2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Żulik
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-27, 09:50

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Żulik »

wex pisze:Dzięki Zosia i Piotrek,


Napisz proszę w osobnym poście do kiedy musisz dostać informację o ew. rezygnacji - w przeciwnym wypadku kup bilet dla każdego kto jest na liście. Wyjątkiem jest Karolina, z którą nie mamy kontaktu - jeśli nie dostaniesz od niej potwierdzenia to nie wykupuj dla niej biletu - będzie musiała kupić sobie sama, już bez zniżki.
Informację o rezygnacji (z wyjazdu lub z jazdy na bilecie grupowym) muszę dostać do godziny 15:00 w środę (dziś). Jeżeli do tej godziny nie dostanę od kogoś informacji, że nie jedzie to kupię mu bilet i będę oczekiwał zwrotu pieniędzy.
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Dolores »

Hej,
W zwiazku z tym ze z Justyna ogarniamy jadlospis prosba o wypelnienie w udostepnionym pliku z lista uczestników kolumny preferencje zywieniowe w ponizszy sposob:
1) jezeli macie alergie pokarmowe : alergia produkt np.alergia na orzechy, nietolerancja glutenu
2) jezeli jestescie wegeterianami: wegeterianin/a
3) jezeli jestescie weganami : weganin / weganka
4) pozostale : jakies inne sugestie np.mieso w kazdym posilku

[b]https://docs.google.com/spreadsheets ... #gid=0[/b]


Prosba o jak najszybsze u z upelnienie
Konrad P.
Posty: 27
Rejestracja: 2016-11-02, 08:44

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Konrad P. »

Żulik pisze: - z powrotem jedzie 14 osób (bez Gochy i Zosi S., przy założeniu, że Karolina jedzie)

Z racji tego, że także muszę być w poniedziałek rano w pracy i raczej wykluczone jest, żebym pojawił się tu w stroju górskim z górskim ekwipunkiem i górskim zapachem, dołączam do grupy buntowników wracających na własną rękę :)

Przy okazji pierwszego mojego posta przepraszam za to, że pojawia się on tak późno.
Za chwilę nadrobię zaległości i wrzucę proponowaną listę sprzętu osobistego.

Pozdrawiam
Konrad
Konrad P.
Posty: 27
Rejestracja: 2016-11-02, 08:44

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Konrad P. »

Ze sporym opóźnieniem, za które bardzo przepraszam

Sprzęt indywidualny:
PLECAK, A W NIM:

NIEZBĘDNE:
- Dokument tożsamości (Dowód osobisty)
- Pieniądze (mogą być potrzebne przy wyjeździe i przyjeździe)
- Telefon
- Mapa Bieszczadów w skali 1:50 000
Zgodnie z uwagami na forum warto przed zakupem sprawdzić, czy mapa obejmuje rejon naszej działalności
- mapnik (wskazane, żeby drogocennej mapy nie trzeba było zbierać łyżką po deszczowym dniu)
- kompas,
- latarka (najlepiej czołówka) + zapas baterii na cały wyjazd
- długopis, lub ołówek (ołówek lepiej się spisuje przy niesprzyjających warunkach pogodowych)
- termos z ciepłą herbatą
- woda (+ ewentualnie piguły musujące do niej żeby lepiej nawadniała – isostary wszelkiej maści, multiwitaminki etc.)
- niezbędnik ( łyżka, widelec, nóż, kubek)
- zapałki/ zapalniczka i świeczka

Dodatkowa edycja 12:30 02/11 :)
- zegarek, sprawa tak oczywista, że o niej zapomniałem (nawet dziś go nie wziąłem :)
- poza niezbędnikiem, coś na co będzie można nałożyć wspólnie upichcone potrawy (z doświadczenia mogę polecić plastikowe talerze - nie takie jednorazowe grillowce, tylko naczynia z trochę grubszego, dość miękkiego tworzywa sztucznego - tanie, lekkie, niesposób to rozbić, czy połamać a przy okazji zmieści się wszędzie w plecaku - w dowolnym hipermarkecie powinno być tego mnóstwo.
Koniec edycji :)

UBRANIA:
- wygodne buty – najlepiej buty górskie, za kostkę
- wygodna odzież chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem, w tym ciepła bielizna
- zmiana odzieży na następny dzień i ewentualnie powrót
- rękawiczki (najlepiej 2 pary) czapka, szalik/chusta/buff
- stuptuty (ochraniacze na buty i spodnie)
- okulary przeciwsłoneczne ( w zależności od prognozy)
LEKI i KOSMETYKI:
- potrzebne wam leki
- kosmetyki (w tym krem tłusty)

BIWAKOWE:
- karimata/ szybkopompujący materac
- śpiwór dobrany do warunków noclegu
PODRĘCZNE:
- kijki trekkingowe
- „poddupnik” ( jak ktoś nie chce siadać na plecaku)
- worki na śmieci
- papier toaletowy
-chustki higieniczne/ wilgotne chusteczki
- dodatkowy prowiant - dobrze zabrać kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb)- przynajmniej na podróż
Ostatnio zmieniony 2016-11-02, 13:35 przez Konrad P., łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Pruszyński
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-28, 14:19

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Jakub Pruszyński »

ZosiaS pisze:Proszę o zapoznanie się z podziałem na noszenie sprzętu grupowego
Większość sprzętu jest dostępna w siedzibie kursu, choć chyba najłatwiej będzie go odebrać od osób z pierwszej kursówki 9.11
Bardzo prosze osoby odpowiedzialne za dany sprzęt o sprawdzenie w jakim stanie się znajduje przed wyjazdem. Jeżeli czegoś brakuje w apteczce to zgłaszamy to i brak po zaakceptowaniu zostanie uzupełniony z pieniędzy klubowych.
Nie jestem pewna czy w klubie są rękawice robocze, jeśli nie ma to prosze o zabranie własnych.
Nie ma worków na śmiecie proszę Pawła, żeby załatwił to we własnym zakresie.
Jakub jeśli nie masz dostepu do baniaków to daj znać, załatwię.
-piła Dorota Szparaga
-2x rękawice robocze Dominika Martynkowska, Martyna Pływacz
-2 gary Konrad Pol(1 gar), Błażej Osiński (1 gar)
-2 baniaki 5 l Jakub Pruszyński
-apteczka sprzętowa (silver tape, kawałek sznurka, drut) Julia Dąbrowska
-worki na śmiecie Paweł Nowakowski
-apteczka grupowa (opatrunki, woda utleniona, bandaż, środki przeciwbólowe) Michał Wyroba

Niestety nie mam dostępu do baniaków, więc jeśli mogłabyś załatwić byłbym wdzięczny
Karolina

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Karolina »

Żulik pisze:Cześć,
Zbliża termin wykupu biletów grupowych PKP na przejazd tam. Trzeba je kupić na 7 dni przed planowanym wyjazdem. Jeżeli ja miałbym się zająć ich kupieniem to muszę to zrobić jutro (środa) do godziny 16:00 ponieważ później wyjeżdżam. Rozumiem, że zazwyczaj pieniądze na opłaty zbiera skarbnik, ale wobec faktu, że nie mam informacji o ich cenie (w systemie internetowym nie ma takiej informacji, na infolinię się nie dodzwoniłem, a na Dworzec Centralny nie miałem czasu pojechać) i nie ma czasu na zbieranie pieniędzy to chyba muszę sam je kupić, a potem się rozliczymy. Mogę (muszę?) też od razu kupić bilety powrotne.

Niezależenie od powyższych kwestii proszę o ostateczne deklaracje, czy wszyscy dotychczas deklarujący jadą oraz kto nie wraca wspólnym pociągiem. W tej chwili mam informację, że:

- w tamtą stronę jedzie 16 osób (wypadła Justyna Owczarek, doszła Karolina - czy na pewno? proszę o potwierdzenie)
- z powrotem jedzie 14 osób (bez Gochy i Zosi S., przy założeniu, że Karolina jedzie)


Jade:)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Konrad - dzięki, Maciek da Ci feedback a propos listy sprzętu. Co do wcześniejszego powrotu - Piotrek, uwzględnij to proszę w transporcie (trochę późno to zgłaszasz, przecież ten temat jest tu obecny od tygodnia).

Uwaga o wcześniejszym powrocie do wszystkich - proszę korzystać z tego tylko jeżeli powrót o 7:25 jest dla Was niemożliwy.

Karolina - rozumiem, że jesteś uczestniczką Kursu Przewodnickiego? Udział w kursówce wiąże się z obowiązkami - zapoznaj się jeszcze raz czego od Ciebie oczekujemy. Czekam ciągle na informacje od Ciebie.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Ostatnią osobą która dołączyła do kursówki jest Piotr Nowocień. Mamy więc w sumie 15 kursantów + 3 osoby z kadry. Proszę osoby odpowiedzialne za zadania o uwzględnienie tej zmiany.

Chciałbym też poinformować wszystkich, że lista uczestników 2. kursówki jest już zamknięta - możemy zapisywać tylko na listę rezerwową.
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Dolores »

Hej,

Zaktualizowalysmy jadlopsis z uwzglednieniem uwag.

W kolumnie H jest znacznik wersji jadlospisu gdzie:
M - oznacza mieso
W - oznacza wege
W/M - oznacza wersje wspolna

W kolumnie E mozna aktualizowac ilosci wtedy przelicza sie kalorie.
Podsumowanie kaloryczne jest w zakladce o nazwie Bilans kcal.

Dodatkowo w zakladce przepisy dodalam przepis na kulki mocy, moze ktos bedzie chcial wykorzystac.

link:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... b6b7#gid=0

Dzień 1

ŚNIADANIE:
Wersja wege: Kanapki z humusem lub masłem orzechowym + papryka lub ogórek
Wersja miesna: Kanapki z kielbasa i serem + papryka

OBIAD:
Wersja wege: Kociołek z cieciorką i soczewica i tofu
Wersja miesna: Kociołek z cieciorką i soczewica i mieso suszone

KOLACJA: Barszcz z makaronem

Dzień 2

ŚNIADANIE: Owsianka z bakaliami i kakao
OBIAD:
Wersja wege: Kasza gryczana z fasolą i tofu
Wersja miesna: Kasza gryczana z fasolą i mieso suszone

KOLACJA:
Wersja wege: Zupa grochowa + soczewica
Wersja miesna Zupa grochowa + suszona kiełbasa

Dzień 3
ŚNIADANIE: kaszka z orzechami nerkowca i bakaliami

Przegryzki znajdziecie w załączniku.

Czekamy z Justyna na uwagi.
Ostatnio zmieniony 2016-11-02, 18:22 przez Dolores, łącznie zmieniany 1 raz.
Konrad P.
Posty: 27
Rejestracja: 2016-11-02, 08:44

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Konrad P. »

wex pisze:Konrad - dzięki, Maciek da Ci feedback a propos listy sprzętu. Co do wcześniejszego powrotu - Piotrek, uwzględnij to proszę w transporcie (trochę późno to zgłaszasz, przecież ten temat jest tu obecny od tygodnia).
Wiem i przepraszam :)
Ten wątek jest tutaj obecny dłużej niż ja ;)

A'propos transportu, mam przyjemność brać udział w dwóch kursówkach jedna po drugiej i zważywszy na kłopotliwość dojazdu, całkiem ciekawym rozwiązaniem byłoby to, które ma miejsce w przypadku wyjazdu w Beskid Niski.
Wiem... trochę za późno o tym piszę :)
Juli
Posty: 12
Rejestracja: 2016-10-27, 21:55

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Juli »

Cześć,

Zajmuje się ubezpieczeniem, oferta (dla grupy 15-o osobowej, wyjazd na terenie polski) zawiera:

Allianz Turystyka
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu
OC
Transport medyczny
Amatorskie uprawianie sportów rekreacyjnych
Amatorskie uprawianie sportów wysokiego ryzyka

Koszt 319,50


Wydaje mi się, że to dosyć drogo w stosunku do tego co było mówione na spotkaniu ale większość firm albo nie ubezpiecza tak dużych grup albo ich oferty nie obejmują Polski...
Czekam jeszcze na kontakt od innych ubezpieczycieli.
batarejko
Posty: 34
Rejestracja: 2010-01-05, 19:20

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: batarejko »

Sprzęt indywidualny

Ogólnie dobrze ale... kilka zastrzeżeń co do pewnych rzeczy na liście sprzętu:
-Pieniądze (chyba zakończymy jakąś pizzą więc warto mieć kilka groszy również na to oprócz przewozów)
-Woda- ile zabieramy?
-Piguły musujące lepiej przewidzieć w jadłospisie (będą nosić np dwie osoby a nie wszyscy)
- Oprócz świeczki warto zabrać tzw, podgrzewacz. (taka płaska świeczka)
-Talerz-zdecydowanie nie
-Menażka- zdecydowanie tak (można podgrzać coś, ugotować sos itp.)
-Buty: warto zabrać też sandały lub klapki. Stopy lubią odpocząć od ciężkiego obuwia.
- Worki na śmieci warto potraktować jako sprzęt wspólny

Co jeszcze:
Pokrowiec na plecak
sznurówka zapasowa

I oczywiście trzeba wspomnieć, że odzież i śpiwór trzeba zapakować do worków foliowych lub pokrowców
Ostatnio zmieniony 2016-11-02, 17:41 przez batarejko, łącznie zmieniany 1 raz.
batarejko
Posty: 34
Rejestracja: 2010-01-05, 19:20

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: batarejko »

Ubezpieczenie.

Cena spora jak na trzy dni. Czy potrzebujemy np ubezpieczenia sprzętu? Jak przedstawia się kosztorys NNW, OC i transport medyczny bez pozostałych dodatków?
Do jakiej kwoty chcesz nas ubezpieczyć?
Jak wygląda oferta konkurencji?

Proszę postaraj się załatwić to jak najszybciej.
Karolina

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: Karolina »

wex pisze:Konrad - dzięki, Maciek da Ci feedback a propos listy sprzętu. Co do wcześniejszego powrotu - Piotrek, uwzględnij to proszę w transporcie (trochę późno to zgłaszasz, przecież ten temat jest tu obecny od tygodnia).

Uwaga o wcześniejszym powrocie do wszystkich - proszę korzystać z tego tylko jeżeli powrót o 7:25 jest dla Was niemożliwy.

Karolina - rozumiem, że jesteś uczestniczką Kursu Przewodnickiego? Udział w kursówce wiąże się z obowiązkami - zapoznaj się jeszcze raz czego od Ciebie oczekujemy. Czekam ciągle na informacje od Ciebie.

Tak ,jestem świadoma obowiązków:) Przesłałam już moje dane oraz wybrany temat na maila, najwyraźniej wiadomość nie doszla wiec wyśle jeszcze raz.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2. kursówka, 11-13 listopada, Bieszczady

Post autor: wex »

Jadłospis

Dzięki - to zdecydowanie krok w dobrą stronę - tym razem porcja bardziej szczegółowych uwag:

* PIątkowe śniadanie zróbmy z kanapek z podróży - poinformujcie że każdy powinien wziąć ich odpowiednio więcej, by wystarczyło na to śniadanie. To dużo prostsze - Wam odpada planowanie jednego posiłku, na miejscu nie musimy już robić kanapek.
* Soja sprawdza się dużo lepiej od tofu - jest dużo lżejsza. Weźmy ją na chociaż jeden posiłek. Może być np. w formie kotletów. Możecie, dla ułatwienia, zrobić jeden obiad w całości wege.
* Suszone mięso brzmi fajnie, ale jest bardzo drogie - to z linku który podałyście kosztuje 36 PLN za 100g! Tańszy odpowiednik to np. sucha kiełbasa.
* W 1 obiedzie brakuje warzyw - są tylko strączkowe, które bardziej służą jako źródło białka. Tego z kolei jest za dużo: soczewica + ciecierzyca + mięso/tofu. Zbalansujcie to proszę (jeśli macie wątpliwości - polecam skrypt).
* Świeże owoce niestety nie sprawdzają się zbyt w górach - są ciężkie i niezbyt kaloryczne. W Waszym jadłospisie jest prawie po pół kg na osobę (kaki, gruszka) - zamiast tego lepiej wziąć suszone (mango, śliwki, jabłka, banany...).
* Rozumiem, że kisiel w obiedzie 2 to forma deseru? Zrezygnowałbym z tego - jeśli ktoś chce, to we własnym zakresie.
* Przepis na kulki mocy jest fajny :) ale zbyt czasochłonny - organizacja kursówki już zajmuje sporo czasu, więc nie chcemy dodawać każdemu robienia masy piernikowej. Przegryzki powinny nie wymagać żadnych przygotowań - to powinny być produkty od razu gotowe do spożycia.
* Przegryzki na dzień 3 są niezbalansowane - brakuje źródła białka (kiełbasa/ser).
* Nie musicie być aż tak szczegółowe, by podawać konkretną markę kaszki z konkretnego sklepu. Nawet fajniej, jak na wyjeździe będzie różnorodność. "Kaszka mleczno-ryżowa" wystarczy w zupełności. (BTW, "mleczny start" jest bardzo niezdrowym wyborem).
* Nie bardzo rozumiem co oznacza "4 litry wody do picia" jako przegryzki na dzień 3. Nie musimy mieć aż tak dużo wody - będziemy ją czerpać ze strumieni. Każdy powinien wziąć 1,5l butelkę wody na wyjazd.
* 1 opakowanie rozpuszczalnych witamin na osobę to stanowczo za dużo. Wystarczy jeden na 5 osób.
* Warzywa do obiadu drugiego warto zróżnicować - zabrać coś jeszcze a nie tylko samą fasolę. Zwłaszcza, gdy mamy na wyjeździe tak dużo osób.
ODPOWIEDZ