Manewry linowe

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Manewry linowe

Post autor: ccrc »

1. Tylko francuz trzyma na taśmie
2. Ilość karabinków: jak starałem się zaznaczać po wielokroć, syuacja jak na manewrach, że podchodzicie na linie, a potem zjeżdżacie po niej nie zdarza się w praktyce, czyli sama czynność przepinania z podejścia do zjazdu w zasadzie nie występuje.
Do zjazdu potrzeba karabola na przyrząd i karabola na repa.
Do podejścia karabol na repa przy majtach i chwacit.
Trzeci karabol asekurował nam 4litery podczas przepinania, którego podczas uprawiania klasycznego alpinizmu (a nie wspinaczki) nie doznacie ;-)
Znaczy, 2 szt. wystarczają, dopóki nie idziemy się wspinać.

A węziołki też możnaby stadnie przećwiczyć. Nie tylko stopery (prus, francuz, bloker na linie/na karabinku), ale i całą przydatną resztę. "Manewry sznurkowe" :?: :lol:
Awatar użytkownika
koksik
Posty: 25
Rejestracja: 2008-04-09, 13:31
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Re: Manewry linowe

Post autor: koksik »

ccrc pisze:A węziołki też możnaby stadnie przećwiczyć. Nie tylko stopery (prus, francuz, bloker na linie/na karabinku), ale i całą przydatną resztę. "Manewry sznurkowe" :?: :lol:
Jestem za :) pod warunkiem wykorzystania gry Pawła (nic nie uczy lepiej szybkiego wiązania zderzakowego :-P ), chyba, że "wszelkie prawa zastrzeżone"?
Widzę, że się dobrze bawiliście :-) Ja niestety wybrałam tym razem (s)kwarki i Wielki Zderzacz Hadronów, ale jeszcze wpadnę się kiedyś z Wami "pobujać".
Marta 'koksik' Michalska aka 'króliczek'
Awatar użytkownika
dela
Posty: 39
Rejestracja: 2008-12-01, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manewry linowe

Post autor: dela »

spok dzięki za dokształt :D
też jestem za manewrami sznurkowymi :D
"...pod górę tam gdzie wieje wiatr
Niech prowadzą moje marzenia"
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Manewry linowe

Post autor: duh »

trzeba przyznać, że całość przebiegła sprawnie i bezstresowo... żadnych cwaniaków w mundurach ;-) oby częściej i w bardziej realistycznych warunkach... :idea: bunkry?
ODPOWIEDZ