BAZA SPRZĘTOWA SKG

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Szanowne koleżanki i koledzy, niniejszym oznajmiam powstanie
BAZY SPRZĘTOWEJ SKG będącej na dzień dzisiejszy systemem wymiany sprzętu pomiędzy klubowiczami, a w perspektywie czasu zasobem klubowego sprzętu, z którego każdy będzie mógł skorzystać w miarę potrzeby.

Założenie jest proste:

1. Każdy z nas włącza do bazy tę część swojego wyposażenia, którą jest skłonny pożyczyć koleżance/koledze. Sprzęt oczywiście fizycznie pozostaje tam, gdzie był - chodzi tylko o deklarację, że w razie potrzeby będziecie skłonni go użyczyć osobie o to proszącej
2. Koleżanka/kolega wybiera z udostępnionej na stronie SKG listy potrzebny sprzęt (nie wie nawet, czyj dokładnie on jest)
3. Kontaktuje się z Opiekunem Bazy, dzierżącym rozpiskę co-jest-czyje, który to Opiekun wysyła do właściciela sprzętu pytanie o zgodę na wypożyczenie w danym terminie
4. Jeżeli właściciel nie ma nic naprzeciwko takiemu wypożyczeniu, Pytający otrzymuje maila zwrotnego z informacją, kiedy, jak i gdzie może otrzymać sprzęt (właściciel sprzętu nie musi się nawet ujawniać - sprzęt można przekazać np. via Opiekun)
5. Za takie wypożyczenie Pytający odprowadza niewygórowaną (znacznie niższą od komercyjnej) kwotę na rzecz Bazy
6. Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy kupujemy sprzęt klubowy

Celem jest stopniowe zastąpienie sprzętu użyczanego przez klubowiczów sprzętem klubowym, co powinno rozwiązać np. problemy z namiotami czy coroczne problemy sekcji wysokogórskiej z czekanami.

Proste, prawda :?: :-D


Oczywiście, system nie ma szans zadziałać bez waszej kooperacji. Chodzi przede wszystkim o zgłaszanie sprzętu do bazy, o co serdecznie apeluję :!:

Na zachętę przedstawiam bardzo skróconą listę sprzętu, jaką udostępniają (już od dzisiaj :-) ) sami tylko członkowie Zarządu (siłą rzeczy wiedzieli o koncepcie zawczasu :-P ):
- 4 namioty
- 3 palniki gazowe
- 2 palniki benzynowe
- 1 śpiwór GT 900
- 2 czekany typu T
- 3 zestawy kijów trekkingowych
- biegówki 200 cm na kaczy dziób
- uprząż wspinaczkowa Mercy rozmiar L
- 2 x raki automaty

Pełna lista znajdzie się wkrótce w głównej części strony SKG, wraz z określeniem kosztów wypożyczenia danej rzeczy. Do tego czasu raz jeszcze zachęcam was do przesyłania swoich list udostępnianych rzeczy oraz rozpisuję konkurs na Opiekuna Bazy - ja pełnię tę funkcję tylko tymczasowo :-D Zgłoszenia oczywiście poniżej albo na PW.

Zróbmy to :lol:

ps. nowe elementy pogrubiłem :-P
Ostatnio zmieniony 2009-02-18, 15:39 przez ccrc, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Asia
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-06, 13:08
Lokalizacja: daleka prowincja
Kontakt:

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Asia »

wzruszająca jest gotowość do pożyczenia tak intymnej rzeczy jak śpiworek :)
Awatar użytkownika
dela
Posty: 39
Rejestracja: 2008-12-01, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: dela »

Bardzo ciekawy pomysł :D popieram jak najbardziej chociaż osobiście nie mam się czym dzielić niestety :(
"...pod górę tam gdzie wieje wiatr
Niech prowadzą moje marzenia"
Kamila
Posty: 21
Rejestracja: 2008-11-12, 21:55

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Kamila »

Koncepcja ciekawa, mocno integrujaco-wspierajaca. Popieram.

A wiec do listy dorzucam kijki trekkingowe :-D

pozdro
Kamila
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Kamila pisze: A wiec do listy dorzucam kijki trekkingowe :-D
Oui, dodaję do listy, Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi, dobra kobieto :mrgreen:

Nie no, luz, niech będzie bez tych dzieci, bo jeszcze kije wycofasz i co wtedy? ;-)

Jak ktoś się peszy publicznie wozić z tym, co ma, to w środę przejdę się przy piwie z kolędą po wszystkich i dyskretnie spiszę do kapownika, kto czym wesprze klubik :-P
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Michal Pluta »

Z chęcią udostępnię czekan wraz z młotkiem do wspinu.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Szanowni Państwo, po długich bojach i zażartej walce o pierwszeństwo z moją magisterką, podsumowałem wreszcie dostępny sprzęt i dopisałem wstępne proponowane stawki. Bardzo proszę o komentarze i opinie:-) Jednostką rozliczeniową jest jak widać tydzień, czyli od środy do środy. Wyjazd od piątku do następnego poniedziałku jest więc wypożyczeniem 2 tygodniowym.
Sprzęt.doc
(51.5 KiB) Pobrany 721 razy
Celowo nie wstawiłem sprzętu wspinaczkowego, ale jest on również dostępny. Jeżeli ktoś byłby czymś konkretnym zainteresowany, proszę o maila- wypisowanie pojedynczych ekspressów mija się chyba z celem ;-)
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Paveł »

siedem razy tańszy w zakupie palnik benzynowy w wypożyczeniu tylko o 1/3 droższy od gazowego? a śpiwór puchowy w cenie syntetyka?
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Konkrety, maestro :-P

Palnik gazowy w olbrzymiej ilości wypadków nadto każdemu wystarczy, więc koszt wypożyczenia oddaje raczej użyteczność niż cenę zakupu. Na weekend wolałbym mieć gazowca, mniej upierdliwy :-P

A syntetyk jest syntetykiem zimowym i pełni tę samą funkcję, co puchacz. Można go dać taniej, jasne, ale bałem się posądzenia o faworyzowanie alergików :lol:
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Krótki raport:

na dzień dzisiejszy w bazie jest 306,73 zł, z czego ok. 115 zł w formie wierzytelności względem dwójki klubowiczów

baza stała się "właścicielem" dwóch par poradzieckich raków

wypożyczany jest przede wszystkim sprzęt wysokogórski

proponuję przeznaczyć aktualnie posiadaną kasę na modernizację paskowych raków posowieckich (zgodnie z sugestią ostatnio je wypożyczającego Deli) oraz zakup czekana ok. 60 cm, z przyczyn kosztowych raczej typ B

proszę o opinie :-)
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Uprzejmie donoszę, że baza zbiedniała dziś o kilka złociszy, ale wzbogaciła się o parę zajebiaszczych koszowych raków Edelrida, z antibotami Lucky (dali za free;-)

Następny w kolejce czekanik, zapewne :-D
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Michal Pluta »

Może jednak drugą parę raków? Wydaje mi się, że czekany większość posiada, a jeśli nie to łatwiej pożyczyć czekan niż raki - których jest deficyt.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Awatar użytkownika
ccrc
Posty: 289
Rejestracja: 2008-03-13, 19:49
Lokalizacja: Wawa

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: ccrc »

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Stan finansowy bazy sprzętowej przedstawia się następująco:

wspomniane 2 czy posty wyżej 115 złotych w formie wierzytelności przeistoczyło się ostatecznie w 90 zł żywej gotówki i 5 złotych (wciąż jeszcze nieściągniętych) wierzytelności (koleżanka skróciła nieco listę rzeczy zamawianych), co po odjęciu kwoty zapłaconej za raki Edelrid (201 zł) i dodaniu kwoty uzyskanej ostatnimi czasy (realnie 105 zł - ze 150zł, 45 zł należy się koleżance zwrotu) daje kwotę 190,73 zł w bazie.

Zgodnie z sugestią Michała, popartą relatywnie szerokimi konsultacjami, w chwili obecnej zbieramy na kolejne raki.
granią czy żlebem, oby na szczyt
Wojtek Grochowski
Posty: 355
Rejestracja: 2008-10-16, 23:21

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Wojtek Grochowski »

naprawdę Czy myślisz Ty, przeciętny że człowiek zrozumiał Twojego z cokolwiek raportu :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A w ogóle, generalnie, w którymś momencie może też kaski, nie same raki i czekany :idea:
"Somewhere between the bottom of the climb and the summit is the answer the mystery why we climb." ;) - Greg Child
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: BAZA SPRZĘTOWA SKG

Post autor: Michal Pluta »

Wydaje mi się że kasków posiadamy sporo. Ja sam dysponuję dwoma i z tego co wiem większość takowe posiada. Pragnę również nadmienić że do mniej ambitnej działalności kask jest zbędny, a raki zawsze się przydadzą.
"Tak to się robi w Szczecinie"
ODPOWIEDZ