Survivalówka

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Survivalówka

Post autor: duh »

ja tez wolałbym pociąg, ale w razie komplikacji zawsze mamy autobus ;-) Spotkajmy się najlepiej w środę na piwie, obgadamy temat.
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Survivalówka

Post autor: duh »

Wczoraj, przy piwie rzecz jasna, wstępnie obgadaliśmy temat przyszłoweekendowej imprezy.
Wstępnie, a może ostatecznie ustaliliśmy trasę, a także fakt, że za tydzień dobrze byłby sie spotkać w pełnym składzie, bo trzeba ustalić kto bierze apteczkę, dobrać się w "dwójki kuchenkowe" (bo nie ma sensu żeby wszyscy brali) i inne sprawy organizacyjne... . W temacie transportu nic się raczej nie zmieni, więc do zakopca ruszymy autobusem.
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: Survivalówka

Post autor: Dawidos »

niestety mnie nie było w środę,
nie dało się :) więc będę wdzięczny za parę cennych informacji o ilości osób i trasie (mniej więcej). co do autobusu to w takim razie dobrze by było żeby sobie kupić bilety już na początku tygodnia, żeby jednak nie było niemiłej niespodziewanki.
mógłbym to nawet ogarnąć gdy dostanę odpowiednią ilość pieniędzy przelaną na konto :)
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Survivalówka

Post autor: duh »

duh pisze: więc w tej chwili nasza ekipa na 21-22 marca liczy sześciu chłopa: Piotrek, Litrowy, Dawidos, Łukasz, Tomek i ja. Póki co kameralnie ;-)
Jak do tej pory skład nie uległ zmianie.
Co do autobusu to fakt, warto się zaopatrzyć w bilety na początku tygodnia, choćby profilaktycznie ;-)
Awatar użytkownika
dela
Posty: 39
Rejestracja: 2008-12-01, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Survivalówka

Post autor: dela »

Heja ja nie wiem jak to wyjdzie ten wyjazd, z Tatr nas wygonila zima, sniegu jest w ciul albo i wiecej, Hala - 158, Kasprowy - 280 cm.. nie dalo sie nawet dojsc do Czarnego stawu bo jechalo wszystko, nie zrobilismy lodow, nie mielismy nawet rakow na nogach, wszedzie puch,lawiniasto jak cholera, niby trojka jest ale sypalo caly kurs w zasadzie.... moze sie ulezy, poprawi czy cos..
widzimy sie w srode pozdro z Krakowa :D
"...pod górę tam gdzie wieje wiatr
Niech prowadzą moje marzenia"
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Survivalówka

Post autor: Wojtek Grochowski »

To co robiliście i gdzie :?:
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
dela
Posty: 39
Rejestracja: 2008-12-01, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Survivalówka

Post autor: dela »

1 dzien idac na gore konczyla sie odwilz, sypie, rozdanie sprzetu
2 dzien wezly na sucho w Betlejemce i wyklady, wyszlismy na Beskid samopas we trzech a reszta sie rozlazla. caly dzien sypie, wieczorem rozpogodzenie i wszystko widac.
3 dzien.. sypie :) hamowanie czekanem i stanowiska z czekana i grzyba snieznego i zjazd w polwyblince i z kubka przez nawis. mleko i nic nie widac, w dolince zielonych stawow sie prawie zgubilismy
4 dzien rano sypie potem ladnie nawet, wychodzenie ze szczeliny na gardzie, akcja zespolu trojkowego zwiazanego jak jeden z nich wpada do szczeliny, hamowanie, zalozenie stanu i wyciaganie metoda U ze sczeliny. miejsce - 150 m od Betlejemki.
5 dzien. sypie, wyklad o piepsach metody rodzaje, kopanie jamy, proba lawinowa, profil pokrywy snieznej warstwy itp. podjecie decyzji i powrocie w czwartek z uwagi na wyniki proby lawinowej - jedzie wszystko, 40-50 cm mokrego cieplego sniegu na twardym zmrozonym.
6 dzien sypie zejscie na dol.
najdalej bylismy nad Zielonym Stawem... w miedzyczasie wyklady byly o lawinach, o sniegu o niebezpieczenstwach gor itp.
przyjechalim to byla dwojka lawinowa, potem trojka wg mnie taka mocna...sniegu przybylo ze 105 do 150 paru cm na Hali ale przy robieniu profilu tak ok 2m pod sniegiem ukazala sie kosowka

zostalo nam chodzenie w rakach, techniki, i lodospad. acha i jeszcze szukanie piepsa pod sniegiem. i chyba jakis maly wyklad. Pawel zadecydowal zeby nie siedziec bez sensu i wrocic wczesniej a co zostalo zrobic pozniej.
pozdro z Krakowa :D
Piotrek
"...pod górę tam gdzie wieje wiatr
Niech prowadzą moje marzenia"
Awatar użytkownika
duh
Posty: 166
Rejestracja: 2008-10-09, 09:51

Re: Survivalówka

Post autor: duh »

Dela, zastanów się jeszcze raz... bywało, że posłańca, który przynosił taki wieści nie traktowało się najlepiej ;-)
a tak poważnie, to nie najlepsze wieści, bo rodzi się pytanie czy kupować bilety czy jedziemy w późniejszym terminie? Bo bez sensu byłoby pojechać po to żeby się przespacerować się doliną...
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Survivalówka

Post autor: ccrc »

W środę przed piwem sprawdzamy meteo i stronę topru. Do 2ki włącznie (bez zapowiedzi pogorszenia pogody/halnego/dużych opadów) lub ewentualnie do 3ki z bardzo zajebistą prognozą - uderzamy.

A jak nie to huk, śniegu starczy do czerwca :twisted:
Awatar użytkownika
dela
Posty: 39
Rejestracja: 2008-12-01, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Survivalówka

Post autor: dela »

cóż, byłem widziałem, osobiście sie w tym śniegu zapadałem prawie po pas 100 m od Betlejemk... teraz kończy sie ocieplenie, wiatr skręca na północny i jutro wieczorem zapowiadają w Tatrach opady śniegu i okresami zamiecie... a dwójeczka to była jak Kłos poleciał z deską śnieżną.
dobra koniec czarnowidztwa, no mam nadzieje ze jednak nie bedzie najgorzej :D
w środe mnie nie bedzie niestety bo w czwartek o 9.30 bronie magisterki
pozdro
"...pod górę tam gdzie wieje wiatr
Niech prowadzą moje marzenia"
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: Survivalówka

Post autor: ŁukaszM »

Andrzej z lawiną pojechał? Gdzie? Kiedy? Jak? Szczegóły poproszę :-D
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
tomek1234
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-06, 12:04

Re: Survivalówka

Post autor: tomek1234 »

Z tego co do nas dotarlo, to wyszedl z ekipa kursu taternickiego gdzies w okolice Koscielca (8 marca), zla widocznosc etc. Pojechal z lawina, a potem sporo spadl. Polamal 2 nogi. Jedna jakos wyjatkowo mocno pokiereszowal a druga tylko mocno. Juz w Zakopanem conajmniej raz go operowali, ale ponoc jeszcze duzo skladania. To wszystko informacje, ktore docieraly do betlejemki, wiec nie traktujcie ich jako 100% pewnych.
Awatar użytkownika
dela
Posty: 39
Rejestracja: 2008-12-01, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Survivalówka

Post autor: dela »

jaaaaaaaaaka czaderska prognoza :D
ważność od 2009-03-17 20:00 do 2009-03-18 20:00 W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, początkowo również deszczu ze śniegiem. Opady miejscami silne. Możliwe burze.Temperatura minimalna od -1 do +1 st., na Podhalu i w rejonach podgórskich od -5 do -2 st., wysoko w Tatrach około -13 st., na szczytach Beskidów od -9 do -5 st. Wiatr dośc silny, porywisty ( w porywach do do 70 km/h) północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr silny, porywisty ( porywach 70-90 km/h) północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady śniegu. Możliwe burze.Temperatura maksymalna od 0 do +3 st., na Podhalu od -3 do -1 st., wysoko w Tatrach około -12 st., na szczytach Beskidów -9 do -6 st. Wiatr dość silny, porywisty ( w porywach 60-80 km/h) północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr silny, porywisty ( porywach 80-100 km/h) północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne

chciałbym sobie wtedy na Hali posiedziec i popatrzec :D
"...pod górę tam gdzie wieje wiatr
Niech prowadzą moje marzenia"
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: Survivalówka

Post autor: ŁukaszM »

Ja pi%$#%@. Było głośno o tym wypadku. Nie wiedziałem, że to on :/ Niech tam lepiej zdrowieje szybko bo miał mnie latem na taternickim szkolić!

A co do pogody to gdybyśmy pojechali to dopiero wtedy można by mówić o survivalówce ;)
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Kasia z Ł.
Posty: 27
Rejestracja: 2007-04-02, 00:37

Re: Survivalówka

Post autor: Kasia z Ł. »

No chyba nie tylko dlatego dobrze by było, żeby wrócił do zdrowia, co?
ODPOWIEDZ