Przejście zimowe 2018

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Ania_Zeth
Posty: 139
Rejestracja: 2015-11-05, 00:02

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Ania_Zeth »

Hej, pamiętajcie, że przed zimówkę musicie wpłacić 2 ratę za kurs- 100zł.
Na bieżąco będę uzupełniała w dokumencie zimówkowym, od kogo mam już wpłatę posługując się dodatkowo sugestywnym kodem kolorystycznym. ;)
ok.l1m3k
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-18, 18:21

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: ok.l1m3k »

Przypominam, że pakująć się w piątek, musicie wejść w dokumencie zimówkowym na arkusz sprzęt wspólny i spakować wspólny sprzęt, przy którym jest Wasze imię. Namioty biorą: Monika, Ola, Maks, Michał Wieczorek oraz instruktorzy: Paweł, Ewelina,...
Ostatnio zmieniony 2018-02-08, 10:47 przez ok.l1m3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola Ch
Awatar użytkownika
dobmaks
Posty: 19
Rejestracja: 2017-11-07, 19:51

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: dobmaks »

W naszym pliku pojawiła się zakładka "listy zakupów"
Maks D. :roll:
Awatar użytkownika
dobmaks
Posty: 19
Rejestracja: 2017-11-07, 19:51

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: dobmaks »

1. Prośba aby pamiętać żeby zabezpieczyć produkty żywnościowe przed wilgocią.(kasze, herbata czy cukier powinny być co najmniej w dodatkowych torebkach).

2. Z niektórych produktów można spuścić powietrze - np makaron.

3. Dodatkowo na dworcu dostaniecie jeszcze małe paczuszki.
Maks D. :roll:
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Paveł »

Kilka osób ma makaron, rózne makarony mają różne czasy gotowania. Czy jakoś precyzujemy o jaki typ nam chodzi ?

Czekolady – błagam, nie oszczędzajmy. Wyroby czekoladopodobne stają się na mrozie naprawdę wstrętne !

Kabanosy, suche kiełbasy – im suchsze tym niestety droższe, ale i tym bardziej odżywcze w przeliczeniu na masę. Warto więc nie kusić się na najtańszą ofertę i nie kupować „rozwodnionego tłuszczu w poszewce” :-)

Czy bakalie to też orzechy czy tylko suszone owoce ? (Różni różnie interpretują…)

Mleko w proszku – są wersje granulowane i puder (niekompatybilne) – warto zapewnić spójność produktów.

Salami – podejrzewam że chodzi o kiełbasę a nie ser.

Herbata – być może źle spojrzałem, ale wykryłem 150 torebek herbaty. Nawet przy założeniu, że dokupimy ją we wtorek wieczorem wypada średnio ok 2,5 torebki na osobę na dzień. Dziennie powinniśmy przyjmować min 3 l płynów, z czego w warunkach zimy większość stanowić będzie herbata. Czy wystarczy ?

Czy przewidujemy jakieś uzdatniacze do herbaty oprócz cukru ? (koncentrat soku, cytryna, susz, miód, cynamon, inne przyprawy…)

Lista zakupów na wtorek/środę – co dokładnie mamy kupić i w jakich ilościach, by zapewnić ciągłość realizacji jadłospisu – to także musi być gotowe przed wyjazdem.

Prośba, aby każdy zainteresował się nie tylko tym, co ma sam kupić ale także miał spojrzenie całościowe. Gdyby naszych dzielnych kucharzy szlag trafił nie może zapanować chaos !

Dokładne informacje co kiedy jemy i co kto ma zostały podane do publicznej wiadomości – i od tej pory obowiązują wszystkich, a nie tylko układających jadłospis.
dorota

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: dorota »

Dodałam do listy numery polis oraz telefon do ubezpieczyciela.
Wykupiłam dwie polisy, na dwa terminy - dla osób, które są od 10 - 13 lutego, oraz dla osób, które są przez cały wyjazd (10 - 17 luty) zaznaczone na czerwono na dole w arkuszu pod zakładką ubezpieczenia.
Renata
Posty: 1
Rejestracja: 2017-12-01, 14:24

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Renata »

Znalazłam awaryjnego busa.
Firma libropol z siedzibą w Siedliskach dysponuje 18osobowym busem, z którego możemy skorzystać na telefon w przyszłym tygodniu.
Koszt 2,20 - 2,50 za kilometr trasy.
Awatar użytkownika
Baron von de Smus
Posty: 32
Rejestracja: 2017-11-08, 17:57
Lokalizacja: WWa/WSC

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Baron von de Smus »

Przewóz osób z Jasło >>do>> Grab
TERMIN: 10.02.2018 (sobota)
START: Przed dworcem Kolejowym w Jaśle w Zatoczce Autobusowej (start godz 8:00)
PRZEWOŹNIK: PKS JASŁO, Bus 24 osobowy
KONTAKT: 604 368 165 - kierowca pojazdu, 604-232-860 - kierownik PKS Jasło (wynajem/przewozy)
PRZYSTANKI: Krempna, Świątkowa Mała i Wielka, Kotań (po 30 min, należy przypomnieć kierowcy)

*** przejazd już opłacona przelewem (330 PLN) z danymi pod fakturę


Niech moc będzie z Wami !!! ;-)

PS
Monika dzięki za pomoc dojazdową i cierpliwość przy moim zadaniu!
Damian S.ms
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Wolu »

Niestety listę sprzętu indywidualnego zaprezentowano ogółowi niemal w ostatniej chwili...
Brakuje worków na śmieci - nie ma ich ani w sprzęcie wspólnym, ani w indywidualnym.
Najlepiej jeśli każdy weźmie 2-3 puste worki.
Pokrowiec na plecak też warto rozważyć - opcja.
Każdy powinien mieć zegarek - mam nadzieję, że rozumiecie już po kursówkach, że z zegarka w telefonie nie korzysta się zbyt wygodnie.
Każdy musi mieć długopis.
O ubraniu też nie za dużo napisaliście... Trochę już za późno na porady... Weźcie sobie zapasowe rękawiczki. Warto też mieć rękawiczki robocze (na zamianę lub naciągane na normalne). Zwykłe przemoczycie lub porwiecie zbierając drewno na ogniska.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Wolu »

Cześć.
Przypominam o czekającej Was jeszcze zejściówce. Obowiązuje Was znajomość wszystkich tematów podanych przez Pawła przed wyjazdem, niezależnie czy zostały przez kogokolwiek opowiedziane na Zimówce, ani jak dobrze było to wykonane.

Powodzenia!
ODPOWIEDZ