Zaświadczenie lekarskie

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Foma
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-30, 21:34

Zaświadczenie lekarskie

Post autor: Foma »

Siema
Udało wam się podpisać zaświadczenie lekarskie? Bo ja chodzę po lekarzach i nic. Nawet lekarz medycyny pracy twierdzi, że nie może tego podpisać i odsyła na wizytę do lekarza sportowego.
Jak to wygląda u was? Ma ktoś może znajomego lekarza, który nie tylko powtarza o zakresie swoich obowiązków?
nazwa
Posty: 62
Rejestracja: 2010-11-05, 23:45

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: nazwa »

Z tym potrafi być problem. Ale z doświadczenia - występują w naturze lekarze, którzy dają takie coś z umiarkowanym tylko poziomem sarkania/bez sarkania. Może spróbuj u jeszcze jednego? Próbowałaś tłumaczyć, że nie chodzi o kurs wysokogórski/skałkowy/himalajski?
Foma
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-30, 21:34

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: Foma »

W końcu się udało :) Owszem, tłumaczyłem, kilku nawet mnie zapewniało, że rozumie moją sytuację. Nie ominąłem nawet dentysty :P
Choć nadal uważam to zaświadczenie za niepotrzebne. W takim razie po co jest oświadczenie o "świadomości zagrożeń" i zrzeknięciu się wszelkich ewentualnych roszczeń?
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: jedrek_witkowski »

Cieszę się, że się udało. Oba dokumenty są istotne. Oświadczenie o świadomości zagrożeń zabezpiecza klub i instruktorów.
Zaświadczenie lekarskie (szczególnie jeśli jego wydanie poprzedzają odpowiednie badania, a często tak jest) potwierdza, że czyjeś zdrowie pozwala na udział w kursie.
AgnieszkaP
Posty: 9
Rejestracja: 2014-11-04, 18:40

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: AgnieszkaP »

Niestety, żaden lekarz w przychodni nie zgadza się na podpisanie zaświadczenia. Jedyne, co otrzymałam, to zaświadczenie stwierdzające, że jestem zdrowa. Natomiast w zakresie mojej zdolności uczestniczenia w kursie górskim, odsyłają mnie do lekarza medycyny sportowej. Co mam zrobić w takiej sytuacji?
nooo

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: nooo »

Do kiedy trzeba złożyć te zaświadczenia lekarskie? Też mam problem z podpisem lekarza...
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: Wolu »

Zaświadczenie należy złożyć do Kierownictwa Kursu przed wyjazdem na pierwszą kursówkę, ew. pokazać instruktorowi ją prowadzącemu (jeśli się zgodzi na taki manewr) i złożyć później.
Awatar użytkownika
m.w.
Posty: 69
Rejestracja: 2013-11-12, 21:37

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: m.w. »

Co do zaświadczeń to spróbowałbym pójść do przychodni na małym Kampusie UW- i tam postarać się dostać do niejakiego doktora Klim******- z tego co pamiętam z dawnych lat dało się z nim bez problemu dogadać. Jest on przy okazji id medycyny pracy jeśli mnie pamięć nie myli. A biuro SKG jest od nich po sąsiedzku ;)
powodzenia

aha takie zaświadczenie może podpisac dowolny lekarz- ja osobiście miałem podpis lekarki pediatry/lekarz rodzinny która znała mnie od urodzenia ;)
No pain no gain wiec...napieramy...
MarcinKulik

Re: Zaświadczenie lekarskie

Post autor: MarcinKulik »

Oczywiście, polecam się skierować do dra Klimowicza.
ODPOWIEDZ