Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: ccrc »

Zapraszam serdecznie na pierwszy w tym roku Wypad Tatrzański sekcji :!:

Wyjazd adresowany jest przede wszystkim do tegorocznych kursantów, ale także wszystkich jako-tako obytych z górami członków i sympatyków klubu.

Najpewniej uderzymy w Tatry Zachodnie, aby móc delektować się raczej urokami miejsca i pięknymi widokami, niźli wysublimowanymi trudnościami technicznymi- stąd też jedynym specjalistycznym sprzętem, jaki będzie potrzebny, będą raki i czekan- wliczone w cenę imprezy, podobnie jak przejazd i zakwaterowanie w schronie.

Koszt: ca 200 zł (zależnie od ilości osób, z uwzględnieniem zniżki studenckiej na przejazd PKS), z własnym sprzętem (czekan+raki) ca 160 zł

Wyjazd: piątek 23.01, godz. 23.05 (zbiórka 22.30) - Dworzec Zachodni PKS
Powrót: poniedziałek 26.01, godz. 6.00 - również Dworzec Zachodni (autobus przetestowany, nie spóźnia się i można się w nim wyspać :-) )

Zgłoszenia via e-mail na ccrc[małpeczka]op.pl / sms: 609 059 730 / na PW

Zapraszamy!
Gość

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Gość »

A czy nie można jednak byłoby jechać pociągiem ? W tym okresie będzie jeździł Nosal.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: ccrc »

Jakie parametry pracy ma Nosal (przyjazd, odjazd, powrót, miejsca, pośpiech/IC/EX itp)?

Jeżeli lepsze niż busik, to oczywiście, że można :-P
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Wojtek Grochowski »

Piotrek, bombowo :bom: , super inicjatywa

A PKP to rzecz do przemyślenia, bo pociąg przyjeżdża teraz o 6:36, czyli nawet przed pksem :-)
pośpiech, za cenę 22 minut strachu w poniedziałek rano można nawet myśleć o bilecie turystycznym (jest ważny do 6 rano) ;)
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Dawidos »

Nie no to super.. Piotrek, Wojtek i ja jesteśmy radośni z wyjazdu.. hmm tylko jeszcze brakuje uczestników, bo "przewodnicy" są hihi z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia :D a nad pociągiem można się zastanowić chociaż ten autobus jest wygodny i ma się gwarancję siedzenia
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: ccrc »

Spoko, zgłosiła się niezawodna Aga :mrgreen:

Przynajmniej jedna ładna osoba w ekipie :lol:

...z ostatniej chwili: Agatka też jedzie, więc są już dwie ładne osoby :-D
Gość

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Gość »

Wojtek Grochowski pisze:
A PKP to rzecz do przemyślenia, bo pociąg przyjeżdża teraz o 6:36, czyli nawet przed pksem :-)
pośpiech, za cenę 22 minut strachu w poniedziałek rano można nawet myśleć o bilecie turystycznym (jest ważny do 6 rano) ;)

Do W-wy Centralnej przyjeżdza 5:56. Ale bilet turystyczny już nie działa, bo to jest oferta PKP PR, a Nosal jeździ w barwach PKP IC. Mozna jednak wykorzystać bilet podróżnika: w 2 kl. 65 zł, w 1 kl. 95 zl.
Gość

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Gość »

W PKS student zapłaci 42x2 zl=84 zł.
Za bilet ulgowy 37% w PKP IC student zapłaci 34,02x2=68,04 zł
A zatem nawet studentom opłaca się bilet podróżnika (65 zł).
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Wojtek Grochowski »

Masz rację, mylę się w każdym punkcie :->

o pospiesznym IC zapomniałem,
a jesli chodzi o czas, to patrzyłem na dojazd do wschodniej (swoją drogą co robi pociąg pół godziny między tymi stacjami :?:

Pisałem to wszystko z głowy, nie sprawdzając :roll:
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: duh »

wielce mi przykro :-/ , ale ze względu na sesję 2 ostatnie weekendy stycznia odpadają....ten byłby idealny...
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: ŁukaszM »

A ja mam pytanie odzieżowe bo w Tatrach zimą nie byłem. Spodnie z polartecu 100 plus porządne spodnie goretexowe (plus niezawodna tkanka tłuszczowa :P) wystarczą? W sklepie sprzedawca się upierał, że tak (a zwinięto mi sprzed nosa cieplejsze spodnie).
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: ccrc »

Przygotuj sobie w plecaku miejsce na te Texy, najpewniej będziesz je zakładał głównie do dupozjazdu. Chyba, że jesteś naprawdę zmarźlak :lol:

Dopóki się poruszam, zazwyczaj mam na sobie tzw. antyportki (takie śmieszne pedalskie kalesonki z polaru stretch), koszulkę z krótkim rękawem i cienki polar z decathlonu. Dopiero jak naprawdę grubo pizga wrzucam kurtkę. Grunt, to generować ciepło :mrgreen:

Oczywiście weź sobie polar na zapas - ja traktuję tachane w plecaku polar, kurtkę i spodnie nieprzemakalne tak jak folię NRC, apteczkę i telefon do TOPRu - mieć trzeba zawsze, używać jak najrzadziej ;-)
Litrowyy

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Litrowyy »

ccrc pisze:Spoko, zgłosiła się niezawodna Aga :mrgreen:

Przynajmniej jedna ładna osoba w ekipie :lol:

...z ostatniej chwili: Agatka też jedzie, więc są już dwie ładne osoby :-D
Nie umniejszając walorów obu boskich Pań na Ag jeśli pojedzie Dawid to i tak wszyscy przed Wami uciekną.
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: Dawidos »

może i jestem odstraszający, ale dopiero jak się mnie pozna a nie na pierwszy rzut oka.. ja nie przerażam moim ogromem.. panie Przemku znany raczej jako "ten grubszy w garniturze". ale to nie miejsce na takie potyczki hihi.. więc kończę.. bo jeszcze wszyscy nawieją z forum (dobrze że nie mam fotki w profilu)
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Kursówko-zajawka 24-25.01.2009

Post autor: ccrc »

Plan byłby wstępnie taki:

W Zakopcu na Krupówki po sprzęt, następnie busikiem do wylotu Doliny Chochołowskiej i z buta do schronu wywalić z plecaków żarcie, śpiwory etc. Dalej:

Dzień A: Grześ-Rakoń-Wołowiec-Wyżnia Chochołowska
Dzień B: Trzydniowiański-Starorobociański-(Błyszcz?)-Dolina Starej Roboty/(Ornak-Iwaniacka)

Kolejność dni i realizowany wariant ustali się w schronie. W każdym wypadku wycieczki są dość długie - taka cecha konstrukcyjna doliny. Dzień B, nawet okrojony na maxa, to minimum 6h, A - minimum 7h, do czego dochodzi przecież 2h dojścia do schronu. Jeżeli nie będzie się dało wziąć i oddać sprzętu w (nie)ludzkich godzinach porannych w sobotę i wieczornych w niedzielę, będzie trzeba zrobić wypożyczkę w Warszawie. Czy ktoś prócz Agaty, Wojtka, Dawida, Łukasza i mnie posiadał będzie własny sprzęt?
ODPOWIEDZ