecie, by Was ubezpieczyć
Dzięki ja mam ubezpieczenie.

Maciek
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Jadłospis

Justyna, Dorota - dzięki, Wasz jadłospis to dobry start. Moje uwagi:

* Tak jak pisał Maciek - chleb powinniśmy zjeść jak najszybciej, dużo gorzej się go przechowuje niż kaszki.
* Pierwsze (piątkowe) śniadanie polecam zrobić z kanapek na drogę (czyli: każdy ma wziąć ich tyle, żeby starczyło jeszcze na śniadanie) - tak jest dużo prościej i szybciej.
* Kaszka z bakaliami to bardzo fajny pomysł na śniadanie - dużo fajniej jest ją jednak urozmaicić o inne typy bakalii niż tylko same nerkowce: suszone morele, śliwki, migdały, żurawina, rodzynki, orzechy laskowe, itp.
* W grupie mamy wegetarian, więc jadłospis musi być dostosowany także i dla nich. Dobry pomysł z tym, by jeden z obiadów był w całości wege - tak jest prościej, ale musicie przygotować też wege odpowiednik pozostałych dań. Waszą odpowiedzialnością jest też ustalenie ilu tych wegetarian jest.
* W obiadach brakuje sosów - polecam, są bardzo lekkie, a bardzo urozmaicają posiłek. W szczególności, sos pomidorowy z torebki jest dobrym, dużo lżejszym zamiennikiem przecieru pomidorowego w obiedzie nr 2.
* Kolacje są zbyt "ciężkie": bardziej zależy nam na szybkim, ciepłym posiłku który zjemy tuż przed snem niż na pełnowartościowym i kalorycznym daniu. Dobrze sprawdzają się zupy - np: barszcz z tortellini, grochowa z kiełbasą lub wege odpowiednikiem, soczewicowa. Dobrą bazą są np. http://sklep-sys.pl/pl/c/Zupy/13.
* Co to są "kulki mocy"? Brzmi nieźle :) ale 150g przegryzek to zdecydowanie za mało na dzień chodzenia. Minimum moim zdaniem to np: 50g czekolady, 75g bakalii, 75g kiełbasy lub twardego sera.
* Serek topiony to za mało jako baza obiadu. Polecam zamiast tego mięso lub warzywa strączkowe (soja).

Zmodyfikujcie proszę jadłospis względem tych komentarzy i dajcie znać jak to zrobicie.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Karolina: tak, zapraszamy. Wyślij mi proszę Twoje dane na maila, dostaniesz też referat do opracowania. Zapoznaj się z drugim postem w tym wątku. Będziesz musiała też samodzielnie kupić bilety na pociąg - już złożyliśmy wniosek o bilet grupowy.
ODPOWIEDZ