Sprawy związane z nowym forum

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
administrator
Administrator
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-28, 13:26

Sprawy związane z nowym forum

Post autor: administrator »

Hello
Ostatnio zmieniony 2007-03-30, 21:48 przez administrator, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marta Cobelto
Posty: 387
Rejestracja: 2007-03-28, 15:47

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marta Cobelto »

Maćku, czy mi się wydaje, czy się dwuczłonowe nazwisko w rejestracji nie mieści... bo jakos mnie wyrzucało.
ja mogę być Cobelto, ale jestem ciekawa
fajne to forum ale trochę skomplikowane na pierwszy rzut oka, trzeba się przyzwyczaić
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

No nie wiem jak z tym dwuczlonowym. Mi sie udalo zarejestrowac dwuczlonowo.... chyba ze sie teraz nie da po zmianach ktore wprowadzilem. No ale nazwe uzytkownika mozna potem zmienic. Mozna tez dodac sobie tzw. avatara...czyli taki obrazek. Jestli chodzi o zamotanie forum.... no coz.... moge troche rzeczy powylaczac.... ale to wynika wlasnie z mozliwosci, ktore sie ma. Widze juz ze cos tam mozna powylaczac.

maciek
Awatar użytkownika
Marta Cobelto
Posty: 387
Rejestracja: 2007-03-28, 15:47

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marta Cobelto »

Ale wiesz o co chodzi - że są trzy słowa: Marta+Cobel+Tokarska. Bo on tę Tokarską mi odrzucał. z zamotaniem to mi chodzi o to, że jest za dużo trochę opcji dla przeciętnego zjadacza, i zanim to wszystko przeczyta się... poza tym nie bardzo wiem, co niektóre te rzeczy znaczą, i nie wiem, czy je wybierać, czy nie, a co sie stanie, jak je wybiorę... rozumiesz?
A ten Twój avatar to co to, Tom Cruise:))))?
Gość

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Gość »

A sprobu Marta Cobel_Tokarska.... moze wtedy bedzie ok. Jesli chodzi o te wszystkie opcje. Mozesz byc pewna, ze cokolwiek sobie poklikasz to bedzie dobrze. Nie masz jak nic zepsuc. A jesli chodzi o wpisywanie postów. Zawsze mozesz kliknąć opcję podglądu przed publikacją. No i po opublikowaniu jest opcja edycji.... wiec po fakcie mozna poprawic literowki... a nie tak jak w starym forum, ze po ptakach.

Moj... avatar.... to hmmm pierwszy ktory zwrocil moja uwage. Mozesz tez sobieustawic klikajac na gorze linka "profil".

Maciek

P.S. Wydaje mi sie ze to jest Keanu Reeves... (nie wiem jak go sie pisze)
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

[glow=red]Ustawiłem[/glow] żeby się nie dało pisać bez [shadow=blue]zalogowania ;)[/shadow]
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Karusia »

A mnie sie nie podiba, bo nie ma fajnych emotów i za dużo tu bałaganu - tam było prosto, a nie takie forum czy owakie...
A gdzie tego avatara sie zmienia? :roll:
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

[shadow=darkred]Do Karoliny[/shadow]Jest to najpopularniejsze forum w internecie. Mogę powywalać część bajerów, aby to uprościć. Można wstawić więcej emotów. Można przenieść te ze starego forum też. Jeśli chodzi o Avatara to klikasz sobie na górze na linka "Profil" i tam na samym dole masz galerie avatarów... albo mozesz sobie stworzyc swojego i go tam umieśćić.

[shadow=darkred]Do Marty[/shadow]
Jeśli chodzi o twoją nazwę użytkownika to powinno ci się udać zmienić ją na dłuższą w swoim profilu. Mnie też ucinało o jedną literkę ;) Teraz powinno być ok.

Maciek

[ Dodano: 2007-03-29, 14:35 ]
Dobra.... powywalalem niektore opcje. Zostalo to co najwazniejsze wedlug mnie. Juz bardziej sie tego uproscic nie da.

Maciek
Paveł
Posty: 847
Rejestracja: 2007-03-28, 22:24

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Paveł »

Nie no, generalnie, nie ma co simplifikować, przeciętnie inteligentny polak potrafiący się posługiwać przeciętną polszczyzną powinien skumać co to znaczy pogrubienie a czym jest pochyły, i nie daj Boże- kolorowy zarazem czcionek. Tylko KŚMu brak :cry:
Awatar użytkownika
Marta Cobelto
Posty: 387
Rejestracja: 2007-03-28, 15:47

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marta Cobelto »

Ale się Prezes popisujesz, że czytac ze zrozumieniem potrafisz...
no to przecież trzeba po pierwsze założyć wątek odpowiedni, a po drugie, jak teraz cały prawie KŚM jest we władzach, to ma swoją grupę i już...

[ Dodano: 2007-03-30, 11:19 ]
A ja nie jestem Marta!
Wcale to nie jest łatwe... ale trudno. Fajna jest ta gęba z przejechanymi stopami...

M.S.

[ Dodano: 2007-03-30, 11:20 ]
Dlaczego jak nacisnę odpowiedz to się do Marty dopisuję?
Awatar użytkownika
Karusia
Posty: 455
Rejestracja: 2007-03-29, 13:37
Lokalizacja: W-wa

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Karusia »

EEE jakos mnie to najpopularniejsze forum nie przekonuje...
Co do emotów to już pisałam, teraz sprawa okien. Muszą być takie za przeproszeniem bydlaki? Znaczy tekstu mało, a tyle miejsca zajmuje jeden post. Sory ze się czepiam, ale to ważne, bo tam można było sobie oglądać co trzeba i ustawiać jak się chciało. A tu wielkie posty z jakimis durnymi statystykami :P W dodatku przepraszam bardzo - ale jak już sie mamy bić na statystyki to jestem generalnie bezkonkurencyjna w tej dziedzinie :D :D :D
Jak mi się jeszcze jakiś narzekania narzuci to dopisze
Baj

[ Dodano: 2007-03-30, 14:35 ]
Przynajmniej avatara mam full wypas :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 350
Rejestracja: 2007-03-30, 14:45

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Wojtek »

Witam wsistkich.
Jak wiele zmian, tak i ta na razie budzi we mnie opor - zwlaszcza ze tego forum wprost nie cierpie, a uzywam go na dwoch innych site'ach. Ale nie forma sie liczy, lecz tresc, prawda? I w zwiazku z tym mam pytanie: czy nie daloby sie jakos automatycznie przeniesc niektorych watkow ze starego forum? O polarkach, siatkowce, o autokarowce, o chatce w Alpach... No i oczywiscie o definicji szlaku p. Styperka.

W.
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Wojtku,
Rozumiem, że to forum może nie przypaść niektórym osobom do gustu. Są jeszcze kwestie okołotechniczne. Chodzi o to, że to jest najpopularniejszy system forum w Internecie. Dzięki temu jest często aktualizowane i łatane są wykryte dziury.

Jeśli chodzi o stare forum. Postaram się systematycznie przenosić wątki. Automatycznego przenoszenia nie przewiduję. Można też przenosić na własną rękę. Będę korygował jakby coś było nie tak. Problemem z automatycznym przenoszeniem jest np. brak użytkowników w nowym forum.

Dzięki za wszelkie uwagi.

Maciek
Awatar użytkownika
Marcin Zarzycki
Posty: 264
Rejestracja: 2007-03-30, 15:19

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Marcin Zarzycki »

Tak na razie probnie pisze, zeby zobaczyc co i jak.

MZ
Awatar użytkownika
Maciej Egermeier
Posty: 379
Rejestracja: 2007-03-28, 13:51
Kontakt:

Re: Sprawy związane z nowym forum

Post autor: Maciej Egermeier »

Karolino

Jeśli chodzi o wygląd forum. Możesz popatrzeć jakie są tzw. style na stronce http://www.phpbbstyles.com/
Tylko jest sprawa taka, że może być trochę zabawy z tłumaczeniem takiego stylu. No ale można potem pokombinować.

Maciek
ODPOWIEDZ