Po wakacyjnej przerwie wracamy z nową dawką podróżniczych wspomnień. Przygotujcie się na mocne uderzenie - tej jesieni będzie się działo! Zamiast spędzać chłodne środowe wieczory w domowym zaciszu wybierzcie się z nami w podróż dookoła świata! Będziemy przemierzać bezkresne arktyczne przestrzenie, wędrować po górach Kolumbii Brytyjskiej, poznawać Tanzanię oczami studentów medycyny oraz śledzić morskie szlaki piratów w różnych częściach globu.

Przyjdźcie i dajcie się zainspirować opowieściom z pasją. 

 

 

Arktyka - Sławomir Matczak

8 listopada, godz. 20:15, Aula w Starym BUWie

arktyka.JPG

 

Arktyka - pójść tam, gdzie nie ma dróg, nie ma ludzi i nie ma nocy - o tym wielu marzy. Miejsce magiczne, gdzie znajdziemy odpowiedź na wiele pytań np. jak znaleźć o północy północ na Północy? W sierpniu dziewięć osób przewędrowało ponad 150 kilometrów po tundrze, lodowcach, morenach, przez rzeki i potoki po to...no właśnie - na to pytanie każdy ma inną odpowiedź. Jaką?    

Zapraszamy w imieniu Autora - dziennikarza, publicysty, podróżnika.

 

 

Tansania - wolontariat z widokiem na Kilimanjaro - Agata Korzeniewska i Agnieszka Bugara

15 listopada, godz. 20:00, Auditorium Maximum sala C

tansania.jpg

Moshi - niewielka miejscowość u stóp Kilimanjaro. Czas płynie tu powoli i na każdym kroku słychać "pole pole". Po polsku: spokojnie, powoli. Trzeba się dostosować, innego wyjścia nie ma. Wolontariuszki fundacji SASA opowiedzą Wam o realiach pracy w tanzańskim szpitalu, środkach transportu i weekendowych wycieczkach.

Zapraszamy!

 

 

Kanada - przyjacielski dystans i zmyślone krajobrazy - Agnieszka Muzińska

29 listopada, godz. 20:15, Aula w Starym BUWie

kanada.JPG

Według Arkadego Fiedlera Kanada pachnie żywicą, dla większości turystów ma smak naleśników z syropem klonowym, a sami Kanadyjczycy zgodnie przyznają, że to najlepsze miejsce na świecie. Rzeczywiście zderzenie z ogromnymi przestrzeniami, potęgą natury, majestatycznymi górami, wielkimi lodowcami, błękitem górskich jezior, zielonym wybrzeżem Pacyfiku czy winnicami Okanagan zapiera dech w piersiach i daje nieodparte wrażenie śnienia na jawie. Czy kraina uśmiechniętych i zadowolonych z życia ludzi ma jakieś wady? Czemu Kanadyjczycy ciągle za coś przepraszają? Jak przeżyć spotkanie z niedźwiedziem, a jak z jeleniem? Zapraszam na przemierzenie ponad 4000 km samochodem i ponad 300 km szlakami przez parki narodowe Kolumbii Brytyjskiej i Alberty, od zamoczenia stóp w Pacyfiku po spacer po lodowcu.*


* z uwagi na spektakularne widoki pokazywane na fotografiach, widzów o słabych nerwach uprasza się o odpowiednie przygotowanie mentalne przed pokazem. I'm sorry!

 

 

Śladami piratów, bukanierów i korsarzy... - Wojciech Lewandowski

13 grudnia, godz. 20:15, Aula w Starym BUWie

piraci.JPG

Na fali ogromnej popularności kilku część filmu „Piraci z Karaibów” i charyzmatycznej (niestety fikcyjnej) postaci kapitana Jacka Sparrowa - warto może podążyć tropami pirackich legend, które w wielu miejscach na świecie wcale nie są traktowane jak bajeczki rozbudzające wyobraźnię mniejszych lub większych chłopców. Szczególnie w basenie Morza Karaibskiego i wielu miejscach na Pacyfiku piraci są wciąż żywą historią! Pełną dalej, niesamowitego kolorytu, okrucieństwa, tajemnic, przygód i nadal łatwych do odnalezienia realnych śladów! Podążmy ich śladem i to nie tylko na Karaibach.

 

 

W Nowym Roku już szykują się kolejne podróże!

 

Z naszymi klubowiczami - Kasią Lipińską, Beatą Charycką i Tomkiem Weksejem wyruszymy na wyprawę do Iranu...

 

Ten sam Tomek J chciałby podzielić się z nami doświadczeniem skitourowym zdobytym w Alpach szwajcarskich i Tatrach...

 

Piotr Wnuk opowie o trekkingu szlakiem GR221 Ruta de Pedra na Majorce...

 

Posłuchamy też o zdobyciu Kilimandżaro przez naszą klubową parę - Magdę Czarnecką i Michała Wangrata...

 

Klubowiczka Olga z mężem Marcinem opowiedzą o podróżowaniu po Izraelu z perspektywy rowerowego siodełka...

 

Studenci Wydziału Geografii i Geologii UW podzielą się historiami i badaniami z Kirgistanu...

 

 Przewodnicy wysokogórscy Ewa Stachura i Nika Gomiashvili przybliżą swoją pracę i życie u stóp Kazbeku oraz opowiedzą o świadomym wychodzeniu w góry Kaukazu... 

 

i wiele wiele innych...

 

Zapraszamy!!! J