Przejście zimowe 2018

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Asia Wilczyńska
Posty: 32
Rejestracja: 2017-11-01, 20:35

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Asia Wilczyńska »

W dokumencie jest wszystko,co udało mi się znaleźć w temacie komunikacji w regionie. Czekam jeszcze na informacje od przewoźnika Voyager, czy są bilety grupowe, jak wyglądają busy (ile osób) i czy można odbierać bagaże z luku na przystankach nie-końcowych (według regulaminu nie).
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Mikhael »

Zrobiłem inwentaryzację apteczki i wyniki umieściłem w arkuszu. Napisałem też swoje wnioski i przedstawiłem plan działania.

Pozdrawiam
Michał
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Wolu »

Cześć.
Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie.
Osoby, które były nieobecne prosimy o kontakt w celu omówienia stanu przygotowań.
Mamy trochę uwag do przedstawionego w arkuszu jadłospisu - będzie go trzeba nieco zmodyfikować oraz w dobrym tempie opracować szczegóły ilościowe.
Uwagi do apteczki zamieściłem w komentarzach w arkuszu.
Prosimy też o szybkie przygotowanie listy ekwipunku indywidualnego - to zadanie było robione na kursie już wielokrotnie, więc jesteśmy zdziwieni, że jeszcze nie doczekaliśmy się tego spisu.
Oczekujemy również informacji na temat Waszych przygotowań do oprowadzania po miejscowościach i obiektach np. co chcecie nam pokazać w danej miejscowości, w jakich godzinach można daną atrakcję obejrzeć, na jakich warunkach oraz czy wymagane są jakieś dodatkowe płatności.
Wszystkich prosimy o przyśpieszenie prac nad zadanymi tematami.
Gdyby coś było niejasne, wymagało sprecyzowania lub chcieli coś skonsultować, to zapraszamy do kontaktu.
Awatar użytkownika
Baron von de Smus
Posty: 32
Rejestracja: 2017-11-08, 17:57
Lokalizacja: WWa/WSC

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Baron von de Smus »

... kilka sugestii i zapytań po ostatnim spotkaniu organizacyjnym...
>> SUGESTIE <<
- EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczeniem Zdrowotnych) na terenie UE to darmowe w sumie i fajne zabezpieczenie ProZdrowotne.
- Zwiększona dawka Witaminy C w tak zmiennych atmosferycznie warunkach.
- UBEZPIECZENIE - jako, że już je ogarniałem a kilka dni nie mieliśmy jeszcze go to polecam przejrzeć ,,wirtualne porównywarki".
AXA TRAVEL daje znośne ceny na PL (m.in. zniżki dla PTTKowców, studenckiej braci), NA SŁOWACJI legendy mówią o ich w miarę tanich ubezpieczycielach.

>> PYTANIA <<
1. Ubezpieczenie jako aktywny/opłacony członek PTTK jest wystarczające w pełni na polskim odcinku ZIMÓWKI ???
2. WĘGLE, DeXtrosa, Carbo, Kreatyna - z racji wspomnianym zwielokrotnionym spalaniem kalorycznym, mineralnym etc. podczas przejścia to co sądzicie w trakcie przekąsek o stosowaniu delikatnych porcji tego typu supli ??? (,,pył rozpuszczalny w wodzie")
____________
Poproszę informacje zwrotne do mnie na PRIV ile kto potrzebuje czasu na omówienie obiektów w trakcie dojazdu z JASŁO do GRAB. (Krempna, Świątkowach, Kotaniu).
* w przypadku braku odezwu na każde miejsce dogaduje z przewoźnikiem 30 min.
____________
>> MOJE MIEJSCE DO OMÓWIENIA: RADOCYNA <<
- cmentarz wojenny nr 43 (wejść otwarte, darmowe)
- ślady m.in. po kulturze Łemków, Żydów (piwnice, drzewa owocowe, kapliczki, zniszczony budynek szkoły, przydrożne krzyże i cerkwisko w otoczeniu starych drzew, cmentarz z nagrobkami z XIX w.)
*** Studencka Baza Namiotowa, SKPG Kraków (OA PTTK Kraków)
Damian S.ms
Ajlonka
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-17, 22:11

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Ajlonka »

Sprawdziłam jeszcze opcję dojazdu z Polany/Berest do Krynicy.
Może nas zgarnąć Pan Michał Tomasiak z firmy Duo Travel tel. 511 098 584, obsługujący też Skibus Arena Słotwiny. Musimy dać tylko 2-3h wcześniej znać. Koszt 100zł.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Wolu »

Odpowiadając na pytania Barona von de Smus:

ad 1. Na kursie takie ubezpieczenie nie jest wystarczające. Jako jego uczestnicy musicie być ubezpieczeni przez klub. Załatwiajcie ubezpieczenie grupowe i pamiętajcie o tym, że powinno być wystawione na klub, bo ułatwi nam to późniejszą księgowość.
Jeśli macie swoje prywatne polisy, to w razie wypadku możecie ubiegać się o wypłatę odszkodowania z każdej posiadanej polisy osobno.
Ubezpieczenie grupowe na terenie Polski nie kosztuje dużo, więc rezygnacja z niego nie stanowi wielkiej oszczędności. Będąc przewodnikiem też nie warto bawić się w uzgadnianie z każdym uczestnikiem osobno, czy ma ubezpieczenie. Osobiście robię tak tylko w przypadku wyjazdów zagranicznych, bo wtedy często polisy całoroczne wychodzą korzystniej niż np. dwutygodniowa.

ad 2. Wysiłek fizyczny podczas kursu jest niewielki i mało intensywny. Moim zdaniem nie warto sobie zawracać głowy dodatkowymi odżywkami. Dobrze zaplanowany jadłospis powinien być wystarczający. Jedyne, co ma sens, to musująca multiwitamina, bo nie zawsze ma się ochotę na gorącą herbatę, a woda też przestaje dobrze "wchodzić" po kilku dniach. Oczywiście, jeśli ktoś chce indywidualnie coś sobie dosypywać, to ma do tego prawo.
Czym innym jest wyprawa wysokogórska, gdzie nie będziecie w stanie przygotowywać zbilansowanych posiłków, a wysiłek fizyczny i jego intensywność są nieporównywalnie większe. Tam suplementacja nabiera sensu.
Na marginesie: wiara w zbawczą moc witaminy C też nie całkiem jest uzasadniona, ale ponieważ w praktyce nie da się jej przedawkować (bo jest sprawnie usuwana z organizmu), to można ją łykać w sporych ilościach (zalecenia w normach amerykańskich są kilkukrotnie wyższe niż w europejskich).
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Wolu »

Ajlonka pisze:Sprawdziłam jeszcze opcję dojazdu z Polany/Berest do Krynicy.
Może nas zgarnąć Pan Michał Tomasiak z firmy Duo Travel tel. 511 098 584, obsługujący też Skibus Arena Słotwiny. Musimy dać tylko 2-3h wcześniej znać. Koszt 100zł.
Pytałaś się jak dużego ma busa?
Jeden przewoźnik to za mało. Może mieć awarię samochodu, być chory itp. Musimy mieć jeszcze inne opcje.
Ajlonka
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-17, 22:11

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Ajlonka »

Tomek ale to już druga opcja, zastepcza. Mamy jeszcze busy które kursują na tej trasie. Tak, zabierze 10 osób. Taxi sprawdzałam ale mają za małe busy. Firmy przewozowe chca mieć jeden, dwa dni wcześniej potwierdzenie żeby załatwić kierowcę.
Awatar użytkownika
dobmaks
Posty: 19
Rejestracja: 2017-11-07, 19:51

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: dobmaks »

Pojawiła się nowa wersja jadłospisu.
Zapraszam do komentowania.
Pracujemy nad indywidualnymi listami zakupów, powinny pojawić się w poniedziałek wieczorem.
Maks D. :roll:
MoniaA
Posty: 11
Rejestracja: 2017-11-23, 20:33

Miejsce do omówienia

Post autor: MoniaA »

Hej,
Moje miejsce do omówienia to: Święta Góra Jawor. To co tam warto zobaczyć to:
1) Cerkiew Opieki Matki Bożej na Świętej Górze Jawor - grekokatolickie sanktuarium
2) szaniec konfederatów barskich

I żadnych opłat wstępu nie znalazłam :)

m.
Awatar użytkownika
Baron von de Smus
Posty: 32
Rejestracja: 2017-11-08, 17:57
Lokalizacja: WWa/WSC

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Baron von de Smus »

Teoretycznie wygląda nawet sympatycznie...
Załączniki
nnkk.jpg
Damian S.ms
Awatar użytkownika
m.w.
Posty: 69
Rejestracja: 2013-11-12, 21:37

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: m.w. »

Mateuszu czekamy pilnie na listę sprzętu indywidualnego- mieliśmy w tej sprawie dużo uwag na jednym ze spotkań a nie wszyscy byli obecni ...
No pain no gain wiec...napieramy...
Michal S.

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Michal S. »

Przypominam też, że do soboty mieliśmy otrzymać propozycje ubezpieczeń w różnych wariantach, proszę o pilne podanie tej informacji.

Pozdrawiam
Michał Strzelczyk
dorota

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: dorota »

Właśnie dodałam spis znalezionych przeze mnie ubezpieczeń do dokumentu na dysku.
Przepraszam za opóźnienie.

Zaczęłam sprawdzać jeszcze raz wyniki, ponieważ część wydaje mi się, że zmieniła się od soboty, nie udało mi się jednak sprawdzić wszystkich, nie wiem czy powinnam sprawdzac dalej czy można już wybrać coś z tego co jest, a później sprawdziłabym dokładniej?

W jednej z ofert udało mi się znaleźć ubezpieczenie na całą Europę, w tym Polskę, ale wyszło droższe niż na samą Słowację i Polskę (wpisałam w dokumencie)

Wpisałam osobno oferty, gdzie osobno liczone jest ub. dla osób do 25 r. ż., bo czasem mają osobne zniżki, wtedy cała suma też wychodzi tańsza, dzieliłam wtedy przez wszystkich uczestników równo, bo nie były podane oddzielne sumy dla osób poniżej 25 r. ż. i starszych. (Mam nadzieje, że nie pomylilam się w obliczeniu liczby osób do 25 r. ż. - sprawdzałam po peselach).

Nie wiem jednak, czemu w jednej z wyszukiwarek część opcji wychodzi tańsza. W niektórych liczyłam dla mniejszej liczby osób niż te, które jadą, bo nie dało się na stronie wybrać większej liczby. W porównywarce zwykle wychodzi taniej.
Mikhael
Posty: 47
Rejestracja: 2015-11-05, 01:47

Re: Przejście zimowe 2018

Post autor: Mikhael »

Jeśli chodzi o Krempną, to proponuję okołopółgodzinne zwiedzanie. Na liście obiektów wartych uwagi umieściłbym:
1. cmentarz wojskowy z I Wojny Światowej autorstwa Dušana Jurkoviča oraz
2. byłą cerkiew zachodniołemkowską pw. św. Kosmy i Damiana (do zwiedzania tylko z zewnątrz, gdyż w środku jest remontowana).
Jest jeszcze muzeum Magurskiego Parku Narodowego ale jest nieczynne w soboty. Mógłbym teoretycznie spróbować poprosić ich o otwarcie specjalnie dla nas, ale z opisu wynika, że znajdują się tam tylko wypchane zwierzęta, parę poroży, pni oraz makiet przyrodniczych.
Odległość między cerkwią a cmentarzem to ok. 1km (można wykorzystać busiarza).
ODPOWIEDZ