Przejście zimowe 2016

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Ania_Zeth »

Cześć,

Tak jak wspominałam nie będzie mnie na spotkaniu w środę (pod mailem będę dopiero w niedzielę).
Informacyjnie, mam pokrywkę do jednego z garów w domu.
Być może będę miała rękawice strażackie -pracuję nad tym. ;)
Nawet jeśli nie to mam swoje robocze ze skórzanymi wstawkami, które mogę zabrać. Będę brała również termos.
Dodatkowo odnośnie sprzętu wspólnego mam torbę IKEA do noszenie wody, ale przy tak dużej ilości osób pewnie przydałaby się druga.

Ania
Martarr
Posty: 39
Rejestracja: 2015-10-28, 16:56

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Martarr »

W sprawie namiotów mamy 14 miejsc w namiotach na pewno, dodatkowe 4 (czyli 18) jeśli weźmiemy zosiową milkę, która jest letnim namiotem, jeszcze jedno miejsce wpychając piątą osobę do namiotu Pawła. Czyli 14-19 miejsc w zależności od decyzji, czy bierzemy namiot Zosi. Osoby, które wpisały namioty w formularzu proszę o zgłoszenie, jeśli namiot się nie nadaje do użytku (dziura, przemięka)

Co do rękawic na allegro w sklepach BHP można kupić rękawice spawalnicze w cenie 15-50 zł za parę, są wykonane z grubej podwójnej skóry, według opisu można trzymać przedmioty o temperaturze do 250 st. Czy to by nam pasowało?
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Grazyna »

Jutro w związku brakiem wykładu widzimy sie o 19.00 w holu starego BUWu. Spotkanie obowiązkowe.
Awatar użytkownika
Pau
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 16:36

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Pau »

Trzecia część jadłospisu (wartości na osobę):

Czwartek, kolacja:
makaron pełnoziarnisty (ok. 100 g), czosnek (ok. 1/3-pół główki, ażebyśmy zdrowi przed snem byli), olej (30 ml), orzeszki ziemne (25 g), oliwki (50 g) - kaloryczność: 719 kcal

Piątek, śniadanie:
płatki owsiane (200 g), mleko w proszku (pięć łyżek), wiórki kokosowe (30 g), suszone wiśnie lub inne owoce (100 g), wanilia, cynamon - kaloryczność: 1450 kcal (na dobry początek dnia)

Piątek, obiad:
fasolka (230 g), koncentrat pomidorowy (ok. pół małej puszki), tortellini z serem (100 g), suchary (100 g), liść laurowy, pieprz - kaloryczność: 860 kcal

Piątek, kolacja:
ryż (100 g), rosół z kostki (ok. 1/2), warzywa z torebki (100 g), cieciorka (200 g), przyprawy - kaloryczność: 790 kcal

Sobota, śniadanie:
kasza jaglana (100 g), orzechy włoskie (25 g), morele suszone, banany (50 g), pestki dyni (25 g), miód, cynamon, kurkuma - kaloryczność: 1000 kcal

Sobota, obiad:

ryż (100 g), barszcz czerwony (torebka), tortellini z serem (100 g ), warzywa z torebki (100 g), przyprawy - kaloryczność: 930 kcal

Sobota, kolacja:
makaron pełnoziarnisty (160 kcal), sos serowy (opakowanie), groszek, fasola, kukurydza z puszki (230 g), przyprawy - kaloryczność: 400 kcal
do tego dojedzenie pozostałości z wycieczki (kabanosy, czekolady itp.) przed nocną podróżą

Przepraszam za opóźnienia.
Awatar użytkownika
Pau
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 16:36

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Pau »

Dodatkowo:

wg wstępnej rozmowy z właścicielem sklepu w Izbach nie powinno być problemu z zamówieniem u niego części produktów spożywczych, które by przyszykował i które moglibyśmy kupić w kreślonym dniu (do tej pory, z tego co wiem, mowa była o środzie).
Grazyna
Posty: 95
Rejestracja: 2009-11-09, 21:05

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Grazyna »

Paulina, super, że udało się skontaktować ze sklepem, ale planowaliśmy zakupy w Wysowej :).
Asia Krzyzanowska
Posty: 30
Rejestracja: 2015-02-09, 13:14

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Asia Krzyzanowska »

Czesc,
poniżej sprzęt indywidualny.


Lista sprzętu indywidualnego:
- kompas
- mapa regionu (zalaminowana albo w mapniku!)
- czołówka + zapasowe baterie
- zegarek
- okulary przeciwsloneczne
- świeczka + zapałki/zapalniczka
- zapasowa gotówka + dokumenty
- buty trekkingowe (dobrze zaimpregnowane)
- grube skarpety- przynajmniej po 2 pary na dzien!
- spodnie (najlepiej nieprzemakalne)
- stuptuty
- koszulki niebawełniane
- ciepły polar
- nieprzemakalna kurtka
- czapka (zalecane 2 szt)
- szalik
- rękawiczki (również 2 pary)
- plecak + osłona przeciwdeszczowa plecaka
- śmiećworki
- karimata
- śpiwór
- menażka + łyżka + kubek
- przybory toaletowe (w tym tłusty krem)
- folia termiczna/NRC (obowiązkowa w wypadku słabszego śpiwora)
- osobiste leki
- chusteczki/papier toaletowy
- butelka z wodą pitną 1,5 l
- odblask
- jedzenie przydziałowe z jadłospisu

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pau
Posty: 17
Rejestracja: 2015-11-05, 16:36

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Pau »

W takim razie rozumiem, że mowa o Wysowej-Zdroju? :)
Rozmawiałam z właścicielką sklepu Delikatesy Centrum, analogicznie - możemy wcześniej (do 12.02) złożyć zamówienie, na 17.02 (a właściwie już od wtorku) będą do odebrania.
Dla potomnych: http://mapa.targeo.pl/delikatesy-centru ... klep/adres
kubs
Posty: 33
Rejestracja: 2015-11-23, 14:12

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: kubs »

Cześć,

Niestety nie udało mi sie zmienić dzisiaj grafiku w pracy, i nie bede w stanie dotrzeć na spotkanie - jesli chodzi o jadłospis, to nadal bedą go reprezentowały dwie osoby
Anna Karczyńska
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-22, 19:17

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Anna Karczyńska »

Apteczki

Urazowa:
Bandaż elastyczny 12 cm x 2
Bandaż dziany (różne)4
Rękawiczki lateksowe x kilka
Waciki typu leko (70% izopropanol) x kilka
Nożyczki
Plaster bez opatrunku - wąski x 1, szeroki x 1
Folia NRC x 1
Plastry z opatrunkiem, w tym na odciski x dużo
Kompresy jałowe x dużo
Chusta trójkątna
Trytytki x 4
Opatrunki żelowe x 2
Agrafki

Jestem w trakcie sprawdzania zawartości apteczki urazowej i lekowej...
Ostatnio zmieniony 2016-02-05, 18:21 przez Anna Karczyńska, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Jedras »

transport w obie strony:

ze względu na to,że łatwiej dograć transport tam i z powrotem razem, podzieliliśmy się z Danielem: ja dogram busiarza w obie strony, on zajmie się transportem kolejowym w obie strony.
Okazało się, że nie ma sensu jechać pociągiem aż do Krynicy, gdyż ten sam pociąg zatrzymuje sie wczesniej w Grybowie.
Dojazd tam :
Warszawa 12/02 21:10 - Grybów 13/02 5:44
Potem bus do Brunar (ok. 13 km), dogadałem się wstępnie z jednym busiarzem, koszt takiej wyprawy to 180 zł(10 zł za osobę, nie licząc instruktorów). Busiarz musi on dojechać z Gorlic. u innych przewoźników ceny podobne, nawet jeszcze wyższe.

Powrót :
Z okolic Gładyszowa, do Grybowa ten sam busiarz(koszty nieco wyższe niż w pierwszą stronę).
Potem pociąg Grybów 22:15 - 07:20 Warszawa.
Proszę o informację ilu instruktorów pojedzie w każdą stronę, żeby dogadać szczegóły i zarezerwuję busa.
Daniel S.

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Daniel S. »

KOCHANI !

GORĄCO ZAPRASZAMY DO UZUPEŁNIENIA NOWEJ RUBRYKI "i" W ARKUSZU:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Dotyczy ona ewentualnych zniżek studenckich - będę zamawiał na PKP bilet grupowy, więc proszę o szybkie zaktualizowanie arkusza.
Szczególnie kieruję to do osób, które jadą, a się na nim nie znajdują i odwrotnie (prośba też do INSTRUKTORÓW o dopisanie się do listy i wybór godziny powrotu w komentarzu).

POCIĄG TAM: Warszawa Centralna 12/02 21:10 - Grybów 13/02 5:44

POCIĄG POWRÓT: Grybów 20/02 22:15 - Warszawa 21.02 7:20 LUB Grybów 20/02 17:23 - Warszawa 20.02 22:54

Zwykłe ceny na relacji Warszawa-Grybów to: Osoba dorosła: 68 zł Student (51%): 33,32 zł

Jak tylko uzupełnicie rubrykę i poznamy finalną wersję listy uczestników zostanie złożony wniosek na pkp o przejazd grupowy (15-20 % zniżki).

A więc DO ARKUSZA! :)
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: ZosiaS »

wybaczcie brak obecności na spotkaniu ale jestem chora
Anna Karczyńska
Posty: 22
Rejestracja: 2015-11-22, 19:17

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Anna Karczyńska »

Na spotkaniu wspominałam o laminowanej mapie. Jest to mapa wydawnictwa Compass, Beskid Niski, skala 1:50 000, cięcie poziomicowe co 10, koszt 14.90 zł. Kupiona w Podróżniku :)
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2016

Post autor: Paveł »

Dzięki za opcje transportowe - wyglądają dużo lepiej.
Uwaga jeszcze odnośnie powrotu - skoro busiarz jest z Gorlic i musi nadkładać drogi by zawieść nas do Grybowa, to czy musimy jechać akurat do Grybowa ?
ODPOWIEDZ