Drukuj

 Manewry Nizinne BANER 1.7

 

 

Manewry Nizinne to forma nocnej zabawy z elementami biegu na orientację. Dla przyszłych kursantów pełnią one rolę testu kwalifikacyjnego, lecz zapraszamy także osoby nie planujące wzięcia udziału w kursie: osoby niezwiązane w żaden sposób z klubem, które chciałyby spędzić weekend na bieganiu lub chodzeniu po lesie oraz członków i sympatyków klubu, aby ponownie spędzić czas podczas Manewrów :)

Impreza jest dobrą okazją do przeżycia niezapomnianej przygody, nawiązania ciekawych znajomości, a także "przepustką do lepszego świata", czyli do uczestnictwa w Kursie Przewodników Górskich SKG.

 

Manewry Nizinne organizowane są w dwa weekendy:

I TERMIN 16-17.10.2021

II TERMIN  23-24.10.2021 Termin z przyczyn technicznych przesunięty o tydzień

II TERMIN 30-31.10.2021

 

CHARAKTER IMPREZY

Zabawa odbywa się nocą z soboty na niedzielę, trwa 12 godzin i ma charakter marszu na orientację, gdzie na podstawie wyznaczonych na mapie miejsc należy zaliczyć 10 punktów. Podchodząc do Manewrów nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w podobnych imprezach, zapewniamy pełne przeszkolenie z mapą i kompasem.

GDZIE?

Z Warszawy wyjeżdżamy w sobotę rano do wsi Dalekie (koło Wyszkowa, w Puszczy Białej). Tam, dla wszystkich uczestników, organizujemy teoretyczne i praktyczne szkolenie z orientacji w terenie. Po wspólnym ognisku (już po zmroku), dobrani w dwuosobowe zespoły, rozpoczniecie 12 godzinną wędrówkę.

JAK DOJECHAĆ?

Pociągiem z Warszawy Wileńskiej do Dalekiego (z przesiadką w Tłuszczu). Prosimy każdego z uczestników o zakup biletu indywidualnie dla siebie. Będziemy organizować wspólny dojazd KM, o godzinie wyjazdu poinformujemy zainteresowanych.

KOSZT

Koszt udziału w Manewrach to 40 zł wpisowego (cena obejmuje koszty organizacyjne - materiały, mapy, instrukcje oraz drobny prowiant na drogę i kolację ogniskową) plus ok. 25 zł na pokrycie kosztów dojazdu pociągiem do wsi Dalekie i powrotu do Warszawy.

Wpisowe nie pokrywa wykupienia ubezpieczenia. Polecamy, aby każdy uczestnik był ubezpieczony we własnym zakresie.

 

CO ZABRAĆ

Bezwględnie i stanowczo prosimy wszystkich uczestników Manewrów o zabranie:

- kompasu (!!!),

- latarki (najlepiej czołówki) oraz zapasu baterii na całą noc (!!!),

- zegarka (najlepiej naręcznego, a nie w telefonie),

- odblasku (!) - czy to na odzieży, czy na plecaku - musicie być widoczni

- wygodnych butów - będziecie maszerować 12 godzin (nie muszą być to buty górskie, ale weźcie pod uwagę możliwe błoto, nierówności terenowe itp.),

- długopisu (a najlepiej również ołówka),

- wygodnej odzieży chroniącą przed zimnem, wiatrem i deszczem (w końcu to jesienna noc),

- dodatkowego prowiantu - my gwarantujemy minimum, więc dobrze zabrać ze sobą kanapki, batony, suszone owoce, kabanosy (wedle własnych potrzeb) oraz termos (nie zapomnijcie o płynach, bo macie do przejścia wiele kilomerów).

 
ZAPISY I PYTANIA
 

Więcej informacji na temat Manewrów nizinnych udzielają organizatorzy:

zarzad(at)skg.uw.edu.pl

 

Zapisy przez FORMULARZ

 

Ostateczny termin zgłoszeń do udziału w Manewrach to: 

13 października - dla I terminu 

27 października - dla II terminu

 

Biorąc udział w imprezie zgadzasz się z regulaminem MANEWRÓW NIZINNYCH

 

ZAPRASZAMY!!!

Zdjęcie IMG_1469 IMG_1505

IMG_1444 IMG_1449