3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: Ania_Zeth »

Hej,

Pamiętajcie proszę o wpłaceniu I raty za kurs przed wyjazdem na kursówkę.
Przypominam, że jest to 100zł płatne na konto:
11 2130 0004 2001 0609 0799 0003
Tytułem: Imię i nazwisko kursanta/ I rata 37KPG

:)
klaudik
Posty: 15
Rejestracja: 2016-11-17, 21:12

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: klaudik »

Nie będzie mnie dzisiaj, ale daję jadłospis, żebyście ocenili:


SOBOTA
Śniadanie1: kanapki przygotowane w domu. Każdy ma wziąć ilość odpowiednią dla siebie (proponuję 3-4 kanapki), ze składnikami, które Wam smakują, najlepiej kilka różnych  Przykład: kanapka z masłem orzechowym i dżemem lub z szynką, sałatą i pomidorem.


W trasie: czekolada, bakalie, orzechy, żelki 4 paczki, słodka czarna herbata w termosach + mięta w 2, kabanosy/kiełbaski tofu
<na osobę: 50g orzechów + 50g suszonych owoców + 1/3 paczki żelek + 0,5 czekolada + kabanosy/kiełbaski tofu 50g >


Obiad 1:
kasza gryczana
+ granulat sojowy (400g)/kiełbasa(40g)
+ papryka
+ sos pieczeniowy jasny z torebki (4 opakowania)
+ pestki słonecznika
+ groszek z puszki(3puszki po 400g)
+ przyprawy: sól, przyprawa do gulaszu, imbir, papryka

* mięsna wersja + kiełbasa myśliwska -> proszę o informacje jak w końcu chcecie te posiłki, czy mięsne czy bezmięsne

<na osobę:
wege: kasza gryczana100g + 40g granulatu sojowego z przyprawami + 1/2 papryki na osobę + garść pestek 20g + groszek 65g (liczę z masy po odsączeniu – wychodzi 1 puszka na 4 osoby)

mięsne: kasza 100g + 20g granulatu sojowego z przyprawami + kiełbasa 20g + garść pestek 20g+ 1/2 papryki na osobę + groszek 65g >

Przyrządzenie: Gotujemy wodę w obu garach – do jednego wrzucamy kaszę, do drugiego granulat, jak wchłonie wodę to przyprawiamy, dajemy sos przygotowany w menażkach i podajemy do menażek. Jak kasza się ugotuje to każdy dostaje teoretycznie po 1 woreczku. Kiełbasę do każdej menażki osobno lub do wspólnego gara po tym jak zostaną zabrane wege wersje. Herbatę robimy jak zwolni się gar.

Do obiadu herbata earl grey w garze.

Aczkolwiek idea mojego obiadu „zalej wrzątkiem i gotowe” się rozsypała, więc nie wiem czy wykonanie nie jest zbyt kłopotliwe i nie wrzucić zamiast granulatu ciecierzycy z puszki.


Kolacja2:
• Soczewica 600g w puszce
• Kostka grzybowa/warzywna x10 kostek (zrobimy bulion z ok. 5l)
• Koncentrat pomidorowy w puszcze 70g
• warzywa suszone 300g
•czosnek kilka ząbków, imbir
• Przyprawy: garam masala, sól, pieprz, czosnek, kmin rzymski
•cebula x3

Gotujemy bulion z warzywami, na koniec wrzucamy soczewicę z puszki, koncentrat i gotowe.

<na osobę: 450ml: soczewica 55g + warzywka ok.27g>

Lub
• barszcz czerwony w torebce (jedna torebka na trzy osoby)
• tortellini

<na osobę: 300ml + 100g tortellini>


Do kolacji herbata czarna z imbirem w garze.



NIEDZIELA

Śniadanie2: owsianka + suszone banany+ żurawina + masło orzechowe + pestki dyni + mleko w proszku <na osobę: 100g płatków na wodzie + garść żurawiny 20g + banany 20g+ garść pestek dyni 10g + łyżka masła orzechowego + mleko 10g>

Przyrządzenie: zalewamy owsiankę wodą i mieszamy w garze z dodatkami, kto chce zabiera porcję bez mleka do menażki i do gara ogólnego dodawane jest całe mleko w proszku.

W trasie: czekolada, bakalie, orzechy, słodka czarna herbata w termosie, kabanosy/kiełbaski tofu, baton wedle uznania
<na osobę: 50g orzechów + 50g suszonych owoców + 1 czekolada + kabanosy/kiełbaski tofu 50g + baton>


Kolacja2:
• ryż biały 1100g
• jabłka 500g
• cynamon, cukier


<na osobę: 100g ryżu + 45g jabłek + cukier 15g>


Do posiłku czarna herbata earl grey w garze.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: Wolu »

Klaudia,
Przyjmijmy, że osoby, które nie wpisały się w arkuszu jako wege, jedzą wszystko - czyli dla nich wersja mięsna.

Sobota
śniadanie - OK
przegryzki - OK
obiad - na razie mam kilka pytań
Jak długo ten granulat sojowy będzie musiał się namaczać?
Jeśli chcesz żeby granulat nabrał smaku, to dlaczego chcesz go przyprawiać dopiero po tym jak wchłonie wodę?
Jeśli granulat nie musi nabierać smaku, to czy nie można by dorzucić przypraw do sosów w menażkach?
Proszę o wyjaśnienia, bez nich trudno mi się ustosunkować do propozycji tego posiłku.
kolacja - obie wersje OK, z tą uwagą, że zależy nam na czasie, a "normalne" suszone warzywa zazwyczaj muszą gotować się przez 15-20 minut. Są jednak w sprzedaży także drobniej krojone suszone warzywa, którym wystarczy 3-5 minut.

Niedziela
śniadanie - OK
przegryzki - OK
kolacja - To raczej wygląda na porządny obiad. Chętnie dowiem się kiedyś jak go chciałaś przygotować, bo nasuwa się tu kilka rozwiązań, ale od razu mówię, że na tą kursówkę to nie przechodzi. Tutaj naprawdę chcemy błyskawiczny posiłek, więc prosimy o barszcz z tortellini.

Niedzielne posiłki masz z głowy, sobotnie wymagają drobnego doszlifowania.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: wex »

Cześć,

przesyłam podsumowanie dzisiejszego spotkania:

0. Dzięki za dotychczasowe przygotowania kursówki - idą naprawdę sprawnie. Za to rozczarowująca była dzisiejsza frekwencja - na spotkaniu były tylko 3 osoby (i dwóch prowadzących). To utrudnia organizację, no i marnuje nam czas - mogliśmy umówić się dużo później i nie czekać bezczynnie kwadransa na spóźnialskich. Informacja o tym, że nie możecie przyjść byłaby pomocna.

1. Pierwszy przewodnik. Weronika - jako osoba odpowiedzialna za transport tam - będziesz naszym pierwszym przewodnikiem. Twoim zadaniem jest by wszyscy w komplecie dojechali do Ropicy Górnej. Napisz czytelną informację gdzie i o której mamy przyjść na zbiórkę przed wyjazdem (sugeruję co najmniej 45 minut przed odjazdem pociągu).

2. Bilety. Kasia jest odpowiedzialna za wykup biletów. Kasia - czekamy na podsumowanie jaka konfiguracja wychodzi najtaniej (dla studentów i niestudentów).

3. Do kursówki dołączyła Renata, dostając temat: Infrastruktura turystyczna w Beskidzie Niskim.

4. Czekamy na domknięcie ostatnich tematów. Od ich stanu zależy czy spotkamy się jeszcze za tydzień - poinformuję o tym później.
klaudik
Posty: 15
Rejestracja: 2016-11-17, 21:12

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: klaudik »

Oj poprawka z tym granulatem - on musi nabrać smaku i chciałam zalać go wodą z kostką grzybową (teraz zauważyłam że gdzieś mi uciekła) i przyprawami, a jak wchłonie wodę to dać resztę składników- paprykę i groczek.
I teraz pytanie z tymi wersjami. Bo jeśli tylko dwie osoby bez mięsa to im tylko dać granulat a reszcie równowartość w postaci kiełbasy czy tak jak było że wszyscy granulat tylko w mięsnych wersjach jest go mniej plus Kiełbasa?
Bo jeśli tylko dwie porcje miałyby być z grnaualtem to lepiej zalać i przyprawić go w menazkach. Wtedy sos i skladniki by się wymieszało w drugim garze, ewentualnie z ugotowana kaszą albo w garze po kaszy (wtedy w drugim garze można by jednocześnie robić herbatę) i można by po równo rozdzielać.
Jeśli wszyscy tylko w różnych ilościach to chyba lepiej w garze zalać z przyprawami i wymieszać z sosem, papryką i groszkiem, zabrać wege wersję i dorzucić kiełbasy do gara i dalej porozdzielać.

Co do kolacji niedzielnej to ryż z jabłkami zastąpić barszczem, tak?

I co do sobotniego obiadu i warzyw suszonych to można poszukać tych warzyw co mówisz albo dorzucić coś puszkowego np. kukurydzę, ale to kolejny ciężar a te warzywa chyba lepiej będą pasować skoro to ma być zupa.
k.wolf

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: k.wolf »

Bilet weekendowy - 81zł

Warszawa Centralna - Gorlice Zagórzany (23:05 - 06:46) TLK53170
normalny - 65,7zł
studencki - 32,19zł

Gorlice Zagórzany - Skierniewice - Warszawa Centralna (22:22 - 06:30) TLK30178

Gorlice Zagórzany - Warszawa Centralna
normalny - 65,7zł
studencki - 32,19zł

Skierniewice - Warszawa (pociąg ma numer TLK35171, natomiast jest to ten sam pociąg zmiana numeracji wynika z tego, że część wagonów jest odczepiana/doczepiana)
normalny - 18zł
studencki - 8,82zł

Podsumowując:
osoby bez zniżek: bilet weekendowy + Skierniewice-Warszawa = 99zł
osoby ze zniżką studencką: 2x32,19 = 64,38zł

Busy ogarnia Weronika.
Awatar użytkownika
dobmaks
Posty: 19
Rejestracja: 2017-11-07, 19:51

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: dobmaks »

Dobra wiadomość o tym transporcie.
Wobec tego osobom które wpłaciły po 165zł będę oddawał po 55zł.

Brakuje mi jeszcze wpłat od 3 osób. Proszę o jak najszybsze wpłacenie po 110zł.
Dane do przelewu macie w e-mailu.
Maks D. :roll:
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: wex »

Dzięki, Kasia. Plan wygląda ok! Możesz wykupić bilety (tylko - patrz poniżej).

Zmienił nam się skład osobowy kursówki - niestety nie pojedzie z nami Weronika, ale pojedzie Kasia Brama (uwaga do transportu - zmienia się rozkład zniżek PKP). Kasia przejmie obowiązki Weroniki - oprowadzanie po cerkwi w Bodakach i transport tam (dokładniej - załatwienie busów). Kasiu B, skontaktuj się z Kasią W. żeby dowiedzieć się co jeszcze jest do zrobienia.

Kasia B. jest także naszym pierwszym przewodnikiem - zadanie to przetransportować wszystkich w komplecie do Ropicy Górnej. Kasia - napisz na forum gdzie i o której jest zbiórka (sugeruję co najmniej 45 min przed odjazdem pociągu).
k.wolf

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: k.wolf »

Ok, rozumiem że status ze zniżkami jest zaktualizowany w liście osobowej.

Co z Renatą mamy jakieś info czy dołączyła.

Bilety kupuję dzisiaj więc jeśli ktoś jesczze nie wpłacił, to ostatni dzwonek.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: wex »

Tak, lista osobowa jest aktualna - uwzględnia też Renatę, która uczestniczy w kursówce.

Dodatkowo, mamy jeszcze jedną osobę z kadry która dołączy do kursówki! Będzie to Marcin Bruzda, jego dane są już w dokumencie.
Kasia - po tym jak wykupisz bilety, kolejne osoby zgłaszające się będą musiały załatwić je sobie już na własną rękę.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: Wolu »

klaudik pisze:Oj poprawka z tym granulatem - on musi nabrać smaku i chciałam zalać go wodą z kostką grzybową (teraz zauważyłam że gdzieś mi uciekła) i przyprawami, a jak wchłonie wodę to dać resztę składników- paprykę i groczek.
I teraz pytanie z tymi wersjami. Bo jeśli tylko dwie osoby bez mięsa to im tylko dać granulat a reszcie równowartość w postaci kiełbasy czy tak jak było że wszyscy granulat tylko w mięsnych wersjach jest go mniej plus Kiełbasa?
Bo jeśli tylko dwie porcje miałyby być z grnaualtem to lepiej zalać i przyprawić go w menazkach. Wtedy sos i skladniki by się wymieszało w drugim garze, ewentualnie z ugotowana kaszą albo w garze po kaszy (wtedy w drugim garze można by jednocześnie robić herbatę) i można by po równo rozdzielać.
Jeśli wszyscy tylko w różnych ilościach to chyba lepiej w garze zalać z przyprawami i wymieszać z sosem, papryką i groszkiem, zabrać wege wersję i dorzucić kiełbasy do gara i dalej porozdzielać.
Uciekasz z odpowiedzią na pytanie ile ten granulat musi się namaczać, żeby zmięknąć. W każdym razie widzę, że zauważasz problem jakim jest zajętość dwóch garów i niemożliwość gotowania wody na herbatę. Jeśli chcesz pozostać przy tej potrawie, to widzę tylko jeden sensowny sposób jej przygotowania:
W jednym garze gotujesz kaszę.
W drugim gotujesz wodę na herbatę. Zanim wrzucisz torebki z herbatą, to odlewasz trochę wrzątku i zalewasz nim granulat w menażkach wegetarian. Mięsożerni nie dostaną granulatu tylko więcej kiełbasy. Sosy przyrządzisz też w menażkach. Przyprawy musisz rozdzielić do granulatu i do sosów, żeby mięsożercy też je poczuli. Kiełbasę podsmażasz w menażkach. Musisz tylko sobie ułożyć odpowiednio kolejność działań, bo będziesz mieć ograniczoną ilość naczyń.
klaudik pisze:Co do kolacji niedzielnej to ryż z jabłkami zastąpić barszczem, tak?
Tak. Ewentualnie można będzie zamienić zupę sobotnią z niedzielną.
klaudik pisze:I co do sobotniego obiadu i warzyw suszonych to można poszukać tych warzyw co mówisz albo dorzucić coś puszkowego np. kukurydzę, ale to kolejny ciężar a te warzywa chyba lepiej będą pasować skoro to ma być zupa.
Można też wymyślić inny zagęstnik do zupy np. makaron. W przeliczeniu na jednostkę masy byłby bardziej pożywny niż warzywa z puszki.
K.wolf

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: K.wolf »

Bilety kupione, jeszcze raz Maks wielkie dzięki za pomoc. Niestety nie mamy w drodze do 3 miejscówek ale możliwe ze jeszcze uda je sie ogarnac.

Nikt nie kontaktował sie ze mna w sprawie ogarnięcia busa wiec informuje, ze ten temat nie jest dograny.
klaudik
Posty: 15
Rejestracja: 2016-11-17, 21:12

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: klaudik »

Wolu pisze: Uciekasz z odpowiedzią na pytanie ile ten granulat musi się namaczać, żeby zmięknąć. W każdym razie widzę, że zauważasz problem jakim jest zajętość dwóch garów i niemożliwość gotowania wody na herbatę

Myślałam, że już pisałam - z 3 minuty :) i wlasnie nie wiem czy zajęcie dwóch garów na obiad to problem czy nie :D jeśli nie to problem z głowy, jeśli tak to zrobimy tak jak mówisz.

I co do zagęstnika zupy to soczewica jest tym zagęstnikiem plus ma to być szybkie przygotowanie, więc makaron mi średnio tu pasuje. Znalazłam w sklepie niedaleko mnie jakieś warzywka drobne to jutro sprawdzę ile czasu potrzebują na zrobienie się.
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: wex »

Kasia - dzięki za zakup. Tylko proszę o doprecyzowanie - ile biletów kupiłaś? Dla kogo? Kto musi kupić sobie sam? Czemu nie mamy 3 miejscówek? Co to znaczy, że "może uda je się ogarnąć"?

Liczymy też na rychły update od Kasi B. w sprawie busów.
brama
Posty: 38
Rejestracja: 2009-11-12, 17:23

Re: 3 Kursówka (25-26.11), Beskid Niski

Post autor: brama »

Cześć!
co do busów, to dogadałam się z dziewczynami, ale nie udało mi się dziś dodzwonić do przewodnika.
Transport w tamtą stronę wymaga tylko potwierdzenia, co do powrotu, jeszcze będę próbowała negocjować cenę.

Jeszcze chciałam doprecyzować: transport z powrotem z Małastowa w pobliże stacji Gorlice-Zagórzany, czy lepiej do Gorlic.? Jak wygląda sprawa z kolacją? Czy godzina, którą wstępnie umówiła Kasia W. = 19 jest OK?
ODPOWIEDZ