kursówka III 24-25.11.2012

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Adam Gełczewski

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Adam Gełczewski »

Hej, zgłaszam namiot dwójkę
Adam Gełczewski
Czaki
Posty: 88
Rejestracja: 2012-10-10, 21:52

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Czaki »

Ja zgłaszam namiot 3/4 osobowy (w cztery osoby będzie cieplej, bagaże zmieszczą sie w przedsionku)
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paveł »

Emilia g. - kursówka to nie tylko uczestnictwo w wyjeździe ale także aktywne uczestnictwo w przygotowaniach, tak więc zapraszam na kolejne kursówki.

Zadanie dla Stanisława Augustina: planujemy w sobotę w godzinach okołopołudniowych zwiedzić kościół w Orawce - zajmiesz się tym zadaniem ? Chodzi dokładnie o:
- ustalenie możliwości wejścia obiektu ew. rezerwacje, ceny
- zebranie i przygotowanie informacji o obiekcie
- oprowadzenie po obiekcie, kiedy tam dotrzemy.
Proszę potwierdź czy wszystko jasne - jeśli potrzebujesz wiedzieć więcej - pytaj smiało
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paulina »

Udało mi się znaleźć busa z Krakowa na Orawę, koszt wynajmu 432 zł. Z tego co pamiętam jedzie nas 12 osób, więc wychodzi od osoby po 36 zł równo. Pytanie czy wszyscy zgadzają się na ten środek transportu, jeżeli tak to zadzwonię i zarezerwuję busa :)
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paveł »

Tak, decydujemy się,
zgodnie z informacją na stronie kursówki http://www.skg.uw.edu.pl/harmonogram-zaj/731
jest 15 kursantów
oraz dwie osoby kadry,
Należy ustalić, czy wszyscy się zmieścimy (wraz z bagażami, dobrze jeżeli jest kilka wolnych miejsc w zapasie)
Na powrót do Krakowa też nas Pan chętnie zawiezie ?
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paulina »

Bus jest 21-osobowy, a w kwestii bagażu nie ma problem, z tego co rozmawiałam z panem busiarzem, bus ma bagażnik. Z tym, że cena podskoczyła do 500 zł, jeżeli będzie nas jechać 17 osób. Niemniej jednak, wychodzi z tą ceną niecałe 30zł od osoby :)
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paulina »

W kwestii powrotu z Orawy do Krakowa, pan busiarz też nas chętnie zabierze :) Jakby co, to zamówiłam tego busa.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paveł »

o, to świetnie,
chociaż dziwne że cena podskoczyła przy większej liczbie osób,
może to kwestia bagażnika ?
Jeżeli tak, a bus jest 21 osobowy proponuję zrezygnować z bagażnika i jechać taniej.
Jeżeli nawet nie jest to kwestia bagażnika - proponuję ustalić że jedzie nas mniej,
a jak pojawimy się w liczniejszym gronie w Krakowie to wtedy ewentualnie dopłacimy różnicę.
Jóźka

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Jóźka »

Ja mam namiot trzyosobowy.
Marysia M.

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Marysia M. »

Pawle i Marto, czy przysługuje Wam zniżka studencka na PKP? Dowiadywałam się w Interregio, czy są grupowe w weekend i jak najbardziej obowiązują :).
Magda Cz.

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Magda Cz. »

Mam namiot 4-kę z przedsionkiem, tzw. pałac.
Czaki
Posty: 88
Rejestracja: 2012-10-10, 21:52

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Czaki »

Jedzenie jeszcze raz:
Śniadanie sobota:
kanapki: 4 chleby (duże, krojone), trzy pasztety (po ~100g), trzy serki białe/topione (po ~100g), szynka (ok. 300g), czekolada/dżem, warzywa: ogórek, papryka

Obiad sobota:
każdy: paczka ryżu (100g), kawałek kiełbasy (ok. 100g, raczej nie mniej)
Ponadto: sosiki (1 na ok. 3 osoby, czyli 6 sztuk, smak serowy, 3 puszki kukurydzy, 3 puszki groszku, paczka sera tartego~500g

Kolacja sobota:
Każdy: zupka chińska z makaronem instant (nie gorący kubek, tylko np. Vifon - ważne, aby miała porzadny makaron)
Ponadto: 15 sztuk zupy w proszku jarzynowej

Śniadanie niedziela:
kanapki: 4 chleby (duże (czyli 0.5 kg), krojone), trzy pasztety, 2 serki białe/topione, ser źółty (ok. 500g), czekolada/dżem, warzywa: ogórek, papryka

Przegryzki:
każdy - tabliczka czekolady(najlepiej mleczna), paczka kabanosów (ok 200g), porcja bakalii (ok. 200g) lub ciastek (tak, aby dało się poczęstować wszystkich)


Dodatkowo:
herbata różna od Sagi i Minutki - 50 torebek
cukier - butelka 0,75l

Lista zakupów:

Kazdy:
kiełbasa 100g (tyle ile się zje) (do obiadu), kabanosy 200g, porcja bakali lub ciastek (200g), ryż biały w torebkach(ok 100g), tabliczka czekolady, zupka chińska z makaronem (tak jak vifon)

I. Uczestnicy:

1. Adam C -Chleb, ser zółty tarty ok 500g

2. Maria M. -Chleb, serek biały kanapkowy, dżem

3. Krystyna S -Chleb, serek biały kanapkowy, dżem

4. Józefina Ś -Chleb, serek biały kanapkowy, groszek w puszce

5. Grzegorz B - Zupy w proszku, sosy, przyprawy

6. Przemysław L -2 x Chleb, cukier w butelce (ok 0,75l)

7. Magdalena C -Chleb, serek biały kanapkowy , groszek w puszce

8. Paulina K -Chleb, serek biały kanapkowy , groszek w puszce

9. Łazarz K - ser żółty 500g krojony

10. Anna W - serek biały kanapkowy, ogórki i papryki na dwa posiłki

11. Gabriela K - serek biały kanapkowy, Herbata (Saga i minutka są za słabe)

12. Bartosz S -2x pasztet, kukurydza w puszce

13. Stanisław A -2x pasztet, kukurydza w puszce

14. Stanisław S -2x pasztet, kukurydza w puszce

15. Krzysztof P -szynka(ok 300g krojona) 2x cebula

Starałem się rozłożyć zakupy cenowo, a nie masowo lub objetościowo (wiem nie udało mi się)
Na zbiórce będzie można się podzielić (ja na pewno bedę mógł wzic więcej)
Bardzo ważne: Chlebów nie kompresujemy.
Z czekolady zrezygnowałem, bo na zimno kiepsko się smaruję.
Dodatkowo każdy ma mieć butelkę wody (co najmniej 1,5l ). Wszelkie termosy miło widziane.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Paveł »

Ani ja ani Marta nie mamy zniżek studenckich,
ani żadnych zniżek :(

Co do żarła:
- dodałbym nieco dodatków do kanapek, ok 100g dodatków na osobę powinno wyjść (nie licząc warzyw)
- dodałbym koniecznie kanapki na drogę i zaraz po przyjeździe
- ja też coś mogę nosić do jedzenia
- kiełbasę - polecam ją bardziej skoncentrować - tzn. mniej ludzi bierze większą ilość.

Ponawiam pytanie: komu i ile wpłacić na bilety kolejowe ?
Gwoli przypomnienia: na pierwszym spotkaniu polecałem zabranie jednego dużego gara,
ale jako że jedzie nas więcej, zalecam wzięcie dodatkowo drugiego gara (może być mniejszy).

Z ustaleń namiotowych - proszę, aby na końcu tego plebiscytu pojawił się w jednym mailu komunikat podsumowujący: kto ma wziąć namiot.
kry
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-07, 23:37

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: kry »

Ok, to ja uskuteczniam zbiórkę na bilet powrotny. Wracamy z Krakowa do Warszawy w niedzielę o 20:04 pociągiem TLK Brzechwa. Na stacji Warszawa Centralna jesteśmy o 23:11.
Ceny biletów (z miejscówkami):
normalny: 61 zł
ulgowy (studencki, 51%): 32,44 zł
Z tego co widzę, można kupić ten bilet abonamentowy (7 przejazdów w cenie 5). Ponieważ jednak nie wiem ile z Was ma jakieś zniżki, ciężko będzie obliczyć końcową cenę. Moja propozycja jest taka, że zbiorę pełne sumy za bilety (oczywiście z uwzględnieniem ulg) i kupię bilety abonamentowe, a potem podzielę sumy, które zapłacę za bilety normalne i ulgowe na liczby kupionych biletów normalnych i ulgowych i zwrócę Wam nadwyżkę. Wszystko jasne?
Bilety będę kupować w czwartek, więc Ci co będą na wykładzie w środę proszę, żeby przynieśli mi pieniądze wtedy. Jeżeli Was nie będzie, to piszcie na krysia.stepniewska@gmail.com to Wam wyślę nr konta do przelewu. Jeżeli ktoś ma jakąś zupełnie inną zniżkę, niech to też zaznaczy.

Aha, i przy okazji zgłaszam posiadanie namiotu (dwójki).
Lazarz Kapaon
Posty: 23
Rejestracja: 2012-11-12, 23:49

Re: kursówka III 24-25.11.2012

Post autor: Lazarz Kapaon »

Stanisław Sypiański z nami nie jedzie, warto to wiedziec, bo zmienia to trochę sprawę jedzenia i przejazdu.
ODPOWIEDZ