weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

Ej no bez przesady. Na obitych też jest miło, a i człowiek technikę sobie lepiej wyrabia. Np. na tradach na chwilę obecną bym się w życiu nie wstawiał w szóstkowe drogi, a na obitych coś tam wystękałem :) więc pewnie kiedyś i na własnej te szóstki prowadzić zacznę.

No ale tak czy owak, niezmiernie mnie cieszy fakt iż trad jest pożądany w ekipie ;)
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

Sławosz, jeśli można w Sokoły, to można i w Tatry, a megaplusem Jury jest luźne kimanko w domciu x2 zamiast skręconej kimy na pekapowskiej podłodze, też x2.
Na 4, 5 dni to ja rozumiem, ale na weekend to zdecydowanie oponuję :lol: btw Wojtas ma jakąś imprę w piątek, a i mnie Agatka zapewne zechce zatrzymać na wieczór :-P
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Wojtek Grochowski »

Wyluzujcie, obite są bardzo fajne. Tylko że z reguły trudniejsze ;-) Dlatego też jestem często TRADycjonalistą :roll:
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

ccrc pisze:Sławosz, jeśli można w Sokoły, to można i w Tatry, a megaplusem Jury jest luźne kimanko w domciu x2
W sumie pewnie i z tradami da się coś wyczaić fajnego na Jurze. Choć nie mam do nich przekonania, szczególnie po widoku standartu góry Kołoczek, Podwójnej Aspirynki. Jest to wzór, jak może być wypolerowany wapień :] . Choć moja niechęć wynika też z niedostatecznej znajomości rejonu.
W każdym razie ja w weekend obczajam górę Biakło w Olsztynie - może być rzęchowato i krucho, a może być fajne wspinanie (oczywiście jak na jurajskie warunki).
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Dawidos »

Witam,

Slawoszu wiec nasze mysli coraz blizsze rejonowi Olsztyna ape opowiedz prosze cos wiecej np jak tam z baza noclegowa czy znasz jakas miejscowke w stodole a jak nie to jak z polami namiotowymi w poblizu,

po drugie z miejscami wolnymi to ja bym juz jedno zaklepal dla znajomego i tu pytanie do Piotrucha czy myslisz ze Pawel sobie poradzi bo wiesz ze on tylko sportowo po sciankach...
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Dawidos
Posty: 64
Rejestracja: 2008-10-04, 13:05

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Dawidos »

Aha i
Lukaszu czy Ty masz line.. bo jesli tak to wraz z Pawlem mamy 6 osob.. ideal!
No i reszte gadzetow hihi
O to chodzi jedynie, by naprzód wciaż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi, gdzie indziej niż się chciało.
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

Jest (było w zeszłym roku) pole przy Zamku, ale też spałem na dziko (na górze Biakło) jedną noc.
A jeśli chodzi o wpinanie się w ekspresy, to też jest co robić - jest trochę obitych IV i V.
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

Mam linę 60 m plus zestaw zabawek do wspinu na własnej. Popatrzę jeszcze dziś na te okolice Olsztyna w przewodniku.
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: Wojtek Grochowski »

a ile metrów mają i dużo tam skał w ogóle?
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

Średnio 15 m. Ze 2-3 skały 20 m tak na szybko znalazłem. TRADów trudniejszych niż IV strasznie mało. Przy takim Mirowie np. wypada IMHO trochę blado. To tak po szybkim przekartkowaniu przewodnika kiedy szef nie patrzył :)
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
slawosz
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-15, 12:51

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: slawosz »

ŁukaszM pisze:Średnio 15 m. Ze 2-3 skały 20 m tak na szybko znalazłem. TRADów trudniejszych niż IV strasznie mało. Przy takim Mirowie np. wypada IMHO trochę blado. To tak po szybkim przekartkowaniu przewodnika kiedy szef nie patrzył :)
Zapewne masz Jurę Haciskiego. Jestem ciekaw, ile jest dróg w Mirowie w porównaniu do Olsztyna i okolic (góra Biakło, Góry Sokole min Boniek) -powinno być na początku.
Szczerze, to na Mirów się kiedyś napaliłem, ale po jego odwiedzeniu okazało się, że moje wyobrażenia przewyższyły rzeczywistość, choć to był tylko rekonesans i pewnie kiedyś tam wrócę, szczególnie, że po przerwie we wspinaniu nie czułem się by pociągnąć V trad - a Tatrzańska piątka i Niemiecka Drabina wyglądają interesująco ;)
po użyciu, odłóż chwyt na miejsce
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

Dawidos pisze: i tu pytanie do Piotrucha czy myslisz ze Pawel sobie poradzi bo wiesz ze on tylko sportowo po sciankach...
Ja bym się raczej martwił, czy my sobie z nim psychicznie poradzimy, jak zacznie napier*ać jak to ma w zwyczaju na panelu :lol:

A co do rejonu, to z przyczyn komunikacyjnych byłbym za czymś blisko Częstochowy (a szerzej, blisko "katowickiej"). Dla mnie Jura to nówka, więc poza tym jak z dzieckiem: za rączkę i na skałkę. Ino niechby tam było coś na hexy i kości :-P
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ŁukaszM »

Przyniosę w środę przewodniki po Jurze, popatrzymy i zdecydujemy gdzie jechać.
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: weekend 23-24 maja - zróbmy coś;)

Post autor: ccrc »

ŁukaszM pisze:Przyniosę w środę przewodniki po Jurze, popatrzymy i zdecydujemy gdzie jechać.
Słusznie prawi, dać mu wódki ;-)
ODPOWIEDZ