Polskie Himalaje

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Polskie Himalaje

Post autor: Wojtek Grochowski »

554_p_081104121616.jpg
Agora przygotowała serię "Polskie Himalaje".

Jak podaje wydawca, jest to "seria sześciu bogato ilustrowanych wydawnictw poświęconych udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata - Himalajów i Karakorum.

Dodatkiem do pierwszych pięciu tomów są płyty DVD z filmami ilustrującymi wyprawy i wydarzenia, o których mowa w tekście. Każdy z nich zawiera fragmenty autentycznych dokumentów nakręconych w Himalajach i Karakorum przez profesjonalne ekipy filmowe oraz samych alpinistów. Ponadto znajdują się tam wywiady z bohaterami i wybitnymi znawcami alpinizmu".

Więcej informacji na stronie:
http://www.polskiehimalaje.pl/
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie Himalaje

Post autor: ccrc »

No to melduję posłusznie, że cz.1 drogą kupna nabyłem.
Czytałem po ciemku na przystanku przy 3st.C. Wciąga.

Niestety ustrojstwo kosztuje 30 zeta, więc proponuję film jakoś zbiorczo obejrzeć (np w czwartek wieczorem?) , a knigę puszczę w obieg w najbliższym czasie.

No i ciche założenie, że następny tom kupi ktoś inny...;-)
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Polskie Himalaje

Post autor: Wojtek Grochowski »

Piotrek,
będę miał z opóźnieniem, ale całość - zamówiłem całą kolekcję przez Internet. Ponieważ wysyłka będzie opóźniona względem premiery prasowej, z chęcią zobaczę, co to jest i film obejrzę wczesniej. Na razie kupiłem kota w worku (=albo alpinistę w płachetce ;-)

Ale może w piątek albo weekend jakoś, nie czwartek? Pewnie do przedysktuowania dzisiaj wieczorkiem

Pozdro
Wojtek
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Polskie Himalaje

Post autor: ccrc »

Film obejrzałem.

Z deczka kiszka... bez książki ciężko w ogóle załapać, o co chodzi. W zasadzie to bardziej slajdowisko - całość trwa ledwo 53 minuty, z czego ca 10 to gadające głowy, a 20 to współczesne ujęcia nepalskich wiosek, reszta to megadługaśne wrzuty zdjęć z książki.

Jakby to szło na Discovery, to warto by obejrzeć, ale do montowania spotkania specjalnie na ten film jakoś straciłem serce- musielibyśmy po tym dużo wypić na smutno :-/

To już nawet "Na krawędzi" (czy jakoś tak) z Sylwkiem bardziej dawało radę ;-)

Acha, płytka do pożyczki, jakby ktoś reflektował.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Polskie Himalaje

Post autor: Paveł »

a gdyby ktoś był zainteresowany zakupem całego kompletu po obniżonej cenie (ok 20%) to proszę o kontakt, są sposoby tego załatwienia.

pawel. marciniak (at) skg. uw. edu. pl
ODPOWIEDZ