Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Maja Stelmach »

Zapraszamy na rozkładanie bazy namiotowej
"Madejowe Łoże" w Podwilku. :)

Czym jest baza i gdzie to jest - szczegółowe informacje dostępne tu:
http://www.skg.uw.edu.pl/baza-namiotowa

O co chodzi:

co: rozkładanie bazy namiotowej "Madejowe Łoże"

Czyli: rozkładanie dużych namiotów, koszenie chwastów, które zdążyły wyrosnąć od początku wiosny, poprawianie/naprawianie infrastruktury bazy i inne czynności, które przygotowują tego typu obiekt do stanu użytkowania podczas sezonu letniego.

Tutaj można zobaczyć, jak to wyglądało w zeszłym roku:
https://picasaweb.google.com/zofik.87/R ... 7mzjYn3uAE
https://picasaweb.google.com/1148129156 ... 2426062011

gdzie: Baza namiotowa jest położona na Orawie w malowniczej dolinie Potoku Bębeńskiego, u stóp Madejowej, oddalona o 1,5 kilometra od Podwilka i ruchliwej szosy wiodącej z Rabki przez Chyżne na Słowację.

kiedy: 29 czerwca (piątek) - 1 lipca (niedziela)
Można dojechać później.
Paweł Staniszewski (wszech-szef) będzie na miejscu od czwartku wieczorem.

kto: każdy chętny, nie tylko osoby związane z SKG
Jeśli pierwszy raz w życiu słyszysz o "Madejowym łożu" i masz ochotę popracować fizycznie po sesji - również zapraszamy.

gdzie się śpi: w namiotach bazy
Własne namioty i karimaty nie są potrzebne - już w piątek wieczorem będą stały pierwsze duże namioty.

co się je: warto zabrać ze sobą coś na przegryzkę, poza tym zawsze jest organizowana grupa, która wybierze się do sklepu do Podwilka i upichci coś dla całej reszty na obiad.

jak się dojeżdża: pociągiem, autobusem, samochodem, górami - jak komu wygodnie
Warto zrobić sobie odrobinę dłuższy wypad i dojść do Podwilka od strony Beskidu Żywieckiego czy Nowego Targu.

Propozycja najtańszej opcji:

(1) Warszawa Wschodnia - Chabówka
noc czwartek/piątek:
TLK: 00:20-8:20
(pociąg zaczyna kurs w Gdyni)

noc piątek/sobota
TLK: 20:52 - 4:38 (pociąg zaczyna kurs w Warszawie)
[ewentualnie: TLK: 00:59 - 9:25 (pociąg zaczyna kurs w Gdyni)]

Na tej trasie można skorzystać ze zniżek:
normalny: 61 zł
studencki: 29,89 zł
"max - 26": 45,14 zł
bilet podróżnika (ważny od pt 19:00 do pon 6:00 - czyli razem z powrotem): 69 zł
bilet rewelacyjny: normalny: 53 zł, studencki: 25,97 zł
bilet abonamentowy (dla 7 przejazdów): 305 zł (czyli po 43,57 zł na osobę)
bilet grupowy: normalny: 44,10 zł, studencki: 21,61 zł

Jeśli do czwartku wieczorem zbierze się grupa minimum 10 osób, która wpłaci mi pieniądze na przejazd, to w piątek złożę wniosek o przejazd grupowy.

(2) Chabówka - Podwilk
Rozkład busów dostępny tutaj:
http://www.rabka.pl/index.php?komunikat=70
Ale jest tego niewiele i niedostosowane do pociągów. Można łapać stopa. :)

(3) Podwilk - baza

Najprościej na bazę trafić ze wsi Podwilk (przystanek autobusowy Podwilk Kościół), skręcając przed kościołem przy sklepie Grappa w polną drogę wzdłuż cmentarza. W sezonie (lipiec-sierpień) ustawiony jest tam kierunkowskaz. Czas marszu do bazy: ok. 20 min.
Baza posiada swój własny szlak, oznaczony czerwoną kropką na białym trójkącie. Jest on poprowadzony od szosy we wsi Podwilk do niebieskiego szlaku. Czas marszu od niebieskiego szlaku: ok. 30 min.

Wspólny dojazd:
Zbiórka na hali dworca Warszawa Wschodnia w czwartek 28 czerwca o godz. 23:30 (TLK: 00:20-8:20). Bilety każdy kupuje we własnym zakresie (chyba, że znajdą się chętni na przejazd grupowy).

powrót:
noc niedziela/poniedziałek:
Chabówka - Warszawa
TLK: 21:20 - 04:57
TLK: 22:56 - 7:00

Zgłoszenia:
Prosimy wpisać się do tu, gdy tylko będziecie wiedzieć czy jedzicie - obecność w piątek jest dla nas ważna, ponieważ wtedy będziemy przewozić z Podwilka cięższy sprzęt i bez odpowiedniej ilości rąk do pracy nie obejdzie się.

Pytania etc.: maja.stelmach[at]skg.uw.edu.pl, 507-373-917

--
Pozdrawiam,
Maja
KaCy
Posty: 43
Rejestracja: 2011-04-04, 13:22

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: KaCy »

Niestety pracuję i raczej nie dostanę na piątek urlopu, ale chciałabym wyjechać wieczorem. Jeśli jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji to fajnie gdyby udało się jakoś umówić na wspólne podróżowanie ;)
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Wolu »

Informacja dla tych, którzy chcieliby przy okazji wchodzić na Babią Górę:
http://tnij.org/q2vj
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Asiuk »

Ja jestem w podobnej sytuacji i jadę z kumpelą również w piątek wieczorem.
Pozdrawiam,
Asia
KaCy pisze:Niestety pracuję i raczej nie dostanę na piątek urlopu, ale chciałabym wyjechać wieczorem. Jeśli jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji to fajnie gdyby udało się jakoś umówić na wspólne podróżowanie ;)
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Maja Stelmach »

Proszę, wpiszcie się do formularza - pod koniec pierwszego posta jest link. Będziemy mieli wtedy w jednym miejscu ilość chętnych.
--
Maja
Paulina

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Paulina »

Ja też będę jechać w piątek wieczorem, fajnie byłoby jakbyśmy pojechali razem :)
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Litrowy »

Maja, istnieje możliwość wglądu w listę osób, które się dopisały do formularza? Przyda mi się do rozplanowania prac.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
KaCy
Posty: 43
Rejestracja: 2011-04-04, 13:22

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: KaCy »

ja dostałam jednak urlop, więc mogę w czwartek ;p a z tego co słyszałam to na ten pociąg czwartkowy jest mniejsze zainteresowanie niż piątkowy..
Paulina

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Paulina »

Kupiłam dzisiaj bilet na pociąg w piatek wieczór 20:52, jest on obięty rezerwacją, więc tłumów nie powinno być :)
Asiuk
Posty: 77
Rejestracja: 2011-11-13, 22:28

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Asiuk »

Hej Wam,
Przepraszam, jestem zmuszona wycofać się całkowicie z wyjazdu. Nie dam rady tym razem.
Pozdrawiam,
Asia

Asiuk pisze:Ja jestem w podobnej sytuacji i jadę z kumpelą również w piątek wieczorem.
Pozdrawiam,
Asia
KaCy pisze:Niestety pracuję i raczej nie dostanę na piątek urlopu, ale chciałabym wyjechać wieczorem. Jeśli jest jeszcze ktoś w podobnej sytuacji to fajnie gdyby udało się jakoś umówić na wspólne podróżowanie ;)
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Maja Stelmach »

W czwartek wieczorem miał być wyjazd tzw. wspólny. Jeśli zgłosi się jeszcze jedna osoba, to będą już dwie i wyjazd będzie miał miejsce i będzie bezpieczniejszy. ;) Jeśli ktoś jeszcze planuje jechać pociągiem w czwartek wieczorem, proszę, niech się przyzna. ;)
--
Maja
Awatar użytkownika
KrzysM
Posty: 119
Rejestracja: 2008-11-13, 22:13

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: KrzysM »

Jest duża szansa, że będę jechał do Podwilka w czwartek w nocy lub w piątek tuż przed świtem samochodem. Będą miał na pewno 2 wolne miejsca. Warunkiem skorzystania jest tolerancja dla suk.
Paulina

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Paulina »

KrzysM pisze:Jest duża szansa, że będę jechał do Podwilka w czwartek w nocy lub w piątek tuż przed świtem samochodem. Będą miał na pewno 2 wolne miejsca. Warunkiem skorzystania jest tolerancja dla suk.
Ja bym była chętna, o której byś jechał i skąd? :)
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: Maja Stelmach »

Dzisiejszy wyjazd grupowy jest reprezentowany przez bardzo malutką grupkę, więc jeśli ktoś się jeszcze wybiera, niech nie liczy na to, że bez problemu znajdzie tłum ludzi jawiących się jako SKG.

W razie problemów, dzwońcie: 507-373-917
--
Maja
Awatar użytkownika
sarniak
Posty: 143
Rejestracja: 2009-10-25, 19:32
Kontakt:

Re: Madejowe Łoże 2012 - rozkładanie bazy

Post autor: sarniak »

Grupa uderzeniowa to jak na razie 3 osoby, Paulina, Marysia i ja. Jakby ktoś chciał dołączyć, to dzwońcie (602 428 469), piszcie (sarniak na gmail com do 17-18) . Może będą jeszcze 2 osoby, chociaż niestety to odpowiednio mało i bardzo mało prawdopodobne ;).

Ja i Marysia wybywamy z centralnego, Paulina ze wschodniego.
ODPOWIEDZ