Kursówka 20-21 listopada 2010

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
mkalisz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-16, 10:58

Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: mkalisz »

Wyjazd szkoleniowy typu "kursówka" 20-21.11.2010 w Gorce

1) Wyjazd 19.11.2010 późnym wieczorem z Warszawy
2) Przyjazd 22.11.2010 wcześnie rano do Warszawy
3) Wyjazd ma charakter namiotowy (śpimy pod namiotem, ale niestety krótko najwyżej 6h)
4) Podczas wyjazdu największy nacisk będzie kładziony na topografię (lepiej zawczasu zapoznać się z mapą, ale nie ma zmartwienia opowiemy wszystko na miejscu) i niedużo mniejszy na metodykę (wszystko opowiemy na miejscu).
5) Posiłki będą ... przygotowywane na ognisku z produktów, które przyniesiemy na plecach

6) Warunki dopuszczające do udziau w kursówce
a) Posiadnaie mapy (najlepiej w skali 1:50.000 np. Demart, Compass)
b) Posiadanie sprawnego kompasu
c) Posiadania sprawnej latarki
d) Brak GPS-a, jak ktoś ma w telefonie to lepiej nie zabierać telefonu, używanie będzie tępione z całą surowością
e) uregulowanie wszystkich formalności z kierownictwem kursu

7) Ze względu na brak wykładu 10.11.2010, jest tylko jedno spotkanie organizacyjne (po wykładzie 17.10.2010), na które powinni się stawić wszyscy, którzy zamierzają jechać na kursówkę. Podczas
spotkania organizacyjnego opowiemy o wyjeździe typu "kursówka", poradzimy jak się przygotować do noclegu w namiocie i do marszu. Pokażemy sprzęt, który może się przydać na wyjeździe.
Dodatkowo zostaną podane/ustalone:
a) Lista osób
b) Szczegóły przejazdu (wyznaczony zostanie pierwszy szef grupy, który doprowadzi nas do gór)
s) Ubezpieczenie (jedna osoba będzie musiała je zakupić dla całej grupy)
d) Jedzenie (co zabieramy, kto i w jakich ilościach)
e) Kto weźmie jakie tematy do opracowania.
f) Kto bierze namioty
g) Kto bierze apteczkę, garnki i inny niezbędny sprzęt.

8) Przed spotkaniem organizacyjnym proszę się zastanowić/sprawdzić
a) Jak można dojechac w Gorce i wrócić w interesujących nas godzinach (chodzi o dojazd w północnowschodnią część Gorców).
b) Co chcemy jeść podczas posiłków
c) Kto ma sprawny namiot i może go zabrać
d) Przymierzyć się do tematów do opracowania podanych poniżej
e) Popytać poprzedników o ubezpieczenie wyjazdu (jak załatwili - gdyż będzie to zadanie dla jednej z osób)

9) Na zakończenie wyjazdu jest planowany krótki test sprawdzający wiedzę (podobne pytania mogą pojawiać się na egzaminach kursowych)
10) Wyjazd nie jest na ocenę więc nie potrzeba się stresować, niemniej jednak dokonania uczestników trafiają do kolejnych instruktorów, komisji szkoleń, archiwów,
więc warto "zaplusować" (po dobrym występie nabiera się pewności i jest łatwiej).


Tematy z wiedzy o Gorcach do zapoznania się:
(Każdy powinnien posiadać wiedzę, która umożliwi odpowiedź na. Każdy może przygotować jakąś część i przekazać wiedzę pozostałym uczestnikom przed wyjazdem
tak by nie trzeba spędzać wielu godzin na przygotowaniu zagadnień).

Można podzielić się na zespoły dwu osobowe i prezentować temat wspólnie (ale każda osoba powinna choć dwie-trzy minuty opowiadać o swoim temacie całej grupie)
a) Topografia Gorców (granice, pasma sąsiadujące, ważniejsze drogi, główne grzbiety, szczyty, rzeki, miasta)
b) Schronika turystyczne w Gorcach i bazy namiotowe
c) Gorczański Park Narodowy
d) Postać Władysława Orkana
e) Postać Józefa Kurasia "Ognia"
f) "Temat dowolny z Gorcami w tle"

Kontak do instruktorów:
Damian - dam.i.an@wp.pl
Michal - mkalisz@dolomity.pl (694-930-463)
Ostatnio zmieniony 2010-11-12, 11:52 przez mkalisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Litrowy »

Nie chcę się wtrącać w nieswoje, ale do pktu 6 bym jeszcze dołączył podpunkt "uregulowanie wszystkich formalności z kierownictwem kursu". W sensie zaświadczenia, pieniądze, itp.
Pozdrawiam
Litrowy
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
mkalisz
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-16, 10:58

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: mkalisz »

hej, dodałem taki punkt.
sq5oac
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-17, 22:47

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: sq5oac »

Lista uczestników na dzień 17.11.2010:
1) Aneta Kuczewska
2) Olga Kurek
3) Dominik Dąbrowski (czyli ja)
4) Hanna Gadomska
5) Ula Dulewicz
6) Paweł Luchciński
7) Michał Górski (?)


Poprzedni post zawiera dużo informacji, więc aby się nie powtarzać :

Namioty, tematy do przedstawienia, jedzenie, apteczka, garnki - to już zostało ustalone kto co i jak.

Każdy zabiera ze sobą:

- jedzenie na podróż, śniadanie/kolacje : kanapki, kawałek chleba/bułki + coś do pieczywa, torebkę ryżu białego, 0,5l wody (najlepiej niegazowanej), słodycze ( czekolada, bakalie, baton itp)
- czołówkę, mapę + kompas, długopis, kasa na bilety (wstępnie ok.90zł), menażka + niezbędnik, karimatę, śpiwór...


Wyposażenie opcjonalne:
- termos
- stuptuty
- jeszcze więcej słodyczy :)

P.S. Przydałoby się nie zapomnieć o papierze życia.
P.S.2 Jutro zamieszczę informacje co i jak z transportem.
Awatar użytkownika
pomyslowydobromir
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-10, 00:10

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: pomyslowydobromir »

czołem wszystkim, niniejszym zgłaszam akces do tego szanownego grona:-) czy coś mam specjalnego wziąć/przygotować oprócz gawędy o "Kurasiu", czy zostanę obciążony już na dworcu?

P.S. sugerowałby wzięcie butelek 1,5 litrowych - pić się chce, a w dodatku łatwiej wodę nosić ze strumienia...
P.P.S. papier życia rzeczywiście warto mieć:-)
Prodgy
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-02, 19:08

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Prodgy »

Melduje, że ubezpieczenia są już załatwione, i mam informacje do koleżanki której zaoferowałem pożyczenie czołówki. Niestety jej nie posiadam, możliwe, iż wróci do mnie jutro ale nie obiecuje na sto procent. tak 50/50.
Prodgy
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-02, 19:08

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Prodgy »

Uaktualniłem stan danych, nie będzie jednak czołówki
Olga
Posty: 5
Rejestracja: 2010-10-29, 18:33

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Olga »

Ja mogę pożyczyć czołówkę.
hanuszka
Posty: 49
Rejestracja: 2010-11-17, 23:10

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: hanuszka »

hm, możesz zostać przeze mnie obciążony (pięknie umytym!) wiadrem;)
"Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej” (Zofia Czerwińska)
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Maćko Wećko »

Umyte wiadro? Nie, to koniec świata... Jak można gotować coś na kursówce w umytym wiadrze? Widzę że luksusu się zachciewa... 8)
Awatar użytkownika
pomyslowydobromir
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-10, 00:10

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: pomyslowydobromir »

mmm... umyte wiadro brzmi zachęcająco;) a ktoś może mnie oświecić, kiedy dokładnie się spotykamy i o której mamy pociąg? a także kiedy wracamy (w wersji optymistycznej)?
sq5oac
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-17, 22:47

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: sq5oac »

Spotykamy się o godzinie 23.59 w piątek na dworcu wschodnim
Pociąg jest o 00.38 z przesiadką w Krakowie do PKS i na miejscu jesteśmy o 8:37;

Powrót wygląda podobnie tylko, że najpierw PKS, a potem pociąg:)
Optymistyczna wersja to taka, że wrócimy na 22:57 w niedzielę, a ta mniej optymistyczna to 4.00 w poniedziałek.

Jeśli chodzi o kasę to 21zł za PKS w obie strony + bilet na pociąg w obie strony 69zł = 90zł
Marcin
Posty: 184
Rejestracja: 2007-04-01, 23:32

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Marcin »

Warto wiedzieć, że Dworzec Wschodni w dotychczasowej (do-lipcowej) postaci już nie funkcjonuje. Wejścia do hali głównej nie ma (remont), trzeba korzystać z bocznych tuneli. Na prawo od budynku dworca (patrząc od strony Kijowskiej - tam gdzie przyjeżdżają tramwaje) są kontenery z kasami biletowymi Intercity i informacją, ale nie ma tam zadaszenia. W razie deszczu albo śniegu można się więc schronić w (prawym bocznym) tunelu za kasami IC, albo na zadaszonej części peronu. Nierzadko nie działają też peronowe tablice z wyświetlaczami ("centralnych" już nie ma, z powodu remontu), trzeba więc zdać się na zapowiedzi megafonowe (zwłaszcza pod kątem możliwych zmian peronów i opóźnień), które niespecjalnie jest słychać w tunelu. Najbliższy bankomat (Euronet) jest teraz w długim bloku, naprzeciw dworca, przy sklepie spożywczym (na prawo od przejścia pod blokiem).
*****
Posty: 31
Rejestracja: 2010-11-17, 19:04

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: ***** »

Dziekuje za pomoc z czolowka.
Olga: juz mam, wiec nie zabieraj dla mnie. Dzieki

Ula
Prodgy
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-02, 19:08

Re: Kursówka 20-21 listopada 2010

Post autor: Prodgy »

Mam 3 pytania,
Primo, gdzie dokładnie spotykamy się na dworcu wschodnim
Secundo, czy mam brać ze sobą to ubezpieczenie czy wystarczy, że je posiadam w domu na przykład
Tercio, ile nas w końcu jedzie i czy mam brać namiot, prosiłbym o potwierdzenie, że mam jak wnioskuje ze wcześniejszych postów.
Ps. proszę o szybką odpowiedź
ODPOWIEDZ