Sprawy związane z nowym forum

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Awatar użytkownika
Marcin Zarzycki
Posty: 264
Rejestracja: 2007-03-30, 15:19

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marcin Zarzycki »

No dobra, wyglada na to, ze udalo mi sie jakos zarejestrowac na nowym forum. Nie zdazylem wypowiedziec w mejlu co sadze o nowym forum, wiec czynie to tu.

Generalnie nie lubie zmian lejautow czy jakis tam dizajnow na necie. Ciezko sie przyzwyczaic, bywa inna nawigacja, itp. No i to wrazenie, ze takich forow jest w sieci wiele, tak jak to napisal Wojtek. Z czasem zapewne przywykne. Ale nasze bylo oryginalne, wyroznialo sie wsrod innych, takich sztampowych.

Ale pare zmian trza zrobic. Przeniesc watki, emotki. Za duzo statystyk jest, niektore sa niepotrzebne. Moze da sie ustawiac kolory forum wedlug wlasnego uznania? Tyle na swiezo.

Pozdrawiam
MZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Wojtek »

Marcinie,

Sam fakt, ze takich forow jest duzo w sieci, to mnie ani ziebi, ani grzeje. Po prostu go nie lubie, a mam (nie)przyjemnosc uzywac tak czy inaczej w innych miejscach.

Macku,
Fakt, ze ja za tym forum nie przepadam, nie ma zadnego znaczenia. To tylko narzedzie. Juz sie nie czepiam ;-).

W.
Awatar użytkownika
Marcin Zarzycki
Posty: 264
Rejestracja: 2007-03-30, 15:19

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marcin Zarzycki »

Mnie to powielanie przeszkadza. Ale spoko, jakos sie przyzwyczaje. Bede czestym gosciem na forum - obiecuje.

Pozdrawiam i zapraszam na piatkowa (granie) i niedzielna (kibicowanie) siatkowke SKG
MZ
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Marcin,
Przeszkadza ci powielanie wątków z forum na forum?
Mogę je przenieść. Ale cały wątek starego forum będzie jako jeden duży wpis na którym mogę wpisać

Zyga:
fnkasflsklj

Karusia:
fsdnkfls;j

itd.

No i wątek będzie wyglądał tak jakby go założył administrator. Dlatego dobrze by było jakby autor założył dany wątek.


Maciek

[ Dodano: 2007-03-30, 16:56 ]
Marcin Zarzycki pisze: Ale nasze bylo oryginalne, wyroznialo sie wsrod innych, takich sztampowych.
Marcinie,
Rozumiem, że są sentymenty związane ze starym forum.
Ale trzeba było rozwiązać różne kwestie, niektóre z nich to:
  • Możliwość pisania postów bez logowania się. Czyli możliwość wyrażania różnych opinii bez podania swojej tożsamości. Tak jak to było w niedawnym poście na starym forum.
    Brak możliwości edycji już napisanych postów.
    Złe działanie forum w przeglądarce Firefox. Po którejś aktualizacji Firefoxa nie da się pisać postów na forum :/
    Spamowanie forum.
Jeszcze można wymyśleć różne rzeczy.

Jeśli chodzi o wygląd forum to można zmodyfikować. Emoty też można wrzucić.

Wydaje mi się, że nakładem kilku godzin pracy udało się wyeliminować problemy, o których pisałem powyżej. Rozumiem, że można się zająć grafiką i bajerkami emotowymi.... ale chyba najważniejsza funkcjonalność (pisanie postów) działa i widać kto jest kim. Jeśli ktoś zatęskni za anonimowymi wypowiedziami to nie ma problemu... mogę uaktywnić pisanie jako gość ;-)

Pozdrawiam,

Maciek

[ Dodano: 2007-03-30, 17:02 ]
Wojtku,
Jeśli chodzi o forum zarządu to już je zablokowałem ;)
Dostęp do forum zarządu jest ustawiany przeze mnie konkretnym osobom.

Maciek
Janekm
Posty: 52
Rejestracja: 2007-03-30, 17:48

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Janekm »

Witam,
Bardzo mnie cieszy zmiana forum, mi np zawsze brakowało osobnego katalogu "Kurs nr ..." teraz bedzie to bardziej uporzadkowane. A przy odrobinie wysiłku (grafika, skin...) ładniejsze. Powodzenia

[ Dodano: 2007-03-30, 18:00 ]
Prośba do Administracji: Zróbcie kiedyś dział : "Uwagi techniczne" bo iluś rzeczy mi brakuje (edytowanie wiadomości) to dobrze było by to usystematyzować.
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Proszę wpisywać uwagi techniczne tutaj. Nie będę zakładał oddzielnego forum na to.
Jeśli chodzi o edycję własnego postu.... no to powinno działać przez 15 minut od opublikowania. Jeśli to nie działa to daj znać.

[ Dodano: 2007-03-30, 21:39 ]
No i na razie jak to się wyraziłeś "administracja" to ja ;)
Mam nadzieję, że to się zmieni tzn. że kogoś jeszcze w to wkręce.
Awatar użytkownika
Weronika Witczak
Posty: 62
Rejestracja: 2007-03-30, 23:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Weronika Witczak »

Juz mam pytanie. otoż w profilu jest napisane (cyt.):
"Powiadamiaj na Gadu-Gadu:
Jeżeli wybierzesz powiadamiane na Gadu-Gadu, informacje o prywatnych wiadomościach oraz o odpowiedziach w śledzonych tematach, będziesz dostawał tylko na Gadu-Gadu
Musisz dodać numer 9791619 do listy użytkowników w GG, żeby otrzymywać powiadomienia."

No a w GG, pojawia sie info, ze ten nr należy do "Dominiki" lat "11". To jakas lipa? O co chodzi?

Drugie pytanie - w swoim profilu mozna podac nr GG. Super. A na Skype'a nie mozna by przewidziec też miejsca? Osobiscie czesciej korzystam i wole.
pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony 2007-03-31, 00:24 przez Weronika Witczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Janekm
Posty: 52
Rejestracja: 2007-03-30, 17:48

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Janekm »

Ok no to daje uwagę techniczną:
Porzadek, znaczy powoli tworzyć strukturę forum, skoro jest ono tak ułożone ze sie da tworzyć działy i większe działy no to mozna to wykorzystać. Aktualnie widze to tak:

Forum Ogólne
- Techniczne - miejsce gdzie składamy sugestie do wyglądu forum, ankietki itp.
- Aktualności - ogłoszenia jajeczkowe, wyjazdy otwarte
- Szukam, oferuje - czyli to jak ktoś szuka noclegu, busa, mapy, albo oferuje polar, namiot, etc
- Głupoty - wszystko inne.

Zarząd (dla zarządu)

Kurs XXVI
- Aktualności Kursowe
- Knucie (czyli forum techniczne np przeed wiosennym, autokarówka, z ograniczonym dostępem dla niekursantów)
Awatar użytkownika
Alja
Posty: 171
Rejestracja: 2007-03-31, 01:01
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Alja »

Cześć Wszystkim!

a przez momen myślałam że trafiłam nie na te forum co trzeba...
...no i brakuje mi tego zielonego stwora ze szponiastymi łapkami ...

Ściskam (ale już bez stwora)

Ola
Awatar użytkownika
Piotrek Matysik
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-30, 22:16

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Piotrek Matysik »

"Hasło musi zawierać litery i cyfry" - sorry Maciek, ale to nie jest moje konto bankowe, gdzie mam hasło 20 znakowe, litery małe i duże, tudzież cyfry. Myślę że wystarczyło by bardziej user friendly hasło, jakieś min 5-7 liter. Myślę, że mógłbyś to z czasem zmienić.
A poza tym nowe forum bardzo mi się podoba. Widać, że Maciek włożył w nie trochę pracy i myślę, że powinniśmy to docenić i podziękować: dzięęęęęę kuuuu jeeeee myyyy :-D
Fakt, że wiele jest takich forów w necie uważam za wielki pozytyw. Umożliwia to osiągnięcie pozytywnie rozumianej rutyny, czyli wszelkie działania wykonuje się bezmyślnie :-D a więc szybciej i sprawniej, nie trzeba zastanawiać się, gdzie kliknąć, jak dodać coś itp. Osobiście stoję na stanowisku że zasadniczo forum nie jest od tego, żeby się wyróżniać, ale przede wszystkim ma służyć szybkiej i sprawnej komunikacji, co wg mnie udało się osiągnąć.
Jeśli chodzi o emoty, to ja nie narzekam za bardzo, ale skoro jest możliwość przeniesienia, to czemu by nie.
Co do kolorystyki, to fajnie, gdyby została w jakiś sposób dopasowana do nowej strony, mam nadzieję, że nie jest to jakiś wielki problem.
Następna sprawa - działy. Zbyt wiele stworzy z forum śmietnik i utrudni korzystanie z niego. A swoją drogą zbyt mała liczba także, tak jak to miało miejsce na starym f. Myślę, że 5 to rozsądna ilość.
I na koniec, myślę że warto by przenieść szybko niektóre wątki ze starego, przynajmniej te najbardziej popularne, bo teraz sytuacja wygląda tak, że są 2 fora, a każde z nich żyje własnym życiem, co na pewno nie pomaga w komunikacji.
To takie pierwsze obserwacje, jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę.
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Jeśli chodzi o ilość for. Narazie jednak pozostaną te dwa (ogólne i zarządu). Narazie chodzi o prostotę, aby ludzie zdążyli się przyzwyczaić do tego wszystkiego. Potem podejmiemy decyzję o otwarciu nowych for.

Jeśli chodzi o powiadomienia gadu to jeszcze tego nie testowałem. Popatrzę na to jutro.

Maciek

[ Dodano: 2007-03-31, 15:18 ]
Jeśli chodzi o Skype... no to może dodam.
Awatar użytkownika
Weronika Witczak
Posty: 62
Rejestracja: 2007-03-30, 23:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Weronika Witczak »

[ Dodano: 2007-03-31, 15:18 ]
Jeśli chodzi o Skype... no to może dodam.[/quote]

Byłoby super, dzieki
Weronika
Andrzej L.
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-01, 08:29
Kontakt:

sponsoring?

Post autor: Andrzej L. »

Zastanawia mnie, czemu to forum jest sponsorowane??
czy serwery UW są nie wystarczające?
Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 28
Rejestracja: 2007-04-01, 11:53
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciuś »

Tak sobie piszę, żeby zobaczyć czy chodzi, i czy wszystko dobrze zrobiłem. Od niedawna jestem na forum - tamto było chyba trochę prostsze, może bardziej przejrzyste. Ale Maciek się pewnie sporo napracował, więc trzeba mu za to PODZIĘKOWAĆ. Poza tym pożycza skarpety w kryzysowych sytuacjach... Więc jest wporzo gościu. Pozdro 8-)
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: wex »

Hej,
wczoraj o tym mówiłem, ale powtórzę jeszcze na forum:)
Wprowadzanie zmian do rzeczy, do których już wszyscy się zdążyli przyzwyczaić, jak jest z naszym starym forum, nigdy nie jest proste. Ale moim zdaniem tym razem gra jest naprawdę warta świeczki - to forum jest dużo bardziej funkcjonalne i udostępnia rzeczy, których w poprzedniej wersji nam naprawdę brakowało:
- można edytować posty
- można podzielić forum na wiele działów - będzie można stworzyć jakieś wewnętrzne tylko dla klubowiczów, by tam poruszać sprawy klubowe. No i oddzielne dla KŚM rzecz jasna :) Zauważcie, że dział typu "Ogłoszenia o wyjazdach" był już wcześniej potrzebny... Tak to co chwila ktoś dodawał posty "podbijam wątek", żeby nie ginęły w tłumie. A teraz wszystko będzie na swoim miejscu i posortowane:)
- tak jak Maciek wspominał, jest to najpopularniejsze forum w internecie, więc pracuje nad nim wiele niezależnych osób... Co za tym idzie, ma mało błędów, no i możliwości jego rozszerzenia są ogromne.
- i co za tym idzie, wygląd tego forum można łatwo modyfikować. Ten obecny jest domyślny, więc rzeczywiście może Wam przypominać wiele innych for w internecie;) Tak jak Maciek podawał, wiele styli jest na stronie http://www.phpbbstyles.com/ - tam można znaleźć jakiś fajny.
- no i na końcu, wydaje mi się, że całą treść starego forum będzie można w dość łatwy sposób przenieść na nowe. Zajmę się tym jakoś w trakcie świąt.

Pozdro,
TW
ODPOWIEDZ