siódma kursówka

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

siódma kursówka

Post autor: Mikhael »

Cześć wszystkie współkursanty!

Stanowisko Komisji Szkoleń jest takie, że aby odbyła się dodatkowa kursówka w styczniu, musimy sami wybrać termin i namówić co najmniej jednego instruktora. Wpierw warto by więc ustalić ile osób chciałoby wziąć udział w tym niecnym przedsięwzięciu i w jakim terminie. W tym celu przygotowałem poniżej formularz googlowy.

https://drive.google.com/open?id=1tU86K ... yFiijG4_5c

Najatrakcyjniejszy dla kursantów powinien być moim zdaniem oczywiście termin 6-8 stycznia (długi łykend!), który jest jednocześnie najbardziej wymagający organizacyjnie (ferie studenckie i konieczność wcześniejszego ogarnięcia sprzętu wspólnego). Niemniej jednak ostateczny termin będzie wypadkową całkowitej preferencji kursantów i chęci oraz dostępności instruktorów w danym czasie.

Jeżeli chodzi o wyniki ankiety, to mogę je potem udostępnić kursantom, którzy się wpiszą.
Fajnie by było, gdybyśmy już do wtorku wiedzieli, czy mamy chętnych na ten wyjazd, co będzie szczególnie ważne, jeżeli preferowanym terminem okaże się długi weekend. Wtorkową wigilię można by wtedy nikczemnie wykorzystać do celów agitacji wśród instruktorów.

Pozdrawiam
Michał


blazej
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-02, 19:47

Re: siódma kursówka

Post autor: blazej »

Wyśmienity pomysł, właśnie wszedłem na forum, by założyć temat o bardzo podobnej treści.

Nie spać, zapisywać się!
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: siódma kursówka

Post autor: Mikhael »

Na chwilę obecną mamy 8 osób na 14-15 stycznia, 7 osób na 6-8 stycznia i po 6 na 21-22 stycznia oraz 28-29 stycznia.
szyba
Posty: 15
Rejestracja: 2016-11-03, 00:20

Re: siódma kursówka

Post autor: szyba »

Ja tylko napomknę, że 21 stycznia jest karnawałówka. ;)
blazej
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-02, 19:47

Re: siódma kursówka

Post autor: blazej »

IMHO 14-15 wygląda bardzo dobrze.

6-8 jest dłuższa, ale biorąc pod uwagę przerwę świąteczno-noworoczną zostało stosunkowo mało czasu.

Spróbujmy jutro znaleźć jakiegoś chętnego instruktora/kę,
blazej
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-02, 19:47

Re: siódma kursówka

Post autor: blazej »

Z radością chciałem donieść, że zgodnie z planem Michała udało się znaleźć dziś dwójkę chętnych instruktorów do przeprowadzenia kursówki 14-15 stycznia. Będą to Ewa Janczarek i Jędrzej Witkowski.

Michale, czy mógłbyś przesłać mi listę tych 8 zainteresowanych kursantów? Pozostałe zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie, najlepiej z e-mailem, założę jakiś wspólny dokument google, który powinien ułatwić organizację.
Gość

Re: siódma kursówka

Post autor: Gość »

Cześć, czy możecie mi udostępnić
https://drive.google.com/open?id=1tU86K ... yFiijG4_5c
bo nie działa...
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: siódma kursówka

Post autor: jedrek_witkowski »

Witajcie,

potwierdzam informację Błażeja, że razem z Ewą Janczarek poprowadzimy kursówkę w weekend 14-15 stycznia!

Szczegółowe informacje opublikujemy w tym wątku na forum w pierwszych dniach po Nowym Roku. Przed kursówką odbędzie się tylko jedno spotkanie przygotowawcze (11 stycznia), dlatego większość przygotowań i naszej komunikacji będzie odbywała się przez forum. Prośba więc o śledzenie tego wątku od 2 stycznia i odpowiadanie na bieżąco na wiadomości.

Błażej, wrzuć proszę na forum listę osób, które dotychczas się zgłosiły. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się dopisać prosimy o wpis na forum.

Dobrych Świąt!

Jędrek Witkowski
ZosiaS
Posty: 114
Rejestracja: 2015-11-10, 12:19

Re: siódma kursówka

Post autor: ZosiaS »

Cześć,

Serdecznie proszę o dopisanie mnie do uczestników

pozdrawiam

Zosia
Marta_Sikora
Posty: 64
Rejestracja: 2014-10-30, 12:56

Re: siódma kursówka

Post autor: Marta_Sikora »

Cześć
Czy jest szansa bycia waletem?
M.
blazej
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-02, 19:47

Re: siódma kursówka

Post autor: blazej »

Lista osób do tej pory zgłoszonych:

1. Michał Wyroba
2. Maria Kapaon
3. Jakub Pruszyński
4. Dominika Martynowska
5. Paulina Bartosińska
6. Mirosław Sidorowicz
7. Szymon Bachnij
8. Błażej Osiński
9. Zosia Szejman

Podzieliłem się też ze wszystkimi dokumentem google, gdzie będzie można być może łatwiej koordynować pewne operacje.
jedrek_witkowski
Posty: 130
Rejestracja: 2011-10-27, 07:55

Re: siódma kursówka

Post autor: jedrek_witkowski »

Drogie, Drodzy,

dziękujemy, za dotychczasowe zgłoszenia do udziału w kursówce, jeśli ktoś jeszcze chciałby do nas dołączyć, prosimy o informację za pośrednictwem forum w tym wątku.

Tak jak pisałem poprzednio przed kursówką odbędzie się tylko jedno spotkanie przygotowawcze – 11 stycznia. Obecność na nim będzie obowiązkowa, ale większość przygotowań i tak musimy poczynić przed samym spotkaniem, prosimy zatem o aktywność na forum! Godzinę spotkania potwierdzimy po 1 stycznia.

Podstawowe informacje

Jedziemy w Beskid Żywiecki.
Wyjeżdżamy 13 stycznia wieczorem, wracamy w niedzielę 15 stycznia lub w poniedziałek nad ranem – ostateczną decyzję w tej sprawie podejmiemy, po poznaniu opcji transportowych. Późniejszy powrót daje szansę na dłuższe prowadzania, które potem będziecie doskonalili w czasie zimówki.
Śpimy pod namiotami, powinniśmy oczekiwać aury zimowej – konieczne będą ciepłe śpiwory, dobre buty, dużo skarpet na zmianę, termosy.

Zadania
Prosimy o zgłaszanie chęci podjęcia się poszczególnych zadań. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy, ale prosimy o to żebyście zgłaszali się do zadań, których jeszcze nie wykonywaliście (!) [/u]

1. Dojazd z Warszawy
a. wyjazd w piątek wieczorem do Sidziny; o ile to możliwe, chcemy dojechać tam w nocy
b. zadanie to obejmuje też znalezienie najlepszej oferty cenowej na wybrany przejazd (po naszej akceptacji), zakup biletów dla grupy oraz prowadzenie zbiórki na dworcu
c. deadline na publikację opcji transportowych na forum to 3 stycznia, godzina 20.00; w tej informacji powinna się znaleźć informacja o możliwych opcjach, przewoźnikach, godzinach (odjazdu z Warszawy i dojazdu do Sidziny) i cenach

2. Powrót do Warszawy
a. dwie opcje – powrót z Zawoi lub Makowa Podhalańskiego
b. prosimy o sprawdzenie opcji powrotu w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek nad ranem
c. zadanie to obejmuje też znalezienie najlepszej oferty cenowej na wybrany (po naszej akceptacji) oraz zgromadzenie i sprawdzenie (!) kilku numerów do kierowców lokalnych busów (w okolicach Makowa i Zawoi)
d. deadline na publikację opcji transportowych na forum to 3 stycznia, godzina 20.00; w tej informacji powinna się znaleźć informacja o możliwych opcjach, przewoźnikach, godzinach (odjazdu i dojazdu do Warszawy) i cenach

3. Jadłospis
a. zadanie dla dwóch osób (!)
b. na jadłospis składają się kolacja w kanapek z Warszawy + herbaty z termosów; sobota: śniadanie, obiad, kolacja; niedziela: śniadanie, szybki ciepły posiłek (np. pożywna zupa)
c. zadanie obejmuje przygotowanie menu (potrawy, składniki i gramatura na osobę; pamiętajcie o przekąskach), naniesienie zmian na podstawie naszych uwag, przygotowanie listy zakupowej z podziałem na poszczególnych uczestników, publikacja ostatecznego menu i informacji i jedzeniu, które zabieramy na forum

4. Apteczka i telefony alarmowe
a. Zadanie obejmuje sprawdzenie zawartości apteczki ratunkowej i jej uzupełnienie, jeśli będzie to konieczne
b. zebranie danych potrzebnych do ubezpieczenia grupy oraz wykupienie samego ubezpieczenia
c. interesuje nas NNW (nie interesuje nas ubezpieczenie KL), prosimy o przedstawienie na forum opcji z wyceną i informacjami, czym opcje się różnią do 3 stycznia do godz. 20.00

5. Sprzęt wspólny
d. wyjazd ma charakter namiotowy, konieczność ustalenia liczby miejsc namiotowych, zabierzemy ze sobą piłę, dwa kociołki – koniecznie z pokrywkami (trzeba sprawdzić ich jakość), rękawice, torbę na butelki
e. Zadanie obejmuje upewnienie się, że wszyscy będą mieli miejsce w namiocie (Ewa i ja mamy namiot dla siebie)
f. Prosimy o podsumowanie przygotowań w tym obszarze do 9 stycznia do godz. 20.00 (szczególnie jeśli chodzi o namioty i stan sprzętu wspólnego do zabrania)

6. Sprzęt indywidualny
a. Poprosimy o przedstawienie kompletnej listę sprzętu indywidualnego, który każda i każda z nas powinni mieć ze sobą
b. Deadline publikacji listy na forum to poniedziałek 9 stycznia, godz. 20.00

Referaty i wiedza ogólna
Wszystkich uczestników kursówki obowiązuje wiedza dotycząca topografii Beskidu Żywieckiego. Wszystkich prosimy również o zebranie informacji na temat kościoła w Sidzinie, mile widziane ciekawostki, które wszystkich wprawią w osłupienie :)

Ponadto prosimy o opracowanie sześciu referatów, poniżej ich tematy. Tutaj również obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Uwaga: referaty mówimy z pamięci, nie czytamy z kartki (!)
1. Piętrowy układ roślinności w Beskidach (gatunki roślin, stoki północne i południowe - różnice) oraz Park Narodowy
2. Historia turystyki (Beskidenverein, Hugo Zapałowicz, wojna na pędzle). Pierwsze schroniska.
3. Pasterstwo w Beskidzie Żywieckim (tradycje)
4. Zarys etnografii Beskidu Żywieckiego
5. Sławni harnasie w Beskidach (można się dogrzebać do fajnych historyjek ;-))
6. Topografia Beskidu Żywieckiego

Kursówka jest wyjazdem szkoleniowym, chcemy mieć możliwość skoncentrowania się na tym właśnie wymiarze wyjazdu, dlatego niestety nie zabieramy tym razem waletów.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących poszczególnych zadań piszcie proszę do mnie na maila jedrekwitkowski małpa na gmailu.

Pozdrawiamy
Ewa i Jędrek
Maria Kapaon
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-06, 23:23

Re: siódma kursówka

Post autor: Maria Kapaon »

Biorę zadanie 6- sprzęt indywidualny.
Referat-3 Pasterstwo w Beskidzie Żywieckim
blazej
Posty: 28
Rejestracja: 2016-11-02, 19:47

Re: siódma kursówka

Post autor: blazej »

Wybieram temat 2 - historia turystyki.

Zadanie 5 - sprzęt wspólny.
Jakub Pruszyński
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-28, 14:19

Re: siódma kursówka

Post autor: Jakub Pruszyński »

Wybieram temat 5.
Zadanie 3 - jadłospis
ODPOWIEDZ