Przejście Wiosenne

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Michał »

To tak podsumowując wczorajsze spotkanie.

1. Do jutra do wieczora czekam na informację na temat transportu "tam" i opcji powrotu. Potrzebujemy wszystkie możliwe opcje (te rozsądne), czyli dokąd i za ile możemy dojechać bezpośrednio, a jak z przesiadką. Poza tym nie zapominajcie o szukaniu transportu na miejscu - kontakt do busiarzy i może rozkłady jazdy pomiędzy miejscowościami.

2. Proszę o zaopatrzenie się w mapę, w której zasięgu jest Zagórz (w 1:50 to np Pogórze Przemyskie Compassu).

3. Rozdzieliliśmy tematy:
1. Rejon Chryszczatej - Adam Cieślik
2. Baligród - Grzegorz Kaczmarek
3. klasztor w Zagórzu - Michał Górski
4. wysiedlenia i akcja Wisła - Joanna Kocik
5. konflikt polsko-ukraiński (XIX-XX wiek - można wspomnieć o wcześniejszym okresie, kwestie kultury i wysiedlenia prosimy tylko pobieżnie - Janek Górski
6. Bojkowie - Gosia Staroń
7. osadnictwo - Jędrek Witkowski
8. przyroda (flora, fauna i mikoflora, ochrona przyrody) - Gosia Grabowska
9. gospodarka i przemysł Bieszczadów (także historia) - Natalia Okińczyk
10. zagospodarowanie turystyczne Bieszczadów - infrastruktura w tym transport (kolejka i pętle bieszczadzkie) - Olga Nowaczyńska
11. zalew soliński - Gosia Rukasz
12. Łopienka (wieś i cerkiew) - Janusz Paczesny

Piotrek i Kasia dostaną tematy niebawem.

Jak ktoś nie ma dostępu do dokumentu, niech skontaktuje się z Asią lub Gosią S.

Spotkanie za tydzień - niestety jak wiecie z wczorajszych zajęć z Pawłem warunkiem koniecznym do ograniczenia liczby spotkań do dwu jest zgrana grupa i ogarnięty organizator... więc będziemy mieli kilka spotkań ;-)
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 88
Rejestracja: 2010-01-04, 02:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Kachna »

Chętnie opowiem o geologii ale pewnie się nie zgodzicie:)
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Litrowy »

Oczywiście, ze się zgodzimy. A oprócz tego dostaniesz jakiś temat do opracowania.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 88
Rejestracja: 2010-01-04, 02:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Kachna »

Hihi i takiej odpowiedzi się spodziewałam :P To czekam na propozycję tematu, chyba, że mogę sama coś zaproponować ?
mal_ruk
Posty: 118
Rejestracja: 2011-10-25, 17:25

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: mal_ruk »

jedrek_witkowski pisze:Witajcie,


SPOTKANIE
Dzisiaj w Eufemii padł pomysł zorganizowania spotkania osób, które wybierają się na przejście wiosenne - spotkania trochę innego niż zwykłe pośpieszne ogarnianie kolejnych spraw wyjazdowych, spotkania, na którym wszyscy będą mogli się poznać (jeśli się jeszcze nie znają) i pogadać o czymkolwiek (a jeśli będzie taka wola to również rzeczach związanych z wyjazdem).
Rezerwujcie sobie wieczór 24 kwietnia (we wtorek przed wyjazdem), np. od godz. 18. Możemy spotkać się w Eufemii by wszyscy mieli blisko, a możemy również u mnie w mieszkaniu na Grochowie. Decyzję o miejscu możemy podjąć później ;)

Pozdrawiam,
Jędrek
Jestem zdecydowanie za domówką, bo
1)taniej
2) przyjemniej, łatwiej nawiązuje się kontakty
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: jedrek_witkowski »

Michał,
czy wszyscy mamy mieć i mapę Bieszczad i mapę Pogórza Przemyskiego?
J.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Michał »

Tak, mówiłem to na spotkaniu... wszyscy. Ale nie musi to być 1:50 i nie musi być pogórze przemyskie. Zależy nam na obszarze z Zagórzem i na południe od. ;-) Możecie mieć np. 1:75000 albo 1:100000, może to być kawałek wydrukowany albo ksero (ale pamiętajcie musicie wiedzieć jaką ma skalę). Pogórze może Wam się jeszcze kiedyś przydać, byleby się za bardzo nie zniszczyło. ;-)

Uwaga pozostałe tematy:

13. Bieszczady - kultura i sztuka, czyli o twórcach ich związkach z Bieszczadami i nawiązaniach w dziełach. Piotrek Głowacki

14. Turystyka polska w karpatach wschodnich przed wojną - czyli oddział lwowski, czarnochora, Bieszczady wschodnie, główne ośrodki osoby itd. - Katarzyna Lipińska

A dla ewentualnych chętnych "waletów":
1. Bieszczadzkie legendy
2. Zmiany granic w Bieszczadach
3. Toponomastyka, czyli o nazwach bieszczadzkich
4. Góry Sanocko Turczańskie

Uwaga!!!
Wszyscy kursanci powinni mieć wiedzę z zakresu programu kursu.
LidkA
Posty: 40
Rejestracja: 2009-05-17, 23:18

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: LidkA »

Co do transportu TAM:
1. Jest bezpośrednie połączenie z Warszawy do Polańczyka. Wyjazd z Warszawy: 20.00. W Polańczyku na 3.35. Koszt: 90 zł. Nie znalazłam info o zniżkach.
Jest to dosyć wczesna godzina, zważywszy na to, że większość kończy pracę o 17.00.
2. Alternatywą jest połączenie Warszawa - Sanok, a później transport lokalny.
Moja propozycja to wyjazd z Warszawy o godzinie 00.30. Przyjazd do Sanoka 06.00 (Neobus, koszt: 70 zł).
Z Sanoka mamy autobusy do:
- Polańczyka (przez Lesko, Solinę) o godzinie 7.20
- Ustrzyk Górnych (przez Lesko, Ustrzyki Dolne) o godzinie 7.00
- Bukowca przez Polańczyk o 8.40.
Co do innych miejscowości, trzeba już długo czekać (np. do Cisnej przez Lesko, Baligród dopiero o 10.40).
LidkA
Posty: 40
Rejestracja: 2009-05-17, 23:18

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: LidkA »

Powrót:
1. Znowu bezpośredniej połączenie Polańczyk - Warszawa (3 połączenia w ciągu doby - 01.25, 10.40, 22.05)
2. Transport lokalny do Sanoka + bus Sanok - Warszawa. Z Sanoka jest sporo połączeń, więc nie wypisuję.
Lokalny transport na powrót sprawdziłam z Ustrzyk Górnych (przez Ustrzyki Dolne, Lutowiska, Lesko), Ustrzyk Dolnych, z Cisnej (przez Lesko oraz przez Łupków, Komańczę, Czaszyn, Zagórz) oraz z Komańczy (przez Poraż, przez Czaszyn, Zagórz, oraz przez Rzepedź, Poraż, Zagórz). Zrobiłam plik z transportem z w/w miejscowości do Sanoka, ale nie znalazlam tu opcji dodawania załączników, mogę przesłać na maila albo wziąć w środę na spotkanie.
LidkA
Posty: 40
Rejestracja: 2009-05-17, 23:18

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: LidkA »

Wrzuciłam info o transporcie do Google Docs.
Jeśli chodzi o powrót to tak jak pisałam w poście wyżej, podałam tylko połączenia z kilku większych miejscowości, nie mam na razie konkretnych propozycji co do powrotu, z uwagi na to, że jest ogrom niewiadomych:D Trudno ustalić konkretne propozycje z każdej miejscowośći Bieszczad na przestrzeni 2 dni. Dlatego czekam na sugestie od instruktorów :D co do planu gdzie mniej więcej będziemy kończyć przejście, a więc na którym obszarze powinnam się skoncentrować.
Pozdrowienia,
Olga
Awatar użytkownika
MarcinB
Posty: 16
Rejestracja: 2010-05-12, 12:50

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: MarcinB »

Zatem jako walet chetnie posnuje jakies bieszczackie legendy :-)
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Maja Stelmach »

W takim razie ja poproszę "3. Toponomastyka, czyli o nazwach bieszczadzkich".
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Litrowy »

Transport

Wybieramy opcję dojazdu do Sanoka (ten 0.30), Janusz, Olga, z Sanoka ogarnijcie jak najszybszy dojazd do Zagórza.
Ogarnijcie jak najszybciej rezerwację/zakup biletów.W środę chcemy usłyszeć albo że mamy rezerwację, albo ile mamy tego dnia zebrać pieniędzy (info wcześniej).
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Litrowy »

W środę po wykładzie (20.00) spotkanie. Obowiązkowe. Wszyscy obdarowani zadaniami - przygotujcie się porządnie.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Przejście Wiosenne

Post autor: Michał »

Osoby zainteresowane proszę o sprawdzenie godzin mszy w niedzielę w miejscowościach:

Łukowe, Serednie Wielkie, Zachoczewie, Roztoki Dolne, Mchawa...
Jeżeli Was to urządza to sprawdźcie też msze w sobotę wieczorem.

Pozdrawiam
M.
ODPOWIEDZ