Jaskinie górą, a nawet dołem

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
tunia
Posty: 45
Rejestracja: 2007-10-30, 17:13
Lokalizacja: Nowa Iwiczna/Centrum

Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tunia »

Zgodnie z obietnicą rozpoczynam mam nadzieję zacny wątek dla wszelkich tematów jaskinio-dziurowych! ;)
Zachecam do wrzucania wszelkich chęci/propozycji wyjazdów w oczywistym celu!!! :twisted:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
tomek1234
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-06, 12:04

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tomek1234 »

Czesc wszystkim, których zainteresowal temat. Mi sie sprawa bardzo podoba, ale za duzo o planach, zamiarach, wyprawach dzis nie napisze, bo zaraz wyjezdzam. Podrzucam tymczasem link do stronki sopockiego klubu speleo http://www.sktj.pl. Tutaj macie wykaz jaskin w Polsce: http://www.sktj.pl/epimenides/menu_p.html
Polecam na poczatek jure. Jest kilka fajnych dziur do zrobienia z linami. Bylem juz w okolicy Podlesic i Olsztyna. Z jaskin o rozwinieciu pionowym ciekawa i latwa (tylko dla obeznanych ze sprzetem) jest Studnia Szpatowców: http://www.sktj.pl/epimenides/jura/szpat_p.html. W najblizszych planach z checia umiescilbym Jaskinie Koralowa http://www.sktj.pl/epimenides/jura/koral_p.html oraz Studnisko http://www.sktj.pl/epimenides/jura/stud_p.html. Mialo byc krotko, wiec znikam. Mam nadzieje, ze kogos to zainteresuje. ;-)
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: ccrc »

zainteresowało. tylko nie mów mojej mamie, i tak kobicina dużo znosi :lol: a na jaskinie psioczy prawie jak na motory ;-)
tunia
Posty: 45
Rejestracja: 2007-10-30, 17:13
Lokalizacja: Nowa Iwiczna/Centrum

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tunia »

Tomek,
superancko!!! :mrgreen: Odezwij sie jak wrocisz to trzeba bedzie sie zmobilizowac i w koncu przestac tylko gadac i po prostu pojechac na jure!!!
Mozna pomyslec o wiekszym weekendowym wypadzie i zabarac tez jakis zagubionych wspinaczy, zeby bylo nas wiecej i bylo razniej, szczegolnie wieczorem!!! :lol:
Pozdr!
Milego wyjazdu!
tunia
Posty: 45
Rejestracja: 2007-10-30, 17:13
Lokalizacja: Nowa Iwiczna/Centrum

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tunia »

Sluchajcie, z tego co mi wiadomo juz dawno z rejsu wrociliscie a tu w watku nic sie nie dzieje!!! :cry:
Wypad w Kaukaz coraz blizej, ale moze jednak na przyklad w najblizszy weekend18-19.07, albo 25-26.07, dalibysmy rade zajrzec na jure, do jaskin i moze na jakies wspinanko?
Dajcie znac jak sie na to zapatrujecie!
W wakacje koniecznie musimy zrobic chociaz jeden wypad do jaskin!!!!!!! :twisted:
Pozdr!
Awatar użytkownika
tomek1234
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-06, 12:04

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tomek1234 »

Nie wiem jeszcze kiedy będę mógł się wybrać na jaskiniowanie, bo od jutra siadam w wawie do ekspresowego pisania pracy magisterskiej. Niemniej jednak ta sytuacja ma swoje plusy, bo możemy w środowy wieczór spotkać się w Irishu/killerze i porozmawiać już o jakichś konkretach. Wypad w jurę w wakacje jest dla mnie oczywistą oczywistością zwłaszcza, że blisko i zapewniam transport ;-)
tunia
Posty: 45
Rejestracja: 2007-10-30, 17:13
Lokalizacja: Nowa Iwiczna/Centrum

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tunia »

No to w takim razie powodzenia z pisaniem pracy!
Jak bedziesz planowal wpasc w srode na Powisle to napisz, wtedy tez sie postaram pojawic! :twisted:
Pozdr!
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: Wojtek Grochowski »

Wpadajcie na Powiśle jutro, namawiam też Piotrka i Dawida.

Ale do jaskiń z Wami nie wejdę :-P
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
tomek1234
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-06, 12:04

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tomek1234 »

Bede dzisiaj.
Awatar użytkownika
tomek1234
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-06, 12:04

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tomek1234 »

Ludziska, w ten weekend nigdzie nie wyskoczę, bo przyłożyłem się mocno do pisania pracy. Ale tak jak rozmawialiśmy na Powiślu, pasuje mi weekend 7-9 sierpnia. Zaplanujmy na ten termin konkretny wyjazd. Jak nic się nie zmieni, to będę miał samochód. Proponuję okolice Olsztyna. Tam na pewno muszą być jakieś dziury. Jak już się obeznamy ze sprzętem, to na pierwszy strzał z grubej rury proponuję Jaskinię Studnisko http://www.sktj.pl/epimenides/jura/stud_p.html i na pewno coś jeszcze.
Czekam na chętnych, palec pod budkę!
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: Wojtek Grochowski »

pamiętaj, że nie możesz w tym terminie liczyć na Piotrka, Dawida, Łukasza, Wojtka :->
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
tunia
Posty: 45
Rejestracja: 2007-10-30, 17:13
Lokalizacja: Nowa Iwiczna/Centrum

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: tunia »

No to z wielka checia sie pisze. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: ŁukaszM »

W temacie jaskiń nie liczcie na Łukasza wcale. Za żadne skarby do żadnej nie wejdę :)
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: Wojtek Grochowski »

nawet gdyby w jaskini leżał komplet camelotów :?:
Tak generalnie, to ja też tylko powierzchniowo. Raczej licz na Tunię
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: Jaskinie górą, a nawet dołem

Post autor: ŁukaszM »

Wysłał bym po nie jakiegoś jaskiniowca, który by mi je przyniósł. Oni tam chyba tego nie używają więc oddali by nieświadomi :)
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
ODPOWIEDZ