Przejście zimowe 2015

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Martyna

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Martyna »

Cześć,
zgodnie z umową wstawiam info. dot. pomocy w górach we wschodniej części Beskidu Niskiego:

Nr ratunkowy w górach: 601 100 300
lub 985

Grupa Bieszczadzka GOPR: 13 463-22-04

Stacja ratunkowa w Komańczy: 13 467-70-63

Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie: 13 437-80-00
Szpital SPZOZ w Sanoku: 13 465-61-00
NZOZ w Dukli (dla gmin Dukla, Jaśliska, Iwonicz, Chorkówka, Rymanów i Miejsce Piastowe): 13 433-17-02, 607 533 333

No i oczywiście numery do Zespołu Ratownictwa Medycznego: 112 lub 999
Martyna

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Martyna »

I jeszcze jedna sprawa, nie wiem jak to się stało, ale nie mam jeszcze obiektu do omówienia :shock:
Sądziłam, że coś podałam. Jeśli nikt nie zarezerwował jeszcze Cerkwi w Zawadce Rymanowskiej to ja ją chętnie wezmę :)
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Paveł »

Tańsze bilety na pociąg
Krok pierwszy: identyfikacja przewoźnika: PKP Intercity
Krok drugi: wizyta na stronie www przewoźnika. Szukamy: Dla pasażera >> Oferty >> Krajowe. Widzę tutaj takie oferty:
• Super promo
• Oferta wcześniej – taniej
• Bilet weekendowy
• Bilet podróżnika
• Bilet relacyjny
• Przejazd grupowy
• Bilet Łodzki
• Tania kuszetka
• Oferta dużej rodziny
• Karta seniora
• Kolorowe karty
• Łódzki city bilet
• City bilet
• Bilet Warszawski IC
• Bilet rodzinny
• Bilet abonamentowy
Jeżeli nazwy nic nie mówią – trzeba wejść na każdą ofertę i zobaczyć czy nam pasuje i co nam daje.
Według moich obliczeń cena biletu studenckiego może zejść nawet do 22,14 PLN. A być może pozwoli także uniknąć pośpiechu przy kupowaniu biletów.

Sprzęt wspólny:
W kwestii namiotów polecamy zabranie namiotów solidnych (raczej nie plażowe) i sprawdzić kompletność (wszystkie maszty, szpilki, czy nie są podarte itp.). Przy zimowych wypadach lepiej sprawdzają się namioty większe (jest cieplej, mniej namiotów do rozstawiania = mniej roboty)
Jako że zimą noce długie, a pewnie zdarzy nam się wyjść na drogę publiczną – pamiętajcie o obowiązku posiadania elementów odblaskowych (dotyczy pieszych poruszających się od zmroku do świtu po drogach publicznych poza obszarem zabudowanym). Proponuję zabrać na całą grupę kilka kamizelek odblaskowych – może ktoś ma, może trzeba się będzie na nie złożyć – kwestia do zbadania i zadecydowania.
Termos – jako że uprawiamy komunę w zasadzie staje się bardziej sprzętem wspólnym  Prośba, aby każdy miał ze sobą termos, jest jeszcze czas, żeby pożyczyć, poszukać. Nawet w supermarkecie można trafić niezłe sztuki za ok 20zł. Nie ma sensu brać termosów malutkich, 0,7l to minimalna sensowna pojemność.

Sprzęt indywidualny:
Dzięki Maćku za zamieszczenie listy. Moje uwagi: Rzeczy obowiązkowe to także
- wazelina
- Sandały/japonki
- oprócz długopisu mieć także ołówek
- rękawiczki – kilka par
- czapka – 2 szt
- okulary przeciwsłoneczne – bardzo stanowczo zalecane
- leki osobiste – obowiązkowo, zwłaszcza jeśli ktoś coś łyka specyficznego. Apteczka grupowa nie może zawierać wszystkich możliwych lekarstw w ilościach zaspokajających potrzeby całej grupy przez cały tydzień. Stąd prośba, aby każdy miał swój własny pakiecik podstawowych medykamentów (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, coś na gardło)
KasiaT
Posty: 13
Rejestracja: 2014-11-11, 17:34

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: KasiaT »

DROBNA ZMIANA W DOJEŹDZIE
Pojedziemy pociągiem parę kilometrów dalej do stacji Zagórz (dojazd: 11:13). Koszty dojazdu pozostają bez zmian, a nie będziemy musieli w pośpiechu wysiadać w Sanoku.
Gecow Piotr
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-24, 19:54

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gecow Piotr »

Poniżej zamieszczam listę uczestników jaką posiadam. I tym osobom udostępniłem arkusz googl'a.
Jeżeli kogoś nie ma proszę o szybkie ogarnięcie się i informację do mnie + na forum.

1 Magdalena Czarnecka
2 Grażyna Chlebicka
3 Paweł Marciniak
4 Jędrzej Witkowski
5 Piotr Gecow
6 Marcin Gecow
7 Katarzyna Turczyn
8 Maciej Troc
9 Zuzanna Lachowicz
10 Aleksandra Dewiszek
11 Venkatesh Sonti
12 Martyna Stankiewicz
13 Jola Kaczmarczyk
14 Marta Sikora
15 Joanna Bronka
16 Ewa Żywicka
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: jedrek_witkowski »

@ Martyna - Cerkiew w Zawadce Rymanowskiej oddaliśmy Oli Dewiczek. Nie każdy musi mieć swój obiekt, ale jeśli ktoś się wycofa, postaramy się coś Ci przydzielić.

@Piotr - wyjazd z nami zadeklarował też Damian Odo, ma się sam ujawnić na forum, ale już teraz daję o tym znać.
Damian

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Damian »

Cześć,
Moi drodzy, przepraszam wszystkich, którym tak późne info komplikuje organizację wyjazdu, ale jadę z wami. Pisałem już do Piotrka w kwestiach finansowych. Proszę abyście byli tak mili i uwzględnili mnie w jadłospisie, oraz oferuję, że jako dodatkowa osoba mogę ogrzać komuś namiot. Jeśli jest też taka możliwość, jako że nie mam żadnego zadania mogę przejąć od kogoś obiekt jeśli organizatorzy się zgodzą? (najlepiej od osoby która ma dużo na głowie). Do zobaczenia na forum i wyjeździe.
Gecow Piotr
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-24, 19:54

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gecow Piotr »

Witam
Lista na tą chwilę wygląda tak:
1 Magdalena Czarnecka (mam wpłatę)
2 Grażyna Chlebicka
3 Paweł Marciniak (mam wpłatę)
4 Jędrzej Witkowski
5 Małgorzata Staroń - do 12:00 2015-01-30 dostanę informację czy pojedzie
6 Piotr Gecow (mam wpłatę)
7 Marcin Gecow (mam wpłatę)
8 Katarzyna Turczyn (mam wpłatę)
9 Maciej Troć
10 Zuzanna Lachowicz
11 Aleksandra Dewiszek
12 Venkatesh Sonti (mam wpłatę)
13 Martyna Stankiewicz
14 Jola Kaczmarczyk (mam wpłatę)
15 Marta Sikora (mam wpłatę)
16 Joanna Bronka
17 Ewa Żywicka
18 Paweł Nowakowski
19 Damian Odo
20 Magdalena Bojarska <- nie jedzie

Jeżeli komuś coś się nie zgadza lub postanowił nie jechać/jechać proszę o informację.
Arkusz google przesłałem na maila.
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 08:50 przez Gecow Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Jolaa

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Jolaa »

Opcja na bilet TLK z Krosna do W-wy w ofercie "Wcześniej taniej" wydaje się najleprza.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Paveł »

W takim razie plebiscyt:
pytanie jest otwarte do wszystkich uczestników przejścia - jaka atrakcyjna oferta może znaleźć zastosowane w przypadku naszej grupy ?
pawelogos
Posty: 50
Rejestracja: 2008-11-28, 00:18

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: pawelogos »

chyba mamy skład na wynajęcie busa :)
joannabronka
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-01, 23:48

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: joannabronka »

Poprawiony jadłospis :) https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Orientacyjny koszt jeszcze liczymy
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Marta_Sikora »

Pawle,
o jakiej porze dnia będziemy we środę w sklepie? Jeśli mamy uwzględnić zakupy do środy i od środy musimy to wiedzieć. Czy śniadanie i obiad mamy mieć od początku czy może tylko śniadanie?
Gość

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Gość »

Witajcie,
niestety nie moge jechać z Wami :( zycze super wyjazdu !

Pozdrawiam, Ewa Ż
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2015

Post autor: Paveł »

Czołem,

Powinniśmy być żywieniowo samowystarczalni do środowego śniadania włącznie.

Odnośnie jadłospisu - dzięki za aktualizację, zostało jeszcze kilka drobnych kwestii i już będzie git:
- suchy powiew na pustyni - danie oparte na liofilizacie, a więc stosunkowo lekkie i trwałe. Czy pierwszy dzień po zakupach to najwłaściwsza pora na takie żarcie ? Sugeruję zamienić z czymś cięższym i mniej trwałym. Jako że jest to pierwszy lunch po zakupach (będziemy go nosić krótko) - można wręcz zaszaleć i najeść się do syta !
- codzienność farmerska - dobrze, że nie jestem farmerem, ale tak czy inaczej wolałbym 100g ziemniaków (a nie 55g). Zastanów się, czy chcemy je jakoś wzmocnić (np. mlekiem w proszku, tłuszczem ...)
- dodatkowo każdy powinien mieć przynajmniej jedną zupkę w proszku, juma, chińską zupkę czy tam jakkolwiek by ją zwał.

Prosimy o przygotowanie:
- aktualnego menu
- listy kto ma jakie składniki
- listy zakupowej - co dokupimy w środę, daj Boże.

Każdy powinie sobie dobrze przyswoić jadłospis, wiedzieć co kiedy jemy i co kto ma.
Ważnym zadaniem będzie także bieżące monitorowanie stanu zapasów w czasie trwania przejścia.
Ogrzewane, suche i ciepłe mieszkania w Warszawie i innych miastach polskich zapewniają znakomite warunki dla pogłębionej refleksji: "jak przygotować każdy z zaproponowanych posiłków". Niech każdy w swoim duchu się zastanowi nad technologią przygotowywania każdego z posiłków - co z czym mieszać, łączyć, gotować, dzielić itp - aby powstał szybki, pożywny, smaczny i ciepły posiłek.

Przypominam także, że pytanie o to jak zmniejszyć koszty dojazdu pociągiem jest kierowane do każdego z Was. Za najlepsze odpowiedzi - nagroda.
ODPOWIEDZ