Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Prawdopodobnie nie ma tematu, którego nie da się tutaj poruszyć.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Maćko Wećko »

Zniżka 30% jest od ceny nominalnej. Widzę że w międzyczasie zmienili stronę internetową sklepu ;).

Z tego co wiem nie ma zniżki na produkty importowane. Na plecaki mamy zniżkę od Wisportu i z całego serca polecam złożenie zamówienia na ich plecak -- niewiele droższy, a istotnie lepszy.

Osobom wpisującym swoje zamówienie na wątku forum przypominam, że od tego jest dokument Google! Zamówienie wpisane jako post a nie wpisane do dokumentu może zostać pominięte!
Awatar użytkownika
AdaM
Posty: 113
Rejestracja: 2010-10-29, 21:12
Lokalizacja: Pruszków

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: AdaM »

Ja bym chętnie kupił stuptuty Yeti, czarne, jakby zamówienia były realizowane jeszcze przed sylwestrem to się piszę ;]
Meandor
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Wolu »

Maja Stelmach pisze:Nie orientujecie się, jak to jest ze śpiworami Yeti? Chodzi mi o GT II 900, przy którym w zależności od rodzaju puchu zmienia się cena (to się wydaje zrozumiałe), zmienia się również przy zmianie koloru, a zakres temperatur podany przy zdjęciu jest inny niż w tabelce pod zdjęciem.
Nowa strona jest trochę niedopracowana, ale ceny się chyba dobrze kalkulują. Jeśli chodzi o zmianę ceny przy zmianie koloru, wynika ona z tego, że w pierwszej pozycji masz materiał "czarny-niebieski dry" czyli z membraną dry. Zakres temperatur dla śpiworów jest dobrze podany (przynajmniej teraz) zarówno w tabelce, jak i w polu wyboru. Tak na marginesie, u Yetiego puch lepszej jakości nie oznacza, że śpiwór będzie cieplejszy, tylko, że władują mniej puchu i śpiwór będzie lżejszy przy zachowaniu tego samego zakresu temperatur.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Wolu »

AdaM pisze:Ja bym chętnie kupił stuptuty Yeti, czarne, jakby zamówienia były realizowane jeszcze przed sylwestrem to się piszę ;]
To dopisuj się szybko, to może uzbiera się przed sylwestrem wymagany limit :)
Jak widzę, stuptuty na razie mają największe wzięcie :D
cezar_1

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: cezar_1 »

Maja musiała zapewne odpalić stronkę w wersji angielskiej. Mi też tak się odpaliło na początku. Tam faktycznie temperatury są różne, a przynajmniej tak było gdy sprawdzałem ostatnio.

Co do różnicy w cenie, zapewne jest jak mówisz. Jednak ja z ciekawości zaproponowałem w arkuszu kolor granatowy + dry, gdyż w wersji angielskiej można coś takiego ustawić. Może Yeti ma coś takiego w ofercie, ale to się pewnie okaże gdy naprawią stronkę, bądź przy zakupie. W ostateczności wezmę ten czarno-niebieski...
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Litrowy »

Wolu pisze:Tak na marginesie, u Yetiego puch lepszej jakości nie oznacza, że śpiwór będzie cieplejszy, tylko, że władują mniej puchu i śpiwór będzie lżejszy przy zachowaniu tego samego zakresu temperatur.
Nie mogę się z powyższym zgodzić. Jak śpiwór jest 900 lub 900 gold to ma 900 gram puchu i nie jest w żadnym przypadku lżejszy. Różnica polega na innej właściwości puchu. Istnieje coś takiego jak wskaźnik CUIN puchu, czyli jego rozprężalność. Wersja gold ma wyższy ten wskaźnik bodajże 860, przy 700 dla standardu). W efekcie łatwiej się tak śpiwór pakuje, zaś w drugą stronę lepiej puchnie i ma dłuższy okres użyteczności w związku z mniejszą zbijalnością puchu (czyli po kilku latach używania będzie bardziej puszysty).
Dla podsumowania, żeby nie było więcej wątpliwości, modele śpiworów Yeti będą się nazywać tak:

AA XXX
AA XXX DRY
AA XXX GOLD
AA XXX DRY GOLD

gdzie:
AA - model (GT, GT II, IGLOO). GT nie polecam, gdyż GT II jest lepszy konstrukcyjnie i wypiera GT. IGLOO to już modele dla himalaistów bądź dla totalnych zmarźluchów. Gramatura puchu zaczyna się od 1100.
XXX - gramatura, standardy to 750 i 900
DRY - śpiwór w wersji dry ma lepszy materiał zewnętrzny, częściowo chroniący przed wilgocią, jeżeli ktoś może zapłacić kilka złotych więcej to polecam, minus - szeleści
GOLD - patrz wyżej.

W razie dalszych niejasności służę;)
Litrowy
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Maćko Wećko »

Litrowy pisze:Nie mogę się z powyższym zgodzić. Jak śpiwór jest 900 lub 900 gold to ma 900 gram puchu i nie jest w żadnym przypadku lżejszy.
Akurat Yeti na swojej stronie twierdzi co innego (na przykładzie śpiwora GT 900):
Waga puchu (g*): 900/730
Waga całkowita (g)*: 1360/1190
*Pierwsza liczba dotyczy produktów wypełnionych puchem 700 cui, druga – puchem 860 cui.

(źródło)

Z tego wynika że po prostu wkładają mniej puchu GOLD, bo lepiej izoluje. Właściwości termiczne śpiworów zwykłego i GOLD są porównywalne.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Maćko Wećko »

Uaktualniłem wzór dokumentu grupowego na zamówienie śpiworów Yeti. Bardzo proszę o uzupełnienie brakujących danych (jak coś, np. strona suwaka, nie ma znaczenia, też to wpisać!).

Rozmawiałem z SKPB i będziemy składać wspólnie zamówienie, co spowoduje że zniżka może sięgnąć nawet 35%! W związku z tym nieprzesuwalny termin składania zamówień na śpiwory to 30.11.2010 Płatność za śpiwór ma miejsce dopiero przy jego odbiorze osobistym, który ze względu na dużą ilość zamawianych produktów może mieć miejsce nawet w styczniu 2011!

Wszystkie zamówienia należy wpisywać do dokumentu Google! Zamówienia złożone w wątku forum nie będą realizowane!

EDIT: Ludzie, ten dokument ma zakładki! Zamówienie na śpiwory składa się w zakładce Yeti!
Awatar użytkownika
Litrowy
Posty: 375
Rejestracja: 2007-04-12, 15:20

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Litrowy »

Z całym szacunkiem dla słowa pisanego, nie ufałbym tym opisom. Nie raz ważyliśmy różne śpiwory dla porównania z opisami i nie bardzo się to sprawdzało. Nie zmienia to faktu, że jak najbardziej godne są polecenia w wersji gold. Jak kogoś stać, to bardzo polecam, choć w pierwszej kolejności zainwestowałbym w DRY.
Kto nie ma brzucha ten kiepsko
A góry to do niczego są.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Maćko Wećko »

Uzbierało się wymagane 300zł na zamówienie grupowe z Rewasza. Chętni na przewodniki mają czas do 02.12.2010 na wpisanie się do dokumentu grupowego i na wpłatę pieniędzy na konto. Więcej informacji przesłałem mailem zainteresowanym.
Maja Stelmach
Posty: 214
Rejestracja: 2010-09-30, 02:14

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Maja Stelmach »

A jak wygląda sprawa z płaceniem i odbiorem?
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Maćko Wećko »

Konrada Szczygielskiego proszę o kontakt mailowy.
Szczygieł
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-19, 20:39

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Szczygieł »

Już :)
Awatar użytkownika
Wojciechu
Posty: 129
Rejestracja: 2009-11-02, 23:54

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: Wojciechu »

Przepraszam, że tak późno się dopisuję, ale terminu jeszcze nie przekroczyłem i mam nadzieję, że moje zamówienie ma szansę na uwzględnienie. Stosowne dane zamieściłem już na google docsie.
"W takim razie proszę mi oddać moją należność."
wex
Posty: 780
Rejestracja: 2007-03-30, 22:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grupowe zamówienia sprzętu - sezon 2010/2011

Post autor: wex »

Aktualna zniżka na jaką załapujemy się w Yetim to... 37%. Yeah :).

Zamówienia do końca dnia!
ODPOWIEDZ