V kursówka 8-9 grudnia 2012

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Paveł »

Kochani,

Wraz z Martą zapraszamy na przedostatnią w tym sezonie kursówkę.
W dniach 8-9 grudnia odwiedzimy wspólnie Beskid Sądecki.
Wszystkich chętnych zapraszam na pierwsze i obowiązkowe spotkanie organizacyjne,
w środę, 21 listopada po wykładzie.
Drugie i ostatnie spotkanie organizacyjne odbędzie się dopiero 5 grudnia,
więc tym bardziej nie przewiduję możliwości późnego dopisywania się.

Zapraszamy !
Bartek Lemiec

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Bartek Lemiec »

Prosilbym was o napisanie kto z jadacych na kursowke ma namiot i ile osob sie w nim miesci, zebysmy mogli w razie czego pozyczyc od kogos, gdyby zabraklo miejsc ;]
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Paveł »

Przygotowałem podstronę kursówki z podstawowymi informacjami:
http://www.skg.uw.edu.pl/harmonogram-zaj/740
do wtorku rano skoro świt czekam na informacje nt:
- opcji dojazdu wraz z cenami (uwzględniając dostępne akcje i promocje)
- opcje powrotu (uwzględniając dostępne akcje i promocje)
- jadłospis (co będziemy jeść i ile jakich składników wziąć, bez podziału na osoby)

Kadra dysponuje swoim namiotem, tak więc proszę o ustalenia namiotowe dla kursantów.
Jóźka

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Jóźka »

Ja mam namiot, trójkę.
Awatar użytkownika
Maluch
Posty: 152
Rejestracja: 2012-11-13, 09:20

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Maluch »

Posiadam i zabiorę dwójeczkę.
Awatar użytkownika
Gosia Grabowska
Posty: 128
Rejestracja: 2011-10-27, 15:15

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Gosia Grabowska »

Hej, jestem kursantką z zeszłego kursu i wybieram się z Wami na kursówkę (rozmawiałam już o tym z Pawłem). Będę jako tzw. "walet", więc nie mam żadnych zadań ani referatów, ale za to dysponuję namiotem dwójką (NIE mieszczą się w niej trzy osoby).
Ewelina Różańska
Posty: 104
Rejestracja: 2012-11-08, 23:10

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Ewelina Różańska »

ja zabiorę namiot dwuosobowy

poza tym poproszę o info, ile osób jedzie i kto jest, a kto nie jest studentem :)

Ewelina
Paweł Kościan

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Paweł Kościan »

Jestem studentem posiadającym namiot 2-osobowy :)
Bartek L.

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Bartek L. »

Lista osob z namiotami:
Bartek L. - 2 osobowy
Józefina Ś. - 3 osobowy
Magda Maluch - 2 osobowy
Gosia G. - 2 osobowy
Ewelina R. - 2 osobowy
Paweł K. - 2 osobwy

Mamy wiec miejsce w namiotach na 13 osob, gdzie z "waletem" jedzie nas 10 kursantow. Jezeli ktos chce zrezygnowac z wziecia swojego namiotu, to niech sie tym podzieli ;] wtedy taka osobe odciazymy. Poza tym osoby, ktore namiotow nie biora wezma gary i siekiere. Tak wiec:

Bronislaw K. - wiekszy gar
Bartosz S. - mniejszy gar
Magda lub Gabriela - siekiera. Nie wiem kto niesie apteczke, wiec lepiej by bylo, gdyby osoba ktora niesie apteczke nie niosla siekiery.

Jesli sie pomylilem, lub ktos ma jakies uwagi - piszcie ;] jedzie nas na tyle duzo, ze bedzie mozna sie wymieniac sprzetem, co kto niesie, zeby odciazyc jakies osoby.
Awatar użytkownika
Gosia Grabowska
Posty: 128
Rejestracja: 2011-10-27, 15:15

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Gosia Grabowska »

Ja mogę zrezygnować z wzięcia namiotu. Oczywiście za to z chęcią poniosę kawałek tego namiotu, w którym przyjdzie mi spać :)
Józia

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Józia »

Dojazd

opcja nr 1
Tylicz - Krynica: bus firmy przewozowej Arnika o 19.30, ok. 19.45 w Krynicy. Koszt 80 zł za cały bus. Przy 11 osobach 7,27zł/os.
Krynica - Warszawa: PKS Polonus o 20.10, na Zachodnim o 4.28. Koszt: 61zł normalny; 45,8zł studencki. Dla grupy zorganizowanej powyżej 10 osób zniżka 10%, czyli odpowiednio po 54,9zł i 41,22.
Cena całkowita - jeżeli będzie nas 11 osób: 62,17zł normalny; 48,49zł studencki.

9.12 zmienia się rozkład PKP, dlatego jeżdżenie pociągiem niesie za sobą dodatkowe komplikacje - lepiej pozostać przy PKSach i busach. Czy mam szukać jeszcze innej opcji?
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Marcin »

Nowy rozkład kolejowy jest na stronie http://www.rozklad-pkp.pl , tylko trzeba wpisać odpowiednią datę.
Józia

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Józia »

Ok, przyjęłam to do wiadomości, dzięki.

Opcja 2

Tylicz - Kraków bus za 600zł; 54,55zł/os. Możemy spróbować negocjować.
Kraków - Wwa pociąg InterRegio 19 - 22:44 Centralny, studencki 31,19zł; normalny 49,5zł lub pociąg TLK 20:08-23:10 Centralny, normalny 56, ceny studenckiego chwilowo nie mogę znaleźć. Jeżeli pojedziemy tym TLK o 20:08, możemy załapać się na promocję "Bilet podróżnika", za 69 zł nieograniczona liczba przejazdów od 19 w piątek do 6 rano w poniedziałek - opłacałoby się to, jeżeli przejazd "tam" też byłby TLK. Warto to rozważyć przy układaniu dojazdu z Wwy.

Opcja 2 jest droższa, ale bylibyśmy w Wwie nie nad ranem w poniedziałek, tylko późnym wieczorem w niedzielę, co ma swoje plusy.

Rano doślę informację o ofercie dla grup oraz zsumowaną cenę dla obu opcji 2.
Ewelina Różańska
Posty: 104
Rejestracja: 2012-11-08, 23:10

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Ewelina Różańska »

A dojazd z Warszawy do Muszyny wyglądałby następująco:

o 18:13 odjeżdża pociąg interregio do Krakowa (bilet studencki kosztuje 24,50, a normalny 34,50),
na miejscu bylibyśmy o 21:52 i stamtąd mielibyśmy busa do Muszyny za 550 zł, czyli po 46 zł na osobę , czyli łącznie zapłacilibyśmy: studenci - 70,5 i niestudenci - 80,5 zł.

To jest najtańsza i najszybsza opcja, a "Bilet podróżnika" byłby dla nas raczej niekorzystny, bo za oddzielne bilety studenckie w tą i z powrotem i tak wyszłoby mniej niż 69 zł, no chyba że normalni są zainteresowani tą ofertą... ?

pozdrawiam
Ewelina :)
Józia

Re: V kursówka 8-9 grudnia 2012

Post autor: Józia »

"Bilet podróżnika" i tak odpada, bo musielibyśmy wyjechać z Wwy przed 19.

Ceny zsumowane dla opcji 2:
A. jeśli jedziemy InterRegio z Krk o 19: studenci 85,74zł, niestudenci 104,05. Cena bardzo wygórowana.

B. jedziemy TLK z Krk o 20.08: niestudenci 110,55zł, studencki 81,95zł. Cena również wygórowana.

Dodatkowo, w TLK jest możliwość kupienia biletu ze zniżką 26% dla osób poniżej 26 lat, ale niebędących już studentami. Czy są wśród nas takie osoby?
Oprócz tego, w TLK przy kupnie 5 biletów 6. i 7. jest gratis. A przy grupach zorganizowanych na 10 osób jeden opiekun przejeżdża za darmo. Jeżeli wybierzemy opcję 2B, jest szansa, że uda nam się skorzystać z którejś z tych zniżek, a może nawet kilku naraz.

Podsumowując, uważam, że opcja 1 (bus do Krynicy i bezpośredni autobus do Wwy) jest o wiele lepsza - prawie dwa razy tańsza, i moglibyśmy zostać długo w górach (wyjazd z Tylicza ok 19.30). Jeżeli nikomu nie przeszkadza przybycie do Wwy o 4.28, proponuję wybrać tę opcję. A zatem, jeżeli komuś zdecydowanie nie pasuje opcja 1, niech to napisze. Jeżeli dla wszystkich jest ok, to ją wybieramy.
ODPOWIEDZ