Rajdówka i letnie

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Rajdówka i letnie

Post autor: Michał »

Witam,

W środę o około godziny 20.00 odbędą się dwa spotkania.
Jedno - zerowe przed letnim - proszę o obecność wszystkich kursantów, którzy mają w planach wziąć udział w egzaminie, czyli przejściu letnim. Termin 19.50 przy lub w siedzibie Klubu.

Drugie spotkanie w tym samym miejscu o 20.00 będzie dotyczyć rajdówki i będzie połączone z zajęciami z geografii turystycznej.
Na to spotkanie proszę o zapoznanie się z topografią Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, i jeśli ktoś dysponuje to proszę przynieść mapy i przewodniki tego regionu.

Oczywiście dla chętnych do wzięcia udziału w poszczególnych wyjazdach obecność obowiązkowa.

Pozdrawiam
Michał Strzelczyk
Czaki
Posty: 88
Rejestracja: 2012-10-10, 21:52

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Czaki »

Spotkanie przesunięte na 19 do sali wykładowej.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Michał »

Zgodnie z ustaleniami wyznaczę pewne terminy.

Do następnej soboty tj.28.05 proszę o informację na mejla (tirador(na)op.pl):

1. Jaka jest wasza ostateczna decyzja odnośnie terminu wyjazdu.
2. Co obejrzymy na wyjeździe (czyli główne cele:szczyty, atrakcje).
3. Propozycja dojazdów i powrotów.
4. Propozycja noclegów (ewentualny kontakt z obiektami w celu potwierdzenia dostępności i zgromadzenia informacji).
5. Propozycja wyżywienia - czyli gdzie jemy (bar, schronisko, sami gotujemy?).

Proszę, żeby każdy z potencjalnych uczestników sam zastanowił się nad trasą, a następnie ustalcie propozycje razem (np. w środę po wykładzie). Przeliczcie goty tak, aby nie przesadzić (trasa ok. 25 do max 30 gotów na dzień, ale średnie tempo nie większe niż 3 goty/h).

W razie pytań zapraszam.

Pozdrawiam
Michał S.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Michał »

Po wykładzie środowym 8.06 (jeśli wykładu nie będzie lub skończy się wcześniej to o 18.30), odbędą się znów dwa spotkania, pierwsze odnośnie rajdówki (w zależności od czasu przed lub po spotkaniu "letnim"), drugie letniego (koło 20.00) - letnie odbędzie się w terminie 9-17 lipca poprowadzi Ewa Janczarek - oczywiście obecność obowiązkowa - jeśli ktoś nie będzie to koniecznie niech przed skontaktuje się z Ewą (w razie czego podam mejla proszę piszcie).

Co do rajdówki, to przekazałem moje uwagi na ostatnim spotkaniu, dlatego do środy proszę o info na temat modyfikacji trasy i miejsca noclegowego - obiadowego. Proszę też o dokonanie podziału i informację, kto jakimi czynnościami się zajmie (nocleg, transport, ubezpieczenie itp.). Zaproponujcie też po dwa tematy teoretyczne każdy, które będziecie chcieli przedstawić uczestnikom.

Pozdrawiam
Michał Strzelczyk
Daniel S.

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Daniel S. »

[ Rajdówka ]

TRANSPORT TAM - Pociąg/Bus
24.06.2016
Pociąg:
21:10 Warszawa Centralna - 4:17 Sucha Beskidzka; aktualna cena bilet norm. 48,30 zł
Bus:
Sucha Beskidzka - Przeł Krowiarki
Zawoja BUS tel. 604 168 042; Bus 19 osobowy, cena 170 zł; http://zawojabus.manifo.com/

TRANSPORT POWRÓT - Bus/Pociąg
26.06.2016
Bus:
Zawoja Wełcza - Sucha Beskidzka
Zawoja BUS tel. 604 168 042; Bus 19 osobowy, cena 120 zł; http://zawojabus.manifo.com/
Pociąg:
18:21 Sucha Beskidzka - 22:50 Warszawa Centralna; aktualna cena bilet norm. 44,80 zł

Informuje jednocześnie, że zajmę się ubezpieczeniem grupy.
Bardzo ważne jest potwierdzenie tego busa jak tylko możliwe!
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Michał »

Witam,

Potwierdzenie możemy zrobić mając pewność, że wyjazd się odbędzie i że pojedzie określona liczba osób.
Czy sprawdzaliście inne opcje, innych busiarzy, jaka jest stawka za km?
Do kiedy trzeba potwierdzić?

Co do ceny za pociąg to jakie są opcje obniżenia ceny?

Co z noclegami i posiłkami?

Pozdrawiam
M.
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Mikhael »

Jeżeli chodzi o nocleg to jestem wstępnie umówiony z panią z agroturystyki w Zawoi Barańcowej na piętnaście osób lub mniej w cenie 25 zł od osoby za sam nocleg. Możemy do tego dokupić też śniadanie za 6zł i obiadokolację za 15zł lub kolację. Jest też miejsce na ognisko, gdzie możemy coś upiec jak będziemy chcieli. Oczywiście trzeba będzie wziąć kanapki z Warszawy i ewentualnie jakieś inne przekąski tudzież kiełbaski na ognisko.
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Michał »

Też brzmi nieźle. Jak daleko z miejsca noclegu do wyjścia na Czarny szlak i jak daleko do Centrum Górskiego?

Proszę o sprawdzenie, czy nie ma busiarzy w Suchej - daje to nam opcje powrotu ze Stryszawy Górnej zamiast z Zawoi (po co wracać do Zawoi drugiego dnia skoro już tam nic nie zwiedzamy).

Proszę przedyskutować kwestię noclegu i jeśli jest wspólna decyzja to proszę przeliczyć trasy w gotach i godzinach (pierwszy dzień i drugi).

Pozdrawiam
M.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Jedras »

Podsumowując, sprawa wygląda na dziś tak :

dzień 1 :
Bus zabiera nas o 4.20, jesteśmy o 5.00 na Krowiarkach.
Jemy śniadanie (kanapki z podróży), o 5.45 wyruszamy.
Mamy do zrobienia 24 Goty, zakładając tempo 3 Gotów na godzinę, przerwy co godzinę (15 minut) i przystanki : muzeum górskie (45 min), skansen Żaka (45 min), po ok. 11 h (wizyty w muzach tratuję jako przerwy) będziemy w Zawoi Barańcowej na kwaterach (16.45) . Tam zjemy obiad (skoro jest miejsce na ognisko, to może lepiej i taniej wyszłoby zrobić ognisko z kiełbaskami, niż obiad za 15 zł ? ) . Do godziny 19 jest otwarte Centrum Górskie, a jako że idzie się tam ok . 40 minut z Barańcowej (3,3km), nie ma szans, żebyśmy zdążyli je obejrzeć w sobotę.
Chyba, że byśmy zrezygnowali z którejś z wcześniejszych atrakcji, to może się uda. Ale :
- ludzie będą zmęczeni, od 4 na nogach, a jeszcze będziemy im kazać iść 3 km do centrum
- skoro będzie miejsce na ognisku, lepiej chyba po prostu posiedzieć i odpocząć.

dzień 2 :
Śniadanie przygotuja nam na kwaterze.
Z Zawoi Barańcowej mamy 2 km do szlaku czarnego. Szczerze mówiąc,nie uda nam się już upchnąć tutaj zwiedzania w Suchej Beskidzkiej. Mamy do zrobienia 21 Gotów, co z przerwami daje nam ok. 8 - 9 h. Wychodząc o 7 rano, będziemy na miejscu w Wełczy 15-16, więc będzie trzeba jechac już do SB , gdzie możemy zjeść posiłek o tutaj :
http://www.pelna-chata.com.pl/pelna_chata_menu.html (ponoć smacznie i tanio ) .

--------
Kwaterę mamy( @Michał Wyroba, potwierdź proszę), @ Daniel - jak z tranpsortem ?
O zwiedzanie ja będę się dowiadywał.
------
@ Michał, co dalej ?

Pzdr,
Jędrek
Daniel S.

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Daniel S. »

Co do busów w regionie to obdzwoniłem już chyba wszystkie opcje i okazuje się, że Zawoja Bus do tej pory wychodzi najtaniej.

SuchaBus.pl Pan z Zembrzyc (k. Suchej Beskidzkiej) zażyczył sobie kuriozalne 500 zł (i to przy opcji dojazdu ze Stryszawy Roztoki), więc odpada.
Jest jeszcze nadzieja w przedsiębiorstwie turystycznym Beskidy-Tourist z Suchej, gdyby tylko zechcieli ode mnie odebrać (jutro rano jeszcze raz spróbuję i dam znać czy zostajemy przy Zawoja Bus).
Ze Stryszawy Roztoki w niedzielę, będzie bus liniowy o 17:55, który dojeżdża pod staję PKP w Suchej o 18:13. Jeśli jednak chcemy coś zjeść w Suchej przed powrotem to ta opcja również odpada, chyba że zjemy w góralskiej "Czarciej Chacie pod Jałowcem" po drodze.

Co do pociągów to już przerabiałem temat biletów grupowych (od 9 osób minus 10-15 %), ale jeśli mamy niepewny skład to bawienie się w to jest bez sensu, szczególnie, że bilety grupowe zamawia się na tydzień przed wyjazdem jeśli chce się uzyskać jakąkolwiek zniżkę.

Jutro dam krótszą notkę odnośnie Beskidy-Tourist i tego co udało mi się z nimi ustalić, dzisiaj także pojawi się informacja odnośnie powrotu z letniego. Pozdrawiam!
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Mikhael »

Potwierdzam, że mamy kwaterę.

Pozdrawiam
Michał
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Marcin »

Daniel S. pisze: Ze Stryszawy Roztoki w niedzielę, będzie bus liniowy o 17:55, który dojeżdża pod staję PKP w Suchej o 18:13.
8 minut na przesiadkę (odjazd pociągu 18:21)? Nie ryzykowałbym, zwłaszcza w niedzielę wieczorem (zazwyczaj więcej pasażerów, kierowca potrzebuje czasu na sprzedaż biletów, pomijam już ewentualne korki etc.)!
Daniel S.

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Daniel S. »

[Letnie}
Dobra wiadomość jest taka, że zakombinowałem z praktykami, więc wyjazd 08.07.2016 jak najbardziej wchodzi w grę.
Zła natomiast dotyczy transportu powrotnego w tamtym regionie, spodziewałem się, że nie będzie kolorowo, ale naprawdę będziemy się musieli nagimnastykować ;)

Przy opracowywaniu powrotu założyłem, że wracając przeż Lwów będziemy chcieli go zwiedzić na co został przeznaczony dzień 16.07.

Busy z Werchowyny do Worochty, na poniższym załączniku (kolumna 1 Werchowyna - kolumna 3 Worochta)
http://files.tinypic.pl/i/00795/6e66tbkc2zh3.jpg
Jak widzimy ostatni odjeżdża o 19:15 z Werchowyny i w Worochcie jest o 20:10.

Pociąg z Worochty do Lwowa na poniższym załączniku:
http://images.tinypic.pl/i/00795/ijlmc20bzv5v.jpg
Pociąg odjeżdża o 2:17 i we Lwowie jesteśmy o 8:10 rano dnia 16.07.

Jest jeszcze opcja powrotu z Jasinii (tym samym pociągiem) o godzinie 1:26:
http://files.tinypic.pl/i/00795/o9on8qqgfq7q.png

Ze Lwowa z kolei przedostalibyśmy się wieczorem marszrutką do granicy, przejście pieszo (najszybciej) i busikiem do Przemyśla - tez warto zobaczyć! (Nocleg na ogarniecie sie w jednym z 2 oddzialow pttk - oba sa przy stacjach pkp)

Rano w niedzielę pociąg do Warszawy ze stacji Przemyśl Główny o godz. 7:41 (jedyny bezpośredni) i w Warszawie jesteśmy o godz. 14:34.

Oczywiście trwają ciągle poszukiwania innych opcji, ale na tą chwilę ta wydaje się najwłaściwsza. :)
Michał
Posty: 173
Rejestracja: 2008-04-20, 12:16

Re: Rajdówka

Post autor: Michał »

Mam prośbę o rozdzielenie już wątków rajdówki i letniego.
Jeśli potrzebujecie pisać na forum o letnim to załóżcie proszę wątek.

Co do rajdówki, to proszę o przeliczenie trasy nie w całości tylko co do godziny:
Ruszamy o godzinie X idziemy do i postój w miejscu Y itd. z zaplanowanymi przerwami i w tym opowiadaniem referatów itp.
Prosiłem o zaproponowanie tematów referatów, panoram itp.
Proszę o podsumowanie kosztów i sprawdzenie na stronie przewoźnika kolejowego ofert dla pasażera - jak obniżyć koszty.
Pomyślcie o treści ogłoszenia i miejscach, gdzie je ogłosimy.
Proszę o potwierdzenie, co z tym busem z suchej, jaka jest ostateczna decyzja w sprawie przejazdów (jakiej wielkości busa mamy - od tego zależy wielkość grupy).
Jak zbieramy zapisy, czy zbieramy zaliczkę.

Jutro mogę spotkać się z Wami dopiero po 21 (o 21 kończę pracę przy metrze Stokłosy lub 20-30 minut później w centrum - teoretycznie może będę mógł skończyć wcześniej ale nie wiem o której, jest jeszcze opcja, że pojawicie się w kawiarni Kafelek i jak nie będzie ruchu to pogadamy, ale obie te opcje są ryzykowne), proszę o informację, czy i gdzie Wam pasuje, czy się spotykamy i gdzie.

Ponieważ zapisy trzeba zacząć szybko, żeby zapełnić busa postarajcie się odpowiedzieć jak najszybciej.

Pozdrawiam
Michał S.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Rajdówka i letnie

Post autor: Jedras »

Przed chwilą rozmawialiśmy z Michałem Wyrobą i oto, co ustaliliśmy :

Prowadzenia i rozplanowanie tras:

jako że mamy +- 45 Gotów do zrobienia przez 2 dni, dzielimy się, każdy będzie prowadził przez 15 GOTów + prowadzenia transportowe + prowadzenie na czas noclegu :
:arrow: Daniel - poprowadzi nas z Warszawy do Krowiarek (dojazd) + trasa od połączenia czarnego szlaku z niebieskim drugiego dnia (niebieski szlak prowadzący na Zygmuntówkę) aż do Zawoi Wełczy. Daniel dodatkowo ogarnie panoramki na Jałowcu i Babiej Górze.
:arrow: Michał W - poprowadzi z Krowiarek na Babią Górę, oprócz tego przejmie prowadznie powrotne ( z Zawoi Wełczy do Warszawy) i oprowadzi nas po skansenie Żaka.
:arrow: Jędrek (ja) - poprowadzi grupę od Babiej Góry do kwatery w Zawoi Barańcowej i drugiego dnia od kwatery do miejsca, w którym szlak czarny łączy się z niebieskim [gdzie dalej prowadzenie przejmuje Daniel. trzeba było się jakoś podzielić, stąd ta "sztuczna" zmiana prowadzenia w tym miejscu]. Oprócz tego oprowadzi grupę po muzeum w Markowych Szczawinach i zadba o grupę w miejscu noclegu.

Każdy indywidualnie rozplanowuje miejsca i czasy przerw, jak również przewidywalny czas swojego prowadzenia. Oprócz tego każdy indywidualnie planuje referat.

Przewidywane koszty :
- 25 zł za nocleg
- 15 zł za obiad w sobotę
- 6 zł za śniadanie w niedzielę
?- 5 zł na kiełbaski na sobotę wieczór?
- ok. 3 zł na skansen [Michał W. upewni się, jaki jest finalny koszt]
- transport [tutaj musi się Daniel wypowiedzieć]
- ubezpieczenie [tutaj musi się Daniel wypowiedzieć]
Razem daje nam to ok. 55 zł + transport + ubezpieczenie.
Oprócz każdy żeby miał wolnych 50 zł na obiad w Suchej i ewentualne nieprzewidziane wydatki.


Zaliczka

Ustaliliśmy, że będziemy pobierać zaliczkę za: transport PKP - bilety na kolej trzeba zakupić wcześniej, ubezpieczenie i koszty zwiedzania. Za resztę rzeczy (kwatery, jedzenie na kwaterze, ewentualne kiełbaski ) płacimy na miejscu i koszty te nie zależą od liczby osób. Natomiast koszty busa uzależnione są od finalnej liczby osób, więc ustalimy je dopiero wtedy , gdy tę liczbę poznamy.

Ogłoszenie

Przewidujemy zamieścić ogłoszenie wyłącznie internetowo, w następujących kanałach :
Strona oficjalna SKG, facebookowy fanpage SKG, nasza facebookowa grupa XXXV KPG, może strona SKPB Warszawa.
Oprócz tego ogłaszamy się wśród znajomych.
Podział obowiązków : ja układam zgrubną treść ogłoszenia, chłopaki publikują je na ww. portalach i zbierają zgłoszenia na swoje maile (ja do piątku do wieczora jestem odcięty od internetu ).

Przekąski na trasę

Każdy we własnym zakresie, ale zalecimy zabranie :
2 czekolad, 200 g bakalii, 100 g kabanosów i większej ilości kanapek na sobotę ( żeby starczyło na śniadanie i nawet na później, ciepły posiłek dopiero na kwaterach)

To tyle na razie.
Ja jutro nie dam rady się spotkać, bo wyjeżdżam z Warszawy. Proponuję umówić sie na Skype w weekend.
Za chwilę opublikuję treść ogłoszenia (chłopaki dostosujcie je i po zatwierdzeniu przez Michała, zamieście na stronach ! ) i rozpiskę na moje przerwy. Temat referatu później.

Pzdr
Jędrek
ODPOWIEDZ