3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
anuszka
Posty: 21
Rejestracja: 2016-11-02, 13:35

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: anuszka »

Transport - prawdopodobnie pojedziemy z tą samą firmą, z którą jechaliśmy na I kursówkę. Trwa dogadywanie szczegółów :)
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Dziękuję za informację. W najbliższą środę po wykładzie zrobimy krótkie spotkanie podsumowujące przygotowania. Dobrze będzie, jeśli do tego czasu większość rzeczy będzie już ustalona :-)
Joanna_W
Posty: 85
Rejestracja: 2016-11-02, 23:00

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Joanna_W »

To i jadłospis w poniższym linku :) Czekamy na informację zwrotną.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Dolores »

Nie zajmuje sie transportem, ale mam taka sugestie zeby moze sprawdzic busy.
Na pierwszej kursowce taka forma trasnportu swietnie sie sprawdzila zarowno pod wzgledem komfortu, czasu jak i ceny.
JusAnd
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 23:16

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: JusAnd »

Dolores pisze:Nie zajmuje sie transportem, ale mam taka sugestie zeby moze sprawdzic busy.
Na pierwszej kursowce taka forma trasnportu swietnie sie sprawdzila zarowno pod wzgledem komfortu, czasu jak i ceny.
Tak, nam też się podobało i kombinujemy w tę stronę ;)


Ludzie, dajcie znać, czy macie dostęp do zbiorczego Excela.
Kasia_R
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-27, 22:50

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Kasia_R »

Hej, bardzo przepraszam ale nie jestem w stanie ogarnąć ubezpieczenia przed wtorkiem. Wiem, że to późno ale doslownie zaraz wyjezdzam i nie będę miała po prostu jak tego zrobić wczesniej
Dolores
Posty: 27
Rejestracja: 2016-10-28, 15:56

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Dolores »

Niestety musze zrezygnowac z wyjazdu ze wzgledu na to ze musze przyjsc w weekend do roboty na wdrozenie(:
Czym to skutkuje:
- wypadam z referatu nr1/zaktulizuje w xls
- zglaszalam sie jako wegeterianka
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Jadłospis:

Propozycja jadłospisu bardzo fajna i bardzo starannie przygotowana. Dobrze, że przedstawiliście wyliczenia. Poniżej zamieszczam moje uwagi:

Sobota – obiad:
Danie ok. Składniki odżywcze zbilansowane. Fajnie, że jest dużo warzyw. Problemem w tym posiłku są nie najlepiej dobrane ilości składników i źle wyliczone kalorie i wartości odżywcze. Podejrzewam, że błąd polega na tym, że uwzględniliście i policzyliście niektóre składniki nie w tej postaci, w jakiej chcemy je zabrać z Warszawy (tak chyba zrobiliście z kuskusem, ale co ciekawe z soczewicą już nie). Zgodnie z jadłospisem na człowieka przypada 130g kaszy kuskus, co przekłada się na 170 kcal. W rzeczywistości 130g kaszy kuskus to 470 kcal. Domyślam się, że mieliście na myśli kaszę ugotowaną, ale przedstawianie jadłospisu w taki sposób raczej nie ma sensu. (No i oczywiście 130g kaszy kuskus to naprawdę bardzo dużo, nie wiem czy ktoś da radę tyle zjeść ;-) ). Proszę wprowadźcie poprawki uwzględniając suche produkty.
Kolejna uwaga dotyczy kukurydzy i fasoli w puszce. Tutaj też wyliczenia są bardzo różne. Macie na myśli masę po odlaniu wody, czy razem z wodą? Jeśli puszka kukurydzy waży 400g, to masa samej kukurydzy to 200g. Proszę doprecyzujcie to (uwzględniając, że bierzemy z Warszawy puszki, a nie kukurydzę w foliowej reklamówce). Jeszcze na przyszłość: jedna puszka to w 50% jedzenie, 40% zalewa i 10% masa własna puszki… na jeden wyjazd ok., ale na zimówkę na pewno nie przejdzie.
Jeśli chodzi o kiełbasę, to też opłaca się zabierać tylko kiełbasę suchą – jest znacznie bardziej kaloryczna, zawiera mniej wody i często bardziej smakuje w posiłku. Poprawcie więc też tabelkę z kaloriami dla kiełbasy.

Sobota – kolacja:
Tutaj macie na myśli suchą soczewicę prawda? Danie bardzo fajne, składniki odżywcze też ok. Pomidory w puszce – patrz punkt wyżej. Nie bierzmy ich. Pomidory suszone (oczywiście bez zalewy) znacznie lepiej się sprawdzą, a będą mniej ważyć.

Niedziela – śniadanie:
Brzmi bardzo smacznie. Zalecałbym jednak zabranie mleka, głownie w celu podniesienia kaloryczności (ale i smaku także ). Wyliczenia ok.

Niedziela – lunch:
Jabłka są bez wątpienia bardzo smaczne i do ryżu nadają się idealnie, ale do brania w góry już raczej niekoniecznie. Sami na pewno zdajecie sobie sprawę, że jabłka są bardzo ciężkie, nieporęczne, mają sporą objętość i zawierają dużo wody. Umiejętnie się pakując można zamiast 10 jabłek wziąć posiłek dla całej 30-osobowej grupy (będzie miał taką samą objętość i podobną masę). Może znowu spróbujemy z jabłkami suszonymi? Pytanie też, czy proporcje ryż-jabłka są właściwe (czy ryżu nie jest za dużo?).

Podsumowując: posiłki rozplanowane bardzo fajnie, składniki odżywcze również dobrze dobrane, w sposób zrównoważony. Postarajmy się na przyszłość zatroszczyć bardziej o masę noszonych produktów (głównie przez unikanie wody) i o ich objętość.

Co dalej: wprowadźcie proszę poprawki, przekażcie jadłospis do ponownej weryfikacji, przydzielcie ludzi do przegryzek (w naszym nowym dokumencie googlowym?) i rozplanujcie zakupy (indywidualne?, centralne?).

Dziękuję za przygotowanie jadłospisu i pozdrawiam serdecznie,
Marek
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

Jeszcze w kwestiach organizacyjnych: z kursówki zrezygnowało dwóch kursantów (Mateusz i Dorota) oraz dołączyło także dwóch (Dominika i Maria). Szczegółowa lista osób (wraz z podziałem na dwie grupy) dostępna w moim dokumencie googlowym. Zwracam uwagę na fakt, że na kursówkę jedzie dwóch instruktorów.

Ponadto do każdej osoby został przypisany już temat referatu (także proszę już nie wybierać). Dwie osoby mają do opracowania po dwa tematy, ale jestem pewien, że dadzą sobie radę ;-)
Joanna_W
Posty: 85
Rejestracja: 2016-11-02, 23:00

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Joanna_W »

Jadłospis można weryfikować :) jak zostanie zatwierdzony zrobimy c.d. - tj. poprzydzielamy każdemu co tam ma kupić i zabrać.

Jadłospis został przeniesiony do naszego zbiorczego excela (i obejmuje 2 zakładki: "Jadłospis" oraz "Wyliczenia").
anuszka
Posty: 21
Rejestracja: 2016-11-02, 13:35

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: anuszka »

Busy:

Patcars - z nimi jechaliśmy na I kursówkę, więc firma sprawdzona. Cena po negocjacjach - 2800

Halobus - firma swoją główną siedzibę ma w moim rodzinnym mieście, więc ich znam, są ok; cena w granicach 2700

W obu przypadkach trzeba jeszcze do tego doliczyć koszt noclegu i wyżywienia dla kierowcy. Patrzyłam też na inne firmy, ale albo nie mają do dyspozycji busa na taką ilość osób, albo życzą sobie jakieś nierealne kwoty.
JusAnd
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 23:16

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: JusAnd »

anuszka pisze:Busy:

Patcars - z nimi jechaliśmy na I kursówkę, więc firma sprawdzona. Cena po negocjacjach - 2800

Halobus - firma swoją główną siedzibę ma w moim rodzinnym mieście, więc ich znam, są ok; cena w granicach 2700

W obu przypadkach trzeba jeszcze do tego doliczyć koszt noclegu i wyżywienia dla kierowcy. Patrzyłam też na inne firmy, ale albo nie mają do dyspozycji busa na taką ilość osób, albo życzą sobie jakieś nierealne kwoty.

W ramach uzupełnienia, nocleg w Sanoku bądź bliskiej okolicy i wyżywienie to min 150 zł.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: Marek Paleski »

anuszka pisze:Busy:

Patcars - z nimi jechaliśmy na I kursówkę, więc firma sprawdzona. Cena po negocjacjach - 2800

Halobus - firma swoją główną siedzibę ma w moim rodzinnym mieście, więc ich znam, są ok; cena w granicach 2700

W obu przypadkach trzeba jeszcze do tego doliczyć koszt noclegu i wyżywienia dla kierowcy. Patrzyłam też na inne firmy, ale albo nie mają do dyspozycji busa na taką ilość osób, albo życzą sobie jakieś nierealne kwoty.
Aniu, kwota, którą podajesz to kwota brutto, prawda? Dlaczego firma, z którą jechaliśmy na pierwszą kursówkę podniosła cenę? Wtedy zabrali nas za 2700 zł brutto. Czy rozmawiałaś z nimi o tym?
anuszka
Posty: 21
Rejestracja: 2016-11-02, 13:35

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: anuszka »

Pan z Patcars stwierdził, że doszły im jakieś opłaty drogowe i nie mogą zejść taniej niż do 2800 zł. Dzisiaj muszę dać odpowiedź, czy się na nich decydujemy.
anuszka
Posty: 21
Rejestracja: 2016-11-02, 13:35

Re: 3. kursówka, 19-20 listopada, 36 KPG

Post autor: anuszka »

W obu przypadkach podałam kwoty brutto :)
ODPOWIEDZ