2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Gocha

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Gocha »

wex pisze:Cześć!

Transport z powrotem

Wydaje mi się, że się nie zrozumieliśmy - nie zostały podjęte żadne decyzje o zmianie planu, poprosiłem tylko osoby za to odpowiedzialne o sprawdzenie jakie jeszcze mamy możliwości - to normalna procedura przygotowywania wyjazdu.
Owszem, najczęściej powroty są pewnie rano, ale chyba nie jest to narzucone z góry, wybór kiedy wrócimy należy do nas :)
O nie - to tak nie działa :). Decyzja należy do nas (intruktorów) - ze swojej strony możemy Wam obiecać, że będzie taka, by zmaksymalizować wartość edukacyjną kursówki.

Martyna - dzięki za sprawdzenie opcji dojazdu z Zagórza / Ustrzyk Dolnych. Czekamy jeszcze na dokładniejsze info od Ciebie jak tam dotrzeć z rejonów o których pisałem na początku - czy kursuje tam transport publiczny (sprawdź proszę dla obu opcji powrotu)? Jeśli nie, to ile kosztuje bus?

Dzięki za propozycje jadłospisu - skomentuję je w ciągu dzisiejszego wieczora. Czekamy jeszcze na ubezpieczenie i listę sprzętu indywidualnego - przypominam, że umawialiśmy się na termin do wczoraj.

Pozdrowienia,
Tomek
Hej, ktoś napisał, że mowa była o powrotach nad ranem i spoko.... tyle, że 7 to nie jest nad ranem tylko rano. No i czuje tu pewną dyskryminację ludzi pracujących. Nawet jeśli ktoś idzie do pracy na 8:00 nie zdąży się umyć. Studenci mają łatwiej, darują sobie pierwszy wykład lub dwa i z "bańki".
Proszę więc tylko o uwzględnienie ludzi, którzy tak na prawdę nie mają w tej kwestii wyboru i bardzo odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków. Kursówka jest długa i na pewno zdążymy się i tak nią nacieszyć :) No ale oczywiście czekam na decyzje, bo może faktycznie jeśli dobro całej grupy jest inne i ja się mylę powinniście wrócić pociągiem.
Justyna Owczarek

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Justyna Owczarek »

Cześć,

Niestety, skrecilam kostkę i nie mogę jechać z Wami. Bardzo mnie to smuci ale mam nadzieję do zobaczenia na następnym wyjeździe.

Dalej służę pomocą jesli chodzi o jadłospis, natomiast nie bede w stanie wygłosić referatu o przyrodzie Bieszczad ani zająć się innymi przydzielonymi zadaniami.

Pozdrawiam,
Justyna Owczarek
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Gocha pisze:Hej, ktoś napisał, że mowa była o powrotach nad ranem i spoko.... tyle, że 7 to nie jest nad ranem tylko rano. No i czuje tu pewną dyskryminację ludzi pracujących. Nawet jeśli ktoś idzie do pracy na 8:00 nie zdąży się umyć. Studenci mają łatwiej, darują sobie pierwszy wykład lub dwa i z "bańki".
Proszę więc tylko o uwzględnienie ludzi, którzy tak na prawdę nie mają w tej kwestii wyboru i bardzo odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków. Kursówka jest długa i na pewno zdążymy się i tak nią nacieszyć :) No ale oczywiście czekam na decyzje, bo może faktycznie jeśli dobro całej grupy jest inne i ja się mylę powinniście wrócić pociągiem.
Gosia - taka jest natura kursowych wyjazdów, jesteśmy uzależnieni od transportu publicznego, który nie jest idealnie skrojony pod potrzeby każdego z uczestników. Nie zgadzam się też z tym, żeby była to "dyskryminacja ludzi pracujących" - przecież wzięliśmy pod uwagę alternatywne formy transportu właśnie dlatego, że pochyliliśmy się nad Twoim indywidualnym przypadkiem.

Do wszystkich - poczekajmy proszę na resztę informacji od Martyny, na ich podstawie Maciek i ja podejmiemy decyzję.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Justyna - życzymy powrotu do zdrowia (i na kurs :)), poprosimy Cię o dociągnięcie sprawy jadłospisu razem z Dorotą do końca.

W związku z tym temat "Przyrody" jest także do wzięcia. Błażej, Kuba, Karolina - czekamy na Wasze wybory, a od Kuby i Karoliny także na dane.
martynapl
Posty: 10
Rejestracja: 2016-10-27, 20:36

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: martynapl »

Podsumowując powrót:
Najtańszy bus jaki znalazłam na trasie Lutowiska/Rajskie (+okolice)-Zagórz zaproponował cenę 17 zł od osoby, na 16 osób wychodzi to 272zł. Nie ma problemu z miejscem skąd nas zabierze, ani z godziną - zarówno około 14.30 jak i 18.30 jest ok.

A powrót z Zagórza tak jak wcześniej wspominaliśmy:
PKP 20.00 lub 16.09 Neobus.
Jakub Pruszyński
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-28, 14:19

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Jakub Pruszyński »

Cześć ,
Wex wysyłałem wcześniej email , ale najwidoczniej nie doszedł.
Podaj email na który podesłać dane.

temat : Przyroda Bieszczad (temat Justyny) ew. Historia turystyki

Pozdrawiam J

PS. Wysyłanie wiadomości na pocztę z serwisu chyba nie do końca działa (lub coś mi umknęło).
Ostatnio zmieniony 2016-11-01, 13:18 przez Jakub Pruszyński, łącznie zmieniany 2 razy.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Wolu »

Kuba, umieszczanie takich danych na ogólnie dostępnym forum nie jest rozsądne. Proponuję Ci kliknięcie opcji "edytuj" i usunięcie przynajmniej części danych osobowych.
Na pierwszej stronie wątku są podane adresy e-mail do instruktorów i gwarantuję, że są one w pełni poprawne. Weź pod uwagę, że oprócz prowadzenia kursu mają oni też inne sprawy prywatne i zawodowe, więc nie zawsze otrzymasz natychmiastową odpowiedź. Wiadomość mogła też utknąć w jakimś filtrze antyspamowym.

Pozdrawiam
TW
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Cześć,

Transport z powrotem

Dzięki Martyna za sprawdzenie busa. 14:30 to dość wcześnie, więc z dwojga złego podzielimy grupę. Więc tak:
* wracamy nocnym pociągiem
* osoby które muszą wracać wcześniej (Gosia, Zosia) będą musiały odłączyć się od nas w niedzielę i dotrzeć do Warszawy na własną rękę. Możecie założyć, że będziemy w okolicach miejscowości Lutowiska.

W związku z tym:
* transport powrotny organizujemy teraz dla 15 (a nie 17) osób (skoordynujcie to proszę zwłaszcza w kontekście biletu grupowego),
* skarbnikiem powinna być osoba która będzie na kursówce do samego końca - nowym skarbnikiem będzie więc Błażej.

Jeszcze co do busa - umawianie się na cenę za osobę jest dość ryzykowne. Już teraz mamy 2 osoby mniej. Co jeśli jeszcze ktoś się rozchoruje i nie będzie mógł pojechać - czy kierowca dalej będzie chciał nas zawieźć za 17 zł/os? Bezpieczniej będzie umówić się na stałą cenę, niezależnie od liczby osób (chyba, że kierowca naprawdę jest gotowy nas zawieźć za tą cenę nawet jeśli będzie i 12 osób) - doprecyzuj to proszę.

Skarbnik

Błażej - Twoim obowiązkiem jest:
* zebrać pieniądze od uczestników (musisz ustalić wysokość składki z osobami odpowiedzialnymi za transport + dodaj 50 zł/os zapasu na transport w trakcie kursówki i inne nieprzewidziane wydatki),
* przechowywać kasę kursówkową i dysponować nią w czasie wyjazdu,
* po powrocie - rozliczyć wyjazd i zwrócić niewykorzystane pieniądze uczestnikom.

Bilet grupowy

Piotrek - wykup proszę dla nas bilety grupowe. Do kiedy trzeba to zrobić? Skoordynuj ze skarbnikiem by zebrać niezbędną kwotę. Być może będzie na to mało czasu - masz więc możliwości:
* zebrać niezależnie na sam bilet grupowy z pominięciem skarbnika,
* założyć za część osób i dostać później zwrot od skarbnika.

Podejmij decyzję i przekaż klarowny komunikat grupie - kto, ile, komu, do kiedy ma zapłacić.

Busy

Dzięki, Dominika (przepraszam za późną odpowiedź, przegapiłem Twój post) - postaraj się jednak proszę jeszcze znaleźć busy z samej Cisnej bądź Baligrodu. Zwykle płacimy także za przyjazd i powrót pustego busa - zamawiając go więc z miejscowości odległej o 25 km musimy zapłacić za dodatkowe 50 km. Ustal też proszę z kierowcami cenę za kilometr. 2-3 kontakty będą wystarczające.

Następne spotkanie

W tą środę nie ma wykładu, nie ma też spotkania - spotkamy się w kolejną, czyli 9.11, po wykładzie.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Nowe osoby i udostępnianie danych

Kuba, Karolina - wciąż nie dostaliśmy od Was danych (nie dostałem od Was maila - nasze maile są w drugim poście w tym wątku). Karolina, Błażej - ciągle czekamy na Wasz wybór referatów.

Jak zostało wspomniane - nie udostępniajcie proszę Waszych danych publicznie na tym forum. W tym celu zrobiłem dokument który udostępniłem wszystkim uczestnikom (jeśli do kogoś nie dotarł mail - proszę o taką informację).
Usunąłem też odnośniki do dokumentu z danymi do ubezpieczenia - wszystkie niezbędne dane są już w dokumencie przeze mnie wspomnianym.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Moi drodzy, jeszcze słowo nt. organizacji tej kursówki. Wiele zadań idzie nieźle (dzięki!), ale o niektórych wciąż nic nie wiemy - pomimo, że umówiliśmy się na termin do poprzedniej soboty. Konkretnie chodzi mi o:

* wciąż nie ma propozycji sprzętu indywidualnego ani ofert ubezpieczenia,
* nie ma odpowiedzi na nasze komentarze dot. sprzętu grupowego,
* nie mam danych od wszystkich nowych uczestników, nie każdy wybrał jeszcze temat referatu.

W związku z tym, chciałbym ustalić dwie zasady:
1. Każdą wiadomość napisaną na forum traktujemy jak Wam dostarczoną - proszę więc każdego o regularne i uważne śledzenie tego wątku. W szczególności, pierwszy post zawiera stale aktualizowaną listę uczestników, zadań i obowiązków.
2. Proszę o sprawną reakcję i odpowiedzi na nasze komentarze - w przeciwnym wypadku organizacja się przeciąga. Jeżeli ktoś nie jest w stanie odpowiedzieć na nasze komentarze 24h po ich opublikowaniu - niech przekaże nam tą informację żebyśmy wiedzieli kiedy spodziewać się kolejnej iteracji.

W szczególności, proszę o jak najszybszy kontakt osób odpowiedzialnych za sprzęt indywidualny i ubezpieczenie - przy braku informacji będziemy musieli przepisać te tematy na inne osoby :(.
Jakub Pruszyński
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-28, 14:19

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Jakub Pruszyński »

Ten dokumenty odnośnie sprzętu i ubezpieczenia jeśli mógłbym go otrzymać byłoby super
Mój email : jakub.pruszynski@student.uw.edu.pl
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Dzięki - udostępniłem Ci dokument. Potrzebujemy jeszcze Twojego adresu zameldowania oraz informacji czy masz zniżkę PKP - wpisz już proszę bezpośrednio do dokumentu.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: ZosiaS »

Proszę o zapoznanie się z podziałem na noszenie sprzętu grupowego
Większość sprzętu jest dostępna w siedzibie kursu, choć chyba najłatwiej będzie go odebrać od osób z pierwszej kursówki 9.11
Bardzo prosze osoby odpowiedzialne za dany sprzęt o sprawdzenie w jakim stanie się znajduje przed wyjazdem. Jeżeli czegoś brakuje w apteczce to zgłaszamy to i brak po zaakceptowaniu zostanie uzupełniony z pieniędzy klubowych.
Nie jestem pewna czy w klubie są rękawice robocze, jeśli nie ma to prosze o zabranie własnych.
Nie ma worków na śmiecie proszę Pawła, żeby załatwił to we własnym zakresie.
Jakub jeśli nie masz dostepu do baniaków to daj znać, załatwię.
-piła Dorota Szparaga
-2x rękawice robocze Dominika Martynkowska, Martyna Pływacz
-2 gary Konrad Pol(1 gar), Błażej Osiński (1 gar)
-2 baniaki 5 l Jakub Pruszyński
-apteczka sprzętowa (silver tape, kawałek sznurka, drut) Julia Dąbrowska
-worki na śmiecie Paweł Nowakowski
-apteczka grupowa (opatrunki, woda utleniona, bandaż, środki przeciwbólowe) Michał Wyroba
Żulik
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-27, 09:50

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Żulik »

Cześć,
Zbliża termin wykupu biletów grupowych PKP na przejazd tam. Trzeba je kupić na 7 dni przed planowanym wyjazdem. Jeżeli ja miałbym się zająć ich kupieniem to muszę to zrobić jutro (środa) do godziny 16:00 ponieważ później wyjeżdżam. Rozumiem, że zazwyczaj pieniądze na opłaty zbiera skarbnik, ale wobec faktu, że nie mam informacji o ich cenie (w systemie internetowym nie ma takiej informacji, na infolinię się nie dodzwoniłem, a na Dworzec Centralny nie miałem czasu pojechać) i nie ma czasu na zbieranie pieniędzy to chyba muszę sam je kupić, a potem się rozliczymy. Mogę (muszę?) też od razu kupić bilety powrotne.

Niezależenie od powyższych kwestii proszę o ostateczne deklaracje, czy wszyscy dotychczas deklarujący jadą oraz kto nie wraca wspólnym pociągiem. W tej chwili mam informację, że:

- w tamtą stronę jedzie 16 osób (wypadła Justyna Owczarek, doszła Karolina - czy na pewno? proszę o potwierdzenie)
- z powrotem jedzie 14 osób (bez Gochy i Zosi S., przy założeniu, że Karolina jedzie)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Dzięki Zosia i Piotrek,

Sprzęt wspólny

Zosia - cztery uwagi:
* Moim zdaniem to zbyt duże scedowanie odpowiedzialności na uczestników na tym etapie przygotowań - ryzykujesz pojechanie na wyjazd bez gara, jeśli ktoś np. nie doczyta Twojej wiadomości (a wymieniłaś tam 9 osób, ryzyko jest spore że coś pójdzie nie tak).
Musisz osobiście dopilnować że sprzęt trafi do uczestników. Sugeruję, żebyś rozdała go na następnym spotkaniu. Musisz też skoordynować z poprzednią kursówką, że zostanie on zwrócony w środę za tydzień.
* Prosisz o zabranie własnych rękawic roboczych - ale to raczej nie jest sprzęt z gatunku takich, że ma się własne ;). Jeśli mamy klubowe to weźmy, jeśli nie - możemy sobie darować.
* Mamy w klubie gary różnej wielkości - powinniśmy wziąć te dwa największe.
* Nazwałaś to podziałem "do noszenia sprzętu wspólnego". Być może źle to rozumiem, ale powinniśmy się dzielić noszeniem sprzętu - nie powinno być tak, że jedna osoba nosi przez cały wyjazd gar. Podział jest dobry na start.

Transport tam

Piotrek - brzmi dobrze. Tak, wykup też proszę bilety na powrót. Dzięki za założenie.
Napisz proszę w osobnym poście do kiedy musisz dostać informację o ew. rezygnacji - w przeciwnym wypadku kup bilet dla każdego kto jest na liście. Wyjątkiem jest Karolina, z którą nie mamy kontaktu - jeśli nie dostaniesz od niej potwierdzenia to nie wykupuj dla niej biletu - będzie musiała kupić sobie sama, już bez zniżki.
ODPOWIEDZ