6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Sopek
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-03, 18:38

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Sopek »

Jestem zapisany na liście, ale właśnie się dowiedziałem, że nie mogę pojechać w tym terminie... Proszę, wykreślcie mnie już teraz, żeby nie robić zbytniego bałaganu :) Pozdrawiam, Daniel.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Wojtek »

Przypominam, że czekamy na jadłospis i opcje dojazdu.

W.
Andrzej Lesnik
Posty: 3
Rejestracja: 2015-12-04, 20:21

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Andrzej Lesnik »

Ja jestem odpowiedzialny za dojazd ale musze miec liste osob. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Wojtek »

Na razie jesteśmy na takim etapie, że wiemy, że jedzie nas ok.12-14 osób, za to nie wiemy kiedy (godzina, najlepiej po 22), jak (autobus? pociąg?) i za ile możemy dojechać do Florynki i jak mamy wrócić z Uścia Gorlickiego (po godz. 17-18). Do zdobycia i zamieszczenia na forum tego rodzaju informacji dokładna lista uczestników nie jest chyba niezbędna.

Zresztą na arkusz w GoogleDocs lub podobnym narzędziu, w którym taka lista mogłaby powstać, też jeszcze czekamy.

I jeszcze jedno: jeżeli ktoś będzie zmuszony wycofać się z kursówki, ale dostał już przydzielone zadanie, bardzo proszę, żeby z tego zadania jednak się wywiązał.

Do zobaczenia w środę.

W.
Asia Krzyzanowska
Posty: 30
Rejestracja: 2015-02-09, 13:14

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Asia Krzyzanowska »

Czesc!

Zalaczam nasza propozycje jadlospisu.

https://docs.google.com/document/d/1Qve ... sp=sharing


Zrobilam go zakladajac, ze jedzie 14 osob.
Jak podliczylam kalorie to wyszla mi chyba dosc kosmiczna liczba przy sniadaniu na niedziele :P wiec chyba bede musiala zrezygnowac z czegos, zeby nas za bardzo nie utuczyc na tej kursowce :P
Co sadzicie? :)

Pozdrawiam!
Martarr
Posty: 39
Rejestracja: 2015-10-28, 16:56

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Martarr »

A ja już mówię, że będą małe zmiany w jadłospisie, jak tylko Asia da mi prawa do edycji :D

A tymczasem już teraz przekazuję przepis na zrobienie jedzenia- żeby wszyscy chętni też mogli się wykazać sprawnością kuchcika, ja bym z kolei chciała rozpalić ogień albo pójść po wodę :)

OBIAD:
1. w garze gotujemy kaszę w torebeczkach;
2. jednocześnie w dwóch menażkach robi się sos (zagotować mieszając co jakiś czas, pogotować przez minutę mieszając, zostawić w cieple do czasu nakładania obiadu)
3. również jednocześnie w innej menażce robimy kiełbaskę na masełku i z czosnkiem (roztopić masło, czosnek pokrojony w kawałki się "zrumienia" razem z topieniem masła, potem wrzuca się pokrojoną kiełbę)
3. zagotowaną kaszę w woreczkach rozdzielamy po jednym worku do menażki, dopiero potem otwieramy woreczki.
4. do menażek z sosem wrzucamy warzywa i kiełbę, rozdzielamy po równo każdemu do menażki, do trzech menażek, w których robiono kiełbę/sos wrzucamy kaszę na koniec ;)
5. Smacznego!

KOLACJA:
1. robimy zupę według przepisu na pudełku- co sprowadza się do zagotowania wody, wsypania zupy z pudełka i mieszania przez pożądany czas.
2. wrzucamy do zupy dodatki/ przygotowujemy je wcześniej (jeśli zdecydujemy się na tortelini)
3. rozlewamy do menażek i smacznego!

ŚNIADANIE:
1. rozpuszczamy mleko w proszku w wodzie, gotujemy/podgrzewamy
2. wrzucamy "owies" tj. płatki, troszkę gotujemy
3. wrzucamy do menażek bakalie, orzechy czekoladę, miód cynamon, wiórki i inne cuda
4. Rozlewamy po równo owsianki
5. Smacznego! ;)
Ostatnio zmieniony 2015-12-06, 17:18 przez Martarr, łącznie zmieniany 1 raz.
Martarr
Posty: 39
Rejestracja: 2015-10-28, 16:56

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Martarr »

ANKIETA W SPRAWIE ZUPY

ponieważ jesteśmy z Asią wspaniałomyślne, postanowiłyśmy zapytać Was jaką zupkę wolicie na kolację- opcja pierwsza- żurek oznacza, że każdy przynosi ze sobą ugotowane w domu na twardo jajo jako dodatek do zupy, opcja druga to pomidorówa z nieśmiertelnymi tortellini.

Proszę o wypełnianie ankiety :)

https://docs.google.com/forms/d/1_8k6df ... =send_form
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Ania_Zeth »

Odpowiadam za sprzęt wspólny na naszym wyjeździe. Proszę o informacje, jeżeli macie:

-namioty- ilu osobowe?
-termosy- jaka pojemność?

Paweł, twoja 3-5tkę już odnotowuję :D
AdamZ
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-03, 21:21

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: AdamZ »

Cześć

Ja chce jechać z Wami na tą kursówke, tylko nie mogę być na spotkaniu środowym, będę sprawdzał forum.

Do zobaczenia :)
kubs
Posty: 33
Rejestracja: 2015-11-23, 14:12

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: kubs »

OK, to wystrzeliłem niepotrzebnie z tym dokumentem, - myślałem, ze nic takiego nie ma, bo nie dostałem linku mimo deklaracji na forum (a na pierwszym spotkaniu mnie nie było), wybaczcie.
Ostatnio zmieniony 2015-12-08, 11:55 przez kubs, łącznie zmieniany 2 razy.
Anonim

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Anonim »

Jeśli chodzi o powrót, to jest o godz. 20.09 pociąg TLK "Malinowski" z Krakowa Gł., przyj. do Warszawy Centr. 22.54 (bilet normalny dziś kosztuje 48 zł, studencki 23,52 zł). Ten sam pociąg wyjeżdża z Krynicy o 15:10. Z Uścia Gorlickiego jedzie się do Krakowa ok. 2,5 h, więc optymalne mogłoby być wynajęcie busa na 17.00. Komunikacją zorganizowaną tak szybko się nie dojedzie.
Pawelogica

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Pawelogica »

Mam propozycję, nie twórzmy "100" dokumentów googlowych do każdego zadania osobno, Michał M dostał zadanie od Instruktora żeby stworzyć dokument googlowy i tam powinny znaleźć się ww. informacje poniżej link : https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... s=56657705
massey
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-08, 02:44

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: massey »

Osoby, które były na zebraniu w środę i wpisały maila na listę dostały dostęp do arkusza w piątek. Jak kogoś nie było, to Paweł wrzucił link do arkusza post wyżej.
Awatar użytkownika
Jędrzej Ochremiak
Posty: 206
Rejestracja: 2007-04-02, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Jędrzej Ochremiak »

Witajcie,

Nie znalazłem informacji o dojeździe i sprzęcie indywidualnym oraz grupowym jaki zabieramy. Prośba o pilne uzupełnienie. Umawialiśmy się na sobotę, a jest poniedziałek.

Powrót: opcja z busem z Uścia i pociągiem zapisana. Poproszę o alternatywną opcję przy założeniu zejścia z gór około 18:00, jak się pierwotnie umawialiśmy.

Ubezpieczenie: to sobie omówimy we środę, warto natomiast zacząć zbierać dane do ubezpieczenia w arkuszu wyjazdu.

Jadłospis: wygląda to bardzo dobrze, kawał dobrej roboty - dzięki za wartość odżywczą. Możemy się jednak pokusić o pewne poprawki. Zajrzyjcie proszę do skryptu i zastanówcie się ile potrzebujemy mięsa na obiad. Co do zupy, zobaczymy co wyjdzie w Waszej ankiecie, ale noszenie jajek to dość oryginalny pomysł. Kaloryczność śniadania oznacza konieczność odchudzenia... nie przejemy tego... ale z drugiej strony pamiętajcie o prośbie Wojtka by część kanapek zabrać na drogę - będziemy w niedzielę chodzić do 17-18. Warto też przemyśleć gramaturę przekąsek bo może można zmniejszyć wagę kabanosów, sera i bakalii.

Adamie, postaraj się przyjść na spotkanie. Mamy Wam sporo do powiedzenia, Spotkanie jest obowiązkowe.

Liczę, że nowe wersje Waszych opracowań i brakujące zadania pojawią się tu tak, byśmy mogli się z nimi zapoznać jeszcze przed środowym spotkaniem.

pozdrowienia,
Jędrzej
DRUNIA
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: 6. kursówka 12-13 grudnia, Beskid Niski

Post autor: Ania_Zeth »

Część, uprzedzałam na spotkaniu, że w związku z udziałem w 5. kursówce będę dostępna od poniedziałku.
Poniżej lista sprzętu wspólnego:
Namioty- czekam na deklarację uczestników
Termosy- jw.
Gary - 2 sztuki z pokrywkami
2 piły
Apteczka
Linka
Apteczka sprzętowa
Rękawice robocze do prac przy ognisku

Ze swojej strony wezmę też torbę IKEA do noszenia wody.
ODPOWIEDZ