4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
meg
Posty: 101
Rejestracja: 2009-01-23, 22:18

4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: meg »

Witajcie,
zapraszamy na kolejną, czwartą kursówkę, która odbędzie się w weekend 28-29 listopada 2015 roku. Pojedziemy we wschodnią część Beskidu Niskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższą środę (18.11), po wykładzie, o godzinie 20:30 w budynku starego buw'u (w holu na parterze). W czasie spotkania porozmawiamy pokrótce o wyjeździe, przydzielimy wszystkim zadania i ustalimy terminy poszczególnych etapów przygotowań.

Odbędą się 2 spotkania przygotowawcze, obecność na obu z nich jest obowiązkowa.

Pozdrawiamy,
Marta Cobel-Tokarska
Jędrek Ochremiak
Gosia Staroń
gosia staroń
Magda Cz.

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Magda Cz. »

serdecznie proszę o uwzględnienie mnie i Michała Wangrata jako waletów ;)
Asia Krzyzanowska
Posty: 30
Rejestracja: 2015-02-09, 13:14

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Asia Krzyzanowska »

Hej!

jestem chora i nie moglam dzisiaj pojawic sie na wykladzie i spotkaniu dot. IV kursowki.

Chcialabym jechac wiec czy moglibyscie mnie uwzglednic i przypisac ktores z zadan?

Pozdrawiam serdecznie,
Asia Krzyzanowska
Kuba_P

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Kuba_P »

Hej,

Przesłałem Wam na maila edytowalną listę osób z miejscem na dodatkowe informacje, które pomogą nam w sprawnej organizacji kursówki. Jeżeli któryś z uczestników nie otrzymał wiadomości lub chciałby się dopisać proszę o kontakt.

Asiu, podaj mi do siebie maila i telefon komórkowy to Cię dopiszę i prześlę namiary na listę - edytowalny arkusz, potocznie zwany bazą danych ;)

pozdrawiam,

Kuba
KubaD

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: KubaD »

Cześć!

Ja również chciałbym się jeszcze dopisać do IV kursówki, a niestety zupełnie nie mogłem byc obecny na wczorajszym spotkaniu :(
W razie czego moj mail
jakub.dominowski@gmail.com


Pozdrawiam,
Kuba
Asia Krzyzanowska
Posty: 30
Rejestracja: 2015-02-09, 13:14

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Asia Krzyzanowska »

Czesc!

Podaje mojego maila:

krzyzanowska.joanna@gmail.com

nr telefonu podam lepiej juz w arkuszu. Nie chce podawac go na forum a z jakiegos powodu nie jestem w stanie wyslac PW.

Pozdrawiam!
Asia.
Ola Dewiszek
Posty: 9
Rejestracja: 2015-01-23, 16:33

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Ola Dewiszek »

Cześć,
Nie chodzę już na wykłady, a biorąc pod uwagę, że mieszkam na końcu świata to nie było sensu przyjeżdżać na chwilę tylko na zapisy i chwilę organizacyjną, jednak też chciałabym się dopisać do 4 kursówki. Łapcie mnie pod A.dewiszek@gmail.com póki są jeszcze jakieś zadania do przydzielenia :)
meg
Posty: 101
Rejestracja: 2009-01-23, 22:18

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: meg »

Krótkie podsumowanie pierwszego spotkania.

Jedziemy we wschodnią część Beskidu Niskiego w rejon Jaślisk/Zyndranowej.

Wyjazd poprowadzą:
Jędrek Ochremiak, Marta Cobel-Tokarska, Małgorzata Staroń
(kontakty do nas w arkuszu sporządzonym błyskawicznie przez Kubę - dzięki)


Na liście uczestników znajdują się:

1.Karczyńska Anna
2.Masny Michał
3.Nowakowski Paweł
4.Parys Jakub
5.Ploch Paulina
6.Potoczny Bartosz
7.Rutkowska Marta
8.Sidorowicz Jędrzej
9.Sobczynski Daniel
10.Sobolewska Paulina
11.Witkowski David
12.Zareba Paweł

Na liście widnieje Daniel Sobczyński, jednak brak do niego/ z nim kontaktu - czy na pewno jedzie?

Jeżeli z jakichkolwiek powodów ktoś jednak nie będzie mógł pojechać - proszę o jak najszybszą informację.

Na kursówce każdy z Was bezwzględnie musi posiadać:

kompas
mapę, skala nie dokładniejsza niż 1:50000,
świeczka, zapałki,
notes, długopis,
latarkę, baterie zapasowe.

Kwestie organizacyjne do przygotowania:
1.transport tam (Zyndranowa) - Paulina P.
2.transport powrót (Jaśliska) - Bartosz
3.komunikacja/busy w regionie - Jędrek
4.jadłospis - Ania i Paweł Z.
5.sprzed wspólny - Michał
6.sprzęt indywidualny - Dawid
7.ubezpieczenie - Paulina S.
8.apteczka - Marta R.
9.baza danych - Jakub

Prosimy o informację o zadaniach najpóźniej do niedzieli na forum, a następnie o śledzenie naszych informacji zwrotnych i dość szybkie reagowanie na nasze ewentualne uwagi/sugestie, tak abyśmy na następnym spotkaniu w środę mieli zamknięte wszystkie kwestie organizacyjne.

Dodatkowo wszyscy muszą się zorientować co do kwestii służb ratunkowych, telefonów alarmowych i opieki lekarskiej w Beskidzie Niskim i być gotowym do przedstawienia informacji na następnym spotkaniu.

Do przygotowania będą jeszcze tematy gawędy przewodnickiej (lista pojawi się do końca tygodnia w arkuszu/bazie danych i na forum). Wraz z listą tematów indywidualnych pojawią się też kwestie, które będą musieli zaznajomić wszyscy.

Następne i jednocześnie ostatnie spotkanie organizacyjne odbędzie się w następną środę (25.11) po wykładzie, godzinę i miejsce jeszcze podamy, Obecność na nim jest bezwzględnie obowiązkowa, jeśli ktoś z jakiś powodów nie będzie mógł uczestniczyć prosimy o informację,
gosia staroń
massey
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-08, 02:44

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: massey »

Niech osoby, które dopisały się do kursówki, a nie było ich po wykładzie wpiszą w arkuszu namioty (na ile osób), które mogą zabrać ze sobą (póki co kolumna dodatkowe informacje). Wpisałem również namioty osobom, które zgłosiły w środę posiadanie takiego przedmiotu (bez tych przemiękających).
BartekP

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: BartekP »

Wstępne możliwości powrotu na trasie Rzeszów - Warszawa.

PKP
Rzeszów Główny - Warszawa Centralna 15:15 - 20:45 (zdaje sobie sprawę, że to raczej za wcześnie ale na wszelki wypadek podaje też taką opcje.)
Cena: 52zł normalny 25,40zł- student
PKP
Rzeszów Główny - Warszawa centarana 21:26 - 04:49 (strasznie późno powrót ale w razie co zawsze jest jak wrócić)
Cena: 53,60zł normalny - 26,30zł studencki
PKS Luxexpress
Rzeszów ,, Wagabunga'' Dworzec PKP - Warszawa Metro Marymont 18:00 - 23:00
Cena : 29zł od osoby (tam jest jakaś podobno zniżka 10% dla osób do 26 roku życia) (jak wiecie na autobus trzeba sporo wcześniej rezerwować bilety a grupa jest duża także tu musielibyśmy podjąć szybką decyzje.)

Póki co to są tylko wstępne propozycje do wglądu bo nie wiem dokładnie o której mamy zamiar kończyć chodzenie w niedziele.
Co do dojazdu z Jaśliska (Jaśliskiej??). To z PKS jest średnio ale zawsze można wynająć jakiegoś busika (dzięki temu będziemy mogli jak najszybciej dojechać do Rzeszowa i nie ryzykujemy tym, że spóźnimy się na autobus) + dodatkowo można ten sam busik mieć też do Zyndranowej ale to już obgadam z Pauliną :)
meg
Posty: 101
Rejestracja: 2009-01-23, 22:18

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: meg »

Dzięki Bartek. Zdecydowanie interesuje nas powrót z Jaślisk (od nazwy miejscowości Jaśliska) :) Powiedź czemu obrałeś założenie trasa Rzeszów-Warszawa? Rzeszów oddalony jest od Jaślisk ponad 90 km to dość dużo. Warto byłoby się zorientować czy nie ma gdzieś bliżej jakiś połączeń kolejowych lub autobusowych z Warszawą. Dość dobrą wyszukiwarką do zorientowania się wstępnie co gdzie dojeżdża jest strona e-podroznik.pl, gdyż od razu pokazuje różne połączenia, zarówno kolejowe jak i autobusowe oraz ewentualne przesiadki, a także przewoźników które te połączenia realizują. Po takim wstępnym zorientowaniu się warto później oczywiście zweryfikować u danego przewoźnika czy dane połączenie nadal jest realizowane oraz jego koszt.
gosia staroń
meg
Posty: 101
Rejestracja: 2009-01-23, 22:18

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: meg »

Informacyjnie dla osób nieobecnych na spotkaniu - prosimy o chwilę cierpliwości, naradzimy się i damy znać jak widzimy Wasz udział w kursówce.
gosia staroń
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Witajcie,

Przyznam, że liczba osób nieobecnych na spotkaniu organizacyjnym, a chcących jechać na wyjazd trochę mnie zdziwiła. Dla przypomnienia: uczestnictwo w spotkaniach przedwyjazdowych jest obowiązkowe, co więcej szkolenie obejmuje także etap przygotowań wyjazdów - zadania przedwyjazdowe i wspólne ich omawianie. Brak uczestnictwa w spotkaniach zmniejsza Wasze szanse na pozytywne ukończenie Kursu. Rozumiem nieobecności usprawiedliwione (np. choroba) - fajnie jest uprzedzić wcześniej... ale w innym wypadku traktujemy je raczej jako niezbyt poważne podejście do Kursu...

Niemniej jednak wszystkie osoby, które do tego momentu się zgłosiły mogą jechać na wyjazd. Niniejszym zamykam listę, nowych zgłoszeń nie przyjmujemy. Danielu - potwierdź proszę pilnie, że wybierasz się z nami.

Czekamy na Wasze zadania, sami odwdzięczymy się listą gawęd przewodnickich.

pozdrawiam,
Jędrzej Ochremiak
DRUNIA
MaK

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: MaK »

Co do transportu z Jaślisk mała podp. - warto sprawdzić, w którym powiecie jest ta miejscowość i być może z jego stolicy szukać połączeń do WAW.
Gość

Re: 4. kursówka 28-29 listopada, Beskid Niski

Post autor: Gość »

Transport Warszawa-Zyndranowa

Warszawa - Rzeszów
1. Polski Bus
cena od 15 PLN
czas 5h 15min
18.30 (Metro Wilanowska) - 23.45 (Dworzec lokalny)
23.59 (Metro Wilanowska) - 05.15 (Dworzec lokalny)

1. Lux Ekspress
cena od 29,90 PLN (1 opcja) od 19,90 PLN (druga opcja)
czas 5h
18.05 (Metro Marymont) - 23.05 (dworzec PKP)
01.00 (Metro Marymont) - 05.00 (dworzec PKP)

3. PKP - bardzo słabe połączenia

Warszawa- Krosno
1. Inne busy (Warszawa-Krosno)
20.00 (Warszawa Zachodnia) - 01.30 (Ul. Naftowa 16) Air bus, cena 55 PLN
20.20 (warszawa Zachodnia) - 01.50 (Ul. Mleczarskiego) Miś, cena 45 PLN

Rzeszów - Zyndranowa + Jaśliska - Rzeszów
1. Voyagerr http://busyrzeszow.pl/oferta/#.VlBMQfkvfIU
cena w obie strony za 20 osób - 1000 PLN (50 PLN osoba)

Bartek będzie jeszcze szukał jeszcze jakiegoś tańszego połączenia z Rzeszowa i z powrotem.
ODPOWIEDZ