VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
MikiW
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-10, 23:28

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: MikiW »

Pół kilo mięcha, pics or didnt happen.
Lazarz Kapaon
Posty: 23
Rejestracja: 2012-11-12, 23:49

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Lazarz Kapaon »

No i apel o wzięcie termosów! najlepiej dużych!
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: MariuszD »

Trochę osób się wykruszyło więc jest konieczność wzięcia tematów "obowiązkowych". I tak proszę Magdę (oprócz Uścia G.) o przygotowanie osadnictwa, Krzyśka (oprócz Tylicza) o topografię Beskidu Niskiego a Kaję (oprócz ochrony przyrody) o Hańczową. Tematy o miejscowościach nie muszą być rozbudowane, wystarczy kilka podstawowych wiadomości. Bardziej zależy mi na tych większych tematach.

Posiłki, moje propozycje:
śniadanie sobota - lepiej mieć więcej kanapek z drogi niż je robić, szkoda czasu.
obiad sobota - też uważam że 0,5 kg mięsa na osobę to dużo i jak to przewieźć, może jednak zamienić na kiełbasę suszoną.
kolacja sobota - wiem, że przed snem nie powinno się objadać ale kisiel to trochę mało, lepiej zjeść te zupki z niedzielnego śniadania + kisiel dla głodniejszych.
śniadanie niedziela - zamiast zupek proponuję kaszkę mleczno-ryżową z bakaliami (długo trzyma) + kanapki jako zapychacz.
pora obiadowa niedziela - nie będzie normalnego obiadu ale szybkie ognisko z wrzątkiem do zalania czegoś gorącego (jumka, kisielu) powinno być.
obiadokolacja niedziela - przewidziana w Krynicy, jeżeli zdążymy na busa z Tylicza to będzie i czas na zjedzenie, ale można mieć w pamięci tel. np. do pizzerni i zamówić coś do pociągu.
Generalnie jadłospis można już dzielić na osoby.

Paulina - zajmiesz się apteczką?
Lazarz Kapaon
Posty: 23
Rejestracja: 2012-11-12, 23:49

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Lazarz Kapaon »

No więc podzieliłem żarcie między ludzi, mam nadzieję, że nikt pretensji mieć nie będzie i że uwzględniłem wszystko:
Wszyscy zabierają ze sobą: kiełbasa np. jałowcowa (100-150g), paczka 200g mieszanki studenckiej, 1 czekolada, 2 zupki chińskie (najlepiej takie Vifona z makaronem, jak ktoś wie że nie zje tyle to można zabrać jedną), jedna torebka ryżu, 200g kabanosów, kisiel na niedzielny "obiad" (kto ile zje, myślę że ze 2 takie gorące chwile czy jak to się tam nazywa).

Reszta żarcia:
1. Mariusz – paczka delicji, sałata lodowa, keczup, 4 cytryny
2. Kaja – 2 papryki, 1 chleb ciemny (0,5 kg.), miód (najlepiej taki w plastikowym, wyciskanym opakowaniu), 100 torebek herbaty, cukier 0,5 l.
3. Magda W. – 2 ogórki, 2 serki „Twój smak”, kuskus 2 torebki, 5 sosów pieczeniowych
4. Magda B. – dżem 230g, kuskus 2 torebki, ptasie mleczko, ciasteczka holenderskie
5. Paulina – 2 chleby ciemne (po 0,5 kg), morele suszone 150g, ptasie mleczko
6. Łazarz – 2 chleby ciemne (po 0,5 kg), ciasteczka holenderskie, przyprawy, delicje
7. Mikołaj – 0,5 kg wędlin w plasterkach, banany suszone 150g, wafelki
8. Krzysiek – 0,4 kg sera żółtego w plasterkach, żurawina 150g, wafelki

Kawa 3w1 czy inna tego typu wskazana dla osób, które kawę piją, więc kto ma ochotę to informuję, żeby zabrać i zezwalam na zabranie.

Tak więc to wszystko, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Sprawdźcie, szczególnie uczulam na to Malucha, bo wie co powinno być :)
MikiW
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-10, 23:28

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: MikiW »

Magda B. z tego co się orientuję z nami nie jedzie w końcu. Za to pominąłeś Piotrka, od którego z resztą potrzebuję numer telefonu.

Zbiórka o 22 na Zachodnim, dokładniej przy stanowisku nr.9 dworca autobusowego.
Nie jestem bywalcem dw. Zachodniego, więc jeśli jest lepszy punkt zborny, to śmiało dajcie znać.
Awatar użytkownika
Światogor
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-09, 18:09

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Światogor »

Jestem chory i niestety nie mogę jechać z wami. :-(

Piotr B
Lazarz Kapaon
Posty: 23
Rejestracja: 2012-11-12, 23:49

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Lazarz Kapaon »

No to mamy nową listę, nie zmienia się to, co kazdy musi zabrac
1.Mariusz – paczka delicji, sałata lodowa, keczup, 4 cytryny
2. Kaja – 2 papryki, 1 chleb ciemny (0,5 kg.), miód (najlepiej taki w plastikowym, wyciskanym opakowaniu), 100 torebek herbaty, cukier 0,5 l.
3. Magda W. – 2 ogórki, 2 serki „Twój smak”, kuskus 2 torebki, 5 sosów pieczeniowych, ptasie mleczko
4. Paulina – 2 chleby ciemne (po 0,5 kg), morele suszone 150g, ptasie mleczko,
5. Łazarz – 2 chleby ciemne (po 0,5 kg), ciasteczka holenderskie, przyprawy, delicje, kuskus 2 torebki
6. Mikołaj – 0,5 kg wędlin w plasterkach, banany suszone 150g, wafelki, dżem 230g,
7. Krzysiek – 0,4 kg sera żółtego w plasterkach, żurawina 150g, wafelki, ciasteczka holenderskie
Awatar użytkownika
PAL
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-31, 19:49

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: PAL »

Hej,

Mam gary z poprzedniej kursówki i nie udało mi się dziś dotrzeć z nimi do siedziby. Gdy skończyło się walne, było po 22 i nie dało się wziąć klucza. Proszę o informacje komu i gdzie je przekazać.

Pozdrawiam,
Przemek
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: MariuszD »

Zniknęła kukurydza i groszek.

Podsumowując:
- dojechać i wrócić mamy jak
- jeść jest co
- jak w końcu wyszło ze spaniem, nie zabraknie miejsc w namiotach?
- gary i apteczka, czy ktoś je widział?
- o ubezpieczeniu już nie wspomnę.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Paulina »

PAL pisze:Hej,

Mam gary z poprzedniej kursówki i nie udało mi się dziś dotrzeć z nimi do siedziby. Gdy skończyło się walne, było po 22 i nie dało się wziąć klucza. Proszę o informacje komu i gdzie je przekazać.

Pozdrawiam,
Przemek
Hej Przemek, ja od Ciebie wezmę gary, możemy umówić się na jutro, jak Ci pasuje? Dla mnie najlepiej byłoby wieczorem.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Paulina »

Miejsc w namiotach jest na 8 osób, a jedzie nas 7-mioro. Namioty biorą:

MariuszD - 2 osobowy
Maluch - 2 osobowy
Krzysiek - 2 osobowy
Mikołaj - 2 osobowy

Apteczką zaopiekował się Łazarz, gary biorą ja i Kaja.
Jeśli chodzi o siekierkę, mam ją, ale chętnie oddam w dobre ręce :) (mam już gar).
Kaja

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Kaja »

Przepraszam że się nie odzywałam! Ubezpieczenie jest! Możemy się łamać i nam za to zapłacą ;) Przepraszam jeśli nie ogarnęłam a to już gdzieś tutaj było napisane, ale o której się spotykamy w piątek? Coś mi chodzi po głowie że o 22?
MariuszD
Posty: 116
Rejestracja: 2007-04-01, 21:30

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: MariuszD »

Jutro na Dworcu Zachodnim PKS stanowisko nr 9.
Możesz coś więcej powiedzieć o ubezpieczeniu - u kogo, za ile, ile ofert sprawdziłaś, zakres ubezpieczenia?
Przyślijcie mi proszę na mojego maila swoje nr telefonów, żeby był kontakt jakby się ktoś spóźniał.
Kaja

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Kaja »

Ofert nie sprawdzałam, bo w sumie zawsze ubezpieczam czy to wyjazdy harcerskie czy prywatne w PZU bo tam mniej więcej wiem co i jak. Rozmawiałam z Józefiną, która na jednej z kursówek też ogarniała ubezpieczenie i tez wykupiła je w PZU. Jesteśmy ubezpieczeni na 10 tys. i wzięłam ubezpieczenie na "bieg na orientację". A! I oczywiście zrobiłam to na SKG. Jeżeli znasz jakieś lepsze ubezpieczenie, albo uważasz że trzeba wziąć nie na bieg na orientację tylko już na wyprawę w góry to powiedz. Mogę to jeszcze dzisiaj wykupić.
Lazarz Kapaon
Posty: 23
Rejestracja: 2012-11-12, 23:49

Re: VI kursówka 15-16 grudnia 2012

Post autor: Lazarz Kapaon »

Ostateczna już lista, uwzględniająca groszek i kukurydzę :)

Wszyscy zabierają ze sobą: kiełbasa np. jałowcowa (100-150g), paczka 200g mieszanki studenckiej, 1 czekolada, 2 zupki chińskie (najlepiej takie Vifona z makaronem, jak ktoś wie że nie zje tyle to można zabrać jedną), jedna torebka ryżu, 200g kabanosów, kisiel na niedzielny "obiad" (kto ile zje, myślę że ze 2 takie gorące chwile czy jak to się tam nazywa).

1.Mariusz – paczka delicji, sałata lodowa, keczup, 4 cytryny, groszek zielony 1 puszka.
2. Kaja – 2 papryki, 1 chleb ciemny (0,5 kg.), miód (najlepiej taki w plastikowym, wyciskanym opakowaniu), 100 torebek herbaty, cukier 0,5 l.
3. Magda W. – 2 ogórki, 2 serki „Twój smak”, kuskus 2 torebki, 5 sosów pieczeniowych, ptasie mleczko
4. Paulina – 2 chleby ciemne (po 0,5 kg), morele suszone 150g, ptasie mleczko,
5. Łazarz – 2 chleby ciemne (po 0,5 kg), ciasteczka holenderskie, przyprawy, delicje, kuskus 2 torebki, kukurydza 1 puszka
6. Mikołaj – 0,5 kg wędlin w plasterkach, banany suszone 150g, wafelki, dżem 230g, kukurydza 1 puszka
7. Krzysiek – 0,4 kg sera żółtego w plasterkach, żurawina 150g, wafelki, ciasteczka holenderskie, groszek zielony 1 puszka
ODPOWIEDZ