Wyniki konkursu fotograficznego

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: fractalface »

Witajcie :)

poniżej publikuję wybrane zdjęcia na kalendarz klubowy 2013, które zostały do mnie nadesłane. Gratuluję zwycięzcom, a także tym, których prace nie zakwalifikowały się, za to, że podjęli wyzwanie oraz, że im się chciało. W kilku słowach od siebie postaram się napisać dlaczego akurat wybór padł na te foty. Po pierwsze zdjęcia wybierałem razem z Kasią Starzyk, która mi pomagała i spierała się ze mną, a jest spoza struktur i kręgów klubowych, co wpłynęło na wiarygodność. Po drugie jak jesteśmy świadomi, każda inna osoba na naszym miejscu dokonałaby pewnie innej selekcji kierowałaby się indywidualnymi gustami i ocenami. Dlatego dużo prac nie znalazło się w kalendarzu, choć były bardzo dobre, miały klimat lub właśnie to coś. Forma kalendarza narzuca jednoznaczne ramy. 12 zdjęć + okładka + historia albo dopasowanie do miesięcy i pór roku. Dla nas najważniejszym było pokazanie upływu czasu i tego, że góry się zmieniają na przestrzeni roku. Wpadł nam też zupełnie inny pomysł - pokazania ludzi działających w klubie, podczas klubowych wydarzeń i atrakcji - niestety nie mieliśmy wystarczającej liczby zdjęć ładnie to ilustrujących, więc może warto to sprawdzić przy kolejnych edycjach? Innym problemem był fakt, że przeważały zdjęcia śniegowo-zimowe, więc nawet jeżeli były fajne odrzucaliśmy, bo chcieliśmy pokazać np. wiosnę. Najważniejszą zaś kwestią była próba zaskoczenia widza za każdym razem czymś nowym, aby przewracając kartki kalendarza cieszył się od nowa ciekawym zdjęciem.
Sam wybór od strony technicznej dokonał się bardzo prosto. Zgraliśmy wszystkie foty do jednego katalogu bez nazwisk i oznaczeń, po czym przeprowadziliśmy drogą eliminacji 3 podejścia, aż do osiągnięcia liczby 13. Za każdym razem kryterium było jedne - czy dane zdjęcie wpada nam w oko, czy coś mówi i jakie rodzi odczucia. Od strony emocjonalnej mieliśmy poczucie, że musimy zrezygnować z wielu dobrych zdjęć.
Mam nadzieję, że ten kalendarz będzie się Wam podobał. Wszystkich chętnych zapraszamy do dyskusji i dzielenia się opiniami.

pozdr,

Sebastian

Obrazek
Okładka katalogu - fot. Ewelina Zięba
Obrazek
Styczeń - fot. Alicja Wasilewska
Obrazek
Luty - fot. Marcin Zarzycki
Obrazek
Marzec - fot. Agnieszka Stasiak
Obrazek
Kwiecień - fot. Alicja Wasilewska
Obrazek
Maj - Beata Charycka
Obrazek
Czerwiec - fot. Asia Karolak
Obrazek
Lipiec - fot. Agnieszka Stasiak
Obrazek
Sierpień - Jędrzej Ochremiak
Obrazek
Wrzesień - fot. Natalia Szajewska
Obrazek
Październik - fot. Agnieszka Stasiak
Obrazek
Listopad - fot. Ewelina Zięba
Obrazek
Grudzień - fot. Michał Pluta
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Sylwia »

Super,strasznie mi sie podoba,kiedy będzie mozna go kupic?I jest moje ulubione zdjęcie Agi z dzwonnica obok Regetowa:)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: wex »

Super zdjęcia, podobają mi się tak bardzo, że kupię kalendarz nawet jak wyjdzie (odpukać!) w połowie 2013...
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Wolu »

Świetne zdjęcia. Gratulacje dla autorów.
Mika263

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Mika263 »

Są przepiękne! Dołączam się do pytania: gdzie można je kupić?
Awatar użytkownika
Aga Stasiak
Posty: 50
Rejestracja: 2007-10-24, 21:01

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Aga Stasiak »

Aż odkurzyłam mój login i hasło, żeby coś tu wpisać ;) A chciałam napisać, że bardzo, ale to bardzo podoba mi się zdjęcie wrześniowe i chciałam zapytać gdzie zostało zrobione :)
Z góry dziękuję autorce za odpowiedź :)

Oczywiście dziękuję komisji za docenienie moich zdjęć i podziwiam za ich wybór ;)
Jak widać Beskid Niski w SKG ma swoje zasłużone miejsce, nawet w kalendarzu :)

Sylwia - to z naszej zimówki, pewnie pamiętasz ;)

Pozdrawiam wszystkich i dołączam się do pytań kiedy kalendarz ujrzy światło dzienne?
fractalface
Posty: 64
Rejestracja: 2008-11-11, 04:19
Kontakt:

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: fractalface »

Fajnie, że się Wam podobają, to w 100% zasługa autorów. Przyznam szczerze, że sam chciałbym mieć ten kalendarz :) Z tego co wiem, to na razie są podejścia do zrobienia layoutu, więc trochę jeszcze potrwa zanim się ukarze w druku :)

pozdr,

Seba
Awatar użytkownika
gałka muszkatołowa
Posty: 59
Rejestracja: 2009-10-28, 15:39

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: gałka muszkatołowa »

Moim ulubieńcem jest październik. I dziękuję za docenienie mojego zdjęcia :)
Sugeruję też, że może odstąpilibyśmy od tej banalnej formy, że pierwszym miesiącem w kalendarzu jest styczeń, nasz może liczyć czas powiedzmy od maja do kwietnia!

Beata
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Wojtek »

Gratuluję autorom wyróżnionych zdjęć.
Uważam, że pomysł Beaty jest bardzo dobry - przesunięcie kalendarza z tradycyjnego styczeń-grudzień na jakiś inny schemat czasowy. Rozmawiałem kiedyś o tym z Markiem, moim szwagrem; zaprzyjaźniony z nim klub niegórski wydawał swój kalendarz promocyjny w rytmie październik-wrzesień, jeśli dobrze pamiętam, co było znacznie tańsze niż upieranie się przy - jakże niemodnym i drobnomieszczańskim, nieprawdaż? - roku kalendarzowym. Chociaż to raczej uwaga na przyszłość, nie na tę edycję.

W.
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 274
Rejestracja: 2011-01-03, 00:18

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Grzesiek »

Z kolei moim typem jest wrzesień. Kompozycja zdjęcia przypomina mi jakąś bajkową krainę.
Fajne jest też to, że za każdym razem gdy patrze na to ujęcie odkrywam coś nowego.
A propozycja Beaty wydaje mi się ciekawa, chętnie bym sobie powiesił taki nietypowy kalendarz.
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 191
Rejestracja: 2008-11-07, 10:41

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Sylwia »

Aga, wiem wiem , że to zdjęcie z zimówki .... bardzo fajnie oddaje klimat tamtego dnia, gdzie nieopodal zamarzaliśmy pod d czasownią;]
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Michal Pluta »

Kalendarz jest już gotowy, szczegóły tutaj »
"Tak to się robi w Szczecinie"
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Michal Pluta »

Zostały jeszcze 24 egzemplarze kalendarza, zachęcam do nabycia, szczegóły tutaj »
"Tak to się robi w Szczecinie"
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Marcin »

Ile kosztuje wysyłka pocztą?
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Wyniki konkursu fotograficznego

Post autor: Michal Pluta »

Będę jutro na poczcie i sprawdzę.
"Tak to się robi w Szczecinie"
ODPOWIEDZ