DRUGIE PÓŁROCZE 2002 r.

Nasz ukochany "Lux" został w czerwcu porwany przez PAN na Spitsbergen. Tak mu się spodobało, że został tam aż do października. Białe misie bardzo za nim tęsknią i z tego powodu niedawno zaatakowały tamtejszą polską stację naukową. Bartek zapowiedział odwiedziny polarnych przyjaciół na 2004 rok.

 

Łuk Karpat został zdobyty po prawie trzymiesięcznych bojach przez trzyosobową polską wyprawę (po raz drugi w historii), której członkiem był klubowicz Michał Zieliński. Nasz dzielny piechur zapowiedział, że następnym jego wyczynem będzie ukończenie Kursu Przewodników Górskich SKG. 

Mongolia była modna w klubie w tym roku wśród klubowiczów. Wśród wielu polskich turystów (w stolicy kraju można podobno częściej spotkać znajomych niż na Marszałkowskiej) dojrzano: Gosię Preuss z Pawłem "Księciem" Góreckim, Małgosię Strzelec z Wojtkiem Szypułą, Karolinę Kanię, Monikę Natkowską, Joannę Szypułę i Michała Nodzykowskiego. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że "Księciunio" wygrał zawody w zapasach w stylu dowolnym. Wyprawa łączyła się i dzieliła. Jedni wrócili po miesiącu do Polski, inni zostali w Mongolii, zaś Małgosia z Wojtkiem odwiedzili Azję Centralną i przez Iran wrócili do kraju. 

Tradycją stają się wyprawy Michała Kalisza w Dolomity. Był tam już po raz czwarty. Do swojej kolekcji zapisał w lipcu kolejne via ferraty. 

Niezastąpiony leader Marcin Szymczak poprowadził w sierpniu szturm na irański Demawend. Oprócz szefa szczytowali: Ania Styczek i Rafał "Fazi" Kapuściński. 

Joasia Szypuła i Marek Wołosz postanowili w sierpniu zwiedzić Turcję, lecz zdecydowali się uczynić to motorem. Podobno wrócili. 

Zeszłoroczni kursanci: Sylwia Skalska, Monika Szpigielska i Maciej Konopacki z przyjaciółmi rozbijali się w drugiej połowie sierpnia po Ukrainie. O ich wyczynach było głośno od Czarnohory po Krym. 

Anna M. Krajewska w sierpniu i wrześniu odwiedziła samotnie rumuńską Transylwanię. Nasi szpiedzy donieśli, że nasza podróżniczka 43 razy obejrzała znany film Polańskiego "Nieustraszeni pogromcy wampirów" i chce nakręcić jego dalszy ciąg. 

Damian Dziok (słynny D.D.) wraz z Czarkiem "WebSKGmasterem" wyprawili się do Mongolii i w rosyjskie Góry Czerskiego. Do dwumiesięcznej "wycieczce" stawili się w Polsce w połowie października. 

Prezes Zarzycki wraz ze swoim wiernym towarzyszem podróży - Maciejem "Maxem" Dobrzyńskim kontynuowali we wrześniu i październiku poznawanie postradzieckich republik azjatyckich. Tym razem ich łupem padły: Armenia i Gruzja. 

Maja Waltenberger z rodziną i przyjaciółmi postanowiła poznać Afrykę osobiście. W ostatnie wakacje przeżyła wiele przygód na Czarnym Lądzie, zobaczyła safari i szczęśliwie wylądowała na Okęciu. Ma co wspominać, ta nasza Majeczka.