Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

To jest forum sekcji wysokogórskiej.
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Wolu »

Cześć!
Wiem, że kilkoro z Was zdecydowało się zakupić uprzęże, buty wspinaczkowe i trochę szpeju.
Chcecie to zrobić jak najtaniej, więc proponuję zorganizować zakupy grupowe. Ja widzę to tak:

1. Zakup uprzęży.
W tym roku otrzymaliśmy od firmy Lhotse kilka uprzęży. Myślę, że jest możliwość uzyskania jakiegoś satysfakcjonującego rabatu w przypadku zakupu grupowego. Powinniście zgłosić się jak najszybciej do Michała Pluty, który ma już wychodzone ścieżki w tej firmie.
Lhotse to dobry i sprawdzony polski producent. Jego oferta jest na stronie: http://www.lhotse.pl/
Uwaga techniczna: Jeśli chcecie używać uprzęży w przyszłości w górach na kurtkę, to powinniście kupić jakiś model z dwiema klamrami głównymi – najnowszy „Buoux” lub starą „Mercy”. Jeżeli interesuje Was wspinaczka tylko na sztucznej ściance i w skałkach w ciepłej porze roku, to możecie kupować pozostałe modele, które są lżejsze o 100-200 gramów. Przed zakupem wysyłkowym, przymierzcie różne rozmiary (chociażby za tydzień na ściance).
Jeśli nie będzie satysfakcjonującej oferty cenowej lub interesują Was produkty innych firm – patrz punkt 2.

2. Zakup karabinków HMS, kubków ew. butów wspinaczkowych.
Do końca kwietnia jest promocja „2=3” w Skalniku (http://www.skalnik.pl/). Polega ona na tym, że kupując trzy produkty, najtańszy otrzymujemy za darmo. Czyli przy trzech produktach w jednakowej cenie, uzyskujemy rabat 33%. Mogę podjąć się koordynacji zamówienia, bo pewnie będę u nich kupował plecak w tym miesiącu. Gdyby nie dało się zebrać chętnych na trzy produkty w zbliżonych cenach, to mam u nich rabat 20%.

Pozdrawiam

Tomek
cezar_1

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: cezar_1 »

O, to ja chyba też się skuszę na plecak.
Paulina

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Paulina »

Ja chcę zakupić uprząż na razie, więc się piszę do zakupu uprzęży w rozm. M:)
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Michal Pluta »

Chętnie dołączę się do zamówienia, pewnie też z plecakiem.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Paulina

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Paulina »

Przeglądałam stronę skalnik.pl i nie mają tam niestety uprzęży Lothse.. Planuję zakupić nową uprząż Buoux Lothse, więc zwrócę się chyba do sklepu przewodnika.
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Michal Pluta »

Możliwe, że w firmie Lhotse będziemy mieli niedługo zniżkę.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Ola J.

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Ola J. »

Fajnie! Ja jestem chętna na zakup kubka i karabinku:)
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: emk@ »

Hej! Jakby udało się uzyskać satysfakcjonującą zniżkę, to pewnie też byłabym chętna na zakup uprzęży (może jeszcze inny sprzęt). Tylko wpierw muszę udać się do sklepu i sprawdzić jaki rozmiar byłby dla mnie odpowiedni.
Pozdrawiam!
Monika S.

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Monika S. »

Hej! Ja chciałabym full zestaw: uprząż, buty, karabinek i kubek :D
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Wolu »

Paulina pisze:Przeglądałam stronę skalnik.pl i nie mają tam niestety uprzęży Lothse.. Planuję zakupić nową uprząż Buoux Lothse, więc zwrócę się chyba do sklepu przewodnika.
Przed świętami były. Może jeszcze będą, a może nie... Cóż promocje mają to do siebie, że popularne rzeczy szybko znikają. Próbuj załatwić coś z Michałem.
Ola J. pisze:Fajnie! Ja jestem chętna na zakup kubka i karabinku:)
To się dopisuj do listy :)

Stworzyłem taki dokument: http://tinyurl.com/cybmu86

Proszę, żebyście dopisywali się do kolejnych grup zakupowych z przedmiotami o jednakowej bądź zbliżonej wartości (na początek proponuję jednakowe). Pamiętajcie też, że dojdą koszty przesyłek. Ponieważ rzeczy znikają ze sklepu, a nie wiadomo kiedy, będzie uzupełnienie magazynu, to trzeba się trochę pospieszyć. Po utworzeniu grupy zakupowej musicie się dogadać między sobą w grupie, czy składacie od razu zamówienie, czy czekacie na kolejną grupę, żeby podzielić z nią koszty przesyłki. Proponuję za długo nie zwlekać. Jeśli złożycie zamówienie, to zróbcie przekreślenia w formularzu tak, jak zrobiłem w zakładce "przykład wypełniania" dla grupy 1. Jeśli czekacie ze złożeniem zamówienia - też dopiszcie obok.
Maćko Wećko
Posty: 237
Rejestracja: 2008-10-16, 10:01

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Maćko Wećko »

Monika S. pisze:Hej! Ja chciałabym full zestaw: uprząż, buty, karabinek i kubek :D
Buty polecam wpierw przymierzyć gdzieś w stacjonarnym sklepie, a dopiero potem szukać docelowego rozmiaru w internecie :). Zwięzły poradnik o doborze butów napisał też sklep Sherpa: http://blog.sherpa.pl/2011/01/jak-wybra ... pinaczkowe -- poza tym nie polecam na pierwsze buty wspinaczkowe wydać zbyt dużo pieniędzy -- ten rodzaj obuwia ma to do siebie, że podeszwa się szybko zużywa i zanim człowiek nauczy się wykorzystywać zalety droższych butów, to buty będą do naprawy / wyrzucenia.
Michal Pluta
Posty: 698
Rejestracja: 2008-11-14, 15:04

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Michal Pluta »

W Lhotse powiedzieli, żebyśmy przygotowali listę potrzebnych rzeczy i wtedy porozmawiamy o zniżkach. Dopiszcie co potrzebujecie w dokumencie Tomka na żółtym tle.
"Tak to się robi w Szczecinie"
Wolu
Posty: 284
Rejestracja: 2008-01-28, 21:52

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: Wolu »

Maćko Wećko pisze: Buty polecam wpierw przymierzyć gdzieś w stacjonarnym sklepie, a dopiero potem szukać docelowego rozmiaru w internecie :).
To dotyczy zakupów wszystkich butów, ale wspinaczkowych w szczególności, bo muszą być naprawdę dobrze dopasowane. Po za tym w dobrym sklepie będą mieli mini ściankę wspinaczkową, gdzie będziecie mogli sprawdzić jak buty (i Wasze stopy) zachowują na krawądkach itp. A niektóre sklepy umożliwiają wymianę na inny rozmiar w ciągu paru dni, jeśli nie będzie śladów używania.
Maćko Wećko pisze: nie polecam na pierwsze buty wspinaczkowe wydać zbyt dużo pieniędzy -- ten rodzaj obuwia ma to do siebie, że podeszwa się szybko zużywa i zanim człowiek nauczy się wykorzystywać zalety droższych butów, to buty będą do naprawy / wyrzucenia
To jedno. Po drugie szukajcie wygodnych modeli, dopasowanych do kształtu Waszych stóp i nie dajcie sobie wmówić, że but ma być o 2 numery za mały. Proście sprzedawców o pokazanie butów dla początkujących.
cezar_1

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: cezar_1 »

To jedno. Po drugie szukajcie wygodnych modeli, dopasowanych do kształtu Waszych stóp i nie dajcie sobie wmówić, że but ma być o 2 numery za mały. Proście sprzedawców o pokazanie butów dla początkujących.
Zgadzam się w 100 %! Sam niedawno stałem przed podobnym problemem i przymierzyłem chyba z 10 par butów. Każda była niewygodna i za mała, a sprzedawcy i tak nalegali abym brał mniejsze. Ciekawe tylko, że buty o tym samym numerze 2 różnych firm potrafiły różnić się nawet o 2 cm! W końcu wziąłem takie, które mnie nie uwierają i jestem mega zadowolony. Moja sprawność na ściance znacznie się zwiększyła, a stopy wytrzymują spokojnie 2 godziny bez zdejmowania. Oczywiście pewnie w przyszłości będę zmuszony wymienić te buty na lepszy model, który już nie będzie tak wygodny, bo jednak zaczynam zauważać niewielkie wady wygodniejszych butów wspinaczkowych, ale na początek nie ma absolutnie żadnego sensu zawracać sobie nimi głowy.

Podsumowując: bierzcie buty tanie, wygodne, najlepiej jakiejś uznanej marki. Wbrew pozorom one też produkują buty w tym niższym segmencie cenowym.
emk@
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-13, 01:05

Re: Zakupy grupowe uprzęży i szpeju

Post autor: emk@ »

A na co należy zwrócić uwagę wybierając karabinek HMS i kubek? Rozumiem, że mogę się zasugerować modelami wpisanymi na liście zamówień ;)
ODPOWIEDZ