2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Pawel Logica

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Pawel Logica »

Cześć, Mój Namiot to 3-5 więc zmieści się w nim dodatkowa drobna kursantka
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Ania_Zeth »

Poniżej jadłospis z rozpiską na osoby. Starałam się, aby każdy zapłacił podobnie i miał podobną masę. Niektóre osoby na start będą miały ciężej, ale spokojnie ich prowiant w dużej mierze zużyjemy na śniadanie w sobotę więc nie będą go nieśli.
Patrzcie proszę uważnie na rekomendowaną masę, aby kupić opakowanie najbardziej zbliżone wyznaczonej wadze. W nawiasach jest waga nie pojedynczego opakowania a totalu. Każdy również ma do wzięcia drewnianą łyżkę, nóż lub lnianą ściereczką konieczne do przygotowania posiłków.
1. Kiełbasa krakowska paczkowana ok. 350g, ser w kawałku paczkowany na przekąskę 250g, 7 batoników musli (np. z Biedronki), łyżka drewniana
2. Kiełbasa krakowska paczkowana ok. 350g, ser w kawałku paczkowany na przekąskę 250g, 7 batoników musli (np. z Biedronki), łyżka drewniana
3. Kiełbasa krakowska paczkowana ok. 350g, 2 kukurydza w puszce (w puszce ok. 300g), 7 sezamków (175g), łyżka drewniana
4. Kabanosy 2 opakowania (350g), chałwa 7 batoników (350g), 4 ogórki (1200g), sos pomidorowy 6 opakowań (360g), łyżka drewniana
5. Kabanosy 2 opakowania (350g), 5 razy wędlina paczkowana mix. Różnych, ale nie krakowskiej (750g), 4 papryki (400g), łyżka drewniana
6. Kabanosy 2 opakowania (350g), masło małe w pudełeczku (450g) ketchup (200g), 7 sezamków (175g), łyżka drewniana
7. Kabanosy 2 opakowania (350g), 2 fasola czerwona w puszce (800g), musztarda (200g), nóż
8. Tortelini wegetariańskie, gotowe tylko do podgrzania (!) 2 opakowania (500g), 5 czekolad (500g), herbata owocowa w saszetkach (min. 30 saszetek), nóż
9. Tortelini wegetariańskie, gotowe tylko do podgrzania (!) 2 opakowania (500g), 5 czekolad (500g), herbata czarna w saszetkach (min. 30 saszetek), nóż
10. Płatki owsiane błyskawiczne (!) (3x400g), 2 opakowania bakalii (300g), korzeń imbiru, nóż
11. Mleko w proszku (400g), 3 opakowania bakali (450g), chleb krojony (500g), przyprawa meksykańska, nóż
12. Mleko w proszku (400g), 3 opakowania bakali (450g), chleb krojony (500g), goździki, nóż
13. Ryż 8 torebek po 125g (1000g), ser żółty 6 opakowań (900g), 2 chleby (1000g), 2 żabki czosnku, plusz, ściereczka lniana
14. Ryż 6 torebek (750g), chałwa 7 batoników (350g), 2 chleby (1000g), barszcz czerwony winiary 4 opakowania każde na 5 osób (240g), ściereczka lniana
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Paveł »

Dzięki za jadłospis.
Rozumiem, że numerki odpowiadają numerom osób na liście kilka(naście) postów wyżej (post z dn. 5 lis 2015, 2015 11:0) ?

Myślę, że drewniana łyżka to zbytek luksusu, który jednak trzeba dźwigać (a jak ktoś akurat nie ma to jeszcze musi kupić) - poradzimy sobie bez łyżek.

Ponadto każdy powinien jeszcze zabrać kanapki na podróżo-kolację.
Jak już ustalimy kto zabiera termos - warto by były pełne.
Dodatkowo proszę, aby każdy zabrał 2 butelki wody 1,5l (w tym przynajmniej jedna o niskiej zawartości składników mineralnych i niegazowana, najlepiej woda stołowa/źródłowa, albo nawet wręcz z kranu).

Każdy musi mieć także menażkę, kubek i łyżkę/widelec (co kto woli).

Proszę o dopilnowanie, byśmy w piątek na dworcu mieli ze sobą dwa gary z pokrywką oraz apteczkę.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Ania_Zeth »

Tak, rozpiska odnosi się do listy osób (post z dn. 5 lis 2015, 2015 11:0). Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie rozpiski to piszcie. Wyjeżdżam na 11.11, ale będę starała się zaglądać. ;)
Informacyjnie ja mam termos, który wezmę.
agnpin

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: agnpin »

Czesć ,
Przepraszam na początku za utrudniony kontakt ale byłam w Tatrach na kilka dni i nie było ze mną kontakt. Niestety mam złą wiadomość odnośnie map. Nie udało się ich zamówić ponieważ zbyt późno otrzymałam listę osób które jada na 100 % (czytaj wpłaciły kasę za pociąg), i na środowym spotkaniu otrzymałam informację ze potrzebne są jeszcze Gorce oraz ze jedni chcą laminowaną mapę drudzy nie , a jak nie ma laminowanych to ktoś w ogole nie chce.... nie wiem ... w każdym bądź razie zamówienie poszło w czwartek w nocy ale niestety było już za późno.-a mnie nie było przez kolejne 4 i zamówienie by nie doszło. Mama nadzieje jednak ze każdy się wyposaży w mapę jest do kupienia w sklepie podróżnika na 100 % oraz w empiku czy Matrasie a jest jeszcze 4 dni. Ja ze swojej strony przepraszam, ale starałam się to załatwić jak najtaniej i jak najszybciej.

Pozdrawiam,
Aga
agnpin

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: agnpin »

P.S termos mam mogę wziąć.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Jedras »

czy ktoś ma jakiś kontakt do Daniela? nie ma od niego żadnych wieści apropo namiotów, a czasu coraz mniej..
KonradB
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-09, 10:17

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: KonradB »

Osoby: NOWAK Małgorzata, POTOCZNY Bartosz, ZIELIŃSKA Anna i DEWISZEK Ola proszę o NATYCHIASTOWE przekazanie danych do ubezpieczenia.
meggie
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-11, 23:00

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: meggie »

Hej!
Dane do ubezpieczenia wysłałam już Konradowi i jeszcze raz przepraszam, że tak późno. Po długich i męczących ustaleniach nie jestem w stanie odnaleźć drugiej apteczki. Pierwsza jest w posiadaniu Asi Krzyżanowskiej, która jedzie z nami na drugą kursówkę. Czy ktoś wie, czy druga apteczka jest w wspólnym ekwipunku oddanym przez kursówkę pierwszą? Brak wykładu w tym tygodniu trochę utrudnia te sprawę.

Mam nadzieję, że wszyscy zapoznali się już z numerem GOPR: na wypadek podaje 601 100 300
Numer alarmowy: 985

Stacje GOPRu są w Limanowej Mordarskiego 6, Rabce Zdrój aleja Tysiąclecia 1 (w Rabce punkt główny). Co do punktów ratunkowych i szpitali jutro chce się upewnić odnośnie dwóch punktów i zamieszczę jutro pełną listę.
meggie
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-11, 23:00

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: meggie »

Zamieszczam mapkę punktów ratunkowych GOPRu grupy Podhalańskiej: http://www.gopr-podhale.pl/mapa.php

Aktualnie otwarte punkty ratunkowe znajdują się w Rabce, na Turbaczu i w Długiej Polanie koło Nowego Targu. Otwarty jest też punkt w Limanowej, ale tam nie ma stałego dyżuru ratowników. W Limanowej jest sekcja operacyjna i jak jest potrzeba to wtedy organizowana jest pomoc medyczna z tego punktu. Reszta punktów na mapie jest otwarta dopiero w sezonie zimowym, gdy otwarte są wyciągi narciarskie i jest wzmożona potrzeba niesienia pomocy poszkodowanym.

Szpitale znajdują się w Limanowej przy Piłsudskiego 61, Szpital pw. św. Jana Jerozolimskiego w Szczyrzycu
W Rabce znajdują się trzy szpitale: Szpital Miejski ul. Słoneczna 3, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc ul.Profesora Rudnika 3B i Szpital Kardiologiczny Aleja Jordana 2. W Rabce znajduje się również Poradnia Specjalistyczna (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski w Rabce-Zdroju Sp. z o.o.) przy ul. Poniatowskiego 6. Jest jeszcze punkt uzdrowiskowy jakby ktoś był chętny :D
W Limanowej znajduje się również przychodnia : Poradnia Lekarska Ogólna sp.j. NZOZ. Przychodnia specjalistyczna przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 10. W Limanowej są oczywiście jeszcze prywatne punkty lekarskie.
W Dobrej jest Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W Mszanie Górnej 401 N.z.o.z. Medicus Kulka Holding (wbrew pozorom przychodnia działa na kontrakcie z NFZ). Kasina Wielka 546 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarz Rodzinny s.c. Bogdan i Beata Baczyńscy. Poza tym jest jeszcze w Kasinie Małej Praktyka lekarza rodzinnego NZOZ.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Paveł »

Proszę o informację kto ma wziąć namiot.

Odnośnie apteczki - osoby zajmujące się apteczkami na pierwszej kursówce są zobowiązane odnieść je do Klubu - jeżeli zostały pobrane dwie apteczki a zwrócona jedna, a Kierownictwo Kursu nic nie wie o drugiej apteczce - to należy ścigać osobę z poprzedniej kursówki, która nie oddała apteczki. Pomoc kierownictwa kursu oraz instruktorów z popredniej kursowki w owym pościgu mile widziana.
BartoszP

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: BartoszP »

Do ubezpieczenia
Bartosz Potoczny
ur. 14.09.1993
pesel: 93091400510
adres:
Kadyny 61D
82-340 Tolkmicko.

btw: przecież wpisywałem te dane do jakiejś listy na spotkaniu....
David Wit
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-05, 18:52

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: David Wit »

Ja mam drugą apteczkę, sorry za późną wiadomość. Już pisałem do meggie na PM.
Davi
meggie
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-11, 23:00

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: meggie »

Dobrze Dawid do mnie dzisiaj napisał i jest druga apteczka ;) z tego co wiem od Asi brakuje tam agrafek bądź nożyczek. Wezmę jedno i drugie tylko proszę Dawidzie weź ją ze sobą ;) W piątek Cię od niej uwolnię ;) W grupie Michała apteczkę ma Asia Krzyżanowska
Mateusz Cz
Posty: 7
Rejestracja: 2015-11-02, 20:57

Re: 2. kursówka, 14-15 listopada, Beskid Wyspowy

Post autor: Mateusz Cz »

Przypominam:

!! ZBIORKA !!
CZAS: piątek 13.11, godzina 18:20
MIEJSCE: Warszawa Wschodnia, główny hall, koło dobrze widocznej bordowej budy Costa Coffee
Telefon do mnie jakby co: 600 600 640

Pamiętajcie, by mieć przy sobie (i to najlepiej pod ręką, a nie na dnie plecaka) dokument - w przypadku studentów legitymację, a nie-studentów: dokument, którego numer mi podawaliście (nie przesłały jeszcze chyba dwie osoby - będzie można uzupełnić to już jutro na dworcu ;) )

PS Wie ktoś w końcu, jak stoimy z namiotami?
ODPOWIEDZ