PO BESKIDZIE BŁĄDZI JESIEŃ...

Zapraszam wszystkich na weekendowy wyjazd w Beskid Śląski :)

Po beskidzie błądzi jesień, a my pojedziemy zobaczyć jakimi barwami mieni się ta tegoroczna jesień w Beskidzie Śląskim.

malinowska skała
Malinowska Skała, Beskid Śląski

Nasz trekking zaczniemy w sobotę wyruszając ze Szczyrku skąd udamy się na grzbiet Beskidu Węgierskiego, po którym pomaszerujemy
na przełęcz Salmopolską kierując się dalej na grzbiet Gościejów i powoli kończąc sobotni dzień zawitamy na nocleg do Telesforówki.
W niedzielę po porannym łyku kawy/herbaty i smacznym śniadaniu ruszymy na zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego - Skrzycznego wznoszącego się na wysokości 1257 m n.p.m. i oczywiście należącego do Korony Gór Polski.
Wyjazd zakończymy - a jakże - w Szczyrku! :)

Gdzie
Beskid Śląski: Beskid Węgierski i północne Pasmo Baraniej Góry

Kiedy
02 - 04 października 2020 r.

Charakter wyjazdu
Wyjazd ma charakter trekkingowy, będziemy szli z plecakami. Spać będziemy w warunkach turystycznych - koniecznie należy zabrać ze sobą lekki śpiwór. Przygotowane trasy nie są bardzo mocno wymagające, nastawiamy się na spokojny marsz, delektowanie się widokami i miło spędzony wspólnie czas :) Śniadania i sobotnią kolację przygotujemy wspólnie z zakupionych wcześniej produktów, które rozdzielimy między siebie przed wyruszeniem na rajd. Dodatkowo podczas marszu przewidziane są przekąski (listę produktów do kupienia wyślę każdemu z osobna po zgłoszeniu się na rajd).

widoki ze Skrzycznego
Widoki ze Skrzcznego jesienną porą.

Trasa
Sobota:  - Szczyrk - Klimczok - Kotarz -Przeł. Salmopolska - Smerekowiec - Trzy Kopce Wiślańskie - Telesforówka (28 GOT)

Niedziela: Smerekowiec - Malinowska Skała - Małe Skrzyczne - Skrzyczne - Lanckorona - Szczyrk (24 GOT)

*GOT, czyli miara odległości w górach. 1 GOT = 1 km lub 100 m przewyższenia.

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych niespodziewanych sytuacji.

Szczegóły wyjazdu
Startujemy w piątek (02.10) o godz. 17:16 ze stacji kolejowej Warszawa Centralna. Po dojechaniu do Szczyrku około godz. 22.00, udamy się na nocleg. Całą sobotę wędrować będziemy po oznakowanych szlakach, kierując się na nocleg do Telesforówki. W niedzielę zrobimy lekką nawrotkę, aby północnym Pasmem Baraniej Góry udać się na Skrzyczne. Wyjazd zakończymy w Szczyrku, gdzie przed wyjazdem do Warszawy, zjemy obiad.

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest
- wypełnienie formularza zgłoszeniowego (ponieżej)
- akceptacja regulaminu rajdu
- wypełnienie w dniu wyjazdu oświadczenia o stanie zdrowia
(w związku z trwającym stanem pandemii oczywistym jest, że jechać mogą wyłącznie osoby zdrowe)
- wpłacenie zaliczki w wysokości 120 zł do 27.09.2020 r.

Zaliczka jest bezzwrotna i wynika z konieczności wcześniejszego zakupu biletów na transport, a także wpłaty zaliczki za nocleg.
Dane do przelewu zostaną przesłane mailem po otrzymaniu zgłoszenia.

Koszt i co zawiera
Orientacyjny koszt wyjazdu wynosi 280 zł nie-studenci, 220 zł studenci i zawiera:
- transport w obie strony + transport lokalny
- noclegi
- śniadanie i obiadokolację w sobotę
- śniadanie w niedzielę
- ubezpieczenie

Koszt jest orientacyjny i zostanie szczegółowo rozliczony po rajdzie.

Dodatkowe koszty
- przekąski na trasę (wg wskazań przewodnika po otrzymaniu zgłoszenia)
- 20/30 zł na obiad w niedzielę
- ew. gotówka na własne potrzeby

Formularz zapisów
Wypełnij formularz, aby pojechać na rajd FORMULARZ

Limit miejsc - 9 osób

Osobom zapisanym na rajd przez formularz zgłoszeniowy, przęslę mailem wszelkie informacje szczegółowe dotyczące wyjazdu,
w tym m.in. co zabrać ze sobą na rajd, jakie posiłki będziemy wspólnie przyrządzać, czy jak przygotować się do wyjazdu.

W razie pytań
napisz do mnie na paulina.kocot(małpa)skg.uw.edu.pl
:)

SKG jako organizacja non-profit nie zarabia na swoich wyjazdach.

Rajdówka SKG, Beskid Śląski

Żródło zdjęć: https://goryiludzie.pl/, Paulina Kocot