Po wakacyjnej przerwie wracamy z nową dawką górskich i podróżniczych wspomnień! Podczas slajdowisk naszych klubowiczów i sympatyków SKG choć na kilka chwil będziemy mogli przenieść się z zaganianej Warszawy w najróżniejsze regiony świata i oczami naszych prelegentów będziemy mogli poznać jego piękno i różnorodność :)

Przyjdźcie i dajcie się zainspirować opowieściami z pasją.

 

30.10. i 13.11.2019 (s. 308 w Starym BUWie, 3. piętro, Kampus Główny UW godz. 19:45)

PERU - Elżbieta Wichrowska-Janikowska

peru_EWJ.jpg peru_kniga.png

Peru – kraj największej pustyni świata, wysokich gór i amazońskiej puszczy. Kraj, gdzie granice historii i teraźniejszości są zatarte, a indiańskie obyczaje są wciąż żywe. Kraj wspaniałych wykopalisk i przepięknych obiektów kolonialnej architektury. Kraj kolorów i kontrastów. Tematem spotkania będzie opowieść autorki znanej już Państwu książki "Nepal moje wędrówki" oraz wydanej w październiku tego roku książki "Peru - costa, sierra y selva" o dwóch podróżach do tego magicznego kraju. Opowieść będzie ilustrowana zdjęciami z wypraw.

 

O książce:
Costa, sierra y selva – wybrzeże, góry i puszcza. Tak Peruwiańczycy mówią o swoim kraju, rozciągniętym wzdłuż brzegu Oceanu Spokojnego, przeciętym potężnym łańcuchem Andów i obniżającym się na wschodzie ku bezkresnej dżungli Amazonii. W kraju tym europejskość oraz pradawne, często niezrozumiałe dla nas kultury przenikają się jak kontrastowe nici w barwnej peruwiańskiej makatce, tworząc przedziwną, niepowtarzalną całość.

Przemierzając razem z autorką mniej i bardziej znane rejony Peru, poznamy codzienne życie jego mieszkańców, ich kuchnię, kulturę i historię, zachwycimy się peruwiańską przyrodą i krajobrazami oraz dowiemy się, jak podróżuje się po tym kraju.

 

 

11.12.2019  (s. 308 w Starym BUWie, 3. piętro, Kampus Główny UW godz. 19:45)

3000 km pieszo przez Nową Zelandię - Magda Czarnecka, Monika Archicińska i Michał Wangrat

 

 

15.01.2020 (s. 308 w Starym BUWie, 3. piętro, Kampus Główny UW godz. 19:45)

Islandia - Agnieszka Muzińska i Igor Podobiński

 

 

 

Wkrótce więcej informacji o nadchodzących slajdowiskach!

ZAPRASZAMY :)