Chan Tengri
tym razem padł po oblężeniu "emerytowanych" klubowiczów (choć oni zarzekają się, że nigdy w SKG nie byli). W sierpniu szczytowali: Adaś Malinowski i Tomek Pietrewicz.

Tien Szan
kirgiski odwiedziła w lipcu i sierpniu klubowa wyprawa pod kierownictwem Marcina Szymczaka. Korzystając z wzorców klubowych członkowie wyjazdu dzielili się i łączyli, oprócz Kirgizji odwiedzając także Uzbekistan. Po raz kolejny padł szczyt Chan Tengri. Zdobył go Michał Kasprowicz.

Azja Centralna
Na podbój postradzieckich republik środkowoazjatyckich wyruszył w połowie lipca również kolega-redaktor Marcin Zarzycki wraz ze swoim przyjacielem Maxem. W ciągu sześciu tygodni uczestnicy wyjazdu Centralna Azja 2001 odwiedzili Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Turkmenistan, zahaczając również o Rosję, Białoruś i Ukrainę.

Litwa, Łotwa i Estonia
Kolega-redaktor Rafał Sarna wraz z żoną objechali byłe nadbałtyckie republiki radzieckie. Za jeden z celów wyjazdu uznali wczesne zapoznanie młodego Sarniątka z trudami podróży. W ten sposób męska część redakcji zaliczyła 11 byłych republik Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Turcja, Syria, Jordania, Liban
Tym razem na podbój Bliskiego Wschodu udał się Wojtek Szypuła z Małgosią, kontynuując w ten sposób ubiegłoroczne wyczyny Miśka, Roberta i Pauli.

Rumunia
Do kraju Drakuli ruszyli tym razem nie kursanci, lecz ochotnicy. Marek Wołosz, Joasia Szypuła, Wojtek Grochowski, Czarek Bugajczyk, Tomek Toczyski z ekipą tym razem za cel wzięli sobie Góry Sybińskie i Góry Fogaraskie.

Mongolia
Zamiast kontynuować Kurs Przewodników Górskich SKG na przejściu letnim, ubiegłoroczni kursanci: Kasia Lechowicz i Mateusz Dyl z przyjaciółmi buszowali po mongolskich jurtach.

Alpy i Dolomity
Do Włoch wybrali się Damian, Michał i Czarek (relacja z wyprawy na naszej stronie internetowej).