KURS ZIMOWY 2009/2010

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
przyszly alpinista

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: przyszly alpinista »

Witam serdecznie,

wlasnie porownuje ceny roznych kursow a ze niestety nie bylem na spotkaniu (nie dotarlo do mnie ze jest, przypadkiem dowiedzialem sie od znajomego) wiec chetnie bym sie dowiedzial co jest w cenie:

-wyklady nie sa obowiazkowe, a jak sie nie bedzie na nie chodzilo czy kurs bedzie tanszy,
- czy sprzet jest w cenie, bo sie troche wspinam i mam tyko podstawe,
- gdzie sie obdywa kurs dokladnie i czy sie placi dodatkowo za nocleg,
- co z dojazdem,
- i czy dostane ladne zaswiadczenie o jego ukonczeniu zeby pochwalic sie na planowanym taternickim i oczywiscie chwalic sie potomnym
- czy potrzebne jest zaswiadczenie od lekarza tak jak przy kursach skalkowych, bo takie zaswiadczenie tododatkowy koszt,
- czy wyjazd w alpy (o ktorym jest mowa na stronce) to tez obowiazkowa kursu,
- i rozumiem ze jedynym instruktorem jestes Ty Pawle?

za wyczerpujaca odpowiedz z gory dziekuje
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Michal Pluta »

Niczego nie sprzedajemy, a jedynie zachęcamy.

Klub jest organizacją non profit i na żadnym z kursów nie zarabia.
"Tak to się robi w Szczecinie"
chetnynakurs

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: chetnynakurs »

Do: Michał Pluta.
Napisałem, że ktoś na tym zarabia, bo nie możliwe chyba, żeby instruktorzy, którzy prowadzą kurs robili to za darmo. Mój kolega był w tamtym roku na kursie zimowym u Was i płacił chyba 600zł. To podobna cena jak przy komercyjnych kursach skałkowych latem, na których firmy koszą kupę kasy. Nie kwestionuję, że klub jest organizacją non profit, bo to dla mnie oczywiste, ale instruktorów nie utożsamiam z klubem. Zazwyczaj muszą oni gdzieś mieszkać, coś jeść, spłacać raty kredytów :-/ za co jeździć w góry, kupować sprzęt itd. Wolontariat jest ok, ale od czasu do czasu ;-)

Ponawiam moje pytanie:
1. ile to będzie kosztowało?
2. co dostanę w tej cenie?
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Michal Pluta »

Wszyscy klubowi instruktorzy szkolą zupełnie za darmo.

Prosiłbym o nieużywanie zwrotów typu "sprzedajecie" i podobnych, ponieważ wszyscy zaangażowani w działalność klubu nie mają z tego powodu żadnych profitów, poza własną satysfakcją.

W przypadku kursu turystyki wysokogórskiej potrzebny jest instruktor PZA - któremu rzeczywiście trzeba zapłacić. Rok temu kurs kosztował 700zł.
Odnośnie Twoich pytań, nie mam pojęcia jak to wygląda i jakie są koszty.

przyszly alpinista:
Rok temu wyjazd w Alpy miał być swoistym ukoronowaniem kursu. Z pewnych powodów - których nie będę przytaczał - nie doszedł jednak do skutku.
"Tak to się robi w Szczecinie"
chetnynakurs

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: chetnynakurs »

Jedno pytanie więc tylko zadam. Na co idzie 700zł(!!!), skoro wszyscy instruktorzy szkolą za darmo? Na razie rozumiem, że muszę poczekać, aż Paweł Winiszewski napisze co wchodzi w cenę kursu i jaka to jest cena. Tymczasem możecie dać znać co to było w tamtym roku? Jacy instruktorzy PZA Was szkolili?
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: ŁukaszM »

Szkolił Andrzej Kłos, Bobas i Dozent.
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
chetnynakurs

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: chetnynakurs »

Cześć Wam,

sorry za zamieszanie, ale już znalazłem podobny kurs do Waszego, który suma sumarum może dać podobne umiejetności. Jeśli to zgodne z regulaminem forum, to mogę powiedzieć, że jest to kurs zimowy robiony przez BAG http://www.bag.pl/kursy/kurs_turystyki_zimowej.php. Nie relkamuję ich, a jedynie informuję o swoich poczynaniach.

Do zobaczenia na szlaku! Albo może kiedyś... w ścianie ;-)
Awatar użytkownika
ŁukaszM
Posty: 305
Rejestracja: 2008-12-20, 18:07

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: ŁukaszM »

Powodzenia! Ale warto zwrócić uwagę na uprawnienia instruktora. Dla kursu turystyki wysokogórskiej są to "instruktorzy PZA (taternictwa i alpinizmu). Instruktorzy alpinizmu mogą prowadzić szkolenie samodzielnie, a instruktorzy taternictwa wyłącznie na kursach organizowanych przez COS PZA oraz na stacjonarnych kursach klubowych lub organizowanych przez szkoły wspinaczkowe, kierowanych przez instruktora alpinizmu przebywającego non stop na kursie." http://www.pza.org.pl/szkolenie/article.acs?id=100411
"Interesuje mnie wspinanie. Kropka." Mark Twight
"Bez mocy to bez sensu" Wojciech Grochowski
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Wojtek Grochowski »

Chętny,

zależy na czym Ci zależy. :->
Szkół wspinaczkowych jest wiele i w związku z tym ofert kursowych także. Kurs możesz zrobić wszędzie.
Ale SKG jest klubem, a nie szkołą. Nie ma swojego instruktora PZA, zatrudnia go z zewnątrz. A różnica jest olbrzymia - w szkole lub agencji z reguły poznajesz najwyżej 4-6 osób, które wykupiły raz z Tobą tę samą usługę. Siłą SKG jest to, że wchodzisz w środowisko klubowe, które prowadzi aktywne życie górskie, sportowe i towarzyskie. Tym bardziej, że Sekcja jest ledwie dobudówką do Klubu z przeszło trzydziestoletnią tradycją.

Dlatego, mimo że już jestem wszelako wyszkolony - tutaj i nie tylko tutaj - cały czas jestem w klubie lub po przerwach powracam.

Tyle z prywatnego doświadczenia ;-)

Choć oczywiście rozumiem Cię, że chwilowy brak rzetelnych informacji o kursie jest mocno zniechęcający. Paweł jest mało internetowy. Niestety trzeba być cierpliwym... Ale warto poczekać :-D
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Paweł Winiszewski

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Paweł Winiszewski »

Krótko i wszystkim:
Cena kursu w tym roku to 700 zł, w tym instruktor, sprzęt i ubezpieczenie.
Dojazd, wyżywienie i nocleg zapewniacie sobie we własnym zakresie.
Terminy kursu to najprawdopodobniej pierwsze dwa, trzy tygodnie lutego 2010 - wszystko zależy od ilości chętnych. Kurs wyjazdowy w Tatry trwa 5 dni.
Jeszcze nie wiadomo, kto będzie instruktorem.
Wykłady w Warszawie są w cenie, ale nie są obowiązkowe. Są one przeznaczone dla tych, którzy zaczynają górską przygodę od podstaw.
Na kurs nie potrzeba żadnych zaświadczeń. Jedynym warunkiem jest ukończony 18 rok życia. Niepotrzebne jest też żadne doświadczenie.
Dokładny program kursu znajduje się na stronie http://www.skg.uw.edu.pl/program-szkolenia
Po kursie nie dostaje się żadnych zaświadczeń. Jest on robiony wyłącznie dla własnego bezpieczeństwa i przyjemności.
Na kurs zapisać się można w każdą środę, po wykładzie, ok. godz. 19, bezpośrednio u mnie.
Wpłata pierwszej raty, tj. 300 zł, jest równoznaczna z zapisaniem się na kurs.
Paweł Winiszewski

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Paweł Winiszewski »

Z powodu wyjazdu nie będę obecny w środy między 7.11 a 30.11.
Zapraszam na spotkania w grudniu.
Pawel Winiszewski

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Pawel Winiszewski »

Juz jestem do dyspozycji. Zapraszam wszystkich chetnych do wziecia udzialu w kursie w kazda srode po wykladzie do klubu. Pozdrawiam Pawel 501851200
Jawor

KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Jawor »

Witam sympatyków górskich wypadów,
Pytanie do Pawła Winiszewskiego
Chciałem się dowiedzieć, czy są już jakieś konkretne terminy wyjazdów ponieważ musze ustawić sobie jakoś inne sprawy i jest to dla mnie istona sprawa. Poza tym czy można w jakiś inny sposób niż w środę po wykladzie wpłacić na kurs? Np. wpłata na konto albo ustawka gdzieś na mieście w innym terminie. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Pawel Winiszewski

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Pawel Winiszewski »

Terminy kursu to 1-wsze 2 tyg lutego 2010, do wyboru
Paweł Winiszewski

Re: KURS ZIMOWY 2009/2010

Post autor: Paweł Winiszewski »

Hejka wszystkim :) Skonczyly sie wyklady w Warszawie przydatne "wysokogorskim". Zapraszam wszystkich na wigilie do klubu. A tym ktorzy nie przyjda zycze Wesolych Swiat :) Do zobaczenia na kursie w Tatrach.
ODPOWIEDZ