Przejście Letnie 2016

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Daniel S.

Przejście Letnie 2016

Post autor: Daniel S. »

Wszystkie informacje związane z tegorocznym Przejściem Letnim, które odbędzie się w pasmie Świdowca i Czarnohory na Ukrainie będą zamieszczane w tymże wątku.

Wyjazd 08.07.2016 wieczorem z Warszawy, zaś powrót 17.07.2016 po południu do Warszawy.

Ubezpieczenie Grupy:

Travel Sport Medium w Axa Polska:
Ubezpieczenie na 6 pełnych dni w górach na Ukrainie (od 10.07 do 15.07) wyniosłoby na osobę 21,56 zł.
Jest to ubezpieczenie zawierające najważniejsze dla nas OWU (KL: 20000 EUR, NNW: 2000 EUR, ratownictwo 5000 EUR, BG:200 EUR), a także:
- Dla Grup powyżej 10 osób obowiązuje zniżka składki 10%.
- Dla osób poniżej 25 roku życia obowiązuje zniżka składki 10%

Transport Powrót:

Przy opracowywaniu powrotu założyłem, że wracając przez Lwów będziemy chcieli go zwiedzić na co został przeznaczony dzień 16.07, a więc łącznie transport powrotny wygląda następująco:
Dzembronia-Werchowyna-Worochta-Lwów-Przemysł-Warszawa

Bus z Dzembronii do Werchowyny odjeżdża codziennie o godzinie 14 (jedyny kurs jak wyczytałem z ukraińskich stron). Napisałem też do Chatki u Kuby - schroniska polskiego w Dzembronii, abyśmy byli 100 % pewni czy to jedyna opcja.

Busy z Werchowyny do Worochty, na poniższym załączniku (kolumna 1 Werchowyna - kolumna 3 Worochta)
http://files.tinypic.pl/i/00795/6e66tbkc2zh3.jpg
Jak widzimy ostatni odjeżdża o 19:15 z Werchowyny i w Worochcie jest o 20:10.

Pociąg z Worochty do Lwowa na poniższym załączniku:
http://images.tinypic.pl/i/00795/ijlmc20bzv5v.jpg
Pociąg odjeżdża o 2:17 i we Lwowie jesteśmy o 8:10 rano dnia 16.07.

Jest jeszcze opcja powrotu z Jasinii (tym samym pociągiem) o godzinie 1:26:
http://files.tinypic.pl/i/00795/o9on8qqgfq7q.png

Ze Lwowa z kolei przedostalibyśmy się wieczorem marszrutką do granicy, przejście pieszo (najszybciej) i busikiem do Przemyśla - tez warto zobaczyć! (Nocleg na ogarnięcie się w jednym z 2 oddziałów PTTK - oba są przy stacjach PKP)

Rano w niedzielę pociąg do Warszawy ze stacji Przemyśl Główny o godz. 7:41 (jedyny bezpośredni) i w Warszawie jesteśmy o godz. 14:34.

PS. Jadłospis i transport na miejsce ukazać ma się niebawem.
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście Letnie 2016

Post autor: Jedras »

Cześć,


1. Jadłopis
udostępniłem Wam arkusz z jadłopisem. Dziś jeszcze wprowadzę zmiany, bo uwzględniłem na razie tylko 2 posiłki dziennie. Chcemy zrobić zakupy centralne i porozdzielać posiłki na paczki, każda paczka będzie zawierać jeden posiłek.

2. Transport Tam
Umówiliśmy się z Danielem, że ja będę ogarniał sam jadłospis, a on ogarnie transport w obie strony.

3. Opieka medyczna i zasady ratownictwa górskiego
W Kapatach Wschonich na Ukrainie funkcjonuje ratownictwo górskie, organizacja ma skrót HRPZ.
Tutaj znajduje się mapka z posterunkami:
http://www.karpaty.travel.pl/index.php? ... &fn_id=354.
Tu jest link do listy posterunków:
http://www.podkarpatskarus.net/images/t ... y%20HS.pdf

Najbliżej nas będą posterunki : w Jasinie i Leżeścinie.
Górskim telefonem alarmowym jest : 101, jednak można się do niego dodzwonić wyłącznie z ukraińskich telefonów.

Co do apteczki, to jej stan powinien być na tę chwilę następujący :

https://drive.google.com/file/d/0B0CRVA ... s4NkU/view

Rzeczy na czerwono zostały uzupełnione przed zimówką, natomiast na ani na zimówce ani na wiosennym na szczęście nie musieliśmy za wiele medykamentów używać, więc jej stan nie uległ większym zmianom. Ale upewnię się jeszcze co do stanu apteczki.

4. Sprzęt wspólny :
Namioty:

Udostępniłem Wam arkusz, w którym proszę o wpisanie swoich danych i informacji na temat posiadanych namiotów.

Siekierki/Piły:

Powinny być w siedzibie.

Gary i pokrywki:

Tu może być pewien problem. Na przejściu wiosennym okazało się, że jeden gar jest dziurawy i mieliśmy użytek tylko z jednego sprawnego. Postaram się upewnić co do ich stanu , ale na tę chwilę planujemy wziąć 2 gary.

Apteczka Sprzętowa :

Powinna być w siedzibie.

Rękawice do garów (jedna para) :

Jeżeli nie ma w siedzibie, to zakupimy.

Torba z Ikei do noszenia butelek z wodą:

JW.

5. Lista sprzętu indywidualnego:


- leki osobiste
- paszport
- kompas
- mapa Czarnohory w skali 1:50000, np. Compass (zalaminowana albo w mapniku!)
- czołówka + zapasowe baterie
- zegarek
- okulary przeciwsloneczne
- świeczka + zapałki/zapalniczka
- zapasowa gotówka + dokumenty
- buty trekkingowe (dobrze zaimpregnowane)
- skarpety trekkingowe!
- spodnie długie (najlepiej nieprzemakalne)
- spodenki krótkie
- stuptuty
- koszulki niebawełniane
- ciepły polar
- nieprzemakalna kurtka
- czapka z daszkiem
- plecak + osłona przeciwdeszczowa plecaka
- śmiećworki
- karimata
- śpiwór
- menażka metalowa + łyżka + kubek + nóż
- przybory toaletowe (w tym krem do opalania)
- folia termiczna/NRC
- papier toaletowy
- żel do mycia rąk
- 2 butelki plastikowe z wodą pitną 1,5 l
- odblask
- jedzenie przydziałowe z jadłospisu
- sprzęt wspólny przydziałowy

6. Promocja wyjazdu :
Dziś się tym zajmiemy.
@Ewa, czy do rozgłoszenia wyjazdu potrzebujemy znać trasę ? Jeżeli tak, to czekamy na opublikowanie jej z Waszej strony. Rozumiem, że w ogłoszeniu powinniśmy zawrzeć także wstępny koszt ?

Pozdrawiam
Jędrek
Paulina
Posty: 257
Rejestracja: 2012-11-09, 20:26

Re: Przejście Letnie 2016

Post autor: Paulina »

Cześć, ponownie służę pomocą. Jak będziecie mieć ogłoszenie to wyślijcie do mnie, wrzucę na stronę i fb.

Jeśli będziecie potrzebować czegokolwiek z siedziby to jestem na miejscu, więc telefon albo mail wcześniej jak będziecie chcieli coś na przejście zabrać.

:)
Jedras
Posty: 65
Rejestracja: 2015-11-02, 23:37

Re: Przejście Letnie 2016

Post autor: Jedras »

Dzięki, będziemy wkrótce uderzać do Ciebie :)
Daniel S.

Re: Przejście Letnie 2016

Post autor: Daniel S. »

TRANSPORT

Tam:
Wyjazd o godzinie 22 w piątek 08.07.2016 busem z Dworca Zachodniego i o godzinie 7 rano jesteśmy planowo we Lwowie. Zwiedzanie Lwowa w sobotę i o godzinie 20:40 odjazd nocnym pociągiem to Tiaczewa (kuszetki - można się wyspać :) i na miejscu jesteśmy planowo o 8. W Tiaczewie jedziemy pierwszą marszrutką do Ust Czornej (wiem, że o 10:30 odjeżdża marszrutka do Ust Czornej - jedzie 1,5 godziny ok. 70 km). O godzinie najpóźniej 12 wchodzimy w dzicz...

Powrót:
W sobotę 16.07.2016 około południa zatrzymujemy się w Dzembronii w Chatce u Kuby - schronisko Polaka, z którego pomocą moglibyśmy wynająć tanio busika, który zawiezie nas Werchowyny. Odjazd z Werchowyny rozkładowym busem o 15:20 do Iwano Frankiwska (3 godziny drogi). W Iwano-Frankiwsku jedziemy pierwszym możliwym busem do Lwowa, w którym spędzamy noc i w południe dnia następnego (niedziela 17.07.2016) odjazd do Warszawy, w której bylibyśmy późnym wieczorem (Jest też opcja powrotu busem prosto z Iwano-Frankiwska do Warszawy - tylko wtedy jesteśmy w domu w niedzielę rano).


Koszty dla biletów normalnych: Najdroższy jest bus Warszawa-Lwów ok. 60-70 zł w 1 stronę, nocny pociąg kosztuje 23 zł, busy 10-20 zł, marszrutki kilka złotych, wynajęcie busa w Dzembronii - 250/300 hrywien czyli ok. 45 zł, taxi koszt 200 hrywien. Przewiduję wydanie ok. 200-250 złotych na transport.
MarcinK

Re: Przejście Letnie 2016

Post autor: MarcinK »

To jednak zwiedzanie Lwowa na początku wyjazdu? To w ostatnim dniu upierałbym się jednak przy przejeździe wcześnie rano z Lwowa do granicy, dalej busem do Przemyśla (tak najtaniej), parę godzin na zwiedzanie Przemyśla (a warto!) i po południu PKP do Wawy, z przesiadką w Rzeszowie (np. tak Przemyśl IC 14:17, Rzeszów 15:37 IC /16:41 TLK, W-wa Centr. 21:55). Ale bilety na połączenie z przesiadką trzeba kupować w IC w kasie (łącznie taniej), Internet tego nie oferuje.
ODPOWIEDZ