weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

Wielki Researcher nie spuszcza z tonu ;-)

Dzwoń do nich i zapowiedz nas, przy okazji proponuję machnąć wieczorkiem ognisko. Jak Panowie reflektują?
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

Dobry pomysł. Bez ogniska to żaden wspin. To tyko gimnastyka :twisted:
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

ŁukaszM pisze:Dobry pomysł. Bez ogniska to żaden wspin. To tyko gimnastyka :twisted:
/\
/ \
|| Czy ja już nie wspominałem, że należałoby dać mu wódki, bo słusznie prawi :?:

Trzeba tylko wziąć prowiant z Wawy, żeby nie marnować czasu na pakupki :-P
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Wojtek Grochowski »

Kontakt mam od kloegi z pracy, wolę kwater od Ani, żaden wielki reasercher ze mnie -- po prostu całe życie starałem się być dyplomatą :->
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

I ja zrobiłem research. Myślę, że TRADowcy będą zadowoleni. Jest masa wspinania IV do V (jak ktoś się czuje mocny to i V+ do VI) na własnej na ok 20 m skałach. Będzie co robić przez te dwa dni.

Jeśli ktoś nastawia się tylko na obite drogi to albo musi robić minimum VI.1 albo będzie musiał latać między skałami bo gdzieniegdzie da się znaleźć łatwiejsze drogi. Będzie też potrzebna psycha bo na zdjęciach te pierwsze wpinki są często zajebiście wysoko.
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

ŁukaszM pisze: Jeśli ktoś nastawia się tylko na obite drogi to albo musi robić minimum VI.1 albo będzie musiał latać między skałami bo gdzieniegdzie da się znaleźć łatwiejsze drogi.
Nie strasz ludzi ;P Zobacz sobie Przekładaniec -kilka obitych IV, Bibliotekę - V,V-, oraz Słoneczne Górne i Dolne przy Zamku -też ok V. Wszystkie te skały są dość blisko siebie, a ok 15-25 minut spacerem od Biakło.
ŁukaszM pisze: Będzie też potrzebna psycha bo na zdjęciach te pierwsze wpinki są często zajebiście wysoko.
Raczej jest "zwykle" spoko. Albo tak wygląda na rysunku, albo teren połogi, w kazdym razie, zwykle jest normalnie. Choć trzeba uważać na wyceny -czasem można się zdziwić - przykładem są np Kutafony i drogi o wycenie VI na lewo od nich na Jarzębince, na Kołoczku. Z wycenami to jest tak, że dla jednych może być IV, dla innych, VI :P
Ostatnio zmieniony 2009-05-22, 11:37 przez slawosz, łącznie zmieniany 1 raz.
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

No dobra, może trochę przesadziłem. Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostało już tylko skumulować spręża :)
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

ŁukaszM pisze: Będzie też potrzebna psycha bo na zdjęciach te pierwsze wpinki są często zajebiście wysoko.
Raczej jest "zwykle" spoko. Albo tak wygląda na rysunku, albo teren połogi, w kazdym razie, zwykle jest normalnie. Choć trzeba uważać na wyceny -czasem można się zdziwić - przykładem są np Kutafony i drogi o wycenie VI na lewo od nich na Jarzębince, na Kołoczku. Z wycenami to jest tak, że dla jednych może być IV, dla innych, VI :P
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Wojtek Grochowski »

A ja mam złą informację: Raj nie istnieje :-(

Kolega, który podrzucił mi tę kwaterę, zasiał ziarno niepewności: mówi, że z tą ceną pola namiotowego, to podpuszczka - tzn. że cena nie uwzględnia luksusów domowych albo że z nimi jest wyższa... Chyba trzeba to uzgodnić na samym starcie :-x
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Wojtek Grochowski »

Nie wierzyłbym Haciskiemu, mimo ze 2009. Trzeba wyciągnąc topo z netu lub czasopism.
Tam się wiele zmieniło, dużo obili przez ostatnie 2-3 lata
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

Wojtek Grochowski pisze: PS. Tak, to o czym mówi Sławosz, to własnie są te najnowsze obicia, które uczyniły Olsztyn 2-3 lata temu atrakcyjnym.
jesli sprawdzasz w Haciskim 2009, to to o niczym nie świadczy :-P
Ogólnie te wszystkie obicia są najnowszym Haciskim, jednak z przewodnikami skałkowymi jest tak, że najlepiej samemu zobaczyć daną drogę i się przekonać, czy jest fajna czy nie, bo rysunek jest czasem schematyczny. Drogi niebezpieczne są oznaczone. A propo niebezpieczeństw polecam obejrzenie drogi Trzy okapy na Bibliotece :P

Ponoć wogóle w Olsztynie mają być montowane pierwsze w Polsce stany zjazdowe z karabinkami, luksus :)
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

slawosz pisze:A propo niebezpieczeństw polecam obejrzenie drogi Trzy okapy na Bibliotece :P
Obijał to chyba ekiper sadysta :lol:
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

ŁukaszM pisze: Obijał to chyba ekiper sadysta :lol:
Ogólnie, to ekiperzy raczej są spoko -czasem w logicznym miejscu nie ma ringa, bo skała jest kiepska. Ale nie o to chodzi. Przyjrzyj się dokładniej przewodnikowi i znajdź prakującego ringa :P
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

Wojtek Grochowski pisze:A ja mam złą informację: Raj nie istnieje :-(

Kolega, który podrzucił mi tę kwaterę, zasiał ziarno niepewności: mówi, że z tą ceną pola namiotowego, to podpuszczka - tzn. że cena nie uwzględnia luksusów domowych albo że z nimi jest wyższa... Chyba trzeba to uzgodnić na samym starcie :-x
Dobra, jak rozumiem niezależnie od wszystkiego śpimy w namiotach i nastawiamy się na ognisko wieczorem. Jak trzeba będzie skapnąć 6 zł, damy radę, ale jak za sraczyk będzie +10, a umywaleczkę +20, to proponuję rozbić się gdzieś w krzolach i tyle. Dzień smrodku i po bólu :-P
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

Pole złapaliśmy w końcu inne, po 15 z łebka, za to z ciepłą wodą i drewnem na ognisko (no i kotami lejącymi na namiot, ale to inna bajka). Skały w Olsztynie generalnie gites (choć niewysokie), widoczki ekstra. Koszt przejazdu w obie stony po 30 zeta na łebka, czyli można manewr powtarzać relatywnie często. Co będziemy praktykować, jak mniemam :-D
ODPOWIEDZ