5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Paveł Marciniak

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Paveł Marciniak »

Tomku, od ponad tygodnia nie mamy od Ciebie żadnego odezwu. 24 listopada przekazałem dalsze sugestie dotyczące organizacji transportu zbiorowego. Jeżeli coś jest niejasne bądź są jakieś inne problemy - należy o tym poinformować, żebym mógł pomóc.
Z punktu widzenia organizacji wyjazdu straciliśmy tydzień. Bilety w tym czasie mogły podrożeć, mogła się też zmniejszyć dostępność miejsc. Jestem rozczarowany.

Renato, czy w tej awaryjnej sytuacji mogę Cię prosić o zorganizowanie nam także powrotu z Korbielowa ?
Zajmujesz się już dojazdem, więc łatwiej będzie Ci ogarnąć też powrót.
Wracamy z Korbielowa, najlepiej w taki sposób, by jak największą część trasy pokonać pociągiem, a jak najmniejszą busem. Oczywiście jeżeli uda się w całości oprzeć na komunikacji publicznej i nie wynajmować busa wcale to byłoby super.

W dalszych krokach trzeba oszacować koszty przejazdu i zebrać pieniążki. Chciałbym, aby we wtorek bilety były już wykupione, tak więc czasu jest mało, ale bardzo liczymy na Twoją pomoc !
MoniaA
Posty: 11
Rejestracja: 2017-11-23, 20:33

Jadłospis

Post autor: MoniaA »

1. Razem z Asią zrobiłyśmy podsumowanie ile nas wyniosą zakupy na nasze wspólne jedzonko. Szacujemy że będzie to tak ok. 350 zł. W związku z tym, że jedzie nas 13 os. zróbmy składkę po 30 zł od osoby. Jak coś zostanie to zwrócimy, a w ten sposób mamy drobny zapas. Zbieramy składkę na jedzenie do wtorku (razem z Asią na pewno będziemy na wykładzie, wiec można kaskę przekazać osobiście) albo jeszcze udostępnimy Wam numer konta. Pamiętamy też oczywiście, aby zabrać oprócz produktów z jadłospisu też przyprawy, herbatę, ... no może cukier też.

2. Nie zapomnijcie, że my z Asią kupujemy jedzenie na posiłki, bez względu na to każdy musi mieć ze sobą:
czekolada 100 g, bakalie 200 g (różnorodne) kabanosy/wędzony ser w warkoczach 100g, woda 1,5 litra, herbatę w termosie (1l)
Kanapki na kolację w piątek, No inne miłe niespodzianki :)

3. Każdy z Was dostanie do plecaka do zapakowania paczkę z jedzeniem, więc przy pakowaniu nie zapomnijcie proszę o zostawieniu trochę miejsca w plecaku na nasze jedzonko (kto co będzie miał prześlemy jeszcze rozpiskę, aby potem osoby dowodzące w czasie posiłków wiedziały gdzie co jest)

4. A i tak, jak wspominałam, czekamy na ochotnika, który pomoże nam w przetransportowaniu jedzenia na miejsce naszej piątkowej zbiórki
Awatar użytkownika
Baron von de Smus
Posty: 32
Rejestracja: 2017-11-08, 17:57
Lokalizacja: WWa/WSC

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Baron von de Smus »

Ubezpieczenie
Jeżeli chcemy jeszcze zbić koszta to teoretycznie jeśli jest potrzeba można np polisę wykupić na terenie RP a za granicę ogarnąć sobie chociażby darmowego EKUZa.

Jedzenie - transport
Poproszę szczegóły na PRIV, prawdopodobnie będę w Warszawie stosunkowo wcześniej to mogę do Was podbić i wesprzeć ;)

Transport
Moja sugestia Renato, a propo biletu weekendowego na "InterCity SA" to honorują na nim zarówno IC oraz TLKi.

Busy
Poleciało wg sugestii właśnie dziesiątki maili do mniejszych przedsiębiorstw/firm/przewoźników w celu znalezienia tańszych połączeń niż aktualna opcja, jeżeli będzie małe żniwo z tego to w poniedziałek popołudniu jak wrócę z delegacji porobię telefony.

A z tą pewnością punktualności, zaletami etc. PKP co do BUSów można przerzucać się argumentami co widać od kilku dni po pierwszych opadach śniegu na Mazowszu... heh... :D
BUSem można wyruszyć na tyle wcześniej, żeby z zapasem czasu dorzucił grupkę już do Zawoi i zdążył podstawić się po sekcję kolejową, ale skoro temat nieakceptowalny w tym przypadku to odmawiam przewoźnikowi ostatecznie i kombinujemy dalej ...
Damian S.ms
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Paveł »

Szanowni Państwo,

Do wyjazdu zostało już tylko kilka dni a tymczasem poza jadłospisem właściwie nic nie jest zorganizowane. Frekwencja na spotkaniach mizerna, a moje prośby, rady, sugestie pozostawiają z reguły bez odpowiedzi.
Organizacja wyjazdu jest WASZYM zadaniem i w WASZYM interesie jest przy okazji organizacji wyjazdu nauczyć się, co może odbyć się tylko poprzez aktywne uczestnictwo i zaangażowanie.

Proszę zatem (często nie po raz pierwszy) o informacje:
1. czas i miejsce zbiórki,
2. godzina odjazdu pociągu z Warszawy, numer wagonu i nasze miejsca,
3. jaki sprzęt bierzemy - kto bierze namioty, ile kociołków, czy coś jeszcze ?
4. jakim pociągiem wracamy, godzina odjazdu ze stacji w górach i przyjazdu do Warszawy, numer wagonu i nasze miejsca.

Powyższe info wymagają ustalenia konkretnej opcji powrotu, zebrania kasy i zakupu biletów.
Na powyższe informacje czekam do wtorku, 5 grudnia do godz. 23:59.
Brak kompletu informacji przed deadlinem odbieram jako brak możliwości zorganizowania wyjazdu.

Od wtorku wieczór jestem niedostępny i nie będę mógł pomagać w organizacji wyjazdu.

W dalszych krokach:
1. wykupić ubezpieczenie - tak aby obowiązywało od północy z piątku na sobotę;
2. jadłospis, zakup jedzenia, parcelacja paczek - wg uznania i pomysłów Asi i Moniki;
3. zorganizowanie apteczki pierwszej pomocy tak, aby znalazła się z nami na wyjeździe;
4. załatwienie busa z Krakowa do Zawoi - tak, aby przyjechał po nas do Krakowa i żebyśmy nie musieli na niego czekać i wydać majątku. Do piątku do 12h00 proszę o informację na forum jaki bus został załatwiony (cena), kontakt do kierowcy przekazać uczestnikom.
5. organizacja przejazdu z Korbielowa do stacji kolejowej, skąd odjeżdża nasz pociąg do Warszawy (niedziela późne popołudnie lub później))
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Użytkownik »

BUS Korbielów 15:56- Żywiec 16:38 Jan Klimczak 607 215 189

PKP
1) bezpośrednio IC "Soła" (ze Zwardonia) Żywiec 16:50- Warszawa Centr. 21:40
albo z przesiadką w Tychach:
2) Koleje Śląskie Żywiec 17:45 - Tychy 18:45
IC "Praha" (z Pragi) Tychy 19:32 - Warszawa Centr. 22:30
Paveł Marciniak

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Paveł Marciniak »

Super, celujmy na ten bezpośredni z Żywca.
A jakiś wcześniejszy autobus z Korbielowa, abyśmy mieli w Żywcu więcej czasu na przesiadkę ?
Trzeba też sprawdzić, czy autobus w Żywcu zatrzymuje się przy stacji kolejowej, a jeżeli nie to ogarnąć z googlemapsem z grubsza drogę między PKS a PKP.
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Użytkownik »


Moja sugestia Renato, a propo biletu weekendowego na "InterCity SA" to honorują na nim zarówno IC oraz TLKi.

Weekendowy jest ważny od 19:00 w piątek, więc lepiej dokupić bilety na odcinek Warszawa - Żyrardów. I chyba warto w obie strony "pobrać" miejscówki: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pa ... ndowe.html
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-19, 01:02

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Użytkownik »

Paveł Marciniak pisze:Super, celujmy na ten bezpośredni z Żywca.
A jakiś wcześniejszy autobus z Korbielowa, abyśmy mieli w Żywcu więcej czasu na przesiadkę ?
Trzeba też sprawdzić, czy autobus w Żywcu zatrzymuje się przy stacji kolejowej, a jeżeli nie to ogarnąć z googlemapsem z grubsza drogę między PKS a PKP.
Z tym wcześniejszym busem to jest problem, bo jest z Korbielowa ok. 14. Może lepiej postawić na późniejsze połączenie z Korbielowa (to 15:56) i przesiadki w Żywcu i w Tychach (jeśli 12 minut na przesiadkę w Żywcu to za mało)?
MoniaA
Posty: 11
Rejestracja: 2017-11-23, 20:33

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: MoniaA »

Hej,

Spotykamy się jutro o 18-stej, aby uzgodnić sprzętowo-dojazdowe sprawy przed naszą kursówką. No i trzeba zrobić składkę trnsportowo-jedzeniową :) Trochę spraw zostało, ale myślę, że większość została już ustalona :)

Do zobaczenia!

m.
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Paveł »

Odnośnie powrotu - jeżeli decydujemy się późniejszą opcję z przesiadką - trzebaby sprawdzić, czy obowiązuje w nich bilet podróżnika, jaki przewoźnik obsługuje te połączenia. Jeżeli mielibyśmy dopłacać do opcji z przesiadką to wydaje się to bez sensu.
Czy 12 min na przesadkę w Żywcu wystarczy ? To zależy, czy autobus zatrzymuje się koło dworca PKP. Nawet jeśli tak to wydaje mi się to ryzykownym rozwiązaniem.

Bilety na kolej w obie strony należy bezwzględnie wykupić jak najszybciej. Z podglądu sprzedaży wynika, że zostało ich już niewiele.

Jeżeli bilet podróżnika obowiązuje od 19h00, należy dokupić bilet na odcinek od Warszawy do najbliższej stacji, na której pociąg zatrzymuje się po 19h00. Im bliżej, tym taniej.

Bilety na taki lokalny kurs jak Korbielów-Żywiec można pewnie kupić dopiero u kierowcy.

Proszę o informację komu mam zrobić przelew za dojazd.

Nie będzie mnie dziś na spotkaniu. Dziękuję za inicjatywę, życzę owocnych ustaleń i trzymam kciuki.
Jakby co - dzwońcie do mnie w sprawie konsultacji: 502 852 445
MoniaA
Posty: 11
Rejestracja: 2017-11-23, 20:33

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: MoniaA »

Podsumowując nasze ustalenia. Każdy z Was mailowo dostał plik googlowski ze wszystkimi szczegółami.

Ostatecznie w kursówce wezmą udział: Asia, Monika, Maks, Michał W., Michał W., Damian, Jakub, + instruktorzy: Paweł i Maciek.

Spotykamy się o 17:45 na Dworcu Centralnym (płyta główna), koło rossmanna (oczywiście chodzi o najbliższy piątek, 8.12)
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: 5. kursówka (9-10 grudnia 2017)

Post autor: Paveł »

Do zobaczenia dziś na dworcu.

Ze wskazówek na dziś i na przyszłość: wybierając miejsca w pociągu warto sprawdzić jak zestawiony jest pociąg i żądać miejsc w wybranych lokalizacjach (o ile nie jest za późno).
Można to sprawdzić na stronie PKP Intercity, dla przykładu nasz pociąg do Krakowa można znaleźć tu:
https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/z ... 0_2017.pdf
zaś pociąg do Warszawy tu:
https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/z ... 2-2017.pdf

Biorąc pod uwagę jakie mamy miejscówki od razu widzimy, jakie czekają nas jako przewodnika wyzwania przy transporcie.
Jak widać na zestawieniu, pociąg do Krakowa złożony jest z dwóch 4-wagonowych zestawów, między którymi nie ma przejścia.
Swobodnie można się poruszać tylko w ramach zespołu wagonów 10-13 i 14-17.
Oznacza to, że przewodnik nie będzie miał możliwości fizycznego kontaktu z częścią grupy, a to spore utrudnienie.
Dodatkowo, z wykazu miejscówek wynika, że na odcinku Warszawa - Żyrardów w pierwszym zespole mamy 4 miejsca a w drugim - 5 miejsc.
Tymczasem na odcinku Żyrardów - Kraków 6 miejsc mamy w pierwszym zespole, a 3 miejsca w drugim.
Tak więc na stacji Żyrardów (czas postoju 1 minuta) 2 osoby muszą wysiąść z pociągu żeby zmienić wagon.
Jest to zadanie, które powinien koordynować przewodnik.
ODPOWIEDZ