1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: kgkarolina »

jeszcze raz: podsumowanie tego, co już mamy w kwestiach namiotowych.

Następujące osoby zdeklarowały się wziąć namioty:

1. Tomek W.- 2 os.
2. Bartek P. - 2 os.
3. Asia B - 2 os. (do potwierdzenia)
4. Ania K. - 3 os.
5. Kuba W. - 2 os.
6. Marek P. - 2 os.

Czyli mamy nocleg dla 13 osób.

Prośba o informację, kto jeszcze może wziąć namiot.
TEMAT PILNY, CZASU MAŁO!


Asia B - potwierdź proszę, czy udało się zorganizować namiot, o którym pisałaś wcześniej ;-)

Pozdr. Karolina
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: kgkarolina »

Poszperałam trochę na forum i znalazłam wątek o pożyczaniu sprzętu z klubu:

http://www.skg.uw.edu.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=543

Idea jest taka, że sprzęt można pożyczyć od innych klubowiczów, ale za drobną opłatą. "Celem jest stopniowe zastąpienie sprzętu użyczanego przez klubowiczów sprzętem klubowym, co powinno rozwiązać np. problemy z namiotami czy coroczne problemy sekcji wysokogórskiej z czekanami."

Na dzień dzisiejszy potrzebujemy 11 miejsc, czyli moglibyśmy pożyczyć 3 trójki+ 1-dwójke.
Stawki są tygodniowe i wówczas taki koszt to 3x15+1x10=55zł, czyli dzieląc całość na wszystkich uczestników to kwestia kilku złotych. Dodatkowo, ponieważ jedziemy w zasadzie na 2 dni, można tę cenę negocjować myślę :-)

Ja oczywiście nadal liczę, że jeszcze jacyś posiadacze namiotów się znajdą, niemniej alternatywa w zanadrzu nie zaszkodzi.
Marek Paleski
Posty: 176
Rejestracja: 2013-12-11, 18:14

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: Marek Paleski »

Karolino, jeśli chodzi o wypożyczanie sprzętu z klubu, to niestety SKG nie dysponuje namiotami. Temat, który został przez Ciebie odnaleziony już pewien czas temu się zdezaktualizował.

Baza sprzętowa owszem istnieje, a dostęp do niej jest możliwy z głównej strony SKG (zakładka "sprzęt", obok zakładki "w sieci").

Oto link do wypożyczalni sprzętu SKG:
http://sprzet-skg.appspot.com

Sprzętowy chwilowo wyjechał i do 10.11 jest w Izraelu. Póki co ja mam przyjemność go zastępować, więc w sprawach sprzętu śmiało możesz do mnie pisać :)
Harakiri

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: Harakiri »

Hej!

Piszę w kwestii namiotu. Potwierdzam, będę miała dwójkę. Złożony ma wymiary 65cm x 18cm x 18 cm. Waży ok. 4 kg, więc będę chciała z kimś się podzielić jego zawartością, np. kijkami.

Pozdrawiam,

Asia Bereda
Mikhael

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: Mikhael »

Ja mam jeszcze dwójkę (plecaki się już nie mieszczą przy dwóch osobach, ale to nie jest raczej wielki problem).
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: kgkarolina »

Marek: Dzięki za informację - faktycznie nie doczytałam dokładnie. Póki co najbardziej zależy mi na namiotach, ale w razie innych potrzeb oczywiście się zgłoszę :-)
Asia: super, dzięki za potwierdzenie!
Michał: dopisuję Cię do listy!

Lista osób posiadających namioty:

1. Tomek W.- 2 os.
2. Bartek P. - 2 os.
3. Asia B - 2 os.
4. Ania K. - 3 os.
5. Kuba W. - 2 os.
6. Marek P. - 2 os.
7. Michał - 2 os.

Brakuje jeszcze 8 miejsc noclegowych.

pozdr. Karolina
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: wex »

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowania.

Ale - czas już nas nagli, a wciąż wiele jest do zrobienia.

Ostanie spotkanie organizacyjne odbędzie się, niezmiennie, w tą środę po wykładzie.
Na spotkaniu Asia i Julia będą zbierać pieniądze na transport. Jeśli ktoś nie może przyjść - niech poinformuje nas *przed* spotkaniem mailowo / na forum + umówi się z Asią/Julią na przekazanie pieniędzy za transport. Na spotkaniu musimy znać finalną liczbę uczestników, bo rozdzielimy na nim namioty, zbieramy pieniądze na transport i musimy wiedzieć ile biletów kupić.

Dojazd tam - Asia, dzięki za rezerwację. Napisz proszę finalną informację w jednym poście: jak jedziemy, o której odjazd, skąd, ile kosztuje, ile jutro zbieramy.

Dojazd z powrotem - Julia - na spotkaniu musimy znać już informacje jak wyżej, tymczasem jeszcze nie wiemy jak wracamy. W związku z tym, że spotkanie już jutro:
* wybierzmy pociąg po 14: ustal ile kosztują bilety,
* znajdź busa który może wziąć nasze dwie grupy z szosy Tylicz - Powroźnik - Muszyna do miejscowości skąd odjeżdża pociąg bezpieczną ilość czasu przed jego odjazdem (40 minut). Napisz na forum co udało Ci się znaleźć.

Ubezpieczenie - jeśli do spotkania nie będziemy mieli informacji od Gawła, zadanie awaryjnie przekażemy innej osobie.

Jadłospis - chłopaki, wprowadźcie poprawki zaproponowane przez Grażynę i czekajcie na zatwierdzenie finalnej wersji. Na spotkaniu, gdy wyklaruje się finalna liczebność wyjazdu, musicie już mieć gotową informację co kto ma kupić i w jakiej ilości.

Namioty - dzięki Karolina za sondowanie, mam nadzieję, że wszyscy będą mieli gdzie spać :). Wygląda na to, że w gronie uczestników tej kursówki nie znajdziemy już więcej, pora spróbować pożyczyć od innych kursantów i klubowiczów.

Do zobaczenia jutro wieczorem!
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: Grazyna »

Asia, dzięki za propozycję apteczki. Wszystko mniej więcej, co powinno się tam znaleźć bylo (parę rzeczy dopisałam poniżej). Najwazniejsza uwaga jest taka, że bandazy, rękawiczek, gazy, itp. powinno byc więcej. To jest naprawdę lekkie, a nuż może okazać się potrzebne.
- małe nożyczki,
- lateksowe rękawiczki x3,
- woda utleniona w plastikowej butelce,
- plastry opatrunkowe różnej wielkości i/lub plaster do cięcia z opatrunkiem o szerokości 8 cm,
- plaster na rolce,
- gaziki jałowe - 3-5 sztuk kilka małych kompresów różnej wielkości oraz gazy 0,5x05m i 1mx1m,
- opaska elastyczna x3, różne szerokości,
- bandaż rozumiem, że chodzi o zwykły dziany bandaż, tez chcemy wziąć go więcej (np. 3 różnej szerokości),
- folia termiczna (powinien mieć ją ze sobą każdy, ale na wszelki wypadek wymieniam)jak najbardziej warto wziąć,
- arnika lub altacet w żelu (opcjonalnie - wymieniam w związku z własnymi różnymi doświadczeniami w górach),
- talk do stóp (opcjonalnie) można pominąć,
- igła od strzykawki (w celu przebicia pęcherzy na stopach - choć to też powinien wziąć każdy, kto potrzebuje, więc opcjonalnie).
Do dodania:
- gaziki do dezynfekcji leko
- kilka agrafek
- chusta trójkątna
- cos na oparzenia, np. pantenol
- siatka opatrunkowa codofix (to już bardziej opcjonalnie, nie jest niezbędna, ale jest bardzo lekka, a ułatwia opatrywanie ran)
Awatar użytkownika
Alex1304
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-21, 19:01

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: Alex1304 »

Mam namiot 3 osobowy ale nie używałam go z 5 lat dzisiaj mam nadzieje ze znajdę chwile przed spotkaniem aby go rozłożyć i sprawdzić czy nadal żyje . Dam znac
Pozdrawiam
Aleksandra Baranowska
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: kgkarolina »

Dopisuję Olę:


Lista osób posiadających namioty:

1. Tomek W.- 2 os.
2. Bartek P. - 2 os.
3. Asia B - 2 os.
4. Ania K. - 3 os.
5. Kuba W. - 2 os.
6. Marek P. - 2 os.
7. Michał - 2 os.
8. Ola - 3 os.

Jeszcze tylko 5 noclegów...
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: kgkarolina »

Tomek: napisałam w sprawie namiotów w wątku drugiej kursówki. Proponujesz jeszcze inne miejsce?
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: wex »

Świetnie - dzięki! Proponuję napisać jeszcze w osobnym wątku o tym - dzięki temu trafimy do osób które nie jadą na żadną z kursówek.
BartekP

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: BartekP »

Wersja 1.2
Uzupełniona wersja o uwagi Grażyny. Prosimy o opinie.

Rzeczy ogólne:
- herbata (1 opakowanie na grupę) (opcjonalnie kawa ale to we własnym zakresie)
- cukier (0,5kg)
- sól, pieprz (100g,50g na grupę)(opcjonalnie inne przyprawy my coś tam weźmiemy)
- masło/margaryna (kostka na grupę)
- ketchup, musztarda (po jednym opakowaniu na grupę)
- chlebek (11 bochenków na grupę)
- woda (każdemu według potrzeb + dodatkowo po 1l na wodę wspólną do herbat i gotowania)

Wyprawka
Dla jednej osoby: paczka bakalii,tabliczka czekolady,150g kabanosów,50g wędzonego sera 2x wafelek czekoladowy (najlepiej Góralki).(i dwie paczki krakersów na grupę?)

Jadłospis:

Śniadanie I
-Kanapki max po 5 na głowe (do wyboru: pasztet(0,5 opakowania na os.),ser żółty(100g na os.),szynka(50g na os.),pomidor(jeden na 2 os.),ogórek(jeden na 2 osoby) i dżemik(50g na osobę) dla wielbicieli słodkości)


Obiad
-kasza gryczana w sosie pomidorowym (z groszkiem jak ktoś lubi) - 2 puszki groszku na grupę, kasza gryczana(100g na os.),sos pomidorowy (4 opakowania sosu pomidorowego w proszku na grupę) - to jest wersja dla wegetarian
- dla mięsożerców w oddzielnym garnku/patelni smażymy kiełbasę i na końcu dorzucamy do sosu.(1kg kiełbasy na grupę)


Kolacja
- ryż z warzywami obtoczonymi w wywarze z kostką warzywną i cieciorką (3 kostki warzywne (na grupę),warzywa suszone(300g na grupę),ryż (100g na osobę),(cieciorka 3 puszki po 400g)
- dla chętnych gorący barszcz czerwony na rozgrzanie (2 opakowania barszczu takiego większego z Winiary naprzykład)
grupę)

Śniadanie II
-Kanapki max po 3 na głowe (dla wegetarian max po 5 bo nie jedzą parówek) (do wyboru: pasztet(0,5 opakowania na os.),ser żółty(100g na os.),szynka(50g na os.),pomidor(jeden na na 2 os.),ogórek(jeden na 2 osoby) i dżemik(50g na osobę) dla wielbicieli słodkości)
- parówki (2 parówki na os.)

Podsumowując:
Na jedna grupę: (po podziale)
-herbata (1 duże opakowanie (75 torebek powinno wystarczyć)
-cukier (o,5kg)
-sól (100g)
-pieprz (50g)
-masło/margaryna (1 kostka)
-ketchup (jedno opakowanie)
-musztarda (jeden słoik taki 200ml)
-chleb (11 bochenków)
-krakersy (2 paczki)
-sos pomidorowy (4 opakowania tak żeby stykło na 2l sosu)
-kiełbasa (1kg)
-barszcz czerwony instant (2 opakowania)
-groszek w puszcze (2 puszki)
-kostki warzywne (3 szt.)
-warzywa suszone (300g)
-cieciorka w puszcze (3 puszki po 400g)

Na osobę:
-pasztet (1 opakowanie)
-ser żółty (100g)
-szynka (100g)
-pomidor (1 szt.)
-ogórek (1 ogórek)
-dżem (100g)
-parówki (2 szt.)
-ryż (100g)

Wyprawka na osobę:
-bakalie (200g)
-czekolada (1 tabliczka)
-kabanosy (150g)
-wafelek czekoladowy (2 szt.)
-wędzony ser (50g)
kgkarolina
Posty: 20
Rejestracja: 2015-11-01, 21:12

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: kgkarolina »

Dobra informacja - brakuje nam już tylko 3 noclegów! :-)

Lista osób posiadających namioty:

1. Tomek W.- 2 os.
2. Bartek P. - 2 os.
3. Asia B - 2 os.
4. Ania K. - 3 os.
5. Kuba W. - 2 os.
6. Marek P. - 2 os.
7. Michał - 2 os.
8. Ola - 3 os.
9. Gaweł - 2 os.

Pozdr. Karolina
gawel
Posty: 9
Rejestracja: 2015-10-15, 00:32

Re: 1. Kursówka, 7-8 listopada, Beskid Sądecki

Post autor: gawel »

W kwestii ubezpieczenia przepraszam. Zrozumiałem, że ma być gotowe na środę ze względu na to, że nie wiadomo kto jedzie. Przez weekend byłem w górach bez dostępu do neta. Już się za to zabieram więc będzie dziś gotowe.

Ja chętnie się zamienię z kimś na grupę (jestem w II, chcę do I), widziałem chętnych w drugą stronę więc zapraszam
Ostatnio zmieniony 2015-11-04, 13:33 przez gawel, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ