Rajdówka i letnie

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Jedras »

Ze zgłoszeniami proponuję zrobić tak :
@ Daniel, jako że Ty ogarniasz transport i ubezpieczenie, do Ciebie będą się zgłaszać ludzie chcący jechać , okej ?
Wtedy unikniemy chaosu, który powstałby gdyby każdy zapisywał się do kogoś innego .
Ty im będziesz podawał swój numer konta i będą na Twoje konto przelewać zaliczkę. po deadlinie (proponuję niedziela )będziesz wiedział, ile osób jedzie i spokojnie będziesz mógł kupić bilety na PKP i ubezpieczenie .
W przyszłym tygodniu znając finalną liczbę uczestników, podamy uczestnikom szczegółową rozpiskę wyjazdu i damy deadline do wpłaty pozostałej kwoty na wyjazd.

PS. wysłałem Wam na maile propozycję treści ogłoszenia.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Jedras »

moje rozplanowanie przerw :
10:40 wyruszamy z Babiej Góry
ok. 12 jesteśmy na Markowych Szczawinach. Tam robimy postój i idziemy zobaczyć Muzeum (1h)
13 wyruszamy, po ok. godzinie i przejściu 3 GOT robimy postój w miejscu, gdzie zielony szlak łączy się ze strumieniem. (15min)
14.15 wyruszamy dalej, zostają nam ok. 2 GOTy, do Skansenu Żaka. W Skansenie jesteśmy ok na ok. 15-15.15.

dzień drugi (https://mapa-turystyczna.pl/route?q=695 ... ,577n,700n minus skrót niebiekim szlakiem, które nie ma zaznaczonego), moje prowadzenie:
Wyruszamy o 7:00, po około 1 h 45 min (5 GOT) będziemy przy Bacówce "Barankowa", tam też zrobimy przerwę 15 min. o 9 wyruszamy dalej i dochodzimy do miejsca, gdzie następuje zmiana prowadzenia.


Jeszcze powstałą jedna propozycja. Jako że będziemy na kwaterach ok. 16 godziny, i pewnie od razu zjemy obiad, powstał pomysł aby zrobić ognisko z kiełbaskami na wieczór (kolacja). Kiełbaski moglibyśmy zakupić już przed wyjazdem, Co o tym myślicie ?
Ja się odcinam teraz od internetu, będę z powrotem w sobotę.

PS. Mam wrażenie, że te założone 3 Goty na godzinę to jakieś ślimacze temo, a w rzeczywistości będziemy w docelowych meisjcach dużo szybciej...
Pzdr.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Michał »

Co do tempa, może być różnie dlatego trzeba planować na wolniejsze niż szybsze, a w razie czego zaoszczędzony czas jakoś zagospodarować (np. dłuższy pobyt na Babiej lub w obiektach itp.) - dużo zależy też od pogody.
Podobnie z czasem na miejscu - na kwaterze - zaplanujcie ładnie czas na po obiedzie - oczywiście może być ognisko, ale trzeba je też jakoś zorganizować - jakieś zabawy, konkursy, może jest trochę miejsca w ogrodzie i można porzucać ringo, czy frisbee, czy zabrać jakieś instrumenty i pośpiewać. Trzeba mieć wersję awaryjną na wypadek słabej pogody - wtedy ognisko odpada. (Co do ogniska to potwierdźcie, czy nie wiąże się z dodatkowymi kosztami - np. za drewno).

Transport tam - bus - policzmy na 12 osób - jak pojedzie nas więcej (15) to będzie ciut taniej, a jak zgłosi się ktoś a potem wycofa to dostanie zwrot tylko w przypadku uzupełnienia uczestników.

Park narodowy - czy po drodze są zorganizowane jakieś toalety - warto je ewentualnie uwzględnić w planowaniu przerw. ;-)

Czy na kwaterze mamy pościel w cenie (czy mamy mieć swoje ręczniki itp.).

Ogólnie wszystko wygląda nieźle i zachęcająco. :-)

Pozdrawiam
M.
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Paulina »

Służę pomocą w umieszczeniu ogłoszenia na stronie SKG i fb, więc jak będziecie mieć gotowe to wyślijcie mi albo wstawcie tutaj w wątku. Niestety bez odpowiedzniego dostępu sami tego nie wstawicie.
A jak przygotowania do letniego? :)
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Mikhael »

Na wypadek, gdyby ktoś nie wchodził na stronę główną SKG tylko na same forum, to zapraszam na rajd organizowany przez tegorocznych kursantów (w tym mnie) 25-26 VI w Beskidzie Żywieckim i Makowskim. Więcej informacji na stronie głównej SKG i na Facebooku (dziękujemy zarządowi za zamieszczenie).
Pozdrawiam
Michał
Daniel S.

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Daniel S. »

[Rajdówka]

Ubezpieczenie:
Proponuję nasze standardowe kursówkowo-przejściowe ubezpieczenie Allianz Pakiet Basic
NNW- 20000zł, OC-50000zł , Transport medyczny- 1000zł
2 dni (sobota-niedziela)
Koszt 2,56 zł za 1 osobę

Transport:
Bilety na pociąg - studentom kupujemy tradycyjne (aktualnie 31,05+25,60=56,65), zaś osobom bez zniżek weekendowe za 79 zł.
Mamy wstępnie zarezerwowanego busa 19 osobowego Zawoja Bus (170 zł na Krowiarki i 120 zł powrót do Suchej).
Jeśli frekwencja nie ulegnie dużej zmianie (przekonamy się w poniedziałek) to opcją mogą być dwie 4-osobowe taksówki z Suchej.

PS: Zakładam również nowy wątek w celu usprawnienia przygotowań związanych z Przejściem Letnim.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Jedras »

1. Transport
@Daniel - ustaliliśmy , że w poniedziałek późnym wieczorem, gdy znana będzie już finalna lista uczestników, jeżeli niska frekwencja utrzyma się, to ustali się nowy transport - albo te taksówki,albo jakiś transport publiczny.

2. Ognisko - nie wypowiedzieliście się, co robimy z kiełbaskami ? Kupujemy ? Co myślicie ?
Co do zagospodarowania czasu - Michał ma dowiedzieć się, czy gospodarze dysponują gitarą i ewentualnymi grami towarzyskimi (piłką do siatki, badmintonem, etc. )
Proponuję, żeby każdy z nas wziął co najmniej jednego zabawiacza: ja wezmę freesbee. Mogę wziąć ze sobą jedną grę towarzyską, która fajnie integruje(gra Palce w Pralce).

3. @ chłopaki, wrzućcie swoje rozplanowanie tras.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Jedras »

W kwestii opłaty za wejście do BPN, raczej ona nas nie dotyczy - wprawdzie jest punkt poboru opłat na Krowiarkach, ale jest otwarty dopiero od 7.00, to my będziemy już wtedy w drodze.
ODPOWIEDZ