siódma kursówka

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: siódma kursówka

Post autor: ZosiaS »

Wybieram zadanie apteczka i temat zarys etnografii
Pina
Posty: 25
Rejestracja: 2016-10-27, 19:04

Re: siódma kursówka

Post autor: Pina »

No to mnie zostało wziąć transport tam i piętrowa roślinność ;)
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: siódma kursówka

Post autor: Paulina »

Również chętnie dołączę do kursówki, jeśli zabieracie waletow ;)
szyba
Posty: 15
Rejestracja: 2016-11-03, 00:20

Re: siódma kursówka

Post autor: szyba »

To ja biorę "zadanie dla dwóch osób", czy jadłospis (numer 3).
Jako referat "Topografia Beskidu Żywieckiego" (numer 6).

Pozdrawiam,
Szymon
Pawel Logica

Re: siódma kursówka

Post autor: Pawel Logica »

Witam,
Proszę o dopisanie do listy uczestników siódmej kursówki:
Joannę Beredę
i
Pawła Nowakowskiego
z podziękowaniem
Pawel Logica
Pina
Posty: 25
Rejestracja: 2016-10-27, 19:04

Re: siódma kursówka

Post autor: Pina »

TRANSPORT

Sprawa z dojazdem jest nieciekawa. O ile w dzień jest wygodny dojazd (pociąg do Opola i bus do Sidziny co godzinę), o tyle w nocy nic nie jeździ.

Ostatni pociąg rusza o 18:05 (o 21:28 jest w Opolu) i wtedy łapiemy busa o 22:10 do Sidziny (suma kosztów przejzdu: 55,40zł).
Opcjonalnie jest jeszcze jakiś ultra szybki pociąg o 19:05 (o 21:54 jest w Opolu) i tak samo bus o 22:10, ale koszt wzrasta do 113,80zł.

Ważne jest też to, że bus o 22:10 jest ostatni - następny jest dopiero o 6:25, ale w takim przypadku nie mamy pociągu, bo pierwszy do Opola dojeżdża o 8:59.

Ponad to dzwoniłam do Busiarza, z którym jeździliśmy na niektóre kursówki - prawdopodobnie nie będzie miał busa, a jeśli nawet to takiego 28 osobowego, ale poszuka wśród znajomych i pomyśli ewentualnie o jakiejś większej zniżce i się do mnie odezwie.

Dzięki doświadczeniom z poprzednich kursówek, wiem, że przed 20 w piątek, wyjazd z Warszawy jest raczej nie możliwy, ponieważ większość ma pracę.
Pina
Posty: 25
Rejestracja: 2016-10-27, 19:04

Re: siódma kursówka

Post autor: Pina »

TRANSPORT II

Co do tego Busiarza, dowiedziałam się, że może Nam wynająć busa za 2600zł +VAT (=2808zł). Będzie to bus 28-osobowy - ten, którym już wcześniej jechaliśmy. Standardowo możemy dostosować godziny odjazdu. Jedzie się tam około 5,5 godziny plus przerwa 30 min koło Rabki Zdrój.

Ponadto będzie trzeba załatwić nocleg i wyżywienie, ale tym się zajmę (albo osoba, która zdecyduje się na "Dojazd z powrotem") jak będzie podjęta decyzja o środku transportu.

Co do możliwości wykorzystania busa będąc tam na miejscu, to po dowiezieniu Nas, kierowca potrzebuje minimum 24-30 godzin przerwy.

Jutro wieczorem powinnam mieć informacje czy udało się znaleźć mniejszy bus.
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: siódma kursówka

Post autor: jedrek_witkowski »

Drogie, Drodzy,

dziękujemy za dotychczasowe deklaracje zajęcia się poszczególnymi zadaniami a Paulinie za wstępne ogarnięcie transportu.

Paulina,

dzięki za zebrane dotychczas informacje; bus z WAW chyba odpada z uwagi na jego cenę (przynajmniej na razie). Proponujemy równoległe ogarnięcie dwóch rzeczy:
- sprawdzenie opcji dojazdu do Jordanowa a potem kontynuacji podróży busem, może w tej konfiguracji będzie to opcja bardziej komfortowa
- zebranie w pliku na google dysku deklaracji od uczestników tej kursówki czy mogliby wyjechać o godzinie 18.05, taka opcja dałaby nam znacznie więcej czasu na chodzenie po górach, a to oznacza dłuższe prowadzenia, czyli więcej zabawy i nauki; najlepiej gdybyś napisała do wszystkie maila w tej sprawie z prośbą o pilną deklarację

Zosia,
prośba o jak najszybsze wrzucenie informacji na temat ubezpieczenia - to jest jeden z elementów Twojego zadania. Dzisiaj minął deadline.

Szymon i Kuba,
przeoczyłem deadline dotyczący opracowania pierwszej wersji jadłospisu i nie zamieściłem go w pierwszym poście, ale to nie zmienia tego, że sprawa jest ważna i pilna. Uprzejma prośba do Was o to żebyście jak najszybciej podzielili się z nami swoimi propozycjami. Opublikujcie je proszę na forum jak najszybciej, nie później niż we czwartek do 17.00.

Joanna, Paweł,
rozumiemy, że oboje jedziecie jako kursanci. Odezwijcie się do Błażeja, żeby dał Wam dostęp do pliku z listą kursantów. Brakuje nam nadal ochotnika do zajęcia się transportem powrotnym, dlatego prośba do Ciebie, Joanno, o zajęcie się tym zadaniem - proszę potwierdź, że przeczytałaś tę wiadomość i umieść propozycje powrotu na forum, jak najszybciej (deadline na to zadanie minął dzisiaj).
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: siódma kursówka

Post autor: ZosiaS »

Witam,

Powtarzająca się infekcja górnych dróg oddechowych spowodowała, że muszę zrezygnować z tej kursówki.

Zadanie w zakresie ubezpieczenia grupy nie wymaga mojej obecności więc dokończe je jak najprędzej, tylko prosze aby ktoś nadał mi dostęp do dokumentu.

Pozdrawiam

Zosia
Ostatnio zmieniony 2017-01-04, 02:30 przez ZosiaS, łącznie zmieniany 2 razy.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: siódma kursówka

Post autor: Ania_Zeth »

Hej, a ja
Ostatnio zmieniony 2017-01-04, 02:35 przez Ania_Zeth, łącznie zmieniany 1 raz.
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: siódma kursówka

Post autor: ZosiaS »

Hej
Rozumiem, że ubezpieczenie ma obejmowac okres 14-15.01

Pytanie czy ubezpieczenie ma obejmować sporty wysokiego ryzyka ?

Pozdrawiam

Zosia
jedrek

Re: siódma kursówka

Post autor: jedrek »

@ sporty wysokiego ryzyka - to zalezy w jaki sposób ubezpieczyciel definiuje sporty wysokiego ryzyka i zakres ogólnego ubezpieczenia. musisz przeczytać warunki. interesuje nas ubezpieczenie turystyki poza szlakami
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: siódma kursówka

Post autor: ZosiaS »

Hej
Proszę uzupełnijcie rubrykę w dokumencie data urodzenia w celu zakupienia ubezpieczenia

Pozdrawiam

Zosia
blazej
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-02, 19:47

Re: siódma kursówka

Post autor: blazej »

NAMIOTY - proszę o uzupełnienie w odpowiedniej kolumnie czy ma się dostęp do namiotu, a jeżeli tak to ile osób pomieści. Prosiłbym też o subiektywną ocenę, jak dobrze nadaje się do warunków zimowych (dwa stopnie: dobrze/słabo).

Joanna i Pawle - proszę wyślijcie mi na e-maila swojego g-maila, żebyście dostali dostęp do dokumentu. Mój adres to blazej.osinski (na) gmailu

Aniu, to "a ja" oznacza, że też chcesz się z nami wybrać?

Jak rozumiem ktoś musi przejąć zadanie z apteczką, poza wykupieniem ubezpieczenia.
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: siódma kursówka

Post autor: jedrek_witkowski »

Witajcie ponownie!

duża prośba do Was wszystkich o zintensyfikowanie przygotowań i skontaktowanie się z osobami, które dotychczas się nie wypowiadały na forum lub nie wywiązały się ze swoich zadań!

W związku z rezygnacją Zosi potrzebujemy osoby, która zaopiekuje się apteczką, zgromadzi kontakty do okolicznych ośrodków zdrowia i pomocy interwencyjnej (czyli zrobi wszystko to, co jest w tym zadaniu poza ubezpieczeniem). Kto chętny?

Joanna się nie odezwała do dzisiaj, dlatego zadanie związane z transportem powrotnym trafia do Mirka. Mirku, prośba do Ciebie o propozycje jak najszybciej.

Paulina, prośba o jak najszybsze sprawdzenie alternatywnego dojazdu w okolice - spróbuj poszukać połączeń do Jordanowa. Spróbuj też skontaktować się z osobami, które nie odpowiedziały w pliku na pytanie o wyjazd o godzinie 18.05. Na razie nikt nie odpowiedział NIE, więc jest szansa na ten wariant.

Pozdrawiam,
Jędrek
ODPOWIEDZ